Skocz do zawartości


Zdjęcie

WSDP na filmach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

WSDP na filmach
Podczas podpisywania ksiazki Wojtka Kruczynskiego i mojej w PKiN odbyl sie krotki pokaz WSDP. Jedna z kursantek (zreszta obecna na vortalu,moze sie przyzna :) pokazala spontaniczna obrone. Napastnikiem jestem ja.
Nic z tego co jest na filmach nie bylo ukladane wczesniej wlacznie z wynikiem. Sciagnac mozna stad:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pawel Drozdziak
Szkola Samoobrony dla Kobiet WSDP
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WSDP na filmach

Podczas podpisywania ksiazki Wojtka Kruczynskiego i mojej w PKiN odbyl sie krotki pokaz WSDP. Jedna z kursantek (zreszta obecna na vortalu,moze sie przyzna :) pokazala spontaniczna obrone. Napastnikiem jestem ja.


Hmmm, nawet uroda kursantek Ci nie zrekompensuje tego co przeszedłeś.
Robi wrażenie :roll:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WSDP na filmach

Podczas podpisywania ksiazki Wojtka Kruczynskiego i mojej w PKiN odbyl sie krotki pokaz WSDP. Jedna z kursantek (zreszta obecna na vortalu,moze sie przyzna :) pokazala spontaniczna obrone. Napastnikiem jestem ja.

Khm, ona zwykle atakuje zza pleców, hehehe. :wink:
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: WSDP na filmach
8) ;)
  • 0

budo_kasiag
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WSDP na filmach
Ale o co chodzi? :wink: :)

Pozdrawiam
KAsiaG
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WSDP na filmach

Ale o co chodzi? :wink: :)

Nic, nic - profesjonalna demonstracja, ot co. :-)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: WSDP na filmach
brawo dla tej pani i brawo dla prowadzacych takie kursy. popieram oby wiecej takich szkolen bylo
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: WSDP na filmach

profesjonalna demonstracja

Acha 8)
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: WSDP na filmach

brawo dla tej pani i brawo dla prowadzacych takie kursy. popieram oby wiecej takich szkolen bylo


Popieram popieranie!

A poważniej - gratulacje i powodzenia.
Porządna robota.
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WSDP na filmach
Fajny pokaz. Bardzo dynamiczny.

Ten ludek to był Pi czy Sigma? :wink:
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WSDP na filmach
Alfa. I omega tez.

:-)
P.
  • 0

budo_szpieg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WSDP na filmach
Hm ,taa. Ale nasuwa mi się kilka spostrzeżeń.

Po pierwsze: mało który napastnik w realu będzie atakował panienkę w postawie "Proszę Kopnij Mnie W Jaja Bo To Lubię" :) i nie zniechęcał się do tej postawy nawet po zaliczeniu kilku trafień.

Po drugie: jeśli dziewczyna uczy się walki z gościem ubranym w taki dziwaczny strój (nie wystarczyłby ochraniacz na jaja? w sumię wątpię ,by panienka na samoobronie byłaby w stanie zadać potworniejsze obrażenia niż koledzy na sparringach - a na sparringach tego się nie nosi! :P ) ,który krępuje ruchy "napastnika" i nadaje mu dość humorystyczny wygląd - to gdy w realu trafi na drechola z zakazanym ryjem ,psychika siądzie jej na dzień dobry!

Czy w ogóle kobiety na kursach uczą się starcia z naprawdę groźnym typem? Wiem ,że starczy nawet dobra wiązanka (w stylu : ty k... pier...,zaj... cię!) w połączeniu z zakazaną mordą i (lub) morderczym spojrzeniem by dziewczynę po prostu sparaliżować. Co innego okładać znajomego instrukora w śmiesznym stroju ,co innego stawić czoła atakującemu ZNIENACKA bandziorowi ,gotowemu naprawdę na wszystko... :!:
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: WSDP na filmach

Hm ,taa. ( .... ) na wszystko... :!:


Ćśśśśś......
Nie psuj im zabawy. Zajrzyj do [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tam sie przekanosz, ze to 100% skuteczne :wink:

Pozdraiam i szacuneczek
Niedziel
  • 0

budo_szpieg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WSDP na filmach
Uuhh... z trudem przebrnąłem przestraszony

Ty to miałeś energię ,żeby stoczyć taką batalię :) Ja takich unikam od momentu, kiedy usiłowałęm wytłumaczyć kobiecie, że kobiet-żołnierzy nie powinno być na linii frontu ,a już zwłaszcza w grupach uderzeniowych. Ale w końcu machnąłem na to ręką :P

Njlepsze jest to ,że one traktują to co mówimy tylko i wyłącznie jako męski szowinizm. Jako atak na nie. Że niby co ,zazdroszczę że ona się superfighterką stała? :lol: Że w tym momencie łączę się z drecholami i bandziorami pod sztandarem "Precz z samoobroną kobiet?" ,bo oni też są facetami ,a kobita nie powinna uczyć się uderzyć faceta? :lol:

A ten "strój agresora" to naprawdę zabawny patent :wink:

Ale dobra ,siedzę już cicho i mam nadzieję ,że gdy przypadkiem spotkam tą panią z filmików ,to ona nie weźmie mnie za zagrożenie :twisted:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WSDP na filmach
Hmm, to może masz jakąś ciekawą alternatywę? Słuchamy, słuchamy...
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: WSDP na filmach
jeezu, az strach bylo 1 film ogladac:) te wejscia na krocze piszczelem bardzo dobre. Swietnie pannie techniki wchodzily chwilami, to ja znam ludzi po jakis karatach co nie potrafia tak dobrze swoich technik zastosowac:) A tu prosze 1 kop, plaskacze, i nie trzeba nic wiecej. Jedyne ryzyko (hehe wiadomo kazdy chce sie wymadrzyc to moge tez ja...) jest takie ze pan w akcie rozpaczy bedze probowal strzelic pania takim jakims zaplecowym w gowe na co ona moze nie byc przygotowana...ale to po tych strzalach co otrzyma na jaja to moze juz nie byc w stanie:)
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: WSDP na filmach
sorki jeszcze 1 komentarz...

mało który napastnik w realu będzie atakował panienkę w postawie "Proszę Kopnij Mnie W Jaja Bo To Lubię" [icon_mrgreen.gif]

no nie chce sie dopierdalac ale cala banda bokserow kicekrow i innych to raczej nie mysli o jajach jak atakuje, nie mowiac juz o ludziach co nic nie cwicza...a szansa ze panne zaatakuje kolo z VT poruszajacy sie w klepsydrze to raczej niewielka jest:)

który krępuje ruchy "napastnika" i nadaje mu dość humorystyczny wygląd

ej wiesz bo sie poobrazaja karatecy np. bo oni tez sie ucza na napastnikach na boso i na bialo, a juz o takich nie wspomne o tcc bo te geje to potrafia sie uczyc na napastnikach w pidzamach rozowych...

Czy w ogóle kobiety na kursach uczą się starcia z naprawdę groźnym typem? Wiem ,że starczy nawet dobra wiązanka (w stylu : ty k... pier...,zaj... cię!) w połączeniu z zakazaną mordą i (lub) morderczym spojrzeniem by dziewczynę po prostu sparaliżować.

oj no nie chce wyreczas ekspertow ale wlasnie na tym kursie radzenia z takimi sytuacjami wlasnie sie ucza...
pozdrawiam
  • 0

budo_szpieg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WSDP na filmach
Nie trzeba poruszać się w klepsydrze. Starczy poruszać się całkiem normalnie ,i już te wejśćia piszczelem co się nimi zachwycasz nie wejdą tak pięknie technicznie. Nie mówię ,że dziewczyna była źle przygotowana. Była przygotowana bardzo dobrze. Ale kolo od początku do końca szedł na nią rozkraczony. Przepraszam ,kto tak na ulicy atakuje? Tylko ekshibicjonista :)
Ty mi tu o karatekach nie wspominaj ,bo oni się uczą SZTUKI walki ,a nie walki z napadającym bandziorem. :lol:
Alternatywę? Czy ja mam alternatywę? Proszę mnie źle nie zrozumieć - poczytałem ten dział ,zajrzałem na stronę WSDP - system jest bardzo sensowny i bardzo dobrze ,że dziewczyny uczą się bronić. Ja nawet bardzo lubie dziewczyny ,które umieją się bronić :wink: Dlatego właśnie podwójnie przykro by mi było ,gdyby przeszacowały swoje możliwości w realu. Jednyne co mi się nie podoba ,to motyw z tym strojem. W opisie na stronie pisało ,że strój jest całkiem bezpieczny dla instruktora ,więc kursantki nie muszą się martwić e zrobią mu krzywdę ,że jest miękki na zewnątrz więc miło się uderza i że to uderzanie jest często bardzo zabawne. Hm ,a potem pewnie wszyscy idą na kawę i ciasteczka?
Powiadam - ochraniacz na jaja jak w kravce ,do tego jakiś drechol i bluza z kapturkiem i obowiązkowe adasie - i może zajęcia w plenerze ,a nie w przytulnej salce? I może zaangażowanie jakiegoś wcześniej nie znanego kursantkom kolesia ,z zakazaną mordą? ja wiem ,to podnosi koszta. Ale żadne koszta nie sa w tym wypadku za wysokie.
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WSDP na filmach
Chyba lepiej cwiczyc nie hamujac ciosow zeby nie zrobic krzywdy sparing partnerowi. W ten sposob wykonuja techniki z maksymalna sila a osoba, na ktorej cwicza nie boi sie o swoje zdrowie bo ona ma je uczyc a nie leczyc kontuzje co trening. Odnosnie smiesznego wygladu to bokserzy tez musza byc smieszni walac w worek no wez przeciez worek ci nie odda ani nic nie zrobi wiec po co na nim cwiczyc. A lokcie na glowe bez ochrony to nic przyjemnego nawet na ostatnich zawodach Vale Tudo w Wawie byly zabronione. Co do rozkroku to kobiety sa lekcewazone i pewnie malo, ktory bandyta podchodzi do takiej z nastawieniem, ze moze ona stawic opor wiec po co ma sie ustawic w jakiejkolwiek pozycji. A szybka akcja obronna ze strony kobiety moze wywolac takie zaskoczenie, ze moze zdazy sie ona bezpiecznie oddalic z miejsca zagrozenia.
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WSDP na filmach
Co do zastrzezen odnosnie stroju - akurat na pokazie polecialy ciosy tylko w jaja i w glowe. Czesto leca tez lokcie w tyl na korpus, a i sporo kolan na korpus wchodzi. Co do rozkroku to zalezy od momentu. Facet atakujacy kobiete nie stoi w ogole ani w bokserskiej pozycji ani w zadnej innej poniewaz on w ogole nie stoi. On idzie do przodu jak po manekina albo od razu trzyma, szarpie czy uderza. Czesto lapie i ciagnie w jakims kierunku. Gdyby broniacej sie udalo doprowadzic do tego, ze facet przyjmie pozycje wskazujaca na to, z bierze pod uwage ze moze dostac jakiekolwiek grozne trafienie to jest to sygnal do podjecia rozmowy lub ucieczki, a w zadnym razie nie do walki. My nie szkolimy kobiet do pojedynkow. Pojedynek ma zupelnie inna specyfike.


Pawel Drozdziak
Szkola Samoobrony dla Kobiet WSDP
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024