Skocz do zawartości


Zdjęcie

obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

budo_dohap
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)
"Pokazujesz też obronę przed uderzeniem nozem z góry, z komentarzem że trenowanie jej nie ma sensu, gdyż żaden nozownk tak nie zaatakuje. Z badań Darrena Laura wynika, że w rzeczywistości najczęściej się spotyka własnie uderzenie nożem "młotkowe" prosto z góry lub ukośne. "

te badania statystyczne dotyczą każdego użycia noża, w tym w kłótniach domowych, nie ataków na ulicy.

test, który wspominasz, jako pierwszy przeprowadził Leo T. Gaje razem z W. McGrath'em dla NYPD.

uderzenia z uchwytu odwrotnego pokazywane na salach treningowych często nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Zasadnicze róznice powodują, że typowe obrony są całkowicie nieprzydatne.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)

Nie ma większego sensu uczyć się walki z fachowcem


Zaprzecza temu cytowany tekst: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

This is why it is so important that any counter edged weapon program you use, it must work against both the unskilled and skilled attacker.

To co wrzuciłem wcześniej.

Pokazujesz też obronę przed uderzeniem nozem z góry, z komentarzem że trenowanie jej nie ma sensu, gdyż żaden nozownk tak nie zaatakuje. Z badań Darrena Laura wynika, że w rzeczywistości najczęściej się spotyka własnie uderzenie nożem "młotkowe" prosto z góry lub ukośne.


I have personally gathered research form around the world on edged weapon assaults and the following facts emerged during my research:

The most popular assault technique utilized by the attacker was found to be the hammer strike either straight down or diagonally
1) To na co zwrócił uwagę dohap...

2) "te badania statystyczne dotyczą każdego użycia noża"

A skąd wiadomo jakich wypadków dotyczyły te badania? (poszukiwania)

3) Tu trzeba uważać - to to uderzenie nie jest w CHWYCIE MŁOTKOWYM, ono jest typu hammerfist (bite z góry). Ale to tak dla niezorientowanych :)

4) Jak trenować - to rozsądnie. Na to też zwraca uwagę Darren Laur!
A to co się robi w sekcjach to szopka.

Most techniques being taught were designed to be used against a static (stemming) attack.. (Real knife assaults are not static but fluid and dynamic in nature)
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)
Myślę, że Darren rzeczywiście pisze o wszystkich przypadkach uzycia noża- ale przecież możemy być zaatakowani zarówno na ulicy, jak i przez pijanego szwagra :)

Swoją drogą ciekawe, jak takie statystyki przedstawiają się w Polsce- jakie sposoby uderzania nożem są najczęstrze na ulicy i w domowych awanturach? Jaki odstetek ataków nożem kończy się kalectwem lub śmiercią? Czy ktoś ma dostęp do statystyk na ten temat?

Myślę, ze takie dane dotyczące tego co RZECZYWISCIE się dzieje na ulicy mogą być bardzo uzyteczne, jesli chodzi o planowanie czemu warto poswięcać najwięcej uwagi na treningach. Przyszło mi do głowy, że w sumie nie wiemy, jaki typ ataku jest najczęstszy. Tak jak i wy, nigdy w zyciu bym nie zaatakował nożem uderzając z góry "jak młotkiem"- a jednak Darren pisze,że ten typ ataku najczęściej się spotyka! W sekcjach trenujemy obrony przed tym, co jest sensowne, przygotowując się na najgorszy wariant. Przeciwnik moze być jednak kompletnym amatorem i zaatakować nas tak, jakbyśmy nigdy tego nie zrobili, kompletnie nas przy tym zaskakując. Co o tym myslicie?

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)
Bardzo chętnie przeprowadził bym takie badanie w Polsce!! Byłoby to niezmiernie interesujące. :)

Osobiście przećwiczyłem kombinacje wielu różnorakich ataków... i obron. Przed uderzeniem z góry w chwycie odwrotnym także. Jak już na ulicy bardziej nastawiam się na pchnięcia w brzuch - a taki udziwniony atak - to nawet lepiej :wink:

Nigdy nie wiesz jaki będzie atak - niestety- inaczej to nie byłoby SW i samoobrony...
  • 0

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)
A jak to jest z obrona przed inna bronia, niz noz? Np przed palka (gaz-rurka), basebolem, tonfa albo nunchaku (chociaz w wyciagniecie tego osttaniego przez dresa nie wierze :wink: ) ?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)
- szybka,
- skuteczna
- agresywna

O wiele większe szanse. A techniki - no nie chce mi się teraz przygotowywać... Generalnie skrócenie dystansu, blok, dźwignia i/lub przechwyt.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)
nie jestem fachowcem w walce na noze ale wydaje mi sie ze pro nozownik raczej nie bedzie mi probowal wbic noza w brzuch tylko mnie potnie. w zwiazku z ttym nastawiajac sie na obrone przed takim pchnieciem rowniez nastawiam sie niejako na obrone przed amatorem.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)
8O 8O 8O
Nozownik Cie potnie??? A widziales kiedys nozownika? Ja znam kilku lepszych ze swiata. I 99% z nich by Cie zadzgalo...
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)

I 99% z nich by Cie zadzgalo...

albo pocielo.
W kazdym razie by zaje..li.

Pozdrowki
Niedziel
  • 0

budo_zekiet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław Wrocław piękna okolica Gdyby nie Warszawa była by stolic

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)
Tak cy siak na końcu drewniane pudełeczko..:(
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)
czyli jednak wbijaja? to gnoje. myslalem ze tna bo ciac jest latwiej. no ale jak mowilem na walce nozem sie znam tyle co kazdy gosciu po wyjsciu z filmu hunted
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)

8O 8O 8O
Nozownik Cie potnie??? A widziales kiedys nozownika? Ja znam kilku lepszych ze swiata. I 99% z nich by Cie zadzgalo...


... taaa, a mozesz przyblizyc jak definiujesz NOŻOWNIKA? bardzo mnie ciekawi definicja takiego osobnika według ciebie... 8O
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)
Według mei idzie się obronić przed nożem ,pałką i tp . Nie jest to 100 %gwarancja ale jest szansa np szybkie wydobycię i użycie ręznego miotacza gazu , jak sie uda to daje gwarancje ze nożownik wypuści nóż i złapie sie za oczy .Obrona przed pałką moim zdaniem jest dużo łatwiejsza gdyż nieco trudniej tym zabic można chwycić to i wyrwać ewentualnie miotacz gazu . Prosze o nienajeźdzanie na mie tylko pisze że taka jest moja opinia .
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)
Nozownik (potocznie) - ekspert w walce nozem, specjalista pod wzgledem technicznym i taktycznym, co do praktycznego doswiadczenia i tak sie nikt nie przyzna ;) .
Taka definicja wystarczy?
  • 0

budo_cleanrat
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)
Sorki, tak się wtrącę.

Zabawy z nożem (zwłaszcza sparingi na atrapy), robię od kilku ładnych lat.

Przez te kilka lat było całkiem kilka osób które po stracie atrapy po prostu nie dały do siebie podejść. Skurczybyki poruszali się jak "złoto". Wcale nie narzekam na wynik większości sparingów na atrapy :lol: , a ich po prostu nie mogłem dostać (mieli sporo miejsca na ruch).
Ja przynajmniej nie mam wątpliwości, jeśli ktoś ma miejsce na ruch i czas na reakcję i potrafi się dobrze poruszać to uważam, że ma spore szanse na uniknięcie ataku.

Ale zawsze zadźgałem gości którzy stosowali jakies techniki :) (nie mieli wtedy atrapy).

Tych kilku co mi spierdolili z atrapy, tylko się właściwie poruszali. Jak próbowali się bronić technikami... to ..padli :) :lol:
  • 0

budo_gnoju
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)
stary, patrz na daty czasami
przydaje sie :]
  • 0

budo_distephano
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)

Przed nizem da sie bronic jesli cwiczy sie aikido/jj, oni cwicza to caly czas, umia bronic sie nawet przed karabinem!!!


Boshe!

Ty widzisz i nie grzmisz...

Trenowałem Aikido, uczestniczyłem czynnie w treningach Jiu Jitsu (nie mogę powiedzieć, że trenowałem) a teraz od jakiegoś czasu zajmuje się poniekąd filipińską sztuką władania nożem.


Niedzielu!
Nie praw herezji, że przed nożem obronisz się ćwicząc Aikido lub Jiu Jitsu!

Dwa i pół roku Aikido pokazało mi, że w aspekcie noża trenerzy uczą ćwiczących, jak popełniać uliczne SAMOBÓJSTWO !


Ja sobie nie wymyślam.
Powtarzam.
Trenowałem Aiki i mówię to z całym przekonaniem.


Chcesz nauczyć się, jak NIE należy bronić się przed nożem, to zapraszam na treningi Aikido.
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)
He he Distephano oblookaj daty :-p

BTW na 99% Niedziel robił sobie jaja ;)
  • 0

budo_gabryel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)
Na 100% robił sobie jaja :)

A co data ma do tego wszystkiego? Temat ponadczasowy.
  • 0

budo_hauer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Van puR

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)
Tu przykład uzycia noża na ulicy:

W ciągu dwóch godzin krośnieńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który dokonał rozboju na 20-letnim mieszkańcu Krosna. Napad miał miejsce w poniedziałek (29.0 około godz. 13.30 na ul. Czajkowskiego w Krośnie.

- Do młodzieńca wsiadającego na rower podszedł nieznany mężczyzna pytając o godzinę. Chłopak wyjął telefon komórkowy i spojrzał na ekran. Nie zdążył odpowiedzieć, gdyż poczuł ostrze noża przyłożone do szyi. Bandyta wyrwał telefon i zbiegł - opowiada o zdarzeniu rzecznik krośnieńskiej policji, Alojzy Pasiowiec.

Napadnięty zaalarmował policję. Policjanci bardzo szybko ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju.

17-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego został zatrzymany przed jednym z komisów, gdzie sprzedał skradziony telefon za 290 zł. Przy zatrzymanym znaleziono nóż, którym straszył właściciela komórki.


Dodam od siebie, ze troche bawilismy sie z kolegami w "walke na noże" i to jest po prostu masakra. Nóż na nóż to była "ruletka" kto wygra, potwornie szybkie akcje itp. Z gołymi rękami na "nóż" - samobójstwo.
Chociaz jeden kumpel miał akcje z "nożownikiem" i go rozbroił. Jednak jego sukces złozyło sie: jego doświadczenie z walką atrapami i to że przeciwnik nie był zbyt rozgarniety, a nóż było widac "z daleka".
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024