Skocz do zawartości


Zdjęcie

plan treningu na wade postawy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

yakuza
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

plan treningu na wade postawy
Witam. Pomógł by mi ktoś ułożyć plan do wymienionych zaleceń:


wzmocnić mięśnie osłabione:
-prostowniki grzbietu w odcinku piersiowym,
-czworoboczne,
-równoległoboczne,
-mięśnie brzucha,
-mięśnie prostujące biodra,


Oraz rozciągnąć mięśnie nadmiernie napięte:

-piersiowe większe i mniejsze,
-mięśni międzyżebrowe zewnętrzne i wewnętrzne,
-zębate przednie
-zginające biodra
-prostowniki grzbietu w odcinku lędźwiowym,
-czworoboczne lędźwi,
-międzykolcowe odcinka lędźwiowego kręgosłupa,
  • 0

TCNieI
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kuchnia polska regionalna, dietetyka
  • Staż [miesiące]:2008
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :b/d
  • Klatka piersiowa [cm]:b/d
  • Pas [cm]:b/d
  • Udo [cm]:b/d
  • Przysiad [kg]:200
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Martwy ciąg [kg]:240
  • Waga [kg]:91

Napisano Ponad rok temu

Re: plan treningu na wade postawy
a ta wada postawy to co ? nadmierna lordoza w odcinku szyjnym, lędźwiowym, kifoza w piersiowym?? skolioza boczna, w odcinku szyjnym, piersiowym, lędźwiowym?? z rotacją kręgów czy bez ?? masz płaskie plecy, garba?? wypiętą wypukłą klatkę do przodu (kurza), czy zapadniętą??
  • 0

Nie zadzieraj ze mną, jestem bardziej walnięty niż 100% ludzi!
Nie zawsze sugeruj się moją wypowiedzią/zdaniem, sporo zasad i teorii mam w dupie.
Dziennik treningowy: Dziennik treningowy TC
StuProcentowy Mięsień, Tylko bajceps się liczy, Stejki !! Tylko stejki a nie jakieś kanapeczki,
I nie ma opierdalania się SIŁA !, Znasz lepszego ?- Ja nie znam. HERBATA W GRANULKACH CIE ROZJEBIE !
a42612f26.gif

but.jpg


yakuza
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: plan treningu na wade postawy
plecy okrągło wklęsłe
  • 0

TCNieI
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kuchnia polska regionalna, dietetyka
  • Staż [miesiące]:2008
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :b/d
  • Klatka piersiowa [cm]:b/d
  • Pas [cm]:b/d
  • Udo [cm]:b/d
  • Przysiad [kg]:200
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Martwy ciąg [kg]:240
  • Waga [kg]:91

Napisano Ponad rok temu

Re: plan treningu na wade postawy
tak zapytam jeszcze ile masz lat, bo to w sumie też jest ważne jeśli jesteś już dorosły i np zakończył się już proces kostnienia szkieletu to już wiele nie zrobisz, a i byłeś u zwykłego lekarza i on to stwierdził czy u specjalisty ? jeśli tak to czemu Cię nie skierował na jakieś ćwiczenia korekcyjne tylko kazał na własną rękę wzmocnić sobie w.w. osłabione mięśnie ?(bo tak to odbieram)

po pierwsze najważniejszą rzeczą jest samokontrola, staraj się nie garbić, ale też nie rób nadmiernych przeprostów, bo możesz pogłębić wadę postawy w odcinku lędźwiowym.
  • 0

Nie zadzieraj ze mną, jestem bardziej walnięty niż 100% ludzi!
Nie zawsze sugeruj się moją wypowiedzią/zdaniem, sporo zasad i teorii mam w dupie.
Dziennik treningowy: Dziennik treningowy TC
StuProcentowy Mięsień, Tylko bajceps się liczy, Stejki !! Tylko stejki a nie jakieś kanapeczki,
I nie ma opierdalania się SIŁA !, Znasz lepszego ?- Ja nie znam. HERBATA W GRANULKACH CIE ROZJEBIE !
a42612f26.gif

but.jpg


yakuza
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: plan treningu na wade postawy
Wiek 25lat wiec pewnie idealnie tego już nie skoryguje ale może chociasz troche się uda. Te zalecenia któe podałem otrzymałem od osoby ktura zna się na kulturystyce ina wadach postawy i poleciła mi wzmocnić i rozciągnąć mięśnie które podałem. Chce też ogólnie potrenować aby przybrać masy mięśniowej a ze względu na wade postawy wiem żę nie wszystkie ćwiczenia moge wykonywać.
Uważasz że te zalecenia co otrzymałęm są złe na moją wade postawy?
  • 0

TCNieI
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kuchnia polska regionalna, dietetyka
  • Staż [miesiące]:2008
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :b/d
  • Klatka piersiowa [cm]:b/d
  • Pas [cm]:b/d
  • Udo [cm]:b/d
  • Przysiad [kg]:200
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Martwy ciąg [kg]:240
  • Waga [kg]:91

Napisano Ponad rok temu

Re: plan treningu na wade postawy
Nie uważam że są złe, a raczej uważam że to są standard zalecenia na tego typu wadę postawy i każdy dostaje takie same zalecenia. A co do Twojego wieku to wg mnie już nie zmniejszysz wygięcia kręgosłupa w odcinkach lędźwiowym i piersiowym, proces kostnienia u przeciętnego człowieka trwa do około 20 roku życia u mężczyzny i do tego czasu idzie skorygować taką wadę postawy.

Jeszcze jedno pytanko co do stopnia skrzywienia, robiłeś może rentgen kręgosłupa ? I wiesz może ile masz stopni skrzywienia ? U przeciętnego człowieka kifoza wynosi 20-40 stopni skrzywienia, a lordoza od 30-50 stopni.. Jeśli nie masz więcej to może po prostu masz nawykowe garbienie się i ściąganie barków do przodu i paskudnie to wygląda ..

A co do ćwiczeń jeśli nie jest to duże skrzywienie to w niczym nie przeszkadza i nie uniemożliwia w wykonywaniu pewnych ćwiczeń, jeśli podczas ćwiczeń nie daje żadnych objawów, bóle itp. to wszystko jest w porządku :]

Moja rada jest taka wykonuj sobie normalne ćwiczenia, zwykły trening, a podczas treningu pleców tak aby angażować wszystkie mięśnie, i staraj się korygować sam siebie.. po prostu się nie garb, nie ściągaj barków do przodu wyprostuj się.. na początku dobrze się mówi bo wiadomo każdy zapomina i się nadal garbi, a później już przywykniesz do tego i będziesz chodził wyprostowany..

Jak możesz i chcesz to wrzuć jakąś fotkę.. się zobaczy czy to naprawdę tak źle wygląda.. jak już się zdecydujesz na wrzucenie to zrób jeszcze jedną porównawczą w skorygowanej pozycji czyli z ładnymi prostymi pleckami :D

a co do ćwiczeń jak chcesz mogę Ci jakieś korekcyjne znaleźć i napisać.. ale wg mnie wystarczająco będzie jak Ci napiszę zwykłe ćwiczenia na plecy.. ćwiczysz na siłce czy w domu ??
  • 0

Nie zadzieraj ze mną, jestem bardziej walnięty niż 100% ludzi!
Nie zawsze sugeruj się moją wypowiedzią/zdaniem, sporo zasad i teorii mam w dupie.
Dziennik treningowy: Dziennik treningowy TC
StuProcentowy Mięsień, Tylko bajceps się liczy, Stejki !! Tylko stejki a nie jakieś kanapeczki,
I nie ma opierdalania się SIŁA !, Znasz lepszego ?- Ja nie znam. HERBATA W GRANULKACH CIE ROZJEBIE !
a42612f26.gif

but.jpg


yakuza
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: plan treningu na wade postawy
Niestety nie wiem ile mam stopni skrzywienia.

Oto fotki:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Co do ćwiczeń to chciał bym wzmocnić mięśnie aby łątwiej było mi utrzymać prostą sylwetke oraz przybrać ,,sporo,, masy mięśniowej co mogło by troche zamaskowac wade postawy, żebym nie musiał się wstydzić np. wyjścia na basen.


Jak widzisz na fotkach to muskulature mam mizerną :D
  • 0

yakuza
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: plan treningu na wade postawy
TCNieI to dało by rade z ułożeniem jakiegoś planu treningu? Był bym bardzo wdzięczny za pomoc :thumbup:
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024