Skocz do zawartości


Zdjęcie

pomocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

pomocy
Witam. Jestem bardzo pocztakujacy i potrzebuje pomocy. Dokladnie chodzi mi o to, ze chce zaczac cwiczyc jakas sztuke walki ale nie moge sie zdecydowac. Myslalem o Krav Maga ale chyba na poczatek to bez sensu. Mysle nad BJJ. Co Wy na to? Jesli jest mozliwosc to prosilbym o kontakt ze szkolami BJJ w Warszawie bo nie mam pojecia gdzie sa jakies (jestem z Radomia a mieszkam i studiuje teraz w Warszawie) Chce dodac ze nigdy nie cwiczylem zadnych sztuk walki, jedynie silownia przez ok 3 lata. Za wszelka pomoc serdecznie dziekuje!
  • 0

budo_shadow
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy
Heh nie pisuje na tym forum prawie wogóle ale codziennie je przegladam. I jest taka opcja SZUKAJ takich tematach było full i nie tylko w dziale ULICA troszke swojej inwencji i byś sobie znalazł odpowiednia odpowiedź dla siebie a tak kolejny wałkowany temat :?
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy
Arfen. Witam na forum - jestem pierwszy.
Ale przegladaj stare posty, masz linki :

O BJJ:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

O COMBAT:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam i szacuneczek
Niedziel

PS: Link sluzy do szukania tematow:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_murinus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tu znajdziesz sporo informacji:)
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy
dzieki. Problem w tym ze nie mam netu tu w Wawie.Teraz siedze w cafe ale kasy nie mam tyle zeby tu siedziec po kilka godzin i szukac. Dzieki za linki Niedziel.
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy
ja wybralem na poczatek krav mage. Co O tym sadzicie. Jakie sa najlesze szkoly w Wawie. Mysle cwiczyc na WACIE. Prosze o komentarz
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy

Prosze o komentarz


Sam się prosiłes:

Myślę tak jak ktoś na forum kto powiedział:

"Po 10 latach treningu nawet szachista załatwi przeciwnika celnym rzutem pionka w oko."
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy
Albo przygniecie glowe hetmanem :)
  • 0

budo_tauro1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy
ja wybralem na poczatek krav mage. Co O tym sadzicie. Jakie sa najlesze szkoly w Wawie. Mysle cwiczyc na WACIE. Prosze o komentarz
- ile masz lat ?kv - nie najlepsze ( chyba ) rozwiązanie , lepiej zacząć od czegoś bardziej ogólnorozwojowego - np. judo ..
a może bjj - nie wiem jak wygladaja te treningi - popytaj sie fachowców ...
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy

a może bjj - nie wiem jak wygladaja te treningi - popytaj sie fachowców ...

Niedziel nie fachowiec, ale na bjj chodzi wiec cos dorzuci:
CWICZ BJJ, lub TKD (tez chodze) bo to naj...istrze 2 sprawy acha idz jeszcze na box(mam na bjj KBox, a box na tkd) i bedziesz STREET RULEZ pod realnosc i nie bedzie mocnego.
A zazwyczaj sekcje bjj maja kbox, tajski box jako uzupelnienie.
Ja jestem troche uprzedzony do KM i moze dlatego tak pisze.

Pozdrawiam i szacuneczek
Niedzel
  • 0

budo_tauro1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy
CWICZ BJJ, lub TKD
- znaczy sie podobne są tak .... ?
i bedziesz STREET RULEZ pod realnosc i nie bedzie mocnego.
- a co bedzie jak on w to uwierzy ? :twisted:
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy

- a co bedzie jak on w to uwierzy ? :twisted:


W to co pisze? Zweryfikuje sobie sam.
Po tym jak sobie bedzie radzil.

Ja zauwazylem podczas ostatniego "fight" na ulicy, ze w stujce zarzadzilem z typem. Parteru nie ciagnalem na ulicy, ale mam czasami konfrontacje (np. na trawce, na treningu) z zupelnie poczatkujacymi i to jest kwestja 15s zeby zalozyc technike konczaca.

Pozdrawiam
Niedziel
  • 0

budo_bfree
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy
Na ulice najlepiej styl udezany + parter
Kravka tez dobra lae trzeba duzo kasy wydac i troche trenowac jak sie podstaw nie ma ale brdzo dobra po 2-3 latach ;];]
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy
Cwicze kravke trzeci rok. Nie mialem podstaw,ale mnie na treningach tych podstaw nauczyli.Nie kumam o co chodzi w ogolnym pojeciu,ze kravka to nie uczy podstaw.To znaczy ze nie umiem czego?

Na ulice jak najbardziej uderzane.Kickboxing,boks,thai box. Kravka jest fajna bo ma do tego parter,nie trzeba zasuwac na dwa treningi na raz.

Nie wiem po co cwiczyc "na poczatek cos ogolnorozwojowego". W poczatkujacej sekcji KM i tak na dzien dobry cwiczy sie ogolnorozwojowke,zeby jakis poziom osiagnac i dopiero wziac sie za porzadne trenowanie walki. Zeby ludzie kondycyjnie nie odpadali po pierwszysch 10 minutach.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy

Cwicze kravke trzeci rok. Nie mialem podstaw,ale mnie na treningach tych podstaw nauczyli.Nie kumam o co chodzi w ogolnym pojeciu,ze kravka to nie uczy podstaw.To znaczy ze nie umiem czego?


To znaczy koleś po 3 latach KM - wyszedł do mnie na sparingu i dostał okrutny łomot, zero gardy, słabe kopnięcia (patrz Archiwum) etc. Paru innych umiało więcej - ale były konfrontacje parterowe.

Raczej żadna sekcja KM nie nauczy uderzać jak bokserska, kopać jak thaiowa / kick-boxerska / TKD, a walczyć w parterze jak BJJ... (zależy kto prowadzi of coz).

Na ulice jak najbardziej uderzane.Kickboxing,boks,thai box


Parter, chwytanie - też warto (zawsze lepiej mieć dodatkowy atut) :)

Kravka jest fajna bo ma do tego parter,nie trzeba zasuwac na dwa treningi na raz.


Ma parter - ale jak ktoś chce więcej to warto zainteresować się np. BJJ. A jak ktoś chce nauczyć się kopać to tylko thai i wspomniane wyżej. O KM można w tym kontekście zapomnieć.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy
no i mamy: po jednej stronie saszaka ktory cwiczy kravmage od 3 lat i mowi to co widzi.
po drugiej stronie combat ktory kravmagi nigdy nie cwiczyl ale za to wydaje mu sie ze jest super fachowcem od ma gdyz stworzyl strone www. pisze na przyklad ze na kravmadze sie nie uczy kopac, ze trzeba miec wczesniejsze doswiadczenie gdzie indziej...i inne temu podobne bajeczki. a calosc podpiera argumentem jakiegos tajemniczego sparingu w ktorym oczywiscie zmiazdzyl. nie rozumie idei kravmagi ktora jest systemem samoobrony a nie sparingowania. nie rozumie ze napadniety na ulicy czlowiek (facet, kobieta, grubas,patyk, ktokolwiek) ktory cwiczy 3 lata kravmage ma 1000x wiecej szans na wyjscie z sytuacji obronna reka niz cwiczacy 3 lata taekwondoka. kravmaga ma swoje cele i nie jest to nauka szpagatu czy przygotowanie kondycyjno taktyczne do sparowania. to trzeba zrozumiec, nie wiem czemu niektorzy maja z tym tak olbrzymie problemy. ujme to tak: na ringu bokser spusci mi becki, tu raczej nie mam watpliwosci. na ulicy podejrzewam jednak bedzie dokladnie odwrotnie.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy

no i mamy: po jednej stronie saszaka ktory cwiczy kravmage od 3 lat i mowi to co widzi.
po drugiej stronie combat ktory kravmagi nigdy nie cwiczyl ale za to wydaje mu sie ze jest super fachowcem od ma gdyz stworzyl strone www


Ehh - co ty tam wiesz? Trenowałem owszem, były także seminaria... Mam znajomego który ma staż w KM około 3 lat. Wszystkie obserwacje się potwierdzają.

pisze na przyklad ze na kravmadze sie nie uczy kopac, ze trzeba miec wczesniejsze doswiadczenie gdzie indziej...i inne temu podobne bajeczki.
a calosc podpiera argumentem jakiegos tajemniczego sparingu w ktorym oczywiscie zmiazdzyl.nie rozumie idei kravmagi ktora jest systemem samoobrony a nie sparingowania. nie rozumie ze napadniety na ulicy czlowiek (facet, kobieta, grubas,patyk, ktokolwiek) ktory cwiczy 3 lata kravmage ma 1000x wiecej szans na wyjscie z sytuacji obronna reka niz cwiczacy 3 lata taekwondoka. kravmaga ma swoje cele i nie jest to nauka szpagatu czy przygotowanie kondycyjno taktyczne do sparowania. to trzeba zrozumiec, nie wiem czemu niektorzy maja z tym tak olbrzymie problemy. ujme to tak: na ringu bokser spusci mi becki, tu raczej nie mam watpliwosci. na ulicy podejrzewam jednak bedzie dokladnie odwrotnie.


Samoobrona- oczywiście - ale trzeba mieć jakieś umiejętności - w tym zakresie - prawda? Bo jak gościa nie załatwisz 1szą serią ciosów - to co zrobisz? KM nie uczy dobrze kopać, dobrze uderzać - to taki mix - średnich umiejętności. Jak się sprawdza na ulicy? Nie mam pojęcia - może wreszcie ktoś (trenujący tylko KM) coś zweryfikuje w realnej sytuacji. Ja to widzę cieniutko.

A jak dobrze, mocno sparujesz i trenujesz elementy pod ulicę (o TKD masz nikłą wiedzę) - to masz 10x większe szanse niż kraviaciarz, trenujący lekko w powietrzu, czy wykonujący TEORETYCZNE kombinacje (np. łokieć, głowa, kolano) - bez kontaktu. No dobra- wprowadzili u was na KM sparingi. I co? Taki sparing sprowadza się do ręce, nogi - standard. Gdzie tam miejsce na super-skuteczne kombinacje?

Wolę pewne rozwiązania - może teoretycznie mniej skuteczne :wink: - od super-hiper-skutecznych :lol: - ale NIE KONTAKTOWYCH!!! Zapytaj: chociażby Martiusa, trenerów boksu, thaia, kicka; czy wreszcie BJJ-owców - co sądzą o niekontaktowym treningu. Rozwiązanie działające w walce (chociażby sparingowej) ma szanse zadziałać na ulicy.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy
a ty ciagle to samo. jak jakas katarynka...nie rozumiesz idei samoobrony i tyle...nie chce mi sie pisac po 10 x tego samego jak i tak nie probujesz nawet skumac. i wez sie wreszcie dowiedz troche o kravmadze, tyle juz o niej napisales a bredzisz o jakims teoretycznym bezkontaktowym cwiczeniu kombinacji i srednim kopaniu. mowisz ze chodziles na treningi... i co nie laliscie sie? uderzales w powietrze? to bardzo ciekawe bo my zesmy sie lali bardzo duzo. non stop szczeka w gebie, ochroniacz na jaja a i tak czesto, gesto potem w domu mialem problemy z wyjsciem z wanny, taki bywalem poobijany. za to z moich trwajacych rok (!) treningow tkd nie przypominam sobie ani jednego (!) treningu polegajacego na sparowaniu. non stop rozciaganie, cwiczenia w parach, czasem jakies walenie w tarcze bokserskie. i tyle. a jak ci starsi sie sparowali to tez smiech na sali bo robili techniki z wyskoku (wlacznie z uderzaniem reka!!!) po to zeby miec wiecej SPORTOWYCH punktow.
albo ja zyje w innym swiecie albo ty nie wiesz co piszesz. przede wszystkim zacznij od zrozumienia na czym polega samoobrona przed realnym zagrozeniem ze strony przestepcy. co wtedy decyduje o twoim zyciu: czy umiejetnosc kopania z wyskoku, czy raczej zimna krew, podiecie prawidlowych decyzji i umiejetnosc wykonania ich. jak to zrozumiesz to zrozumiesz na czym polega przewaga kravmagi (w kwestii SAMOOBRONY a nie SPARINGOW) nad wieloma innymi sportami walki. ale podejrzewam ze oczywiscie nie zrozumiesz tylko podzielisz moj post na 10 czesci i do kazdej dopiszesz jedno dwa mniej lub bardziej bezsensowne zdania, jak to zwykle robisz.
  • 0

budo_zekiet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław Wrocław piękna okolica Gdyby nie Warszawa była by stolic

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy
Witam.

Pozwolę sobie w tym miejscu dopisać parę moich uwag dotyczących sparingów w różnych stylach, które ćwiczyłem:
*8 lat karate shotokan - pierwsz sparing po 5 latach i to taki na 20% siły "bo to technika jest ważna" (!!) i tak do końca.

*rok TKD - ilość sparingów w godzinach zegarowych - 0 (!!!)

*po 2 lata Judo i kickbox - tu to sparingi non stop i to takie na max ( nareszcie :) )

*3 miesiące Combat 56 - i jest to najwspanialsz okres mojego życia ( ale się cholera skończyło :( ) - sparingi non stop w konkretnych sytuacjach z atrapami noży i kijami + na 15 osób trenujących przypadało 3 trenerów na raz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Natomiast z tego co słyszałem o Kravce to wynika, że jest to najlepszy system samoobrony polegający na ćwiczeniu zachowań w sytuacjach prawdziwego zagrożenia. Poprzes sparingi i niekontrolowane sytuacje naucza kożystania z odruchów i uczy powielać te właściwe.

Pozdrawiam & Respekt
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024