Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szantaż nożem..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
187 odpowiedzi w tym temacie

budo_lipski
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z piekła rodem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Szantaż nożem..
Takiego temat chyba jeszcze nie było (albo ja nie znalazłem 8) )

Więc: czy ktoś z was był w sytuacji, gdzie jakiś "przyjaciel" podłożył noż wam pod gardło i żądał pieniędzy/komóry/czegokolwiek ?

Co wtedy robić ? Jak sie zachowywać, co mówić, jakieś negocjacje, czy cokolwiek, co pomoże wyjść z sytuacji żywym ?

PS Jeżeli taki temat juz był, zapodajcie linka...
  • 0

budo_zgrywus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nie dotyczy

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
Z nozem przy gardle lepiej nie myslec o dobrach doczesnych. Moim zdaniem - dac to o co "prosi" i poczekac na dalszy rozwoj sytuacji, moze odlozy noz, wtedy ewentualnie zaczac jakies dzialanie. Z wlasnego doswiadczenia wiem ze jak napastnik dostanie czego chce, przestaje byc czujny, wtedy najlepiej zaatakowac (koles wyrwal mi rower, za chwile lezal na ziemi razem z nim :twisted: )
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
Nóż przy gardle to jeszcze idzie od biedy jakoś zneutralizować. O wiele bardziej bałbym się gościa z nożem w garści stojącego dwa metry ode mnie.

Póki chodzi o zawartość portfela nie ma się co wygłupiać.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..

Takiego temat chyba jeszcze nie było (albo ja nie znalazłem 8) )

Fajnie poczytac taki poczatek tematu, ktory pojawial sie 100x na "Ulicy" ;) :-)
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..

Póki chodzi o zawartość portfela nie ma się co wygłupiać.

A o co innego może chodzić??
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
Po pierwsze nie dramatyzuj - nie odrazu jak ktoś Ci przykłada nóż do gardła to znaczy, ze trzeba sie żegnać z życiem. 8)
Po drugie oddać wszystko co chce a jak powie, zeby spierdalać, to spierdalać i to w podskokach.
Żadne tam "jak dostanie co chce to straci czujność" albo "odłoży nóż". Nie ma takiej opcji jak ktos ma broń.
Poczytaj tematy o nożach i wypowiedzi ludzi, którzy znają się na tym.
Bez broni, bez doswiadczenia(a tego nie masz napewno skoro zadajesz takie pytanie) i bez zdecydowania, możesz tylko zrobic sobie kuku.
Być grzecznym i czujnym, bo jedyna sytuacja w jakiej możesz wtedy podjąć walkę, to kiedy wyraźnie widzisz, ze kolo ma zamiar Cie pociąć i wyprawić na tamten swiat. Wtedy one way ticket. Wóz albo przewóz.

pozdrawiam

kurm
  • 0

budo_gabryel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
Miałem taką sytuację że kolo z nożem (motylek z targu) zażądał kasy i komórki. Bez namysłu daje komórkę, on wziął i (co za debilizm) schował nóż i komórke do kieszeni wkłada i mówi kasa jeszcze i dostał... ale po ryju tępak dostał (bardzo porządnie) i jeszce komplementów mu trochę nawrzucałem, komórkę odzyskałem a nożyk mu zabrałem co by mu takie pomysły już nie przychodziły do głowy. Jak już widział że nie stawiam oporu i oddaję komórkę to się strasznie wyluzował ale to może był jakiś odosobniony przypadek. Ja mam respekt do noży i kozak nie strugam jak ktoś ma nóż to lepiej oddać kase niż życie.
  • 0

budo_tiana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..

Po pierwsze nie dramatyzuj - nie odrazu jak ktoś Ci przykłada nóż do gardła to znaczy, ze trzeba sie żegnać z życiem. 8)
Po drugie oddać wszystko co chce a jak powie, zeby spierdalać, to spierdalać i to w podskokach.
Żadne tam "jak dostanie co chce to straci czujność" albo "odłoży nóż". Nie ma takiej opcji jak ktos ma broń.
Poczytaj tematy o nożach i wypowiedzi ludzi, którzy znają się na tym.
Bez broni, bez doswiadczenia(a tego nie masz napewno skoro zadajesz takie pytanie) i bez zdecydowania, możesz tylko zrobic sobie kuku.
Być grzecznym i czujnym, bo jedyna sytuacja w jakiej możesz wtedy podjąć walkę, to kiedy wyraźnie widzisz, ze kolo ma zamiar Cie pociąć i wyprawić na tamten swiat. Wtedy one way ticket. Wóz albo przewóz.

pozdrawiam

kurm


Podpisuje sie pod kolega, w takiej sytuacji nie ma co kombinowac.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
Gabryel- gratuluje trzezwosci umyslu.
Wiekszosc ze strachu oddala by jednak kase, a Ty nie.
  • 0

budo_gabryel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
Dzięki ale nie zawsze tak różowo się kończy bo strach weźmie górę. Jeszce nigdy źle się nie skończyło :-) i niech tak zostanie.
  • 0

budo_greg(zg)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Winny Gród

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..

i dostał... ale po ryju tępak dostał (bardzo porządnie) i jeszce komplementów mu trochę nawrzucałem, komórkę odzyskałem a nożyk mu zabrałem co by mu takie pomysły już nie przychodziły do głowy.


Czyli, jak sie nie myle, to wg. polskiego kk przekroczyles warunki obrony koniecznej i dokonales kradziezy mienia, a byc moze nawet rozboju 8O
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
jasne...

Gabryel: powinienes oddac sie w rece prokuratora
  • 0

budo_cambo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia / Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..

Póki chodzi o zawartość portfela nie ma się co wygłupiać.

A o co innego może chodzić??


o są tyle świry tam ze o róznie rzeczy moze chodzić np' twoje dziewczyna, spodnie albo po prostu tobie nie lubią
  • 0

budo_gabryel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
A wiesz że miałem takie rozterki czy mu go wziąść, jednak wolałem nie zostawiać go z nożem. Nóż póżniej wyrzuciłem.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..

i dostał... ale po ryju tępak dostał (bardzo porządnie) i jeszce komplementów mu trochę nawrzucałem, komórkę odzyskałem a nożyk mu zabrałem co by mu takie pomysły już nie przychodziły do głowy.


Czyli, jak sie nie myle, to wg. polskiego kk przekroczyles warunki obrony koniecznej i dokonales kradziezy mienia, a byc moze nawet rozboju 8O

rozboju na pewno nie. Ponadto napastnik (nie Gabryel) dokonal wymuszenia rozbojniczego (nie proby wymuszenia, poniewaz pozbawil obywatela Gabryela tel. komorkowego) przy uzyciu niebezpiecznego narzedzia (Art. 280. § 2. KK) i podlega karze pozbawienia wolnosci nie nizszej od 3 lat. Moglbym wykazac ze moj klient nie pozbawil napastnika mienia, lecz broni, po czym skutecznie go obezwladnil. Moj klient jedynie bronil swojego zycia i mienia, ktorym zagrazal uzbrojony napastnik.
Moj klient = Gabryel
:)
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
Gabryel.
Honorarium 100$ /godzine

Masz niezlego prawnika.

Prawniku. KC tez znasz?
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..

Gabryel.
Honorarium 100$ /godzine

Masz niezlego prawnika.

Prawniku. KC tez znasz?

daj mi chwile to poznam :) :)
  • 0

budo_gabryel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
Kurzce no w szoku jestem! Jak bym miał kiedyś sprawę to wiem gdzie walić :lol: a tak na poważnie to nie spieszy mi się do sądu. Dzięki za obronę przed zarzutami Greg(zg).
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
ja sie natomiast przychylam do slow Adama.
jesli ktos mi cos przylozy bezposrednio do ciala, to sie szybko tego pozbecie i tyle. Jesli ten noz bedzie 2m ode mnie to juz mocno bym sie zastanowil.
  • 0

budo_zgrywus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nie dotyczy

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
AdamD - moze to kwestia wyszkolenia ale na pewno wolalbym miec noz 2m ode mnie niz przy gardle. Przy pierwszej opcji nawet bez zadnego przygotowania, mozesz poprostu uciekac. Przy drugiej na pewno musisz miec juz jakies przygotowanie i to nie bylejakie a i tak nikt Ci nie gwarantuje ze wyjdziesz z tego caly... tak z mojego punktu widzenia to wyglada.

Żadne tam "jak dostanie co chce to straci czujność" albo "odłoży nóż". Nie ma takiej opcji jak ktos ma broń.


Jak widzisz po wypowiedzi Garyela, jest taka opcja i bardzo czesto sie zdarza, przede wszystkim wtedy gdy napastnik jest "zaslepiony" swoim celem czyli np twoim portfelem. Nie mowie zeby sie rzucac zaraz po oddaniu kasy/komorki, wszystko zalezy od sytuacji :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024