Skocz do zawartości


Zdjęcie

prowadzenie treningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

prowadzenie treningu
mam pytanie czy u was na sekcji sa podobne praktyki - bylem na sekcji kk i zdziwilo mnie to ze sensei prowadzi zajecia w butach a dzieciakom kaze na bosaka ? i czy u was zamyka sie drzwi od sali na klucz podczas zajec ?
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: prowadzenie treningu

mam pytanie czy u was na sekcji sa podobne praktyki - bylem na sekcji kk i zdziwilo mnie to ze sensei prowadzi zajecia w butach


To nie mogles go zapytac??
Moze akurat mial jakas kontuzje i chodzil w butach :)

czy u was zamyka sie drzwi od sali na klucz podczas zajec ?


Roznie to bywa, w jednej ze szkol sala a raczej szatnia (przechodzilo sie z korytarza do szatni i dalej na sale) byla zamykana z uwagi na mopzliwe kradzieze, ale byl dzwonek i jak ktos chcial wejsc popatrzec to nikt nie robil z tym problemu. Inne sale byly otwarte.

A co do treningu w butach, ja czesto zakladam tenisowki w trakcie intensywnego treningu (suri-ashi itp) ale robie to ze wzgledu na kiepskiej jakosci parkiet.


--
Washi
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: prowadzenie treningu
to nie bylo raz bo na matach tez chodzi w butach a podczas treningu sie nie da wejsc do sali a szatnia jest osobno i zamykana ale co klub to obyczaj u nas sensei cwiczy tak samo jak my bez butow :)
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: prowadzenie treningu

... a podczas treningu sie nie da wejsc do sali...


To moze przekazywana jest tam jakas tajemna wiedza, tylko dla wybrancow :D


--
Washi
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: prowadzenie treningu
U mnie czasem zdarza się, że trener zakłada lekkie obuwie - robi to ze wględu na kontuzję. Czasem zdarza się, że w szczególnie chłodne zimowe dni ogrzewanie w sali robi się niewydolne - nie czujesz tego gdy ćwiczysz, ale gdy stoisz o doglądasz innych zaczynasz marznąć. Wtedy również widuje się prowadzącego w tenisówkach (czasem dodatkowo opatulonegow jakąś bluzę).
drzwi od sali nie są zamykane, ale nie jest to konieczne, gdyż do szatni wchodzi się przez dojo.
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: prowadzenie treningu
u nas wchodzenie a tymbardziej cwiczenie w jakimkolwiek obuwiu, odzieniu stop jest surowo zakazane i traktowane jako zbeszczeszczenie i obraza dojo :wink: a drzwi do szatni i do wejscia na dojo sa zamykane zawsze przed rozpoczeciem treningu z uwagi na liczne kradzieze, przebywanie osob niepowolanych jest rowniez zakazane (tylko nieliczni moga 8) ) rowniez z uwagi n w/w powod
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: prowadzenie treningu
W dojach w których ćwicze dozwolone jest noszenie tylko skarpetek i to tylko wtedy gdy ktoś ma jakąś kontuzje, bądz w zimie, bo w jednym dojo jest okropnie zimno i instruktor się zgodził na taką możliwość.A sale w których ćwiczymy zawsze są otwarte, bo szatnie mamy oddzielnie.
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: prowadzenie treningu

... dozwolone jest noszenie tylko skarpetek ...


Ale w samych skarpetkach to chyba sie nie pocwiczy, to przeciez jak by jezdzic na lodzie :)


--
Washi
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: prowadzenie treningu

... dozwolone jest noszenie tylko skarpetek ...


Ale w samych skarpetkach to chyba sie nie pocwiczy, to przeciez jak by jezdzic na lodzie :)


--
Washi


Wiesz nikt nie mówił że będzie łatwo, rybka albo akwarium :D
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: prowadzenie treningu

Wiesz nikt nie mówił że będzie łatwo, rybka albo akwarium :D


No tak :)

Ale przed jaka kontuzja ma ochronic skarpetka?? Mysle ze moze sie wlasnie przyczynic do powaznej kontuzji, no chyba ze sciany wylozone sa materacami :)

--
Washi
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: prowadzenie treningu


Wiesz nikt nie mówił że będzie łatwo, rybka albo akwarium :D


No tak :)

Ale przed jaka kontuzja ma ochronic skarpetka?? Mysle ze moze sie wlasnie przyczynic do powaznej kontuzji, no chyba ze sciany wylozone sa materacami


Kiedyś chłopak miał stope od spodu przeciętą i dzięki skarpetce plaster się nie odklejał.Przynajmniej tak to tłumaczył.A apropo ścian wyłożonych materacami, to chciałbym żeby w moich dojach było kiedyś tyle maty by można sobie na coś takiego pozwolić.

(Kiod, rozmarzony)
  • 0

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: prowadzenie treningu
Ja kiedyś widziałem takie skarpetki z gumowymi kropkami na podeszwie, co by się nie wypier..dzielić ale nie wiem, czy na treningi to by się nadawało :wink:

A co do zamykania sali w trakcie treningów to dla mnie jest to cokolwiek dziwne. Przecież jeżeli ktoś przyjdzie popatrzeć jaki jest rening to może go to zaciekawić i na następny raz przyjdzie już nie jako widz ale jako ćwiczący. Dla mnie takie " tajne treningi" są podejrzane, no bo czego boi się instruktor, że nie chce aby inni to oglądali?
  • 0

budo_shodan-andrychów
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Andrychów

Napisano Ponad rok temu

Re: prowadzenie treningu
u nas na treningu od jakiegoś czasu sensei nosi coś w rodzaju tenisówek ,ale jest to od czasu jego kontuzji.
wcześniej tak nie było, generalnie wszyscy boso

salki nie zamykamy
jest u nas grupa młodszych, których rodzice przychodza popatrzeć jak ich pociecha wylewa ostatnie poty :)

pozdrawiam 8)
  • 0

budo_cooler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Iława

Napisano Ponad rok temu

Re: prowadzenie treningu
U nas na treningach także jakiekolwiek obuwie jest surowo zabronione.
Drzwi do dojo są przeważnie otwarte. No chyba że akurat jest trening, w którym potrzebujemy dużego skupienia i aby nas nie rozpraszać zamykamy drzwi, lecz takie treningi są bardzo rzadkie.

Gdy nadchodzi zima trener pozwala nosić jakąs bluze, ale nigdy butów :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024