Skocz do zawartości


Zdjęcie

WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2184 odpowiedzi w tym temacie

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
coraz głębsze treści w temacie World Shotokan Institute i jak bardzo na temat ... :)
  • 0

budo_klubowicz
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wielkopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
No widze ze watek faktycznie zszedl delikatnie na inne tory ale swoja droga ewolucja tematu zastanawiajaca od Mistarza przez Kaszpira do owej pani z filmikow faktycznie chyba jakies wakacyjne ciagoty sie wlaczyly? Jak myslicie 8O
  • 0

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
podpowiedzcie, bo trochę mnie nie było...
to jest jeszcze to WSI czy nie?? rozpadło się?? czy kluby przeszły do jakiejś nowej organizacji itp.
szkoda by było, bo fajnie sie zaczynało i .... (troche wam zazdrościłem tych zgrupowań z H. Shirai).
pozdrawiam.
  • 0

budo_amaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Hej. Wiecie może, czy polskie budopass'y WSI będą respektowane w Anglii w klubach shotokan? (nie wiem czy WSI czy nie). Są polsko-angielskie, przejde się też jutro i zapytam, ale jak ktoś wie teraz to będę wdzięczny ;]

Pozdrawiam.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Tak są, ich wartość potwierdzasz na tatami.
W obrębie jednego stylu możesz kontynuować zdawanie.
  • 0

budo_amaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Yup. Właśnie to mi powiedział sensei tutejszy ;] Właśnie wróciłem z treningu. Tak czy inaczej - dzięki za odpowiedź ;]
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
W miniony łykend szóstka osobników plus dwie osobniczki z kraju egzotycznego wybrała się do krainy Mozarta i cysorza Franciszka coby zademonstrować swoje wątpliwe umiejętności przed okiem Maestro i jego większych i mniejszych uczniów. Rzeczoni osobnicy mieli możliwość stracenia kilku kilokalorii na trzech sesjach treningowych po 3.5 godziny każda. Pierwsza sesja poświęcona została Jion i jego bunkai, tudzież podstawowym formom kumite, druga to już Sochin - uwielbiane zresztą przez jednego z delikwentów (o wdzięcznie brzmiącym pseudonimie artystycznym Kaszpir) i zaawansowane formy kumite. W niedzielę - wariacje na temat kihonu na 2 dan plus goshindo no i powrót do domciu.
Generalnie, było około 200 osób, w tym ze 150 w grupie zaawansowanej, atmosfera przyjazna tylko do centrum daleko i knajpy zamykają wcześnie. Gdyby nie martini wysechlibyśmy jak wióry. Maestro w dobrej formie, udało nam się porozmawiać dobre pół godziny, a szybki Silvio trzasnął nam pamiątkową fotę.
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Trochę się czuję jak archeolog, ale co tam.

W zeszłą sobotę silna grupa pod wezwaniem odwiedziła zachodnich sąsiadów, coby w miłej i kulturalnej atmosferze przećwiczyć parę łamańców i ponabijać sobie trochę siniaków (dzięki Kaszpir :twisted: ).
Pojechaliśmy sobie na seminarium do Braunschweigu, prowadzone przez Claudio Ceruti'ego. Facet tak na oko z 190 cm a rusza się jak kot, no i oczywiście petardę w łapie ma solidną. Jest jednym z najstarszych uczniów Maestro i jednym z założycieli SCI, czego o sobie nie mogą powiedzieć inni - czasem bardziej znamienici mistrzowie z otoczenia Maestro.
Tym razem seminarium poświęcone było w większosci goshin-do, czyli można było solidnie przyłożyć i twardo przyblokować. Dzieciaki z kolei (i młodsi stażem) ćwiczyli w większości elementy polagające na sprowadzaniu delikwenta do parteru i dźwigniach oraz wykonywali ćwiczenia, które co poniektórzy kwalifikują jako radosną twórczość.
Po treningu pogwarzyłem sobie z Claudio z godzinkę, przekazałem składki na SCI i szczęśliwie wróciliśmy do domciu.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Amaroth
Wszystkie stopnie z Polski są w UK uznawane i raczej nie ma problemu że ta lub inna organizacja.
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Temat trochę wyschnął był, więc trzeba by go odświeżyć.
A okazje po temu są dwie - ukonstytuowała się nowa grupa związana ze szkołą Maestro Shirai a po drugie udało się zaprosić do Polski dwóch asystentów Maestro – sensei Claudio Ceruti i sensei Alessandro Ferrari. :D Ten drugi przez lata był trenerem kadry narodowej Włoch w kumite i mimo pięćdziesiątki na karku poruszał się bardzo szybko i w świetnym timingu. Natomiast sensei Ceruti jest osobą odpowiedzialną za goshin-do. Seminarium odbyło się w zeszły łykend w Chojnicach i zgromadziło dokładnie 101 uczestników. Tematyka realizowaną w sobotę było kumite, różne aspekty poruszania się i timingu, trochę bunkai kata a w niedzielę goshin-do, czyli techniki trochę bolesne i bicie partnera a nie powietrza. Goście byli bardzo bezpośredni i przyjacielscy udzielali mnóstwa wskazówek a my mieliśmy okazję się przekonać, że dużo pracy jeszcze przed nami. :( Jak to drzewiej bywało największe wrażenie zrobiły umiejętności dzieciaków – sensei w drodze powrotnej na lotnisko bardzo je chwalił. Najważniejsze, że pierwszy krok został już zrobiony.
Z naszej strony chcieliśmy im pokazać naszą staropolską gościnność, zwłaszcza w sobotę (pani Rosana pobiła wszystkich) wiec jedno jest pewne, że nie chodzili głodni, za to my nie musieliśmy śpiewać hymnów pochwalnych na ich cześć. :wink:
Seminarium zorganizował Kaszpir, moja skromna osoba służyła za translator i podobno nawet dawało się zrozumieć co mówiłem, chociaż po sobotniej wizycie, w niedzielę miałem niejakie kłopoty z percepcją. :wink:
Dostaliśmy też budopasy SCI a teraz będziemy się starać by zaprosić naszych gości w przyszłym roku. To by było na tyle.
  • 0

budo_strong
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
[quote name="chemik"]Temat trochę wyschnął był, więc trzeba by go odświeżyć.

Chemik myślałem ,że świąteczne porządki to sprawiły ,iż odkurzyłeś temat W.S.I :lol: a tu niespodzianka 8O Seminarium z Sensei Cerutim i resztą radosnych Włochów. :lol:

A seminarium bardzo udane .
Wiem ,bo sam tam byłem .Bardzo dużo nowych i ciekawych rzeczy.Oczywiście na wszystkich największe wrażenie zrobił niedzielny trening goshin-do (ludzie karate to nie tylko kata i jego bunkai 8O )
Włosi zaskoczyli wszystkich swoją ludzką twarzą :D ,otwartością ,poczuciem humoru no i umiejętnościami o których możemy tylko pomarzyć (słowo wibracja nabrała dla mnie nowego znaczenia :oops: )

Tak więc z niecierpliwością czekam na następną wizytę naszych gości w Polsce ,a oni sami zapewnili ,że wrócą tu z przyjemnością (no chyba ,że Chemik ,podczas tłumaczenia przekręcił ich słowa :) )
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Tak więc z niecierpliwością czekam na następną wizytę naszych gości w Polsce ,a oni sami zapewnili ,że wrócą tu z przyjemnością (no chyba ,że Chemik ,podczas tłumaczenia przekręcił ich słowa :) )


No, no - tych to na pewno nie przekręciłem. Z wizytą jest ten problem, że sensei Claudio pokazywał mnie swój grafik na przyszły rok i praktycznie wszystkie weekendy ma już zabukowane. Ale jakoś będziemy się starać by do nas przyjechali. Gianluca, który mieszka w Rzymie ćwiczy z sensei Cerutim raz w tygodniu - w czasie jego staży zagranicznych (ciekawe swoją drogą jak przeżył nocna wizytę w poznańskich klubach :wink: ).

A tak na marginesie jakąś dziwną desperację wyczuwam w niektórych osób.
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Ja wyczuwam pastisz :) Swoją drogą genialny, Zdolniacha, gratulować :) :) :)
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
No, ale parówkowych skrytożerców brak. :)
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Mam niejasne wrażenie, że nie mówimy o tym samym ;-)
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Temat trochę wyschnął był, więc trzeba by go odświeżyć.
A okazje po temu są dwie - ukonstytuowała się nowa grupa związana ze szkołą Maestro Shirai a po drugie udało się zaprosić do Polski dwóch asystentów Maestro – sensei Claudio Ceruti i sensei Alessandro Ferrari. :D Ten drugi przez lata był trenerem kadry narodowej Włoch w kumite i mimo pięćdziesiątki na karku poruszał się bardzo szybko i w świetnym timingu. Natomiast sensei Ceruti jest osobą odpowiedzialną za goshin-do. Seminarium odbyło się w zeszły łykend w Chojnicach i zgromadziło dokładnie 101 uczestników. Tematyka realizowaną w sobotę było kumite, różne aspekty poruszania się i timingu, trochę bunkai kata a w niedzielę goshin-do, czyli techniki trochę bolesne i bicie partnera a nie powietrza. Goście byli bardzo bezpośredni i przyjacielscy udzielali mnóstwa wskazówek a my mieliśmy okazję się przekonać, że dużo pracy jeszcze przed nami. :( Jak to drzewiej bywało największe wrażenie zrobiły umiejętności dzieciaków – sensei w drodze powrotnej na lotnisko bardzo je chwalił. Najważniejsze, że pierwszy krok został już zrobiony.
Z naszej strony chcieliśmy im pokazać naszą staropolską gościnność, zwłaszcza w sobotę (pani Rosana pobiła wszystkich) wiec jedno jest pewne, że nie chodzili głodni, za to my nie musieliśmy śpiewać hymnów pochwalnych na ich cześć. :wink:
Seminarium zorganizował Kaszpir, moja skromna osoba służyła za translator i podobno nawet dawało się zrozumieć co mówiłem, chociaż po sobotniej wizycie, w niedzielę miałem niejakie kłopoty z percepcją. :wink:
Dostaliśmy też budopasy SCI a teraz będziemy się starać by zaprosić naszych gości w przyszłym roku. To by było na tyle.


Witam po dłuższej przerwie:)

Seminarium bardzo udane, cieszę się, że też miałem okazje tam być. Dobrze poćwiczyć coś innego i spojrzeć na pewne sprawy z innej strony, a nie ciągle kihon i kihon:)
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
W ramach uzupełnienia informacji co się stało z WSI:

W styczniu 2009 roku World Shotokan Institute przekształciło się w Shotokan Culture Institute z siedzibą w Mediolanie. Prezesem organizacji wybrano Sensei Carlo Fugazzę /7 Dan/, a dyrektorem technicznym został Claudio Ceruti /5 Dan/ Głównym celem przekształconego stowarzyszenia jest upowszechnianie studiów i badań na temat dróg rozwoju potencjału człowieka poprzez praktykę karate shotokan według nauki Mistrza Hiroshi Shirai.
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
"Consigliere" z języka włoskiego dosłownie tłumaczy sie jako doradca, ale w odniesieniu do Zarządu znaczy tyle co członek zarządu a nie doradca techniczny... to tak na marginesie. Jak zwykle wyrywasz się przed szereg i jak zwykle trafiasz kulą w płot :)
Pozdrawiam
dan
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Jak zwał tak zwał ale to co można o nim powiedzieć to niezły gość
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

"Consigliere" z języka włoskiego dosłownie tłumaczy sie jako doradca, ale w odniesieniu do Zarządu znaczy tyle co członek zarządu a nie doradca techniczny... to tak na marginesie. Jak zwykle wyrywasz się przed szereg i jak zwykle trafiasz kulą w płot :)
Pozdrawiam
dan


W budopasie SCI piszę jak byk: Technical Director.

Jak zwał tak zwał tak jak chemik mówi gość jest dobry.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024