Skocz do zawartości


Zdjęcie

obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)

Przed nizem da sie bronic jesli cwiczy sie aikido/jj, oni cwicza to caly czas, umia bronic sie nawet przed karabinem!!!

Poza tym konfrontacja pies i zolnierz/cywil majacy zamiar zabic psa w ww pies NIE MA ZADNYCH szans, nawet ten pitt bull!

Pozdrawiam i szacunek
Niedziel


OT: ale nie przyrownuj aikido do ju jitsu bo to wielkie nieporozumienie
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)

A ja słyszałem, że juz po 4 min. zachodza nieodwracalne zmiany w mózgu. Ale lekarzem nie jestem, więc...


Ja tez to slyszalem, ale lekarzem nie jestem, tylko przyszlym,jak bog da,farmaceuta.
Ale chyba te kursy ratownictwa drogowego i pierwszej pomocy nie klamia?
  • 0

budo_zekiet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław Wrocław piękna okolica Gdyby nie Warszawa była by stolic

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)
Może faktycznie w nerwach na coponiektórych poniosło mnie zdziebełko i zawyżyłem pewne dane. sorki za to i zwracam honor. Ale wy też nie przesadzajcie. 4 minuty? Dodam że mówie o poławiaczach pereł a nie o morsach!!

"Głupi zaiste , bo "rekordy" 20-30 min. to są notowane w kronikach medycznych. Tyle wynoszą maks. czasy od utonięcia w zimnej wodzie do odreanimowania na OIOMie. " - RobertP czytaj wyżej.

Ale odbiegamy od tematu.

Pozdro & Respekt
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)
Witam wszystkich,
naprawdę dziwi mnie powtarzający się na tym forum pogląd, że przed nożem nie można się obronić. Wielu ludzi- w tym uczestnicy tego forum!- przetrwało atak nożem. Gdzieś czytałem, ze nawet George Harrison z powodzeniem odparł atak uzbrojonego w nóż włamywacza. A mimo to wciąż tu czytam- "gdy przeciwnik ma nóż to jesteś trupem".

Uważam, że wmawianie ludziom takiego przekonania moze być dla nich szalenie niebezpieczne. Człowiek, który "kupi" taki pogląd, widząc nóż w dłoni napastnika, ma spore szanse na to, ze sparalizuje go strach przed nieuchronną śmiercią. A przecież mógłby się skutecznie obronić!

Nie chciałbym być żle zrozumiany. Uważam, że nóż jest szalenie niebezpieczną bronią. Statystyki FBI dowodzą, że 30% ludzi dżgnietych nożem ginie od odniesionych ran ( w przypadku osób postrzelonych ginie tylko 10%!). Ale przecież oznacza to, że 70% osob zranionych nożem przeżyło ten atak! Masz więc 70% szans na to, że przetrwasz atak nożem, nawet jeśli zostaniesz zraniony. I takie są fakty odnośnie realiów ulicy, zaprzeczające teoriom, że nie można przetrwać ataku nożem.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)

"Głupi zaiste , bo "rekordy" 20-30 min. to są notowane w kronikach medycznych. Tyle wynoszą maks. czasy od utonięcia w zimnej wodzie do odreanimowania na OIOMie. " - RobertP czytaj wyżej.


Nie widzę sprzeczności, zwróć uwagę na pogrubienie. Są medycznie udokumentowane przypadki odratowania ludzi po kilkudziesięciu minutach pod wodą. Musi zaistnieć "sprzyjający" zbieg okoliczności, a mianowicie wychłodzenie ciała, np. wpierw ofiara utrzymuje się na krze, potem tonie. Wtedy hipotermia opóźnia śmierć mózgu, choć jego wrażliwsze rejony np. ośrodek wzroku ulegają uszkodzeniu.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)

Witam wszystkich,
naprawdę dziwi mnie powtarzający się na tym forum pogląd, że przed nożem nie można się obronić.


Bo zawsze jest to w kontekście fachowca. A że fachowców nie spotkasz prawdp. na ulicy - masz duże szanse. Do tego nie myl SZANTAZU z atakiem.
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)
Dokladnie!
Jakbym chcial zaatakowac to bym podszedl z nozem schowanym, wpieprzyl kolesiowi 3 w nery i po sprawie :P A na to to obrony nie ma...
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)

Uważam, że wmawianie ludziom takiego przekonania moze być dla nich szalenie niebezpieczne. Człowiek, który "kupi" taki pogląd, widząc nóż w dłoni napastnika, ma spore szanse na to, ze sparalizuje go strach przed nieuchronną śmiercią. A przecież mógłby się skutecznie obronić!


Wmawianie ludziom czegoś odwrotnego, tj. tego że przed nożem można się obronić, za pomocą prostych technikw taki lub inny sposób, jest równie głupie, bo zamiast dajmy na to straty pieniędzy można stracić zycie. Obie sytuacje są skrajne i jak zapewne mów stare powiedzenie prawda leży po środku.
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)

o zawsze jest to w kontekście fachowca. A że fachowców nie spotkasz prawdp. na ulicy - masz duże szanse. Do tego nie myl SZANTAZU z atakiem.


Zgoda. Więc po co zajmować się rozważaniem nierealistycznych sytuacji, które prawdopodobnie nigdy nie nastąpią? Czy nie lepiej zastanowić się, jak NAPRAWDĘ wyglada użycie noża na ulicy i co można wtedy zrobić by przetrwać?

Jeszcze raz podkreślam, że przekonanie w stylu "Nie masz szans w walce z przeciwnikiem uzbrojonym w nóż" może skutecznie cię sparaliżować w krytycznym momencie. W dodatku jest błędne!

Wmawianie ludziom czegoś odwrotnego, tj. tego że przed nożem można się obronić, za pomocą prostych technikw taki lub inny sposób, jest równie głupie, bo zamiast dajmy na to straty pieniędzy można stracić zycie. Obie sytuacje są skrajne i jak zapewne mów stare powiedzenie prawda leży po środku.


Zgadzam się. Najlepiej mówić np. "Nóż jest szalenie niebezpiecznym narzędziem. Jeśli walczysz z przeciwnikiem uzbrojonym w nóż, to prawdopodobnie zostaniesz zraniony, a mozesz nawet stracić życie lub zostać okaleczony. Dlatego najlepiej unikać sytuacji w których mozesz zostać zaatakowany. Jeśli jednak zostaniesz zaatakowany a przeciwnik ma nóż, uciekaj. Jeśli nie masz możliwości ucieczki, użyj znajdujacych się pod ręką przedmiotów jako broni (jeśli nie masz własnej broni). Jeśli nie zdążysz użyc przedmiotu, broń się gołymi rękoma, wiedząc, że prawdopodobnie zostaniesz zraniony. Nie masz jednak wyjścia- zniszcz napastnika!"
A potem trzeba PRZETRENOWAĆ każdy element tej strategii- łacznie z ucieczką na widok noża, rozglądaniem się za przedmiotem który można uzyć jako broni, użyciem go (nauka jak prawidłowo uderzyć krzesłem, rzucanie małych przedmiotów w twarz przeciwnika itp.) oraz użycia "pustych rąk". Obrona "nieuzbrojoną ręką" jest tylko jedną z faz calkowitej strategii obronnej i stosuje sie ją jako "last resort", gdy wszystko inne zawiedzie lub nie ma na to czasu. Przetrenowanie tych wszystkich elementów ZWIĘKSZA szanse na przetrwanie walki z człowiekiem uzbrojonym w nóż, oczywiscie nie dając żadnej gwarancji.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)

Witam wszystkich,
naprawdę dziwi mnie powtarzający się na tym forum pogląd, że przed nożem nie można się obronić.


Bo zawsze jest to w kontekście fachowca. A że fachowców nie spotkasz prawdp. na ulicy - masz duże szanse. Do tego nie myl SZANTAZU z atakiem.


Coś pokręciłem z cytatami :oops: , więc powtarzam odpowiedź dla Combata:

Zgoda. Więc po co zajmować się rozważaniem nierealistycznych sytuacji, które prawdopodobnie nigdy nie nastąpią? Czy nie lepiej zastanowić się, jak NAPRAWDĘ wyglada użycie noża na ulicy i co można wtedy zrobić by przetrwać?

Jeszcze raz podkreślam, że przekonanie w stylu "Nie masz szans w walce z przeciwnikiem uzbrojonym w nóż" może skutecznie cię sparaliżować w krytycznym momencie. W dodatku jest błędne!


Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)
Ale w walce nalezy założyc najgorszą możliwość i pomnożyć ją razy 10. Ponieważtrzeba byc gotowym na wszystko...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)

Zgoda. Więc po co zajmować się rozważaniem nierealistycznych sytuacji, które prawdopodobnie nigdy nie nastąpią? Czy nie lepiej zastanowić się, jak NAPRAWDĘ wyglada użycie noża na ulicy i co można wtedy zrobić by przetrwać?


Masz reflex :wink:

Już to szczegółowo opisałem...

Jeszcze raz podkreślam, że przekonanie w stylu "Nie masz szans w walce z przeciwnikiem uzbrojonym w nóż" może skutecznie cię sparaliżować w krytycznym momencie. W dodatku jest błędne!


Wiesz minimalna szansa, że trafisz na kogoś bardziej "kumatego" zawsze jest - poza tym nawet amator może Cię załatwić... (wypadki co się zdarzają: napruci, naćpani etc.) - to co innego.
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)
End,
najgorsza możliwość to to, że zginiesz- jak chcesz ją pomnożyc przez 10? ;)

Nie mówię, że masz lekceważyć przeciwnika i że w ogóle masz wdawać się w walkę z kims co ma nóż ( lub w ogóle z kimkolwiek!). Mówię tylko, zeby nie zmiejszać swoich szans przez nastawienie "nie mozna wygrać z przeciwnikiem który ma nóż".

Combat,
chyba przegapiłem twoją odpowiedź- daj linka, please.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)
Nie mów że nie czytałeś:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)
Czytałem, podobało mi się :)

Mam jednak parę uwag. Znacznie różnimy się w okresleniu co jest "realne" w walce na ulicy. Ty uważasz, że "realny" atak to taki, który jest wykonywany przez fachowca- i zgadzam się,że coś takiego niezwykle trudno jest obronić (nie niemożliwe- skoroMac Young przeżył takie ataki by o nich opowiedzieć, to znaczy że zdołał się jakoś obronić!). Ja z kolei uwazam, że "realnie" są znacznie większe szanse na atak nożem dokonany przez niewprawnego menela lub pijanego szwagra. Nie ma większego sensu uczyć się walki z fachowcem, skoro i tak prawdopodobnie zginiemy, jest natomiast sens uczyć się obrony przed atakiem przeciwnika, którego mozemy rzeczywiście napotkać. I oczywiście trzeba zawsze podkreślać, że nawet kompletny amator z nożem może być szalenie niebezpieczny i lepiej uciec!

Pokazujesz też obronę przed uderzeniem nozem z góry, z komentarzem że trenowanie jej nie ma sensu, gdyż żaden nozownk tak nie zaatakuje. Z badań Darrena Laura wynika, że w rzeczywistości najczęściej się spotyka własnie uderzenie nożem "młotkowe" prosto z góry lub ukośne. Tak więc trzeba trenować obronę przed nim, mimo ze ani ty, ani żaden fachowiec tak by nie zaatakował. Jest to po prostu uderzenie, z którym masz największą szansę się spotkać w sytuacji rzeczywistego ataku nożem.
Polecam artykuł Darrena na
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
To własnie on przeprowadził eksperyment z 85 policjantami opisywany przez Seikena.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)

Czytałem, podobało mi się :)


Ok.

Znacznie różnimy się w okresleniu co jest "realne" w walce na ulicy. Ty uważasz, że "realny" atak to taki, który jest wykonywany przez fachowca- i zgadzam się,że coś takiego niezwykle trudno jest obronić (nie niemożliwe- skoroMac Young przeżył takie ataki by o nich opowiedzieć, to znaczy że zdołał się jakoś obronić!)


A kto powiedział, że Mac Young'a atakowali fachowcy? :) (może gdzieś to jest tam zawarte - ale nie sądzę). Poza tym fachowiec kontra mniejszy fachowiec - to inna bajka.

Uważam, że realny - jest atak niewprawionego "nożownika" lub szantaż.

Ja z kolei uwazam, że "realnie" są znacznie większe szanse na atak nożem dokonany przez niewprawnego menela lub pijanego szwagra.


Dokładnie.

Nie ma większego sensu uczyć się walki z fachowcem, skoro i tak prawdopodobnie zginiemy


Myślę, że warto trenować obrony takie - jakie zastosowałoby się przy fachowcu.



Pokazujesz też obronę przed uderzeniem nozem z góry, z komentarzem że trenowanie jej nie ma sensu, gdyż żaden nozownk tak nie zaatakuje. Z badań Darrena Laura wynika, że w rzeczywistości najczęściej się spotyka własnie uderzenie nożem "młotkowe" prosto z góry lub ukośne. Tak więc trzeba trenować obronę przed nim, mimo ze ani ty, ani żaden fachowiec tak by nie zaatakował. Jest to po prostu uderzenie, z którym masz największą szansę się spotkać w sytuacji rzeczywistego ataku nożem.


Hmm - obronę można -ale IMHO lepiej trenować obrony przed różnymi pchnięciami, atakami niskimi etc. Przed atakiem z góry - tak można - ale nie za dużo - o to generalnie chodzi. Bo wielu wałkuje ten element - jakby nie wiadomo co...

Generalnie co nieco pozmieniam :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)
W tym linku co zacytowałeś też jest sporo ciekawych rzeczy :)

Gość powtwierdza moje opisy:

TYPES OF ATTACKERS:


There are two types of attackers that you will have to deal with, Skilled and unskilled. Although it is a nicety to know the difference between the two types of attacker, it is very important to remember that both are as equally as dangerous. Remember it is not the skill level of the attacker but rather the desperation factor that makes him so dangerous. As well, in a dynamic spontaneous assault involving an edged weapon, you will probably not have the time to assess your attackers skill level. This is why it is so important that any counter edged weapon program you use, it must work against both the unskilled and skilled attacker. I say:


IF THE SUBJECT PULLS A KNIFE CONSIDER HIM TO BE AN EXPERT

a także:

When I reviewed the hours of video tape of the above noted scenarios, I also made several other interesting observations in how the majority of officers reacted to the attacks:

most attempted to disengage from the attacker by backing away from the threat. This usually resulted in the attacker closing quite quickly with their victim
Those officers that did engage the threat immediately, proceeded to block the initial strike of the attacker and then immediately began to grapple with the attacker using elbows and knee strikes, but FAILED TO CONTROL THE DELIVERY SYSTEM RESULTING IN A LARGE NUMBER OF LETHAL BLOWS WITH THE KNIFE.
  • 0

budo_zekiet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław Wrocław piękna okolica Gdyby nie Warszawa była by stolic

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)
Witam.
Wczoraj miałem na ten temat rozmowę z kolegami z pracy. Wszyscy stwierdzili, że przed nożem da się obronić, lecz przy zaczowaniu 1000% kontroli i opanowania.
Zakładamy z góry najgorszy scenarjusz i nawet do łepka podchodzimy jak do kilera.

Ale przeważała jedna opinia. Jeśli ktoś wyciąga nóż to chce nam zrobić poważną krzywde, a jeśli tak to w miarę możliwości odpłacamy mu pięknym za nadobne.

Pozdro & Respekt
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)

Wczoraj miałem na ten temat rozmowę z kolegami z pracy. Wszyscy stwierdzili, że przed nożem da się obronić, lecz przy zaczowaniu 1000% kontroli i opanowania...


... i tylko w przypadku ataku jawnego. Skrytobójczo zawsze ktoś jest w stanie zabić - niemal każdego.

Ale przeważała jedna opinia. Jeśli ktoś wyciąga nóż to chce nam zrobić poważną krzywde


Nie zawsze - może po prostu chcieć kasę!!

a jeśli tak to w miarę możliwości odpłacamy mu pięknym za nadobne.


To nie ulega wątpliwości.

BTW: zrobiłem update:

Co nieco o motywach...

Gdy ktoś:

=> długo i szczegółowo planuje nagły atak z zaskoczenia (zemsta etc.) - to prawdopodobnie Cię zabije - tak czy inaczej (np. porachunki przestępcze, zazdrość, zadawniony uraz).

=> wyciąga nóż w celach rabunkowych - to raczej - aby nim szantażować - niż zabić! Wpływ alkoholu i/lub narkotyków sprawia jednak, że taki oponent jest całkowicie nieprzewidywalny!!! Odmowa oddania np. pieniędzy może wyzwolić agresję.

=> w trakcie kłótni i/lub bójki sięga po nóż (spontaniczny atak!) - to znów inna sytuacja. Taki oponent może zaślepiony furią zabić. Na zastanowienie przyjdzie czas w celi (np. wypadki w awanturach domowych - żona zadźgała męża, mąż kolegę - zazdrość etc.)

=> atakuje z powodu wyglądu, przekonań (np. kibicujesz innej drużynie piłkarskiej), czy też z innych powodów. Może chcieć zabić.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed sprzetem (noz, palka itp...)
o rany....rozwazanie obrony przed skrytobojczym atakiem to juz lekka paranoja. przed kula w plecy schowanego snajpera albo bomba podlozona w srodku miasta tez sie nie da obronic...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024