Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
187 odpowiedzi w tym temacie

budo_jabłon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
ja byłem zleczka przyjebanym szkipem ważyłem z 60 kilo i ogólnie dzień mijał mi na grzebaniu w dupie i dostawaniu wpierdol od starszych i silniejszych
  • 0

budo_pyrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk

pyrek: stawiam 3 wypłaty, że takie sytuacje, jak ta, którą opisałeś są dużo rzadsze, niż zwyczajne szukanie "frajera" do lania.

no jasne, zwykle chłopaczki szukają gościa nieco innego od wszystkich, słabego, tu musze się z tobą zgodzić, ale wspomniałeś wcześniej że nic (jak dotąd) nie trenujesz z MA, więc w realnej konfrontacji po szczale w gębe, kopie w jaja, czy kosą pod żebrami(o obronie przed tym już było więc bez demagogii prosze) twój spokój ducha nic ci nieda, oczywiście jest ważny przed walką: aby np. prawidłowo ocenić sytuacje, ale jak już musisz sie naparzać to jedyne co ci może pomóc(jeśli wogóle może) oprucz pięciu kolegów z pałkami to przyzwyczajenia wyniesione ze SW, przemyśl to, moim celem nie było cie drażnić lub obrażać, chciałem ci poprostu zwrócić uwagę na pewien aspekt(trudne słowo 8) ) sprawy jaką sam przedstawiłeś.pozdro
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
Oczywiście się zgadzam, ale chodzi o to, żeby po prostu do walki nie doszło ;)
  • 0

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
Tak Khunag ja tam się zgadzam, ale jest jedno "a mianowicie" :)

A mianowicie, jak spokój ducha podbudujesz profesjonalnymi umiejętnościami walki (hehe nieźle zabrzmiało 8) ) to wtedy masz dopiero opanowanie. Bo fakt faktem sportów, sztuk walki prawdopodobnie większość z nas nie trenuje, żeby móc się obronić na ulicy [W istocie to bardzo rzadko się trafia, by być napadniętym, i mój dobry kumpel, co naprawde jest takim typowym kolesiem, który mógłby ciągle dostawać, miał mniej zaczepek na ulicy niż ja. Pewnie też dlatego, że jak młodszy byłem to po prostu lubiłem się napieprzać i w ten sposób się wyładowywałem. Nadal lubię, ale teraz tylko dla rozrywki w ramach treningu czy zawodów, sparingów, ot pasja. Choć jak zawsze, czasem trzeba się postawić w obronie siebie czy kogoś i przeobrazić w uliczniaka hehe. A poza tym coś z dziecka się ma jeszcze, mimo spoważnienia i dojrzałości. Bo "wszystko jest podszyte dzieckiem" :) sorry za tak długi nawias] a po to by właśnie osiągnąć spokój ducha i pewność siebie. Wtedy rzeczywiście coś z nas emanuje, zmienia się nasz krok i widać po nas, że lepiej nie zaczynać. Co nie znaczy, że i tak trafić się może jakiś kozaczyna-dres, który będzie chciał troche polatać. Bądź ewentualnie w stadzie zaatakują, wtedy są kozaki, a nawet trepy :)

Do tego rozwojem ducha nie rozwiniemy ciała :D A mi się np. podoba byc takim nawet nieźle umieśnionym chłopaczkiem hehe. Niestety tego medytacje nie dają, i ogólnie wydają mi się trudniejsze może nawet i od trenowania. Jak czasem zabieram się by pomedytować to normalnie nagle taka niecierpliwość mi się załącza, że juz bym to kończył w cholerę.

No, ale każdy ma swój sposób by czuć się pewnie i bezpiecznym na ulicy.

ps. Czytając mój post można wywnioskować, co dało mi trenowanie judo, więc nie, to nie jest offtopic :)
  • 0

budo_pyrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
racja jak jasna holera, samo trenowanie MA daje pewien wewnętrzny spokój, wręcz niechęć do naparzania sie (hodź ja mam czasem dni że aż mi się chce ponapierdalać, umawiam się wtedy z kumplami na vale tudo na plarzy), czego nie można powiedzieć trenując tylko na siłowni(chodź jest ona dla mnie dodatkim), żyjmy więc zgodnie z zasadą: lepiej mieć więcej niż mniej(kasy, spokoju, umiejętniści, zdrowia...wszystkiego prócz wpierdalu i tego typu rzeczy 8) ), pozdro
  • 0

budo_egon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk

Najgorsi sa tacy co ledwo sie zapisali a mysla ze sam wymiataczami nie z tej ziemi :roll:

Czasem jest tak że ktoś ćwiczy lat 6 i jest kiepski ,a zdaża się tak iż koleś ćwiczy pół roku i nieźle wymiata.

A ja przed SW kozaczyłem dużo sie biłem a jak troche pochodziłem to to ustało i zmieniłem nieco podejście.
  • 0

budo_spot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
Treningi napewno dały mi pewność siebie. Kiedys bylem raczej malo pewny siebie, taki "twardy w grupie". Myślałem ze zapisze sie na jakąś SW i wtedy bede gites kozaczył i wogole....i całe szczęscie ze jest zupełnie odwrotnie teraz nie boje sie spojzec komus w oczy, isc po zmroku samemu etc, nabyłem tez spokuj i wiem ze siły trzeba uzywac tylko w ostateczności jak nie ma innego wyjscia.
  • 0

budo_spider89sc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
Ciekawe pytanie:) No wiec byłem duży(194cm), chudy(65kg) i taki jakis niepewny siebie. Troszke przybralem masy(co prawda waze tylko 77 kg) to troche siłki, samoocena troche podbudowana. Teraz juz trenuje 7 i pol miecha kicka, i jestem bardzo pewny siebie, szczegolnie po dzisiejszych sparingach. Ale nie kozaczę:P Czasem jak mnie kots podqrwi to jestem agresywny, ale taki juz moj charakter :twisted: .

Najgorsi sa tacy co ledwo sie zapisali a mysla ze sam wymiataczami nie z tej ziemi

Znam ziomka z osiedla, wielki kozak bo trenowal kicka, teraz Karate Kyokushin, i prawda jest taka że kozaczy, ale jest ciotą. Mój dobry kumpel nic nie trenujący jak się na niego wqrzyl to sobie buta na nim rozwalił tak go kopał :lol:
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk

pokochaj jeszcze slwonik ortograficzny :lol:


nigdty!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0

budo_drops
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:omów nie korzystam

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
sztuki/sporty walki daly mi to ze nauczylem sie ukierunkowywac strach w sytuacjach nazwijmy je stresujacymi, stalem sie duzo bardziej pewny siebie i to w kazdej dziedzinie zycia, nauczyly mnie samokontroli i opanowania, no i czuje sie zdecydowanie bezpieczniejszy bo jak zaczynalem pare lat temu to przy 185cm bylem chudzinka wazaca jakies 75 kg teraz waze 90 i jest kul :]
  • 0

budo_mos
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
Ja zanim zaczelem trenowac byłem bardzo spokojną osobą nieszukajacą rozrób :)
Teraz tez jestem spokojny ale reaguje juz zupełnie inaczej. Nigdy nie kozaczyłem i raczej nie będe kozaczył i co przedewszystkim stałem sie pewniejszy siebie
  • 0

budo_pointer99
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
jak zaczynałem trenowac to maiłem 192 cm wzrostu i 75 kg, teraz 105 kg i 8,5 lat treningu. A poza tym to niewiele sie zmieniło wybuchowosc została ale nauczyłem sie nie lekceważyc nikogo!!!!!!!!!!
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
Jak zaczynałem ważyłem 82kg przy 187cm, teraz ważę 92kg.
Marzyłem aby spuścić wpierdol wszystkim skurwielom jacy weszli
albo wejdą mi w drogę.
Teraz już wiem, że wszystkim nie wpierdolę,
ale chcę przynajmniej dobrnąć do połowy listy :)

Aha, jak poszedłem pierwszy raz na siłownię to wyciskałem w serii 55kg,
teraz wycisnę 150kg :twisted:
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
co za refleksyjny topik... jaki bylem - do dosc zmierzchle licealne czasy, ale na pewno poza bojkami na boisku po lekcjach szczegolnego pojecia nie mialem na temat SW. bylem dosyc chudym i wysokim surykatem, dzieki treningom (glownie combatow) w okresie pozniejszym oraz naprawde regulanrej silowni przez cale liceum nabralem przede wszystim masy (hehe), jakichs tam umiejetnosci no i swiadomosci w tym tamacie.
eh lezka sie kreci ;)
  • 0

budo_ernilbn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:LBN

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
Przed bylem spokojnym chlopcem :) teraz tez jestem spokojny ale juz inaczej reaguje w sytuacjach stresowych , pewnie chodze po ulicy...niekozacze itp.. nie bede sie rozpisywal bym powtarzyl sie z innymi przedmowcami:)
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
Whoa... to bylo jakis czas temu, ale pamietam, ze bylem lekko mowiac, wystrachany. Teraz nie zrobil sie ze mnie zaden kozak, ale:
1. Jestem spokojniejszy, mniej agresywny.
2. Wiem, ze dostac oklep to nie taka straszna sprawa.

Moja ostatnia "sytuacja" na ulicy byla nie taka juz okropna, jak sie drzewiej zdarzalo, co dalo mi odrobine pewnosci siebie.

Ow spokoj i nieagresja tycza sie czasu, kiedy trenowalem. Teraz wracam po dlugiej przerwie (kontuzyjka) na treningi i zeby samemu sobie udowodnic, ze NIE JESTEM kozakiem, zaczynam od grupy poczatkujacej z zamiarem pozniejszego przepisania :)
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
ja zaczalem judo jeszcze w podstawowce (2ga klasa) wiec trudno mi powiedziec jaki bylem przedtem. ogolnie to nigdy nie traktowalem treningow jako nauki "bicia sie" (jak to regularnie nazywaja inni ludzie). potem byla przerwa aikido znow przerwa i obecnie od niedawna krav maga (mam jeszcze w planach "posmakowac" muay thai i bjj - ale nie przerywajac "kravki").

dla mnie te treningi sa takie same jak dla innych bieganie czy koszykowka. a ze nie lubie sporotow zespolowych to sporty walki sa w sam raz. no i mozna sie wiele ciekawego dowiedziec;
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
jeszcze cos:

1_ na treningach zdalem sobie sprawe ze przemoc to zadne rozwiazanie. kazda walka niesie ze soba ryzyko urazow. a wiadomo - zeby nie grzyby;

2_ znam takich co poszli na treningi i teraz szukaja okazji zeby sprawdzic czego sie nauczyli. co prawda zycie samo zweryfikuje ich podejscie ale strasznie mnie irytuje taka postawa;
  • 0

budo_sunwheel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
Fakt o nowe ząbki trudno, ale to były stare dzieje. Kiedyś byłem bardziej porywczy i wiele za dużo razy szły pięści w ruch. Jak zacząłem ćwiczyć jestem ciut "szerszy" i o wiele spokojniejszy, teraz wystarczy porozmawiać zazwyczaj, a jeśli to nie pomoże to sam widok teleskopa w ręce wystarcza :twisted: .

Pozdrawiam
  • 0

budo_tito
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
Ja pamietam zanim sie zapisalem na Vale tudo to byłem bardzo agrasywny wszystkich ktorzy zle popatrzyli na mnie to juz w pizde mu.
Jezeli ktos mnie z bara pociagnol to KAT .
Od 4 lat jestem juz tak spokojny ze sam sobie sie dziwie ... Teraz patrze na ludzi pod kontem / co to jest to nie przeciwnik / .
A byla akcja na miescie wyszedlem z " Biedronki " z dupą i na przeciw widze 2 chlopakow ktorzy mi za małolata(16-17) wje....
Pomyslalem ze to jedyna szansa ten co był pierwszy dostał sierpa i spłynoł jak woda ..
Drugi udawal ze umie trzymac garde .... wiec sie z nim zabawilem ... ile mialem sily w reku z taka silą przyciołem go w watrobe siadlo jak nigdy dotad ..
Finał jest taki ze: 1 jak mnie widza to zdaleka mnie omijaja, 2 ze najgorszy zawodnik to taki ktory przyjdzie 10 razy na trening i pochodzi 2 tygodnie na silownie wydaje mu sie ze jest Bogiem .
hehahhahehahehah POLEWKA
Tak w ogole to witam jest to moj 1 post .
Pozdrawiam wszystkich
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024