Skocz do zawartości


Zdjęcie

WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2184 odpowiedzi w tym temacie

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Shirai ...
  • 0

budo_fudo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Czyżby coś się szykowało ? Mały spadek po Nishiyamie ?
  • 0

budo_edi1704
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Odrazu spadek. Chyba nikt nie wątpi w wielkosć mistrza wiec nie dziwi mnie, że znalazł sie na tej liscie. Zwłaszcza ze tematem jest kontynuacja tradycji a jak wiemy Sensei Shirai i Sensei Nishiyama byli blisko związani. Więc spadek to słowo bardzo nie na miejscu.
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
o, Kwieciński ;)
  • 0

budo_vodniak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:vienna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Ćwiczyłaś/ćwiczyłeś kiedyś u Senseia Kwiecińskiego??? Bez wątpienia jest jednym z najlepszych instruktorów na świecie...

pozdrawiam
  • 0

budo_kitsune
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
to ten świat musi byc malutki
  • 0

budo_vodniak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:vienna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
chodzi mi o karate tradycyjne ITKFu, bo przeciez o tym tutaj mowa. Dla mnie jest to jeden z najlepszych trenerów i moje zdanie podziela wielu ludzi.
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
A ja myślę Vodniaku, że to PZKT to niezła sekta, skoro zawsze tak emocjonalnie do tego podchodzisz :P
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Koźlak to wobec tego W.S.I. też jest sektą :D

Moim zdaniem Edi1704 ma rację...

Karate Sensei Hiroshi Shirai różni się od karate ITKF jednak jak mało kto rozumie on przekaz Mistrza Nishiyamy, który był jednym z jego dwóch wielkich nauczycieli. Kontunuacja dzieła swojego Sensei wynika z lojalności jaką uczeń żywi a stosunku do niego nawet jeśli sam osiągnął pozycję Wielkiego Mistrza i się usamodzielnił. Nam Europejczykom zapewne trudno to zrozumieć jednak On nie mógł odmówić przyjazdu do LA.

Nawiasem mówiąc Sensei Hiroshi Shirai jest tam zaproszony jako jeden z kilku instruktorów. Tak samo prowadzi zajęcia np. podczas Gasshuku JKA w Niemczech i nie należy w tym fakcie widzieć drugiego dna. Zgadzam się, że słowo spadek jest tu wyjątkowo nie na miejscu. ITKF ma już swojego leadera /Przewodniczącego i Dyrektora Technicznego zarazem i nie jest nim Sensei Hiroshi Shirai/.

Co do wątku o p.Kwiecińskim nie będę się wypowiadał bo już to kiedyś zrobiłem i nie widzę powodu aby się powtarzać. Pewnikiem jest, że posiada bardzo wysoki stopień w karate ITKF oraz że należy do czołowych instruktorów w tej odmianie karate.
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Koźlak to wobec tego W.S.I. też jest sektą :D


W to akurat nie wątpię :twisted: :)

Jak zwał, tak zwał. Grunt, żeby robić dobrą robotę :-) Ja akurat do sekt nic nie mam, raczej one do mnie :) I mam nadzieję, że Vodniak też tych postów nie odebrał zbyt serio i go nie uraziłam :-)
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Mała reaktywacja wątku, bo chociaż organizacja umarła śmiercią naturalną to jednak mistrz pozostał.
A okazja jest nawet po temu, gdyż w miniony łykend mała grupka z kraju egzotycznego wybrała się na seminarium do Dingolfing w Dolnej Bawarii. Seminarium miało się odbyć wprawdzie dwa tygodnie wcześniej, ale ze względu na pobyt Maestro w San Diego, zostało przesunięte na sierpień.
Przybyliśmy po salę już o 7 rano, a tu nikogo ani widu ani słychu. Organizatorzy pojawili się dopiero na godzinę przed pierwszym treningiem i tu można było zaobserwować inne podejście do organizacji – każdy wiedział co ma robić, nikt się nie spieszył, nikt nikogo nie popędzał a ze wszystkim zdążyli. Fenomen jakiś czy cuś.
Seminarium na początku zapowiadało się bardzo kameralnie, ale w sumie uzbierało się około 150 osób z 8 krajów. Mistrz w dobrej formie, po wejściu na salę podszedł do naszej grupy i „przybił piątkę” z każdym z nas, zaś seminarium poświęcił w głównej mierze sprawie właściwego oddychania i właściwej korelacji oddechu z techniką. W grupie młodszej realizowane to było przy pomocy ćwiczeń technik podstawowych, ich kombinacji i aplikacji, w grupie starszej doszła do tego nauka kata Unsu wraz z niektórymi aplikacjami.
Jak zwykle Kaszpir został obdarzony szczególnymi względami Maestro, który podszedł do niego i osobiście poprawiał jego koślawe wykonanie kata. Złośliwi twierdzą, że popelina odstawiana przez rzeczonego Kaszpira tak raniła oczy mistrza, że aż musiał zareagować.
Tematyce oddychania i stabilnych emocji poświęcone też był trening elementów kumite.
Generalnie w sobotę fizoliliśmy się na dwóch sesjach treningowych po 2,5 i 3,5 godziny kazda.
Na zakończenie seminarium odbyły się egzaminy, mistrz pozował do fotek, itp. itd.

Udało się mnie też odbyć dosyć długą rozmowę z Maestro...

Wieczorkiem zaś udaliśmy się na rekonesans po miasteczku, całkiem ładnym zresztą, zakończonym w knajpce gdzie raczyliśmy się lokalnym trunkiem chmielowym, oczywiście poza Kaszpirem, który jak sam stwierdził nie lubi zimnych napojów, ale tylko takie, które cały dzień leżały w samochodzie stojącym na pełnym słońcu.

W drodze powrotnej mieliśmy odwiedzić miejscową BMW Werke ale że nie wzięliśmy lawety to nic z tego nie wyszło :wink:
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

[...] seminarium poświęcił w głównej mierze sprawie właściwego oddychania i właściwej korelacji oddechu z techniką.


Fajna sprawa i niezwykle istotna, tu już liczą się chyba niuanse. Ale skoro byłeś na takim seminarium, to może będziesz potrafił odpowiedzieć mi na pytanie, czy na filmiku poniżej ta dziewczyna prawidłowo oddycha?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrawiam :)
  • 0

budo_yoshisz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
hehehe :) i taie dziewczyny mogą byc moimi uczennicami 8) :)
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

hehehe :) i taie dziewczyny mogą byc moimi uczennicami 8) :)


Ciekawe co na to Twoja żona by powiedziała :)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

hehehe :) i taie dziewczyny mogą byc moimi uczennicami 8) :)


Ciekawe co na to Twoja żona by powiedziała :)


pozwol mi zgadnac??

SAYONARA!!!??? :D
  • 0

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
a na "końcu w końcu widać", że dziewczę ma czarny pas.
eeech... cudownie....
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

a na "końcu w końcu widać", że dziewczę ma czarny pas.
eeech... cudownie....


chcialoby sie posparowac w zwarciu, co nie??
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Hitomi Tanaka (i czar prysł 8) )
  • 0

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

a na "końcu w końcu widać", że dziewczę ma czarny pas.
eeech... cudownie....


chcialoby sie posparowac w zwarciu, co nie??


Heh..czy Wy również czujecie pewien "kłopot" w walce z kobietami - szczególnie o takich warunkach?
U mnie w klubie jest pewna bardzo atrakcyjna Pani, której warunki są podobne do tej z filmiku.
Jest zawsze problem, jak bić na chudan..Precyzyjniej - taki "wyższy" chudan ;p... Przynajmniej ja taki mam... Oczywiście Pani doskonale o tym wie i bezczelnie to wykorzystuje ;p
Moja żona kiedyś stwierdziła widząc ją już po treningu - "Pewnie wszyscy tylko czekacie, zeby się z nią bić" ( czytaj: Poobijac klatę ;P)
"Ależ skądże!!" - odpowiedziałem szybko świadomy problemów.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

a na "końcu w końcu widać", że dziewczę ma czarny pas.
eeech... cudownie....


chcialoby sie posparowac w zwarciu, co nie??


Heh..czy Wy również czujecie pewien "kłopot" w walce z kobietami - szczególnie o takich warunkach?
U mnie w klubie jest pewna bardzo atrakcyjna Pani, której warunki są podobne do tej z filmiku.
Jest zawsze problem, jak bić na chudan..Precyzyjniej - taki "wyższy" chudan ;p... Przynajmniej ja taki mam... Oczywiście Pani doskonale o tym wie i bezczelnie to wykorzystuje ;p
Moja żona kiedyś stwierdziła widząc ją już po treningu - "Pewnie wszyscy tylko czekacie, zeby się z nią bić" ( czytaj: Poobijac klatę ;P)
"Ależ skądże!!" - odpowiedziałem szybko świadomy problemów.


i tak oto mimo stylowych podzialow, znalezlismy wspolna plaszczyzne porozumienia. Funakoshi mowil, ze karate jest jedno. Ciekawe czy mial to samo na mysli. My tu gadu gadu, a tu trzeba siec.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024