Skocz do zawartości


Zdjęcie

Policja...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_gonte
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Centrum

Napisano Ponad rok temu

Policja...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A tutaj wklejam:

Wczorajszy wieczor,
Wysiadam z taksowki i podchodze do wejscia do parlamentu. W moim kierunku po chodniku zatacza sie kilku dresow - po prostu ida.
Mysle sobie, so what?;-) Przechodzac obok mnie jeden z nich probowal mnie kopnac w brzuc a drugi zamachal sie lapami. Zrobilem lekki unik i mnie ledwie drasnal. Rozminelismy sie - tak po prostu. Stajemy w kolejce do knajpy - dresy tez! Wiem, ze cos sie kroi bo zaczepiaja kazdego po kolei. Za chwile staje sie -dresy zaczepily jakiegos chlopaczka i zaczely go
tluc. [jeden trzyma go za kark i przewraca na ziemie, drugi kopie delikwenta] Wiedzac ze sam nie dam rady [zycie] Biegne do radiowozu stojacego 10m dalej[!] i mowie co sie dzieje. Policjanci na poczatku zareagowali wzorcowo! Podbiegli do dresow z tonfami i.... oddali 1 cios w plecy dresa. Dres odwrocil sie do Policji.....
i...

s
p
o
i
l
e
r

...przywital sie z nim , jakby wyjasniajac drobna sytuacyjke! Policja
wrocila do radiowozu a dresy stanely nieopodal. Po chwili PAŁY zaczely
opuszczac teren [nigdy tak nie mowilem ale tym razem prosze bardzo]
dresiarze pomachali sobie serdecznie z Policja i w dobrym humorze zaczeli
sie wpychac do klubu, gdzie to przywitali sie z ochrona i poszli sie
bawic...

moral na dzis..... pierdole, czas sie uzbrajac moi drodzy
[przepraszam za potocznosc posta ale opadly mi rece]


  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja...
czytajac to naszla mnie taka refleksja - jakby policja dobrze zarabiala i byla przy okazji lepiej przeszkolona to takich sytuacji bylo by znacnzie mniej.
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja...
No wlasnie i o to chodzi.Nie byloby takiej korupcji,przekretow i balaganu.
Wiecej dotacji na obrone panstwowa, panowie w sejmie.Oczywiscie nie tylko wzrost budzetu tego resortu zalatwi wszystkie problemy,ale tez np. pozbycie sie eks-ubekow z policji,itp.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja...
a ja powiem tak>sytuacje znamy z opowiadania jednej strony.wynika z tej opowiesci że pijane dresy biły koleżke a policjanci podeszlil przywitali sie z dresami i odeszli a tamci co ? dalej bili ? jednak nie...a skoro ktos drugiego uderza,bije (nie naruszając czynności narządu powyżej 7 dni...) to niestety al;e to jest sprawa prywatna tych osób i policja tego nie sciaga bez wyraznego wniosku.widocznie sytuacja została załagodzona...
a jesi jeden z derechów był koolega policjanta (bo tak sie zdarza sam mam takich znajomych) to tym lepiej >zna go gliniarz i wie że juz nic nie nawiwija...
nie widze problemu.
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja...

nie...a skoro ktos drugiego uderza,bije (nie naruszając czynności narządu powyżej 7 dni...) to niestety al;e to jest sprawa prywatna tych osób i policja tego nie sciaga bez wyraznego wniosku.


8O O... A mozesz przyblizyc to zagadnienie z pozycji stroza prawa ? Podszkol mnie zatem, jak mam lac, zeby do paki nie trafic - chetnie sie zaznajomie z tym jak mi wolno, a jak nie :twisted: Chetnie poslucham - wszak nie nalezy gardzic istotnymi informacjami... :wink: :)
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja...

czytajac to naszla mnie taka refleksja - jakby policja dobrze zarabiala i byla przy okazji lepiej przeszkolona to takich sytuacji bylo by znacnzie mniej.

jak dresiak zna policmajstra to i wieksza pensja nic tu nie zdziala
  • 0

budo_tauro1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja...
nie widze problemu. - no i w tym właśnie cały problem ...
a to niby kiedy , dobry człowieku , ten poszkodowany ma skierować ten " wyraźny wniosek" - na ulicy , przy sprawcach ???
a co przeszkadzało zawinąć dresików na dołek i spokojnie na komendzie pogadać z poszkodowanym ?
jest takie określenie " służba państwowa" - ze szczegolnym naciskiem na słowo " służba" .........
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja...
Temat troche bezsensu. Napisano juz wiele watkow i sam czesto nazekalem i nazekam na prace policji. Z drugiej jednak strony policjant to tez tylko czlowiek. Widzac bezczelnosc bandytow ktorzy niezadko strzelaja do policjantow jak do kaczek czasem nie dziwie sie ze maja obawy przed niektorymi osobnikami. Mysle ze powinno sie zmienic prawo aby bardziej chronilo policjantow dalo im wieksze mozliwosci uzycia broni itp. Wtedy i oni beda sie czuli pewnie a bandziory nabiora respektu. Jednak nasz wspanily parlament nie moze sie z tym uporac i nie jest dla nich nauczka ze coraz czesciej gina ludzie na sluzbie.
  • 0

budo_matekk
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nysa

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja...
Taka jest prawda, co moze zrobic policjant ktory boi sie uzyc sily... wpadnie z tonfa na takiego dresa, lysa pala wyciagnie pukawke a bidny gliniarz co ma zrobic? bedzie plul na niego bo ma za stary pistolet ktory przestal strzelac w latach 80 8) szkoda gadac
  • 0

budo_abes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja...

Taka jest prawda, co moze zrobic policjant ktory boi sie uzyc sily... wpadnie z tonfa na takiego dresa, lysa pala wyciagnie pukawke a bidny gliniarz co ma zrobic? bedzie plul na niego bo ma za stary pistolet ktory przestal strzelac w latach 80 8) szkoda gadac

No myślę, że jak wpadnie z tonfą na niego to dres nie będzie miał sił aby pukawkę wyciagnąć. Ważny jest pierwszy ruch :)
  • 0

budo_tauro1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja...
Taka jest prawda, co moze zrobic policjant ktory boi sie uzyc sily... wpadnie z tonfa na takiego dresa, lysa pala wyciagnie pukawke a bidny gliniarz co ma zrobic? bedzie plul na niego bo ma za stary pistolet ktory przestal strzelac w latach 80 szkoda gadac 8O 8O 8O 8O 8O
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja...
fakt ze lepiej jak by policja mogla troszke obic bandziora i nawet jak jakis nikly procent niewinnych dostanie to zle nie bedzie , zeby z drugiej strony tak nie bylo ze policja bedzie tlukla kogo i jak popadnie
  • 0

budo_hiraken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja...

a ja powiem tak>sytuacje znamy z opowiadania jednej strony.wynika z tej opowiesci że pijane dresy biły koleżke a policjanci podeszlil przywitali sie z dresami i odeszli a tamci co ? dalej bili ? jednak nie...a skoro ktos drugiego uderza,bije (nie naruszając czynności narządu powyżej 7 dni...) to niestety al;e to jest sprawa prywatna tych osób i policja tego nie sciaga bez wyraznego wniosku.widocznie sytuacja została załagodzona...
a jesi jeden z derechów był koolega policjanta (bo tak sie zdarza sam mam takich znajomych) to tym lepiej >zna go gliniarz i wie że juz nic nie nawiwija...
nie widze problemu.


No tu to mnie zalamales. Z Twojego postu wynika, ze mozna skatowac czlowieka na ulicy a policja go nie zatrzyma bo jakie podstawy? Przeciez to czy obrazenia trwaja 7 dni mozna stwierdzic najwczesniej po 7 dniach. Tym postem Couguar przekonales mnie do jednego: jesli mam szaanse to w obronie czlowieka walic prosto w ryj jesli nie to sprawe olac (jest szansa ze katuja dziecko policjant, ktory ma podobne poglady do Ciebie. po takiej "lekcji" policjant zmieni zdanie i zacznie reagowac troszke spraqwniej i bardziej zdecydowanie).
Pozdrawiam
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja...
jak zwykle duzo lamentu...narzekania itd.
postawcie sie w pozycji policjanta : kilku gości bije człowieka...czyli pobicie!! popełniaja przestepstwo..!! ratowac..pomóc!! to pierwsza mysl..reaguja wiec tak jak to opiesał gość:podchodza i pytaja co siedzieje: I TU NIE WIEMY JAKA BYŁA ODPOWIEDŹ TEGO RZEKOMEGO POKRZYWDZONEGO! NIC NIE WIEMY JAKIE BYŁY USTALENIA POLICJANTÓW.JESLI POWIEDZIAŁ, ŻE NIC TO...SPRAWA SKOŃCZONA.NAWET JESLI BY GLINIARZE SIE UPARLI ŻE BEDA ROBIC Z TEGO SPRAWE TO PO PROSTU WYSZLIBY NA IDIOTÓW.
a te podawanie sobie reki..>>może sie znali ? tego nie wiemy...

co do mismana > nie trzeba się szkolić tutaj wystarczy znać prawo jesli ktos cie uderzy i nie naruszy czynności narządu na okres powyżej 7 dni to to jest sprawa z oskarżenia prywatnego i to ty udowaniasz że zostałes zniewazony itd itp..policja ci nie pomoże (chociaz przyjmie twoje żale na protoków i skieruje do sądu jesli chcesz)..

TAK WIEC PANOWIE ZYCZE CHŁODNEGO OKA TROCHE BO TAKIE PŁAKANIE NIC TU NIE ZMIENI,.

i darujecie sobie te prywatne wycieczki jaki to ja jestem straszny i że powinno wypisac sie mnie z policji.najpierw tauro czy hiraken zróbcie cos dola takich ludzi (bitych i okradanych) , poczytajscie troche prawa,popytajcie specjalistów co powinien zrobic policjant i jak sie zachowac a potem ferujcie jakies wyroki i żale.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja...
Hahahaha - piękne!
Załamały mnie niektóre wypowiedzi. Z jednej strony forum pełne jest supermanów, którzy - jak to zgrabnie określil kiedyś Mr Smail - biegaja w czerwonych majtkach i ratuja świat, z drugiej niektórzy z nich usprawiedliwiają skandaliczne zachowanie policjantów, którzy pobłażliwie traktują PRZESTĘPCÓW.
Co to z tłumaczenie, że jak nie spowodowano uszkodzeń ciała powyzej 7 dni to policja nic nie może. Idąc tym tropem w sytuacji, kiedy ktoś mierzy do mnie z gnata, policjant będzie stal i czekał co będzie dalej. Przeierz gościu może nie trafić i wtedy nie ma powodu do interwencji. Ewentualnie jak zna sprawcę (w tym przypadku potencjalnego), to usciśnie mu dłoń i pogrozi, ze jak koleś mnie ustrzeli to wtedy się z nim policzy.
No kurwa mać - co to ma być? Gówno mnie obchodzi, że policjant się boi. Jest szkolony do tego, żeby opanować strach i dbać o moje bezpieczeństwo kiedy sam nie mogę tego zrobić. Jak tego nie potrafi niech zostanie księgowym albo szatniarką.
Naprawdę nie rozumiem usprawiedliwiania takiego zachowania słabymi zarobkami i temu podobnymi sprawkami. Jak mi się nie podoba to szukam innej pracy, gdzie będzie mi lepiej finansowo i nie zawracam głowy narażając przy okazji zdrowie i życie innych swoimi frustracjami.
POLICJA JEST OD TEGO, ZEBY CHRONIĆ KAŻDEGO OBYWATELA PRZED ZAGROŻENIAMI ZE STRONY "NIEDOSTOSOWANYCH" I NIE POTRAFIĄCYCH ŻYĆ W SPOSÓB CYWILIZOWANY.
Tyle!

Pozdrawiam

kurm
  • 0

budo_gonte
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Centrum

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja...
Ja zaczęłem temat i postaram się go zakończyć. Pisząc chciałem wywołać dyskusje na temat nieprzyjemnych zdarzń związanych właśnie z policją a dokładniej takich w których policja nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, oczywiście nie miałem zamiaru obrażać Policjantów tylko pokazać że czasami sa takie sytuacje co jest niestety bardzo przykre. Wyszło coś innego ale wydaje mi się że bardzo dobrze i dziwie się teraz ale przyznaje rację cougarowi chociaż moim zdaniem jeżeli to byli znajomi to powini ich gdzieś odwieźć ;-) byle nie siedzieli pod jakimś klubem albo coś takiego.
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja...
Ale dlaczego mowisz ze "policjant sie boi" ? Przeciez zareagowali, przerwali bojke i zapobiegli sytuacji potencjalnie groznego pobicia. O co wiec chodzi ?
Chyba tylko o ta znajomosc policjanta z bandytami...
Nie wiemy jak bylo naprawde, a pozory moga mylic. Rozwiazania silowe nie zawsze sa najlepsze, choc dodaja dramatyzmu i filmowej "karzacej reki sprawiadliwosci" :wink:
Dla mnie wazne ze zareagowali, sytuacja zostala zalagodzona. Zeby moc ukarac naprawde tych dresow to musialoby sie zmienic prawo. Na prostsze, jasniejsze i SZYBKO DZIALAJACE. W tym przypadku zarowno dresy jak i policjanci wiedzieli ze nikt nikomu nic nie udowodni i nic nie zrobi, no i remis ze wskazaniem (na policjantow) :D
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja...

Hahahaha - piękne!

Co to z tłumaczenie, że jak nie spowodowano uszkodzeń ciała powyzej 7 dni to policja nic nie może. Idąc tym tropem w sytuacji, kiedy ktoś mierzy do mnie z gnata, policjant będzie stal i czekał co będzie dalej. Przeierz gościu może nie trafić i wtedy nie ma powodu do interwencji. Ewentualnie jak zna sprawcę (w tym przypadku potencjalnego), to usciśnie mu dłoń i pogrozi, ze jak koleś mnie ustrzeli to wtedy się z nim policzy.
No kurwa mać - co to ma być?

takie jest prawo kurm...a że ty go nie znasz to sie dziwisz..a zdziwienie objawia sie histerią///;)

policja może ci pomóc ustalic swiadków,przyjąc protokół ba! nawet zatrzymac sprawcę....ale to i tak jest twoja sprawa a nie policji...i to ty podejmujesz decyzje o skierowaniu sprawy do sądu..
poza tym jesli policjant zna osobe która zamierza popełnic przestepstwo to ona tego przestepstwa nie zrobi w tym czasie i miejscu to jedna z podstaw do legitymowania osób.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja...
Nie pisałem, że w tym konkretnym przypadku policjanci się bali. Nie twierdzę nawet, ze generalnie się boją - pewnie w znakomitej większości dobrze radzą sobie z takimi menelkami. Moja wypowiedź dotyczyła tych, którzy w ten sposób staraja się usprawiedliwiać brak reakcji ze strony policji.
Druga sprawa - nawet, jezeli jakies poważne sankcje typu więzienie nie grożą sprawcą takiego rozbju, to uważam, że "ludzi", którzy biją na ulicy innych ludzi należy izolować choćby na jakiś czas (na 24h to na upartego nawet za brzydką twarz moga Cię zaknąć). Myślę, że takie coś ostudziło by zapędy dreso-ludzików.
Osobiście uważam, że po takiej akcji, kiedy policja za BICIE na ulicy pogrozila im tylko paluszkiem, kolesie poczuli jeszcze większy power. Kurde - policaje nic nam nie zrobili, fajne chłopaki, można rozrabiać bo pewnie następnym razem też nam niewiele dokuczą.
Takie zachowania należy likwidować w zarodku i nie pozwolić rozkręcać się bo może to doprowadzić do tragedii a wtedy nie pomogą już programy w telewizji, przeprosiny ze strony władzy i temu podobne bzdety. Jest takie mądre słowo - PREWENCJA!

pozdrawiam


kurm
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja...
Art. 157. § 1. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 § 1,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 działa nieumyślnie,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 2 lub 3, jeżeli naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia nie trwał dłużej niż 7 dni, odbywa się z oskarżenia prywatnego.
§ 5. Jeżeli naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwał dłużej niż 7 dni, a pokrzywdzonym jest osoba najbliższa, ściganie przestępstwa określonego w § 3 następuje na jej wniosek.




Art. 158. § 1. Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 § 1 lub w art. 157 § 1,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest ciężki uszczerbek na zdrowiu człowieka, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 3. Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest śmierć człowieka, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.




Art. 159. Kto, biorąc udział w bójce lub pobiciu człowieka, używa broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.



to ku przestrodze i dla wiedzy leniuchów co nie czytaja kodeksu karnego..
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024