Skocz do zawartości


Zdjęcie

WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2184 odpowiedzi w tym temacie

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
CO TO JEST W.S.I. ? 
World Shotokan Institute jest organizacją stylową w karate założoną w 1994 roku przez: Hiroshi Shirai 9 Dan, Takeshi Naito 8 Dan oraz Masao Kawazoe 7 Dan, wybitnych mistrzów karate shotokan współpracujących z International Traditional Karate Federation (I.T.K.F.).
Organizacja ma charkter apolityczny i niezarobkowy („non profit”). Jej celem jest kultywowanie i rozwijanie aspektu technicznego karate shotokan oraz jego idei, zgodnie z nauką Gichina Funakoshiego oraz jego syna Yoshitaki Funakoshiego, a także przejęcie odpowiedzialności za przekazanie tego karate dla przyszłych pokoleń.
W.S.I. skupia w swoich szeregach organizacje narodowe z: Włoch, Francji, Niemiec, Anglii, Szwjcarii i Izraela. Już niedługo do tego ekskluzywnego grona dołączy nasza Podkomisja Karate Shotokan W.S.I.


Czy ktos z forum wspolpracuje badz nalezy do tej prestizowej organizacji???
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
W miniony weekend tj. 19-20.03 2005 odbylo sie w Krzyzu Wlkp. seminarium Karate Shotkan W.S.I. prowadzone przez Sensei Janusza Knapczyka 6 Dan z Hamburga wieloletniego ucznia Maestro Hiroshi Shirai 9 Dan.

W seminarium wzięło udział 131 zawodniczek i zawodników z 11 klubów Podkomisji Karate Shotokan W.S.I. Polskiego Związku Karate. (Poznań, Pelplin, Czersk, Chojnice, Tuchola, Łódź, Brodnica, Ostrów Wlkp., Wałcz, Mielęcin, Krzyż Wlkp.).

Zajęcia szkoleniowe poprowadził sensei Janusz Knapczyk 6 Dan. Od wielu lat uczeń wybitnego japońskiego mistrza karate - shihana Hiroshi Shirai 9 Dan, jednego z najwiekszych autorytetów w światowym karate tradycyjnym i karate shotokan W.S.I. Tematem zajęć grupy zaawansowanej podczas seminarium było kata Niju-shiho oraz Goju-shiho-dai, jedna z najtrudniejszych form ruchowych karate shotokan oraz Kihon egzaminacyjny na 1 Dan.
  • 0

budo_marp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

W miniony weekend tj. 19-20.03 2005 odbylo sie w Krzyzu Wlkp. seminarium Karate Shotkan W.S.I. prowadzone przez Sensei Janusza Knapczyka 6 Dan z Hamburga wieloletniego ucznia Maestro Hiroshi Shirai 9 Dan.


A może wiesz Koks kiedy Shirai otrzymał 9 dan? Bo jak jeszczepamiętam parę latek temu miał 8 dan.

W ogóle to jestem ciekaw jaka jest procedura nadawania takich wysokich stopni w japońskich stylach karate, czy jest jakaś rada zrzeszająca mistrzów z 9, 10 danem i ona przyznaje czy jakoś inaczej jest to ustawione?

Pozdr.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

A może wiesz Koks kiedy Shirai otrzymał 9 dan? Bo jak jeszczepamiętam parę latek temu miał 8 dan.


Nie wiem kiedy, ale faktem jest, ze obecnie ma 9 Dan. 15 Kwietnia w Hamburgu odbedzie sie seminarium prowadzone przez Maestro Shirai. Jak uda mi sie pojechac to zdam relacje.

W ogóle to jestem ciekaw jaka jest procedura nadawania takich wysokich stopni w japońskich stylach karate, czy jest jakaś rada zrzeszająca mistrzów z 9, 10 danem i ona przyznaje czy jakoś inaczej jest to ustawione?


Tez nie wiem jak to wyglada, zapytaj moze swojego sensei, moze sie orientuje.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Bylem na seminarium, bylo ekstra.

Kto jest ciekawy jak bylo, to zpraszam na strone Podkomisji:

Podkomisja Karate Shotokan W.S.I. PZK ---> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

W ogóle to jestem ciekaw jaka jest procedura nadawania takich wysokich stopni w japońskich stylach karate, czy jest jakaś rada zrzeszająca mistrzów z 9, 10 danem i ona przyznaje czy jakoś inaczej jest to ustawione?


Wysokie stopnie przyznawane sa przez dana organizacje za szczegolne osiagniecia (wklad w rozwoj karate, dzialalnosc na rzecz organizacji). I tu niektore z nich maja bardziej jedne mniej sprecyzowane kryteria co do rodzaju wkladu osoby promowanej, jak np. dzialalnosc poza krajem swojego zamieszkania, dzialalnosc poza kontynentem. Oczywiscie idzie to w parze ze stazem, tzn. ze w wiekszosci organizacji jest okreslony minimalny wiek i staz by promocja do wysokiego stopnia byla mozliwa.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Oss ! W Hamburgu odbyło się zgrupowanie karate shotokan, które prowadził Shihan Hiroshi Shirai 9 Dan. Wzięło w nim udział 237 karateków z 9 państw (Holandia, Szwajcaria, Francja, Belgia, Dania, Szwecja, Włochy, Polska i Niemcy). Oprócz gospodarzy największą grupę stanowili karatecy z Podkomisji Karate Shotokan W.S.I. (42 osoby), przedstawicieli naszej sekcji było 3. Maestro Shirai jak zwykle zadziwiał znakomitą formą i wspaniałymi demonstracjami aplikacji kata.

Przedmiotem seminarium było studiowanie aplikacji kata, prowadzące bezpośrednio do praktycznych zastosowań w sparingu kumite. Maestro zademonstrował wspaniałą metodykę studiowania kata od formy kata, poprzez engi-bunkai, bunkai-omote, bunkai-omote-ura aż do bunkai, czyli kumite z zastosowaniem idei zawartych w poszczególnych kata. Studiowaliśmy podstawowe kata: Taikyoku, Heian Shodan, Nidan, Sandan, Yodan, Godan oraz Jion. Po początkowych kłopotach ze zrozumieniem bunkai-omote szybko nadrabialiśmy nasze zaległości w mocnym treningu zastosowań.

Podczas ćwiczeń z maksymalnym kime i kiai Maestro Shirai nie mógł przerwać ćwiczenia tak wszyscy mocno zaangażowali się w wykonywane techniki. Kiedy wreszcie wszyscy się uciszyli i przerwali bunkai uśmiechnięty Maestro zwracając się w naszą stronę skomentował krótko całe wydarzenie: "Polish Samurai !" Kilka razy w czasie treningów podchodził do nas aby upewnić się, czy wszystko rozumiemy a jeśli mieliśmy jakieś wątpliwości to szybko je wyjaśniał.

Podczas pobytu na zgrupowaniu w Hamburgu 20 członków klubów działających w Podkomisji otrzymało Legitymacje Członkowskie World Shotokan Institute, w tym m. in. instruktor naszej sekcji - sensei Adam Cichocki 3 Dan.

Foto z seminarium ----> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Zapraszam wszystkich na oficjalna strone podkomisji [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_rowek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
w paru osrodkach nikt na Knapczyka nie chcial iść. bylo mało ludzi i nie wypaliło. Ale jeżeli gdzieś bylo Ok tzn. ze ma cos do przekazania albo to tylko twoja reklama Karate_koks.

Od czego zależy ekskluzywność danej organizacji? :? I co to takiego ta podkomisja o której tyle piszesz na każdym kroku.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

w paru osrodkach nikt na Knapczyka nie chcial iść. bylo mało ludzi i nie wypaliło. Ale jeżeli gdzieś bylo Ok tzn. ze ma cos do przekazania albo to tylko twoja reklama Karate_koks.


No nie wiem. Ja bylem seminariach z jego udzialem juz dobre kilka razy. Facet ma wiedze niesamowita i zapewne duzo do przekazania. W koncu 6 dana za darmo chyba nie dostal?????A jednak przemawia do mnie taki fakt, ze zdawal na niego przed samym Taiji Kase.

Od czego zależy ekskluzywność danej organizacji? :? I co to takiego ta podkomisja o której tyle piszesz na każdym kroku.


Zapraszam na strone [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i na blog [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujace cie pytania. Z mojej strony moge tylko dodac, ze ostatnio nawiazalismy wspolprace z shiraiem, bylismy na seminarium w hamburgu i byc moze niedlugo shihan shirai przyjedzie do nas do polski na staz treningowy.
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Tak Koks, podobno maestro Shirai ma odwiedzić Polske!! Ale to jeszcze nieoficjalne informacje ...

Sensei Janusz Kanpczyk jest wielki. Ma znakomite techniki, w świetny sposób umie przekazać nawet najprostsze techniki karate. Mogłabym o nim pisac i pisać, ale to nie ma sensu, bo każdy sam by musiał się o tym przekonać.

Byłam na na 4 szkoleiach z J. Knapczykiem i niczego nie żaluje, wręcz przeciwnie - chce jeszcze więcej :D

Pozdr for all
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Sensei Janusz Kanpczyk jest wielki. Ma znakomite techniki, w świetny sposób umie przekazać nawet najprostsze techniki karate. Mogłabym o nim pisac i pisać, ale to nie ma sensu, bo każdy sam by musiał się o tym przekonać.


Potwierdzam. Na mnie facet tez zrobil bardzo pozytywne wrazenie. W koncu za darmo Śp. Taiji Kase mu nie dal 6 Dan.
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
To nawet nie chodzi o to który dan...:P

Wiesz o tym można się tylko i wyłącznie przekonać w dojo :D
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Tak Koks, podobno maestro Shirai ma odwiedzić Polske!! Ale to jeszcze nieoficjalne informacje ...


ciekaw jestem, dlaczego poprzednie dwa zapowiedziane razy nie przyjechal? troche nas to wtedy rozczarowalo.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

jestem, dlaczego poprzednie dwa zapowiedziane razy nie przyjechal? troche nas to wtedy rozczarowalo.


Nie wiem.

Ja jestem ciekaw czy przyjedzie na zaproszenie naszej poskomisji :wink:
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Teraz miał być w ubiegłym roku, ale że coś nie wypaliło to nie było go..

Ale naprawdę teraz chyba przyjedzie!

W kązdym razie trzeba już zbierać cash na seminarium z nim ;P
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Teraz miał być w ubiegłym roku, ale że coś nie wypaliło to nie było go..P


Nie slyszlalem, ze w tym roku. W hamburgu bylem na naradzie instruktorow :drinking: to mowiono o 2006. :) :) :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
KOKS dlaczego nie robicie karate jakie naucza Prezes PZK , najwyższey stopień w kraju to przeciez autorytet?
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
O kim mówisz?? :?:
  • 0

budo_nmichus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
najwyzszy stopień to on może i jest, jednak autorytetem to chyba jednak nie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024