Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
159 odpowiedzi w tym temacie

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
Szczerze mowiac to nikt nie czeka na pochwaly, a "sugesti" nie przytule do seraca :wink: , a tak wogole to o ktore zdjecia chodzi dokladnie z ta garda :?:
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
Nie wiemjak wy, ale ja ten pomysl popieram
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad

Nie wiemjak wy, ale ja ten pomysl popieram


No to panowie...za cyfre i dawac tu fotki z treningow :wink: :D
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
LUDZIE! Konkrety. Wleić jeszcze raz fotkę i skomentować.
  • 0

budo_cholerstwo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
Po pierwsze gratuluję wykorzystania pomysłu. Mam nadzieję, że podobnych topików pojawi się więcej. Jest to najlepszy sposób do wymiany poglądów na temat stosowanych przez nas technik.

Po drugie:

LUDZIE! Konkrety.

Chcesz i masz!

zdjęcie, w którym Kamil kontruje lewą ręką po zblokowaniu low kicka:

No trudna do wykonania kontra. Trzeba zaznaczyć, że lewy prosty MUSI „wejść w kontakt z celem” tuż przed tym, jak low kick wejdzie na blok. Inaczej po nas! Na zdjęciu widać właśnie, że kontra Kamila jest nieskuteczna. Poza tym Kamil nie ma gardy (prawa choć trzymana wysoko, nie chroni go wcale). Brak gardy + pewna utrata równowagi po zblokowanym ciosie Combata = tragedia ;) (powrót do postawy gotowości Kamila będzie na pewno dłuższy niż wykonanie rekontry przez Combata).

sekwencja z lewym prostym i kontrą łokciem:

Dwa kolejne zdjęcia, które - wydaje mi się - mają być sekwencją (jeżeli nie są, to moje uwagi nie mają znaczenia). Błąd polega na tym, że podczas twojego jednego taktu Kamil wykonuje techniki (unik i kontra) wymagające min. dwóch jego taktów. Inaczej mówiąc, żeby kontra ta „weszła” tak, jak na zdjęciu, Kamil musiałby być szybszy od ciebie min. dwa razy! a to raczej mało możliwe. Żeby to drugie zdjęcie wyglądało prawidłowo (realnie), to Kamil powinien cię trafić, gdy twoja lewa ręka byłaby już cofnięta.

Kamil blokuje twój prawy łokieć:

Same błędy. Przy prawidłowo trzymanej gardzie, twój łokieć nie ma prawa się przebić. Żaden blok nie jest potrzebny!!! W tym konkretnym przypadku Kamil odsłonił cały swój korpus. Wygląda jakby został zaskoczony bez postawy gotowości. Jego prawa ręka jest za nisko.

garda:

Na wszystkich zdjęciach widać, że macie problem z gardą. Może się mylę ale wygląda na to, że nie możecie się zdecydować, czy stosować gardę muay thai, czy typową bokserską. I stąd wychodzi hybryda. Kamil dodatkowo często trzyma ręce bardzo szeroko.

klincz:

Tu właściwie jedna uwaga. Widać na zdjęciach, że obaj klinczując obchwytujecie własne nadgarstki (jedną ręką łapiecie za nadgarstek drugiej). Nie jest to błąd, ale na ringu, w rękawicach, tak robić nie będziecie. Okaże się wtedy (a może już macie takie wrażenie), że przeciwnik jakoś łatwiej wam ucieka z klinczu. Żeby tego uniknąć powinniście trenować klincz z zaciśniętymi pięściami (bez obchwytywania nadgarstków). To trudniejsze, ale pozwoli wam wyrobić sobie niezbędne nawyki, SIŁĘ i wyczucie.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad

No trudna do wykonania kontra. Trzeba zaznaczyć, że lewy prosty MUSI „wejść w kontakt z celem” tuż przed tym, jak low kick wejdzie na blok. Inaczej po nas! Na zdjęciu widać właśnie, że kontra Kamila jest nieskuteczna


Pozowane zdjęcie. A poza tym racja.

Kamil blokuje twój prawy łokieć:

Same błędy. Przy prawidłowo trzymanej gardzie, twój łokieć nie ma prawa się przebić. Żaden blok nie jest potrzebny!!!.


Niestety - rzeczywistość nie jest taka różowa. Stąd bloki w MT. Zwłaszcza że łokcie "sypie się" seriami.

W tym konkretnym przypadku Kamil odsłonił cały swój korpus. Wygląda jakby został zaskoczony bez postawy gotowości. Jego prawa ręka jest za nisko.


Też pozowane - stąd efekt.



garda:
Na wszystkich zdjęciach widać, że macie problem z gardą. Może się mylę ale wygląda na to, że nie możecie się zdecydować, czy stosować gardę muay thai, czy typową bokserską. I stąd wychodzi hybryda. Kamil dodatkowo często trzyma ręce bardzo szeroko.


Ja trzymam gardę na większości zdjęć. A jak opuszczam to dla potrzeb sekwencji. W praktyce - obojętnie który wariant - ważne, że działa -PRAWDA?!


Tu właściwie jedna uwaga. Widać na zdjęciach, że obaj klinczując obchwytujecie własne nadgarstki (jedną ręką łapiecie za nadgarstek drugiej). Nie jest to błąd, ale na ringu, w rękawicach, tak robić nie będziecie. Okaże się wtedy (a może już macie takie wrażenie), że przeciwnik jakoś łatwiej wam ucieka z klinczu. Żeby tego uniknąć powinniście trenować klincz z zaciśniętymi pięściami (bez obchwytywania nadgarstków). To trudniejsze, ale pozwoli wam wyrobić sobie niezbędne nawyki, SIŁĘ i wyczucie.


Oj - jakoś nikt mi nigdy nie uciekł... W rękawicach jest prościej uciec - ale wtedy stosujemy po prostu inny chwyt.

Generalnie w pewnej formie klincz powinien być taki - że łokcie bliżej siebie- no mniejsza.
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
[quote]zdjęcie, w którym Kamil kontruje lewą ręką po zblokowaniu low kicka:

No trudna do wykonania kontra. Trzeba zaznaczyć, że lewy prosty MUSI „wejść w kontakt z celem” tuż przed tym, jak low kick wejdzie na blok.Inaczej po nas! Na zdjęciu widać właśnie, że kontra Kamila jest nieskuteczna. Poza tym Kamil nie ma gardy (prawa choć trzymana wysoko, nie chroni go wcale). Brak gardy + pewna utrata równowagi po zblokowanym ciosie Combata = tragedia (powrót do postawy gotowości Kamila będzie na pewno dłuższy niż wykonanie rekontry przez Combata). [/quote]

Lewy prosty nie musi wcale wejsc i nie jest to kontra, to krotki ruch (nawet zbedny, ale tak sie cwiczy blok) chodzi o odwrocenie uwagi przeciwnika przed wlasnie kontra, a kontre po tym bloku mozna zrobic dowolna kombinacja, najprosciej oddac low kick, chodzi o to ze takie cwiczenie robi sie przedewszystkim w parach Garde mam, jestem skrecony, reka chroni twarz po odkreceniu, a to ze mnie nie chroni w danym momencie to spojz na odleglosc mojej twarzy, a Combata, co do rownowagi to jest stabilna.



[quote]sekwencja z lewym prostym i kontrą łokciem:

Dwa kolejne zdjęcia, które - wydaje mi się - mają być sekwencją (jeżeli nie są, to moje uwagi nie mają znaczenia). Błąd polega na tym, że podczas twojego jednego taktu Kamil wykonuje techniki (unik i kontra) wymagające min. dwóch jego taktów. Inaczej mówiąc, żeby kontra ta „weszła” tak, jak na zdjęciu, Kamil musiałby być szybszy od ciebie min. dwa razy! a to raczej mało możliwe. Żeby to drugie zdjęcie wyglądało prawidłowo (realnie), to Kamil powinien cię trafić, gdy twoja lewa ręka byłaby już cofnięta.
[/quote]

Tak to jest sekwencja i na zdjeciu faktycznie nie wyglada najlepiej, ale zupelnie inaczej wyglada jak widzisz to na zywo, postaramy sie nagrac ta sekwencje

[quote]Kamil blokuje twój prawy łokieć:

Same błędy. Przy prawidłowo trzymanej gardzie, twój łokieć nie ma prawa się przebić. Żaden blok nie jest potrzebny!!! W tym konkretnym przypadku Kamil odsłonił cały swój korpus. Wygląda jakby został zaskoczony bez postawy gotowości. Jego prawa ręka jest za nisko[/quote]

Sorki moze zle cie zrozumialem, ale nie widze zeby jego lokiec sie przebil, oczywiscie mozna go przyjac na garde i tak sie robi w walce ringowej ale tak jak Combat wspomnial sa ataki-musza byc bloki, a taki wlasnie jest blok w MT

[quote]garda:

Na wszystkich zdjęciach widać, że macie problem z gardą. Może się mylę ale wygląda na to, że nie możecie się zdecydować, czy stosować gardę muay thai, czy typową bokserską. I stąd wychodzi hybryda. Kamil dodatkowo często trzyma ręce bardzo szeroko.
[/quote]

Wazne ze skuteczna, ja tam nie widze hybrydy garda to garda aby dobra

[quote]klincz:

Tu właściwie jedna uwaga. Widać na zdjęciach, że obaj klinczując obchwytujecie własne nadgarstki (jedną ręką łapiecie za nadgarstek drugiej). Nie jest to błąd, ale na ringu, w rękawicach, tak robić nie będziecie. Okaże się wtedy (a może już macie takie wrażenie), że przeciwnik jakoś łatwiej wam ucieka z klinczu. Żeby tego uniknąć powinniście trenować klincz z zaciśniętymi pięściami (bez obchwytywania nadgarstków). To trudniejsze, ale pozwoli wam wyrobić sobie niezbędne nawyki, SIŁĘ i wyczucie.
[/quote]

ZAWSZE cwiczymy klincz w rekawicach. Klincz ringowy jest taki jak Combat wspomnial , a zreszta zawsze jest ciasno zawodnicy sa do siebie mocno "przytuleni" a co do tego akurat klinczu ktory zaprezentowalismy takie cos MOZNA zrobic rowniez w rekawicy tak samo jak mowiles z piesciami, mozna scisnac przeciwnika przedramieniem (sic! to by trzeba bylo pokazac ) zauwaz ze odpycham przciwnika lokciem zeby zdobyc jakas przestrzen aby wsadzic kolano. Oczywiscie sekwencja zdjeciowa

No dobra to teraz panowie dawac swoje fotki :wink:

Pozdro[/quote]
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
Ja tylko mam mala uwage co do drugiego filmiku (sparing rece na nogi). Combat to Ty robisz loki? Moja rada: odchylaj sie na przeciwlegly bok (45 stopnie w tylo-bok, z naciskiem na bok) przy kopnieciu - unikniesz prawego jako kontry. No i biodra Panie, biodra - wiecej uzywaj...
Nie wiem czy kumasz o co mi biega - ciezko to opisac...

A tak poza tym to brawo za odwage, nie kazdy zdobyl by sie na pokazanie swojego treningu na forum 8)
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad

Jest wielu zawodników walczących niemal całkiem bez gardy- czy to bokserów czy to startujących w MMA. Więc o czym mu tu mówimy :twisted:


ale oni sa bardziej doswiadczeni od Was
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
zainstalowalem Xvid.
Przy probie odtwiorzenia filmikow- windows media zawiesza sie.

mozesz polecic jakis codek?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad

zainstalowalem Xvid.
Przy probie odtwiorzenia filmikow- windows media zawiesza sie.

mozesz polecic jakis codek?


1) Najnowsza wersja XVIDA: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

lub stąd [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

2) Użyj VPLAYERA.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ja tylko mam mala uwage co do drugiego filmiku (sparing rece na nogi). Combat to Ty robisz loki? Moja rada: odchylaj sie na przeciwlegly bok (45 stopnie w tylo-bok, z naciskiem na bok) przy kopnieciu - unikniesz prawego jako kontry. No i biodra Panie, biodra - wiecej uzywaj...


Przecież się odchylam. A biodra - bo nie chcę za mocno przywalić - jak robię z partnerem. BTW: muszę nakręcić jak będę w miarę wypoczęty - a nie po 1.5 h treningu :)
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
oj odchyla się odchyla. bardzo łądny to taniec.

w towarzyskim wygrałbys moze i nawet ze szkołą murata.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
Wiesz, do cholery, co to jest zadaniówka? I co to jest light?
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad

oj odchyla się odchyla. bardzo łądny to taniec.

w towarzyskim wygrałbys moze i nawet ze szkołą murata.


Pffff... to bylo bezsensowne i calkiem zbedne huh, ambitniej sie nie dalo?
A moze zobaczymy Ciebie w akcji, prosze wklejaj...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
shaft - obejrzyj sobie Roba Kamana - wszystkie 5 części.
I zapraszam na zadaniówkę do Szczecina - zobaczysz jak to działa. Bo na razie to nie masz bladego pojęcia. Przyjmij kiedyś serię prostych to zrozumiesz.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
Lowkicki mi sie nie podobaja.
IMHO powinny byc bardziej z gory(dotyczy zewnetrznych) i bardziej z biodra.Zauwazcie ze Combat kopie lowkicki wewnetrzne i zewnetrzne pod tym samym katem. Combat: sproboj kopac je z gory- bedzie bardziej bolalo i noga nie zesliznie sie z biodra (uderzy prosopadle do uda).
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
spoko.
obiecuje. ale najpierw obiecaj ze wyłączysz internet na tydzien i docwiczysz pare rzeczy.
tak to neistety nie mam po co wpadac.
ani na light ani na full, ani na te proste....

stary. nie bluzgaj i sie kontroluj, bo ilebys tam postów nie miał, nie znaczy ze regulaminek bedziesz naruszał chyba.


poprostu ilosc postów i zaciecie w dyskusji jest nieadekwatne do poziomu.

pozdrawiam i zycze udanych treningów
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
Ekhm - do rzeczy. Konkrety. Jakie masz problemy? Spróbuj kiedyś tylko niskie kopy na proste.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
Już w dziale Budo Multimedia masz wrzucony opis, jak masz nagrać te ćwiczenia. Zrób to i DOPIERO WTEDY pogadamy.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
och..Combat, ale ja nie chce gadac.
po co film powiedział mi wystarczająco.

czy ja cos mówie.

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024