Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy ktos z was chcialby pracowac w policji?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
180 odpowiedzi w tym temacie

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Czy ktos z was chcialby pracowac w policji?
Witam

Ostatnio myslalem o swojej przyszlosci i widze w sumie tylko dla siebie jedna, glowna droge... chcialbym zostac antyterrorysta. Wyszedlem z zalozenia ze praca czlowieka daje najefektowniejsze rezulaty wtedy gdy sie te prace lubi. W sumie to nie chce spedzic swojego zycia za biorkiem przy papierkowej robocie... Sadze, tez ze dzieki MA mialem juz troche sytuacji do sprawdzenia swoich mozliwosci i wydaje mi sie ze potrafilbym psychicznie wytrzymac z taka praca, ale to wyjdzie w praniu. Wybralem profil matematyczno-fizyczny, glownie w celu rozwiniecia logicznego myslenia. Antyterrorysta powinien miec umiejetnosc szybkiego i logicznego myslenia oraz wyciagania trafnych wnioskow adekwatnych do sytuacji w jakiej sie znajduje. Myslalem tez o studiach, ktore sa w stanie poprawic sprawnosc myslenia w nietypowych warunkach(moze psychologia), a moze na AWF zeby poprawic sprawnosc fizyczna... jak uwazacie? czy studia sa potrzebne? Gdzies czytalem ze najpierw nalezy przejsc specjalne szkolenie w specjalnych placowkach, nastepnie odsluzyc minimum 3 lata jako kraweznik i mozna sie ubiegac o przydzial.... jak to wyglada? jakie sa kryteria przyjecia do takich placowek? czy dostac sie moga zwykli ludzie, ktorzy chca sluzyc spoleczenstwu, czy tylko ci wybrani (czytajcie : ze znajomosciami)? Chcialbym zeby szczegolnie wypowiedzialy sie osoby, ktore maja na co dzien do czynienia z policyjnym zywotem. Moze znacie jakies adresy www na ktorych jest o tym troche wiecej napisane i glownie chodzi mi o kryteria przyjecia

Pzdr CarpeDIem, z gory dzieki
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos z was chcialby pracowac w policji?
Ja też keirujesie do policji. wiec moe keidyś sie spotkamy :)
Ja siekieruje na inny wydział np. Anty korupcyjny, zabósjtwa albo coś innego.
Ale jeśl ichodzi o antyteroryste to jemu logika chbya nie jest potrzebna. Myślenei to zastanwainei się. Zastanawianei sie to utrata sekund które zawarzaja o zyciu i smierci. Ale moze masz racje.
Ja myślemiedzy studiami prawnymi a psychologią.
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos z was chcialby pracowac w policji?
Ale tak szczeżr móiwąć. Prawie każdy ci "odradzi ten zwód( ja tak mam) pnieważ nie ma w nim przyszłości". Ale musisz wybrać. Czy chcesz robić w życiu to co lubisz i to w czym sieczujesz dobrze czy to za co dobrze ci płacą a masz to w d...
  • 0

budo_sniper
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nisko

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos z was chcialby pracowac w policji?
Witam

I ja Szanowni Panowie wybieram sie do szkoły policyjnej. Nie sprecyzowałem jeszcze placówki. A co do wydziału to myslałem o dochodzeniowo-śledczym. AT zawsze mi sie marzyło i marzy, ale mam wrazenie ze pozostanie tylko w sferze marzeń...

Pozdrawiam :)
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos z was chcialby pracowac w policji?
Czesc,

Dawno temu marzyl mi sie zawod prawnika, ale obecne w sadzie wygra ten, kto ma lepsza papuge, a nie kto jest poszkodowany i to mnie zalamuje. Potem policjant-kraweznik, ale tez przez te prawo ci ludzie maja w dosyc duzym stopniu ograniczone mozliwosci. Kazdy kto trenuje MA najchetniej zebral by ekipe podobnych mu sobie i rozegral prywatna wojne przeciw wszystkim szumowinom, tzn wzial sprawiedliwosc w swoje rece... a potem sady i media nazwalyby takich ludzi mordercami, psychopatami i kto wie co jeszcze ten TVN moze wymyslic :? A AT maja wieksze mozliwosci i moga uzyc wiekszej bezposredniej sily, bo taka jest ich praca. Dlatego tez juz teraz chcialbym zapoznac sie kryteriami przyjecia... wydaje mi sie ze to jest jedyne miejsce, w ktorym nie biora jakis leszczy tylko dlatego ze tatus ma znajomosci (chyba ze ci leszcze nie sa leszczami, tylko dobrym materialem).

Pzdr CarpeDIem

PS END: dlatego zastanawiam sie nad sensem studiow... ale moza poszukac jakiegos wydzialu, gdzie bedzie psychologia przestepcy :wink:
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos z was chcialby pracowac w policji?
policja jest moim celem od dzieciaka.niestety ze wzgledu na wade wzroku nie mialem sie co pchac do szczytna.zreszta znajomy glina powiedzial mi,ze mam pierw skonczyc normalne studia,a potem spoko mnie przyjma,jesli bede mial dobre wyniki na dyplomie,a najlepiej zeby wiecej tych dyplomow bylo.do tego nie obraza sie za certyfikaty jezykowe itp.of koz moje MA tez powinny byc atutem,ale jako ze chce isc do dochodzeniowki,to nie beda az tak wazne.AT mnie ciagnie,jak wiekszosc facetow,ale zdaje sobie sprawe,z nie jest to zycie jak na filmach,poza tym nie mam szans z moimi oczami.
ale do glin i tak pojde,mimo ze jest to ciezka,rujnujaca praca
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos z was chcialby pracowac w policji?
Ja zdawalem w tym roku do Gdynskiej Akademii Marynarki Wojennej, ale tam jest ostre skur....nstwo. ZNAJOMOSCI I ZNAJOMOSCI, albo wyniki rzedu 95/100 pt. (niemozliwe prawie). Widzisz lamusow z nadwaga rzedu 30 kg, nie umiejacych plywac, oddajacych puste kartki z testu z angielskiego/matematyki, a wychodzacych z usmiechem na gebie z rozmowy kwalifikacyjnej.
Wiec pytasz, czy do oddzialow AT potrzeba znajomosci?? :rofl:
Pewnie, ze nie jak nie chcesz tam trafic. Bycie najlepszym nie zawsze wystarczy, bo trafia sie jakis garbus co cie wypchnie z iejsca dla Ciebie.
Swiat doroslych,jak zdawalem to zobaczylem jak wyglada zycie.
I czuje niesmak, delikatnie mowiac.

Pozdrawiam i szacunek
Niedziel
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos z was chcialby pracowac w policji?

Ja zdawalem w tym roku do Gdynskiej Akademii Marynarki Wojennej, ale tam jest ostre skur....nstwo. ZNAJOMOSCI I ZNAJOMOSCI, albo wyniki rzedu 95/100 pt. (niemozliwe prawie). Widzisz lamusow z nadwaga rzedu 30 kg, nie umiejacych plywac, oddajacych puste kartki z testu z angielskiego/matematyki, a wychodzacych z usmiechem na gebie z rozmowy kwalifikacyjnej.
Wiec pytasz, czy do oddzialow AT potrzeba znajomosci?? :rofl:
Pewnie, ze nie jak nie chcesz tam trafic. Bycie najlepszym nie zawsze wystarczy, bo trafia sie jakis garbus co cie wypchnie z iejsca dla Ciebie.
Swiat doroslych,jak zdawalem to zobaczylem jak wyglada zycie.
I czuje niesmak, delikatnie mowiac.

Pozdrawiam i szacunek
Niedziel

nie przejmuj sie Niedziel,to jest niestety normalne w AMW w gdyni.sam znam kilka takich przypadkow i kurwica mnie brala,gdy widzialem,jak kolesie naprawde chcacy sie tam dostac mieli "pecha",a gnoje majacy "znajomych" ledwo zdawali matury i sie dostawali na AMW.
wydaje mi sie,ze do AT nikt cie dzieki znajomosciom nie przyjmie.tam trzeba byc dobrym,bo inaczej kula w leb.nikt nie bedzie narazal swojego oddzialu,bo synek kumpla chce sie tam dostac.tak mi sie wydaje.
co was tak wszystkich do AT ciagnie???? :)
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos z was chcialby pracowac w policji?
Czesc

Rzeczywiscie Niediel, mozna sie zdolowac :? kiedy nie masz szans z takim leszczem jezeli chodzi o prace...Macias: rowniez mysle ze w AT nikt nie bedzie bral takich gląbow tylko dlatego ze jakis wazny dowodca z oddzialu bedzie sie chcial podlizac dla ojca danego leszcza... rowniez zdaje sobie sprawe ze praca w AT w rzeczywistosci, w Polsce a w filmach z USA to tak jak miedzy ziemia a niebem (albo moze pieklem). Cos od srodka mi mowi ze sie urodzilem do tego zawodu, a do innych sie nie nadaje. Praca wymaga panowania nad emocjami, bezmyslni idioci rzadni akcji i strzelania do ruchomego celu ala Rambo po pierwszych testach sa odsylani spowrotem do domow, do swoich Quakow czy innych FPPow... Z drugiej strony do AT ida zapalency, ktorzy wiedza ze za male pieniadze bede wystawiali swoj leb na odstrzal i jak nie beda myslec to bedzie "real game over". Mysle o tym nie jako "chlopiece marzenia", ze bedzie zabawa i ustrzele sobie paru zlych i swiat bedzie piekniejszy, ale o akcjach na ktore skladaja sie godziny planow, nieprzespane noce, wyczekiwanie na odpowiedni moment a koncowo usadzanie z dowodami w wiezieniu calej tej bandyckiej spolecznosci... chyba ze zostane przydzielony do "grupy szturmowej"i jak wtedy uda mi sie przez przypadek kogos ustrzelic... ten ktos mogl zostac prawozadnym obywatelem :roll:

Pzdr CarpeDIem
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos z was chcialby pracowac w policji?
Żeby dostać się do AT, żadne plecy nie pomogą.
Trzeba być:
- dobrym,
- zaakceptowanym przez dowódców.
  • 0

budo_sysyphus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos z was chcialby pracowac w policji?

Ja zdawalem w tym roku do Gdynskiej Akademii Marynarki Wojennej, ale tam jest ostre skur....nstwo.

w dodatku innych opcji brak - z wojskowych nabór miało tylko toto i Dęblin. dobrze mówię?
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos z was chcialby pracowac w policji?
A co myślicie o akcji w podwarszawskiej Magdalence ?
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos z was chcialby pracowac w policji?
Myslimy ze archiwum cos o tym wie...
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos z was chcialby pracowac w policji?

w dodatku innych opcji brak - z wojskowych nabór miało tylko toto i Dęblin. dobrze mówię?


Deblin mial ukryte miejsca. Ja moze bede zdawal do ZMECHu jak skoncze studia.

Pozdrawiam i szcunek
Niedziel
  • 0

budo_gilotyna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos z was chcialby pracowac w policji?
Ja bym chciał robić w "Firmie" ale bez studiów ani rusz. Ja się na prawo wybieram (pewnie się i tak nie dostanę :) ) posem WSPol i do policji. Aha - nie wybieram się do AT. Oni są tylko rękami, a bez głowy (wyd. Kryminalny, CBŚ itp.) nic nie znaczą - ja chcę mieć pracę wymagającą myślenia - nie to, że kolesie w AT nie myślą (wielu z nich ma wyższe wyksztaucenie, niektórzy mają tytuły doktora) - ale to nie ich działka. Oni mają rozwalić drzwi, wejść, skuć kolesi, zapakować do suki i na komende. Coś co mnei kręci to działania operacyjne, zmierzające do wyśledzenia sprawców, zebranie dowodów itp. To jest COŚ.
P.S Po aferze starachowickiej zaczynam się zastanawiać nad sensem pracy w policji - żeby mój szef wystawił mnie pod kule bandytów... SK****SYNY, SK****SYNY, SK****SYNY!!! :evil:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos z was chcialby pracowac w policji?
Ale kurna ambicje - bycie policjantem... Bez urazy - ale z dobrym wykształceniem, np. za granicą - można dobrze "kosić". Nikt nie mówi, że to łatwe - ale :) A policja - ehh...
  • 0

budo_gilotyna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos z was chcialby pracowac w policji?

Ale kurna ambicje - bycie policjantem

Wlaśnei tacy ludzie z ambicjami dbają (lepiej lub gorzej) o twoją dupę. Im więcej wykształconych ludzi w policji - tym lepiej dla społeczeństwa - także dla ciebie. Po informatyce może łatwo znależć pracę, ale po prawie BARDZO TRUDNO! A policja wlaśnie ma duże zapotrzebaoanie na takich ludzi. Każdy powinien robić to co lubi. Mnie jakoś nie kręci wklepywanie zer i jedynek przed niebieskim monitorem całe życie (ironizuję).

Bez urazy - ale z dobrym wykształceniem, np. za granicą - można dobrze "kosić"

Ale ty jakoś się nie skusiłeś na wyjazd (chyba że się mylę). Łatwo mówić - trudniej wykonać. Poza tym dochodzi język i zmiana stylu bycia - jakby nie było jesteś w obcym kraju.

A policja - ehh...

Tobie może jest nie potrzebna, ale nie każdy trenuje X lat , X lat tamto i chodzi po ulicach z całą masą sprzętu.

Pozdrawiam i szacunek (dla policjantów szczególnie :) )
  • 0

budo_sulej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG | Katowice
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos z was chcialby pracowac w policji?
Ja bym wolał iść do Legii Cudzoziemskiej.....
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos z was chcialby pracowac w policji?
to idz,nie ma przeszkod.da ci to kilka lat wcale nie takiej fajnej i do tego bedzie cie u nas prawo scigac.
do Combata-niektorzy maja takie plany-co ci nie pasuje?ale widac,ze w.g ciebie kasa powinna byc glownym motywem szukania pracy.ok,twoj biznes.ja patrze na to inaczej
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos z was chcialby pracowac w policji?

Wlaśnei tacy ludzie z ambicjami dbają (lepiej lub gorzej) o twoją dupę. Im więcej wykształconych ludzi w policji - tym lepiej dla społeczeństwa - także dla ciebie.


Racja.

Po informatyce może łatwo znależć pracę, ale po prawie BARDZO TRUDNO! A policja wlaśnie ma duże zapotrzebaoanie na takich ludzi. Każdy powinien robić to co lubi. Mnie jakoś nie kręci wklepywanie zer i jedynek przed niebieskim monitorem całe życie (ironizuję)


Po prawie? Do np. CBS? A myślisz, że w terenie (potencjalnie) będziesz robił? Obawiam się, że też flaki z olejem :roll: No zależy co lubisz :)

Ale ty jakoś się nie skusiłeś na wyjazd (chyba że się mylę). Łatwo mówić - trudniej wykonać.


Ja prawdp. wyjadę.

Poza tym dochodzi język i zmiana stylu bycia - jakby nie było jesteś w obcym kraju


Za granicą też się dobrze czuję :) BTW: obecnie potrzeba angielskiego, francuski mile widziany. Zależy jaki fach - ale ogólnie. Więc to nie taka straszna poprzeczka...

Tobie może jest nie potrzebna, ale nie każdy trenuje X lat , X lat tamto i chodzi po ulicach z całą masą sprzętu.


Policja jest potrzebna- ale to robota z gatunku - lepiej nie brać... Po prostu. Szacunek etc. - dla policjantów - ale ja się na to nie piszę - tak samo jak do armii, wywiadu etc.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024