Skocz do zawartości


Zdjęcie

a dlaczego nie dzwonicie na policje ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

budo_tauro1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
no właśnie , często , gęsto na tym forum piszecie ulicznych zajściach , potyczkach itp. ... no i najczęściej sami w tych opowieściach iterweniujecie albo i nie :) z różnych powodów . ale jakoś strasznie rzadko występuje w waszych opowieściach fakt żądania pomocy od policji .... dlaczego ? :wink:
  • 0

budo_bfree
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
BO policja na to sra :roll:
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
A po co niby dzwonic? Zeby przyjechali za 20 minut kiedy juz jest po sprawie. Dokladnie policja sra na takie rzeczy, Polska polica jest nieskuteczna.
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
Poza tym jest prawdopodbieństwo że zamknaciebie a nie bandziora.
  • 0

budo_tauro1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
odpowiedzi zgodne z moimi oczekiwaniami :) ale czy nie uważacie , że jeżeli policja rzeczywiście "sra" to dzieje sie tak za waszym przyzwoleniem na to ? no bo przypomne , że policja ma obowiazek reagowania na takie rzeczy , jeżeli wszyscvy będa olewali to stosunek policji do takich rzeczy ngdy sie nie zmieni , poza tym , czy rzeczywiscie sprawdziliście w praktyce to " sranie policjantów" czy to tylko takie sobie gadanie na zasadzie - nie dzwonie na policje bo słyszałem od kolegi , któremu powiedział jego brat, ze jak pobili kogoś na przystanku to siostra tamtego nie dzwoniła , bo policja " sra " na takie rzeczy ... 8O ?
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
Ja juz nie zglaszam, ale nie mam do nikogo pretensji. Nie zglaszam - nie oczekuje interwencji, nie rzucam sie o statystyki.
  • 0

budo_tauro1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
no ba , ty sobie sam radzisz ... ale ktoś starszy , mniej sprawny , kobieta ... czy oni nie mają prawa żądać od policji wykonywania swoich obowiązków ? a jak to zrobić , jeśli tacy jak ty na to "srają" ? - i jeżeli takich co to już nie dzwonia jest coraz więcej ?
  • 0

budo_toster_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?

no właśnie , często , gęsto na tym forum piszecie ulicznych zajściach , potyczkach itp. ... no i najczęściej sami w tych opowieściach iterweniujecie albo i nie :) z różnych powodów . ale jakoś strasznie rzadko występuje w waszych opowieściach fakt żądania pomocy od policji .... dlaczego ? :wink:



Zajety numer
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
A wiesz. Zadzwon na 112. Poczekaj 5 minut na zgloszenie sie pani telefonistki. Potem poczekaj 5 minut na zgloszenie sie komisarjatu i przyjecie zgloszenia. Potem jeszcze 5-15 min na przyjazd patrolu.
Wtedy podaj rysopis sprawcow i czekaj na wezwanie do zlozenia zeznan.
Potem jeszcze tylko pol roku i dostajesz papierek z prokuratury o umozeniu sledztwa. Wtedy juz mozesz czuc sie jak frajer.

Jseli zgloszenie bylo by przyjmowane natychmiast, a patrol bylby na miejscu w ciagu 5min, to na policje dzwoniliby ludzie 24 na dobe. Zdaje sobie sprawe, ze to nie zla wola policjantow, tylko srpdki techniczne (czytaj pieniadze) uniemozliwiaja takie rzeczy.

Pozdrawiam
Niedziel
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?

A wiesz. Zadzwon na 112. Poczekaj 5 minut na zgloszenie sie pani telefonistki. Potem poczekaj 5 minut na zgloszenie sie komisarjatu i przyjecie zgloszenia. Potem jeszcze 5-15 min na przyjazd patrolu.

Z komórki bywa zabawniej, zadzwoniłem i usłyszałem, ze mam dzwonić na miejscowy posterunek - tyle, że nie miałem bladego pojęcia jaki numer i gdzie tenże posterunek jest (w trasie byłem autkiem). Jak zapytałem kto przyjął zgłoszenie - nazwisko i numer służbowy - to mnie "rozłączyło".
  • 0

budo_herostrates
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 265 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skądinąd (Gdańsk)

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
Kilka lat temu u mnie na osiedlu zgwałcono dziewczynę (mieszkałem blisko parku). Znajomy który zatelefonował na policję z informacją o zdarzeniu, usłyszał "a co kurwa frajerze ciebie zgwałcili".
Grzecznie podziękował panowi. Nie zniechęciło to nas i w końcu dodzwoniliśmy się do kogoś konkretnego. Przysłali całą ekipę.

Jakkolwiek moje doświadczenia nie są miłe, to uważam że należy telefonować i informować policję o problemach. Vide New York (jak się tam zmieniło).
A teraz dobry przykład. Wracam autobusem do domu. Na jednym z przystanków wsiada paczka 20 latków (wiadomo jakich - wszyscy twardziele). Przejechaliśmy dwa przystanki. Autobus się zatrzymuje wsiada dwóch policjantów i chłopak z rozwalonym nosem pokazuje na jednego z gości. Policjanci za chabety typa (dość agresywnie) i z autobusu. Koledzy o razu spokój i cisza. Bardzo lekko mi na duchu się zrobiło.

Pozdrawiam
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?

Jakkolwiek moje doświadczenia nie są miłe, to uważam że należy telefonować i informować policję o problemach. Vide New York (jak się tam zmieniło).

Tam się pierw zmieniło komendanta, a On mając przyzwolenie, zmienił mentalność swoich ludzi. Ale były też ofiary, miasto NY ma sporo przegranych procesów przez brutalność policji.
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
Sorki... jak mojego kumpla skroili na osiedlu obok, to nas bylo 20 w 10 minut. A jak na parkingu samochody otwierali, to policja po 40 minutch przyjechala (zgloszenie bylo jeszcze w trakcie.. nawet potem im powiedzialem gdzie szukac kolesi). Musialem sam z sasiadem interweniowac... Sorry przestaje w to wierzyc...
Btw. na komisariat na rowerze jade 5 minut...
  • 0

budo_bfree
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
Pozatym nie tyle ze nie ma kasy co policja zajmuje sie tylko powaznymi przestepstwami mniej powazne olewa pozatym administracja jest taka uciazliwa wszystkie formulaze etc.. ze lepiej sobie darowac niz nerwy tracic na to wszystko.
Nie wiem czy wiecei ale radiowozow w Warszawie przypada tyle samo na mieszkanca co w Nowym Yorku a czy ktos widzial zeby jakeis radiowozy krazyly niedaleko jego osiedla :| ?? bo ja bardzo zadko. A czy ktos wie kto jest jego dzielnicowym bo ja pojezcia nei mam zielonego w zyciu go nie widzialem :|
Pozatym wszyscy wiedza co trzeba zmienic policja rzad itp tylko dlaczego nikt tego nei zmienia :| ??
Brak pomyslow na odpowiedz :|
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
Warszawa jest o tyle specyficzna, że przynajmniej raz w tygodniu znaczne siły zostaja zaangażowane w obsługę kolejnej demonstracji górników, hutników, piekarzy, aptekarzy itp.

Jak dzwonię na policję to zawsze podaję imię, nazwisko, numer telefonu i uzyskuję nazwisko osoby, która odebrała zgłoszenie. Jak dotąd nikt mnie nie zlał. Może wynika to z faktu, że nie zgłaszałem nigdy jakichś poważnych rzeczy typu pobicie, włam itp. bo po prostu nie byłem świadkiem takich zdarzeń. Natomiast na zgłoszenie w stylu na trawniku przed dworcem w Gdyni leży facet albo brygada nawalonych młodzieńców śpiewem wychwala Areczkę o godzinie 5 nad ranem pod moim oknem, 112 zawsze reagowało :) .
  • 0

budo_goral3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:czarny dunajec

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?

Potem jeszcze tylko pol roku i dostajesz papierek z prokuratury o umozeniu sledztwa. Wtedy juz mozesz czuc sie jak frajer.

e tam pół roku po 2 tygodniach juz wysylja
  • 0

budo_toster_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?


Potem jeszcze tylko pol roku i dostajesz papierek z prokuratury o umozeniu sledztwa. Wtedy juz mozesz czuc sie jak frajer.

e tam pół roku po 2 tygodniach juz wysylja


A wogole to dlaczego nie odwrocic pytania i zapytac
dlaczego to policja do nas nie dzwoni ?

pozdrawiam,
Toster
  • 0

budo_tauro1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
A wogole to dlaczego nie odwrocic pytania i zapytac
dlaczego to policja do nas nie dzwoni ?

- a w jakiej sprawie ? 8O
a co do innych postów - czy narzekajac ciągle na drechów, skinów itd.itp. przypadkiem nie za mało wymagacie od siebie ? czy mieszkając na osiedlach , gdzie ogólnie nie jest lekko nie należałoby chociaż znać numeru bezpośredniego na swój komisariat albo (i) numeru na komórke do dzielnicowego ? , a może wam to po prostu pasuje , moze lubicie zbierac swoje ekipy i wymierzać "sprawiedliwość"? - tylko czym różnicie się wtedy od tych " złych" ? :oops:
  • 0

budo_toster_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?

A wogole to dlaczego nie odwrocic pytania i zapytac
dlaczego to policja do nas nie dzwoni ?

- a w jakiej sprawie ? 8O
a co do innych postów - czy narzekajac ciągle na drechów, skinów itd.itp. przypadkiem nie za mało wymagacie od siebie ? czy mieszkając na osiedlach , gdzie ogólnie nie jest lekko nie należałoby chociaż znać numeru bezpośredniego na swój komisariat albo (i) numeru na komórke do dzielnicowego ? , a może wam to po prostu pasuje , moze lubicie zbierac swoje ekipy i wymierzać "sprawiedliwość"? - tylko czym różnicie się wtedy od tych " złych" ? :oops:


Widzisz problem jest taki.
Jak zaczynasz sam dzialac to lamiesz prawo.
Ale jak czekasz na ta sprawiedliwosc to ona jakos
taka pokoslawiona przychodzi.
I zaczyna sie ze on tylko cialem dzialal, ze zartowal
a dostal od razu w pysk.
A nawet na Krav Madze (sorry za spolszczenie)
ci powiedza ze najlepiej walic od razu w ryj
i nie czekac przypadkiem na policje.

Toster
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?

a co do innych postów - czy narzekajac ciągle na drechów, skinów itd.itp. przypadkiem nie za mało wymagacie od siebie ? czy mieszkając na osiedlach , gdzie ogólnie nie jest lekko nie należałoby chociaż znać numeru bezpośredniego na swój komisariat albo (i) numeru na komórke do dzielnicowego ? , a może wam to po prostu pasuje , moze lubicie zbierac swoje ekipy i wymierzać "sprawiedliwość"? - tylko czym różnicie się wtedy od tych " złych" ? :oops:


Poczytaj sobie tutaj o obywatelu co dzwonił na policję
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024