Skocz do zawartości


Zdjęcie

Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
607 odpowiedzi w tym temacie

budo_chavez
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Mnie najlepiej sprawdza się OBOJĘTNOŚĆ.
Ide sobie, przechodzę chodnikiem po którego jednej stronie typy siedzą se wieczorem na ławeczce a po drugiej sobie stoją, obojętne omiecenie okiem...sprawiam wrażenie kolesia który się niczego nie boi, ale nie dlatego że jest kozak, tylko dlatego że mu wszystko totalnie dynda....
A na pytanie o fajkę odpowiadam podobnie jak K.P. - nie mam, sorki, nie palę... nawet się nie zatrzymując.

Natomiast kiedyś kiedyś zgrywałem pewnego siebie kozaka w stylu:
- pożycz złotówkę
- spier***aj
i miałem sporo nieprzyjemnych sytuacji. Taka postawa prowokuje.

pozdrofka
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

Natomiast kiedyś kiedyś zgrywałem pewnego siebie kozaka w stylu:
- pożycz złotówkę
- spier***aj
i miałem sporo nieprzyjemnych sytuacji. Taka postawa prowokuje.

pozdrofka


hehe
do mnie kiedys podchodzi facet tez z tekstem "pozycz zlotowke na wino" moja odpowiedz: "sory, nie mam drobnych" :wink: spieszylem sie i jakos tak wypalilem. ale na szcescie to byl zwykly taki "luzny luzak" co w bramie wino pije i nikomu sie nie narzuca
  • 0

budo_kamil-kjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
hihihi ja ostanio szłem sobie na trening podeszedł do mnie koleś

taki troszke żulkowaty .... i sie spytal czy bym mu nie dałożył

na coś tam kcial .... a wychodzilem sobie z biedronki to mialem

jakieś tam drobne wiec mu dalem zawsze bede mieć dobry uczynek na swym koncie .. może pujde do nieba :) :):)

A pozatym co wy sie zawsze tych "dresów" tak czepiacie ja sobie chodze

w dresiku i nie latam po ulicach i nie leje nikogo ....

poprostu na sportowo lubie sobie chodzić i już ....

:) :) :) :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Bycie dresem to nie jest kwestia ubioru, ale mentalnosci. Tak samo jak bycie kurwa, to nie tyle kwestia profesji, ile stanu umyslu.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_kamil-kjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

Bycie dresem to nie jest kwestia ubioru, ale mentalnosci. Tak samo jak bycie kurwa, to nie tyle kwestia profesji, ile stanu umyslu.
Pozdrawiam
K_P


to jest dobre zapamietam to .... może nawed kiedyś mi sie przyda w jakiejś polemice :P
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Tekst fajny,zawiera kilka życiowych wniosków,ale do kilku tez możnaby się przyczepić.
Z tego artykułu wychodzi,że tacy zapaśnicy to na ulicy szans nie mają,same z nich ofermy i niedorajdy :lol:

Pozdrawiam
  • 0

budo_bużumbura
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

Tak - ufc jest realna walka - na ringu
Tam nikt nikomu cegłówką głowy nie rozwala, nie zjawiaja sie koledzy skaczący po jajach itp...



tak!!! masz super inteligentne teksty...ufc jest najlepszym odpowiedikiem walki realnej na która normalny czlowiek moze sobie pozwolic... twój post swiadczy o twojej inteligencji
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

Tak - ufc jest realna walka - na ringu
Tam nikt nikomu cegłówką głowy nie rozwala, nie zjawiaja sie koledzy skaczący po jajach itp...

tak!!! masz super inteligentne teksty...ufc jest najlepszym odpowiedikiem walki realnej na która normalny czlowiek moze sobie pozwolic... twój post swiadczy o twojej inteligencji

Ulica: gryziemy, wkladamy palce w oczy, szczypiemy, plujemy, przeciagamy duszenia i dzwignie, uderzamy w krtan, kopiemy w genitalia, mozemy nawet walczyc bronia (noz, palka, pistolet) itp.
UFC: scisle okreslone zasady, wiele niedozwolonych technik, ograniczenia itp.

IMHO realna walka tylko na ulicy i tylko tam. Nigdzie indziej realnej walki nie da sie nauczyc.

P.S. 2 cytaty to jeszcze nie jest piramidka, nie? :wink:
  • 0

budo_r0bak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kędzierzyn/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

i nie nie wymisla, takich predni , błagam żal mi dupe sciska... ufc jest walką realna... i wogule ..troche teskstu jest ok ale niektore momenty :blus:

TY, a co to znaczy walka realna? Boks to tez jest walka realna bo dostajesz realne strzaly w glowe ;) . Tak na przyszlosc radze poczytac swoje posty przed wystalniem bo nie chce mi sie juz czytac twoich ,tu cytat: "Predni"
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Walka realna?!

1- nie ma ograniczeń w stosowaniu technik (ale wiąże się to z późniejszymi konsekwencjami prawno-moralno-vendetowymi...)
2- nie ma ograniczeń w stosowaniu broni (ale jw)
3- nie ma ograniczeń co do liczby walczących
4- nie ma ograniczeń co do czasu walki (aż do interwencji służb porządkowych?)
5- nie ma sztucznie ograniczonego pola walki (ale realne ograniczenia stanowią np. ściany korytarza, windy, płoty itp.)
6- nie ma ograniczeń co do zadawanych obrażeń (ale wiąże sie to z późniejszymi konsekwencjami prawno-moralno-vendetowymi...)

...coś jeszcze?
  • 0

budo_bużumbura
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
panowie jak juz napisalem, ufc jest najlepszym odpowiednikiem walki realnej na jaką normalny czlowiek moze sobie pozwolic, chyba nikt z was z chcecia sie pójdzie sie bic na ulicy
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Bredzisz chłopcze. Jak sklecisz 3 rozsądne zdania możemy podyskutować. Na razie nie ma to sensu - bo masz jakieś absurdalne problemy.

1. Walka realna to walka uliczna. I CHOLERNIE różni się od UFC. Jak sądzisz inaczej - zapraszam na sparing nożowy. Ty robisz wszystko - ja mam noż. Zginiesz w ciągu góra 5 sekund. Oczywiście atrapa.

2. Potem wezmę 2 kolegów i Cię zaatakujemy. Znów sprawdzisz czy najlepszy, najbardziej zabójczy styl (lub mieszanka styli) sprawdzi się w takiej konfrontacji...

3. Potem któregoś razu, w ciemnej uliczce z zaskoczenia dostaniesz batonem w głowę.

itp. itd.

Wnioski? Niestety - realność UFC to mit.

A co do krav maga to sobie poczytaj archiwum. I poszperaj w sieci.

O walce z kilkoma też pisałem. Że to po prostu - mało wykonalne.
  • 0

budo_bużumbura
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
niestety ale nie bredze...co krav magi, nie sprawdza sie na ulicy, co do walki z kilkoma przeciwnikami sa 3warunki aby ich pokac juz zreszta pisalem. powtarzam jeszcze raz UFC jest najlepszym odpowiednikiem walki realnej na jaka NORMALNY czlowiek moze sobie pozwolic. a według ciebie tak zwane solówy to tez nie jest walka realna??
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
A więc PO KOLEI:

ufc jest to najlepszy odpowiednik walki realnej na jaka normalny czlowiek moze se pozwolic


Nie rozumiem? Walczysz w UFC czy jak? OCZYWIŚCIE- walka w ochraniaczach na zasadach VT (pierwszych 12 UFC) lub MMA jest możliwe realna. ALE WALCZYSZ Z 1 i TO BEZ BRONI.
A ulica jest bardziej skomplikowana. Przede wszystkim pod kątem ulicy trzeba skoncentrować się NA BRONI (np. teleskop itp.) Słyszałeś o dogbrothers?

krav maga nie sprawdza sie na ulicy


Jakieś argumenty?

A solówy to zabawa dla małolatów.
  • 0

budo_kamil-kjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

Walka realna?!

1- nie ma ograniczeń w stosowaniu technik (ale wiąże się to z późniejszymi konsekwencjami prawno-moralno-vendetowymi...)
2- nie ma ograniczeń w stosowaniu broni (ale jw)
3- nie ma ograniczeń co do liczby walczących
4- nie ma ograniczeń co do czasu walki (aż do interwencji służb porządkowych?)
5- nie ma sztucznie ograniczonego pola walki (ale realne ograniczenia stanowią np. ściany korytarza, windy, płoty itp.)
6- nie ma ograniczeń co do zadawanych obrażeń (ale wiąże sie to z późniejszymi konsekwencjami prawno-moralno-vendetowymi...)

...coś jeszcze?



TO JEST NAJBARDZEJ ROZSĄDNY POST .. JAKI PRZECZYTALEM ...... Brawo dla tego PANA :)



PS. ZAWODNICY co startują w "UFC" są słapsi od zawodników co startują w "PRIDE"
- słowa Royce Garacie .....
Wystarczy spojrzeć na wynagrodzenia .. :)

Ale mniejsza o to ....

Dla mnie ta osoba "Kselos" .. napisala modrze o "walkach realnych" ... na ulicy jak sie z kimś bijesz to chcesz wygrać .... ale nie chce sie nikogo zabić :P :P

No przynajmniej wiekszość ludzi jest normalnych :)
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

niestety ale nie bredze...co krav magi, nie sprawdza sie na ulicy


tez bym posłuchal argumentow alesensownych ... moim zdaniem krav maga ma duze zastosowa na ulicy a teraz udowodnij czemu nie :D
  • 0

budo_bużumbura
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

A więc PO KOLEI:

ufc jest to najlepszy odpowiednik walki realnej na jaka normalny czlowiek moze se pozwolic


Nie rozumiem? Walczysz w UFC czy jak? OCZYWIŚCIE- walka w ochraniaczach na zasadach VT (pierwszych 12 UFC) lub MMA jest możliwe realna. ALE WALCZYSZ Z 1 i TO BEZ BRONI.
A ulica jest bardziej skomplikowana. Przede wszystkim pod kątem ulicy trzeba skoncentrować się NA BRONI (np. teleskop itp.) Słyszałeś o dogbrothers?

krav maga nie sprawdza sie na ulicy


Jakieś argumenty?

A solówy to zabawa dla małolatów.



nie, nie walcze na ufc(chodz kto wie moze kiedys)argumenty do kravki: Po pierwsze technika nie jest skuteczna sama w sobie. Technika jest skuteczna jako czesc systemu ktory umozliwia jej zastosowanie. Metodyka i spojnosc Kravata to "smiech na sali" Obrona przed kilkoma, czy nozownikiem to marketing bez pokrycia w rzeczywuistosci. Jednym slowem styl slaby i przereklamowany.

a to cytat kolegi co trenuje KM :"

każdy dobry trener, mówi, że obrona przed nożem, jaki i kilkoma napastnikami jest niemożliwa! Trzeba mieć poprostu farta, a Krav Maga, pomaga w tym farcie! mam nadzieje, że jasno siem wyraziłem Boruta pozatym wołali Cie na sfd


na moje pytanie co do skutecznosci krav magi na ulivy Paweł Ziołkowski odpowiedzial tak, poniewaz uzylem stwierdzenia ze krav maga na ulicy jest jednym z najskutcznijeszych styli

Nie jest. Chyba ze na leszcza albo jako uzupelnienie

.
a to podsumowanie dyskusji przez Pawła Z

To ciekawe ze w Poznaniu instruktorzy Kravata dostali wpieprz od zapasnika i od zawotnika Choy lee fut kung-fu. Ciekawe ze w Lodzi inny zapasnik rozjechal innego instruktora Kravata. Ciekawe ze jeden z moich najslabszych (bylych) uczniow z rocznym doswiadczeniem zlal w pol minuty instruktora Kravata z Sopotu. Ciekawe ze ja sam nie mialem latwiejszych przeciwnikow niz zolnierze pewnej jednostki specjalnej cwiczacy Kravata.


  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
bużumbura - coraz bardziej się kompromitujesz. Sam nie trenowałeś- i opierasz się tylko na wypowiedziach innych?! 8O Żałosne. Dobry zawodnik zleje kravaciarza - załóżmy - co nie znaczy, że 90% leszczyków na ulicy się uda ta sztuka. Nie skreślam KM.

Wypowiedzi i poglądy Boruty są mi bardzo dobrze znane. Problem tkwi w definicji REALNEJ WALKI. Dla mnie to tylko i wyłącznie walka uliczna. Turnieje, wojna etc. - nie zaliczam do takiej walki. Bo wojna jest nierealna (niespotykana), a turnieje nie mogą być spontaniczną, nieprzewidywalną walką uliczną. Rozważania co do wojny, historii i pojedynków na pistolety tak lubione przez Borutę - niestety mają się nijak do szarych polskich realiów i starć na ulicach.

To że UFC itp. nie jest walką realną - wcale nie znaczy, że style które się tam sprawdzają nie będą przydatne na ulicy.

EOT
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Bużumbura : Krav Maga nie jest systemem do pojedynków !! to jest system do obrony a ja sie przychylam do stwierdzenia ze przed nozem prawie nei ma obrony ale mozna powiekszyc swojego farta szkoleniem. Kraverzy dlatego są jechani przez innych poniewaz szkolenie kravera obejmuje bardzo duzo obszar (wszelkie duszenia,objecia itp) dlatego potrzeba duzej ilosc lat by byc dobrym
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Kolejny teoretyk, bajkopisarz. Objęcia - to można z dziewczyną trenować.

Co do KM to mam trochę zarzutów - ale było o tym do znudzenia -> wyszukiwarka. Przede wszystkim cena.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024