Skocz do zawartości


Zdjęcie

Doskonałe teksty nt ulicy...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Doskonałe teksty nt ulicy...
Cholera czasem dostaję takie e-maile - że nie wiem - śmiać się czy płakać. Przeczytajcie sami:

1) Na początku chciałem powidzieć że nie mam kompletnie
zadnego doświadczenia jeśli chodzi o sztuki walki ale chcę sie
zapisac na tajski boks jak tylko zdam mature. Zaciekwiła
mnie jednak pewna sprawa. Mianowicie na swojej stronie
piszesz m.in o prawidłowym rozciąganiu i piszesz też o
realiach walki na ulicy to wytłumacz mi jeśli możesz kto
zaczepiając cię na ulicy daje ci szanę żebyś najpierw się
rozciągnął by w czasie walki nie doznać kontuzji i móc w pełni
wykorzystać wcześniej wyuczone techniki.
Walka na ulicy to
sprawa spontaniczna, często nie do przewidzenia i zapewne
wiesz o tym doskonale że nie ma czasu na rozciąganie. Jeśli
możesz to odpowiedz mi na maila albo wypowiedz się na ten
temat w swoim FAQ. Jacek


2) Mam pytanie czy cios w oczy w otwartej realnej walce 1:1 (bez zaskoczeń) jest skuteczny???? a jak tak to jak unikać takiej
konfrontacji.Wydaje mi sie że można zamykać oczy w odpowiednich sytuacjach lub je przymrużać, albo zejśc do parteru gdzie
trudno o coś takiego lub nawet jest to nie możliwe i czy warto to robić(o skutecznośc mi chodzi), ale pytam sie ciebie,
ponieważ mam nadzieje ze ty znasz na to odpowiedź.Odpowiedz mi wyczerpująco na ten temat.

  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonałe teksty nt ulicy...
Combat zostan i moim guru poklon poklon poklon :)
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonałe teksty nt ulicy...
moglbys nie cytowac moich mejli na forum?!























;)
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonałe teksty nt ulicy...
a tak serio combat jesli dostajesz nawet smieszne majle ,a sa adresowane wylacznie do Ciebie i zadane na serio to nie powinienes ich cytowac. Po prostu odpowiedz gosciowi tak jak to uwazasz za stosowne.

Dostalem kiedys majla w ktorym bylo zeskanowane podanie o prace jakiegos goscia z podkarpackiego. No boki zrywac! :)
Ale po chwili smiechu zastanowilem sie ze firma, ktora wypuscila w internet czyjes podanie jest nieprofesjonalna, a pracownicy niepowazni.
Podanie bylo napisane do firmy provident polska.
Z pewnoscia do innych duzo wiekszych firm przychodzi setki podan od roznych osob,czesto niezbyt madrych..Jednak nie sa one puszczane w dalszy obieg.. Dlaczego??
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonałe teksty nt ulicy...

a tak serio combat jesli dostajesz nawet smieszne majle ,a sa adresowane wylacznie do Ciebie i zadane na serio to nie powinienes ich cytowac. Po prostu odpowiedz gosciowi tak jak to uwazasz za stosowne.


Ciężko byłoby powstrzymać mi się od ciężkiego obrażania adresata.
Generalnie wiązanka dotyczyła by mózgu, możliwości jego używania etc.

Poza tym ja i tak wrzucam takie maile w całości do FAQ, czy innych działów - gdyby ktoś w przyszłości zrobił tą niewybaczalną rzecz i spytał o tak oczywiste rzeczy... :twisted: :wink:

I tak podaję minimum danych - bez adresu e-mail, IP etc.

Z pewnoscia do innych duzo wiekszych firm przychodzi setki podan od roznych osob,czesto niezbyt madrych..Jednak nie sa one puszczane w dalszy obieg.. Dlaczego??


Nie wiem. Ten kto do mnie pisze powinien MYSLEC. Nie myśli - jego problem.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonałe teksty nt ulicy...
To jak nie odpisales mi dalej czy zamykac oczy czy nie.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonałe teksty nt ulicy...
Hehehe - zamykać - to oczywiście dużo pomoże. A jak leci prawy prosty - to zamknąć szczękę :wink: :twisted:

Na poważnie

AD 1

Na ulicy nie ma czasu na rozgrzewki etc. Trzeba od razu zacząć walczyć / uciekać. Jak walka to ręce, trochę nóg -ale nie powyżej pasa.

Nawet jeśli: rozciągnięcie należy mieć ogólne, tak że i bez rozgrzewki da się kopnąć wysoko :evil:

AD 2

W oczy ciężko trafić. A jak ktoś trafi to zamykanie NIC nie da. Nie jest to specjalnie realna technika :wink:
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonałe teksty nt ulicy...
Combat w jakims sensie to chyba jest dla ciebie wyroznienie ludzie doceniaja twoja wiedze i pisza do ciebie. Trudno trafiaja sie texty bez sensu ale pewnie dostajesz tez wiele ciekawych emaili. Wiec mysle ze powinienes miec powod do dumy ze inni cie szanuja. Odwaliles kawal dobrej roboty na twojej stronie i taka jest teraz cena popularnosci. Nie zdziw sie jak zaczna cie pytac o jeszcze smieszniejsze sprawy.
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonałe teksty nt ulicy...
Ja odnośnie zmykania oczu.Czy nie lepiej nie zmykać ich do końca tylko szybko mrugać by paluszki połamać lub wciągnąć pod czaszkę? 8O

Pozdrawiam
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonałe teksty nt ulicy...
pewno, combat, bądź profesjonalistą!

a propos... zna może ktoś bliżej jakiegoś lekarza, albo lepiej psychologa? hahah, można sie nieźle nasłuchać :wink:
  • 0

budo_gilotyna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonałe teksty nt ulicy...
:rofl: Dosłownie zgon. Ktoś tu na BUDO ma w sygnaturze text Einsteina o nieskończoności wszechświata i ludzkiej głupocie - nic dodać nic ująć. Pewnie te pytania napisał jakiś koks, co mu sterydy przerobiły mózg na węglowodany i spalił go cisnąc na klate 400kg.
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonałe teksty nt ulicy...
Nie znacie się po prostu na rzeczy. Ja jako doświadczony uliczny fajter chodzę przez cały czas z zamkniętymi oczami. To pozwala mi uniknąć niebezpiecznych technik na gałki oczne. Przez każdą walką na ulicy proszę o czas na przebranie się, rozgrzanie i uporządkowanie fryzury. Jak kilka lat powalczycie na ulicy to skumacie te klimaty :)
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonałe teksty nt ulicy...

2) [i]Mam pytanie czy cios w oczy w otwartej realnej walce 1:1 (bez zaskoczeń) jest skuteczny???? a jak tak to jak unikać takiej
konfrontacji


Cios w oczy bez zaskoczen :) hehe to co oni sie umawiaja kto komu paluchy do oczu bedzie wkladal ? A tak poza tym z capoeiry wynioslem, ze jak cos jest otwarte (roda) to moze wejsci do tego kazdy :) a jak kazdy to juz nie 1:1 :) i wtedy juz mamy zaskoczenie a to nie bedzie fair wobec tego pana. Trzeba by zrobic koncik Combatowych maili jak tak dalej pojdzie :)
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonałe teksty nt ulicy...

W oczy ciężko trafić. A jak ktoś trafi to zamykanie NIC nie da. Nie jest to specjalnie realna technika :wink:


Combat tak z ciekawosci z ta realnoscia chodzilo ci o uderzanie w oczy czy ich zamykanie? bo uderzenie na oczy mialem okazje widziec (z daleka) i ten co dostal chyba nie uznal tego za nieskuteczne :-)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonałe teksty nt ulicy...
O uderzanie. Nic nie pisałem o skuteczności. Te techniki są skuteczne - ale ... jak wejdą. I tu tkwi problem! Wielu trenujących np. krav-maga, combat yyy, kung-fu yyy (za yyy wstaw znane "brutalne" odmiany) - błędnie wydaje się, że techniki które trenują dadzą się łatwo zastosować.

Są to:

- kopy w krocze,
- ataki na splot, krtań,
- ataki na oczy etc.
- różne inne techniki,

A z realnością takich technik jest bardzo ciężko!! Przeciwnik atakuje rękoma i nogami -zapomnij. Ma umiejętności walki - tym bardziej.

O to chodzi. Nie wykluczam ich stosowania, skądże znowu, ale NAJPIERW podstawy (dobre opanowanie uderzeń i kopnięć) - potem tego typu rzeczy. I nastawiać się należy na walkę "standardowymi" technikami i dopiero gdy jest szansa - techniki "specjalne" :wink:
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonałe teksty nt ulicy...
Dokładnie Combat. Wiele osób tego jednak nie rozumie. Staraja się od razu paluchy w oczy pakować albo uderzać w krtań. Moim zdaniem na takie "zabawy" jest czas pózniej - jak przeciwnik dostanie juz parę tub na twarz (oby tylko oczu nie zamknął :wink: :P ).
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonałe teksty nt ulicy...
idea kravmagowego ataku na krocze jest kopniecie przeciwnika nie przygotowanego. tak sie zaczyna walke i chodzi o to zeby to byl pierwszy cios w walce. np. ktos ci grozi (zaraz ci wpierdole itp.) ale jeszcze nie bije. wtedy taki kop ma racje bytu. jezeli widzisz ze bedzie ciezko (np. przeciwnik na ciebie idzie) to kopiesz w kolano lub okolice. to tyle na temat tego kopa, chcialbym bardzo zeby sie najpierw dowiadywac co jest co a potem gadac.
  • 0

budo_moskit997
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonałe teksty nt ulicy...

Tak w ogole to publikowanie korespondencji bez zgody wlasciciela jest karane :roll:
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonałe teksty nt ulicy...

Moim zdaniem na takie "zabawy" jest czas pózniej

albo na pierwszym sparringu na Street Boxingu :P
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Doskonałe teksty nt ulicy...
ok sytuacje widzialem jak jakis gosc sie przypierdalal do starszego dziadka i raczej nie byl na to przygotowany. jak ktos cos umie i sie porysza to faktycznie wyglada to nieco inaczej. a jak juz dostanie pare na twarz to po co
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024