Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pasy, paski, paseczki...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy, paski, paseczki...
Karateka komercja i chec zarobienia w Pzk takze.Wkoryms z postow napisałes, ze stawkii sa odgornie ustalone i wynosza, jezeli dobrze pamietam 40 zl.za egzamin , nic bardziej mylnego poniewaz ta cena nie obejmuje wszystkich stopni - za 4 , 3 , 2 kyu musisz płaci grubo ponad 120 zł.(wiem bo sam płaciłem!!).
Druga sprawa to czastkowe stopnie dla dzieci- jest to rozwiazanie typowo komercyjne - kazdy z trzech połstopni jest płatny , a pieniadze leca do kieszeni egzaminatora- inna sprawa była by gdyby płacono za tylko ii wyłacznie za cały stopien a połstopnie byłyby bezpłatne.Mowiłes takze o tym ,ze wprowadzono je aby osoba o niskim poziomie technicznym szybko nie awansowała , to jak to sie ma do kompetencji instruktorow i trenerow , ktorzy decyduja o tym czy dana osoba ma zdawac egzamin?Na jednym z egzaminow był chłopak, ktory zdawał na 5 kyu a nie potrafił wykonac poprawnie tsuki z fudo dachi i nie był to 10 latek tylko 16 czy 17 latek;
Kolejna sprawa - nadawanie stopni bez egzaminow tez sie odbywa - osoba, ktorawystartowała na jednych zawodach podrzednaj rangi nie wygrywajac ich dostała 2 kyu!!! To chyba cos nie tak !!
Kwestia obozow organizowanych przez osrodki Pzk tez jest dyskusyjna drogi Karateko.Byłem na takich obozach , na ktorych był tylko 1 trening dziennie , a jezeli chciało sie pocwiczyc to juz tylko w własnym zakresie i ci co chcieli .Dzien wygladał tak ze nie było poranneego treningu , był tylko popołudniowy , ktory wygladał tak ze sie kopało hiz , mae itd. zadnych kombinacji , walk- szkoda.
To wyzej napisałem nie jest obecne we wszystkich osrodkach PZK, ale niestety sie zdarza , przynajmniej w tym osrodku ,ktory ja znam .
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy, paski, paseczki...
Ja za to ,że pisze na tym forum dostałem 3 dana -hi hi hi
I na egazminie widziałem jak mój sensei 2 dan żle robi tsuki jodan -hi hi hi (al;e jestem fachowiec co?)
Pierwszys raz słyszę aby w obozie PZK ,który jest organizowany na obiekatch AF-u w Krakowie odbywały sie jeden trening.Nie raz tam bywałem i codziennie było ich 4 .
Kasa z egzaminu idzie do kieszeni egzamoinatora-hihihih i co jeszcze może dotacja PZK też.Pieniądze z Egzaminu w 60% trafiają do ZPK w Warszawie , a aż po 20% do klubu i egzminatora.
Z tego co wiem egzamin kosztuje 10 dolców na całym Świcie czyli u nas 40 złotych w przypadku zdawania powyżej 4 kyu trzeba zapłącić 20 dolców ale ile osób zadaje na tak wysokie stopnie.Z mojej grupy 100 osobowej tylko ja dotrwałem do egzaminu ,hgdzie można było zdawać na 4 kyu i wyżej -hi hi hi reszta odpadał z braku kasy czy z nygustwa .Ja stawiam na to drugie 1000 baksów -hi hi hi
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy, paski, paseczki...
Karateka czytaj uwaznie co pisze - nie napisałem o obozach w Krakowie , tylko obozach organizowanych przez konkretny osrodek!!!Krakow to zupełnie co innego.
A z tego co ja wiem to egazminy nie kosztuja "20 dolcow"w Warszawie tylko ponad 100 zł. A ztymi proporcjami jezeli chodzi o przekazywanie pieniedzy to chyba odwrotnie !
Wiesz co Karateka , widocznie Warszawa i jej osrodek rozni sie w duzym stopniou od innych klubow - nie jest tak cacy jak u ciebie , gdzie wszystko jest zgodne z "postanowieniami" Krakowa -chociazby sprawa tych egzaminnow -mowisz o 20 dolarach za wyzsze stopnie , czyli ok 80 zł.-ja i inne osoby płaciły grubo ponad 120 zł za te egzaminy i dodatkowo mielismy wykupic jakies legitymacje czy ksiazeczki, ktore do niczego nie byly potrzebne- i co to tez zgodne z uchwałami PZK?
  • 0

budo_samuray
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy, paski, paseczki...
Chyba chodzi o membership card, czy ja wiem czy niepotrzebna, czasam moze sie przydac ale sadzem, ze jest to raczej zbyteczny wydatek. Maniak u kogo trenowales?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy, paski, paseczki...
Maniak jezeli nie wiesz co to jest membership card czyli legitymacja IKo to nieżle jestes zielony w KK.ŚWiatowa orgnizacja IKO do której nalezy Polska wymaga posiadania membership card ,która jest ważan do końca zycia -jej wyrobienie w Tokio kosztuje 10 baksów i powyżej 4 kyu jest obowiązkowe.Sam mam taka od kilku lat i jestem z tego dumny-osu.
PZK to PZK i opłaty egzaminacyjne sa takie same w całym kraju, więc nie chrzań farmazonów.Łatwo kogos pomówić jeżlei nie dyponujesz odpowiednia wiedzą .Z tego co widzę jesteś początkujący i musisz wiedzieć ,że stawki podziału egzaminacyjnego są takie jakie są 60% PZk i po 20% klub-egzaminator. :evil: :twisted: :wink:
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy, paski, paseczki...
1. Nikogo nie pomawiam tylko przedstawiam sytuacje jaka jest w klubie i nie chrzanie zadnych farmazonow , bo płaciłem za egzaminy na wyzsze stopnie wiecej niz "regulaminowe" 80 zł.
2.Ne jestem poczatkujacy w KK , trenuje dłuzej iz ci sie wydaje i nie mow o czyms , o czym nie wiesz.Bo to ze ty trenujesz dłuzej niz ktos inny nie swiadczy o tym ,ze jestes wszechwiedzacy-( bo nie jestes i ci duzo jeszcze brakuje) i , ze wiesz jaka jest sytuacja w klubach w całej Polsce.
3. W karcie , o ktorej mowisz , wpisuje sie min.posiadany stopien, starty w zawodach , udział w seminariach...itd. i z tego co wiem to nie wszystkie osoby posiadajace stopnie powyzej 4 kyu maja ta karte .A czy nie jest tak ze jest ona w zasadzie przeznaczona dla osob bioracych czynny udział w imprezach zarowno krajowych jak i miedzynarodowych?
4.Kiedy ja miałem 4 kyu to nikt nie wymagał ode mnie tej karty , teraz zreszta tez nikt nie woła o nią .
5. Karateka dobrze ze masz swoja karte - mnie do szczescia nie jest potrzebna i nie mam zamiaru płacic za nia "10 baksow".
6.Widze karateka , ze sie szybko denerwujesz gdy ktos mowi cos co nie jest po twojej mysli lub jest czyms niewygodnym - nie kazdy ma takie zdanie jak ty wiec pogodz sie z tym ze pojawiaja sie rozne opinie na ten sam temat.[/quote]
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy, paski, paseczki...
Wszyscy czepiają się tu KK, ale przynajmniej nie ma takich sytuacji, jak w Tkd, gdzie można przyjechać na Reymonta do siedziby związku i u "majstra" zdać od razu powiedzmy 4,3,2,1 kup, a za tydzień dana (znam takie przypadki osobiście). Wszystko kwestia kasy.
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy, paski, paseczki...
[quote name="Mike"]Wszyscy czepiają się tu KK, ale przynajmniej nie ma takich sytuacji, jak w Tkd, gdzie można przyjechać na Reymonta do siedziby związku i u "majstra" zdać od razu powiedzmy 4,3,2,1 kup, a za tydzień dana (znam takie przypadki osobiście). Wszystko kwestia kasy.[/quote]
8O

czy ty wiesz o czym mowisz???

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (poczytaj wymogi egzaminacyjne)
  • 0

budo_e2rd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ta czesc galaktyki

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy, paski, paseczki...

czy ty wiesz o czym mowisz???

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (poczytaj wymogi egzaminacyjne)

hehehe akurat inna federacja i inny majster ;)

pozdro
E2rd
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy, paski, paseczki...
Mafox: Mike jak najbardziej wie o czym mówi. Powinien tylko jeszcze dodać, że takie "przyspieszone" zdawalnictwo dotyczy jedynie ściśle określonych osób, i bynajmniej nie jest to akurat zależne od poziomu technicznego, a powiedzmy od "działań pozasportowych". Pozwólcie, że nie napiszę więcej, bo jest to akurat temat w polskim taekwondo WTF, który mnie zapienia do bólu. Tyle że - żebyśmy mieli jasność - tego typu wałki nie są powszechne w taekwondo.

Maniak: ściskam prawą górną kończynę, gratuluję spokoju wypowiedzi.

Karateka1: jeśli piszesz w podpisie "karate to sposób na życie", to pamiętaj, że pewne zasady obowiązują też w necie...

Pozdrówka wszystkim

Gizmo
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy, paski, paseczki...
Mike nikt tu sie nie czepia KK - ja tez trenuje KK i jestem mu oddany tylko nie w takiej formie jaka prezentuje pan Karateka.Widzisz , wkurza mnie brak obiektywizmu w jego wypowiedziach i brak szacunku dla ludzi - łatwo i przyjemnie neguje i wrecz obraza inne style i osoby z nim zwiazane nie znajac ich i nie wiedzac kim oni sa (a czesto sa to osoby z wiekszym doswiadczeniem i osiagnieciami w SW niz te , ktore On posiada) a sam nie nie dostrzega ,bądz nie chce dostrzegac ,ze w KK tez sie dzieja podobne sprawy , o ktorych pisze w odniesieniu do innych organizacji (np. komercja czy paski).Niestety układy sa wszedzie i nik nic na to nie poradzi.
Gizmo ja jestem spokojnym człowiekiem , do czasu.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy, paski, paseczki...
Maniak miły dzieciako widzę,że nigdy w życiu nie widziałeś legitymacji IKo ,którą mylisz z jakoms książeczka np BUDO pas.
Legitymacja IKO jest identyczna jak nowe prawo jazdy czy dwoód osobisty (jednostronny dokument zalaminowany ze zdjęciem w karatedze),wieć nie wie jak mozna cos tam wpisywać.
Maniak chyba dałes sairy z tym swoim 4 kyu nie wiedząc jak wygląda dokument IKO ale siara wstyd.
Co do TDK to faktycznie po tym co przeczytałem to niezłem idą tam przekręty ale tak to jest juz z dyscyplinami rodem z olimpiady biznes to biznes i mało co ma wspólnego ze sztukami walki.
Na konkurencyjnym forum wyczytałem taki link ,że TKD mozna zdobywać paski poprzez kursy korespondencyjne jaja
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy, paski, paseczki...
Karateka1:

"Karate to sposób na życie".

Po prostu przemyśl, nic nie pisz przez jakiś czas, przemyśl (i może jeszcze poczytaj o innych stylach też). Przykro się czyta pewne sformułowania. Mnie kiedyś nauczyli czegoś takiego: "dużo szacunku dla wiedzy i umiejętności innych i dużo krytycyzmu wobec własnych". I jeszcze: "nigdy nie zrozumiesz swego stylu w pełni, póki nie zajmiesz się innym". Ludziom, którzy takie zasady mi wpoili, jestem dozgonnie wdzięczny.

A do Twoich komentarzy na temat taekwondo nie ustosunkuję się, sorry. Po prostu szkoda mi czasu, jeśli nie potrafisz odróżnić patologii od normy, przy czym u siebie widzisz tylko to drugie, a u innych tylko to pierwsze.

Gizmo
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy, paski, paseczki...
Mafox, powoli. Wiem doskonale, o czym mówię, bo widziałem taki egzamin u majstra (dla niewtajemniczonych-majster to So Kwang Lee 9 dan). Nie twierdzę, że w KK czy w ogóle karate nie ma wałków. Są. Jednak to, co wyprawia się w WTF-ie, przyprawia mnie o mdłości. Widziałem kolesia z GTF-u z 1 danem, który chcąc widocznie zbić większą kasę przeszedł do WTF-u. Automatycznie otrzymał 1 dana w WTFie, a nawet 1 poomse WTFu nie umiał (z GTF-u znał tylko trzy). A pewien pan z 4 danem ITFu dostał tak samo 4 dana w WTFie (jego córka ma 2 pooma).
Niestety i do mnie do klubu przychodzą sempaie z zielonymi pasami i nie umieją zrobić nawet pierwszego Pinana...
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy, paski, paseczki...
Zapewniam ciebie , ze "siary nie dałem z tym moim 4 kyu" ,ani z nastepnymi stopniami .
A jezeli chodzi o legitymacje IKO Matsui to z tego co wiem nie zawsze miała taka postac jaka przedstawiasz.I powiedz mi jeszcze jaki widzisz zwiazek miedzy posiadanym stopniem a wiedza na temat wygladu legitymacji?(tak sie akurat składa ,ze wiem jak wygladaja dokumenty zarowno IKO Matsui jak i IKO Midori)Czyz by ta wiedza tajemna była wymagana na 2 dana???
I jeszcze odnosnie Olimpiady - zapomniałes juz chyba ze p.Drewniak jest członkiem PKOL'u i podejmuje wszelkie starania z innymi działaczami , aby wprowadzic Karate na Olimpiade(a wiadomo z czym sie to wiaze) , co jest sprzeczne z decyzja Mas Oyamy, ktory trzykrotnie odrzucał propozycje wprowadzenia Karate w krag dyscyplin olimpijskich, argumentujac ,ze Karate jest sztuka a nie sportem.
Gizmo dobrze Ci napisł , przemysl pewne rzeczy ...
I na koniec musze Ciebie rozczarowac , ale juz od dawna nie jestem "dzieciakiem".
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy, paski, paseczki...
Maniak jak chcesz to wskanuję Ci jeszcze swoją legitymację IKO Matsushima to se wyrobisz zdanie i na ten temat.
Bardzo się cieszę, że wreszcie ktoś normalny jest w stanie obiektywnie zanalizować sytuację polskiego kyokushin. Obawiam się jednak, że to wnikliwe studium przypadków jakiego dokonałeś niczego w efekcie nie udowodni, gdyż osoby z drugiej strony mają kondona na oczach naciągnietego (gwoli ścisłości myślę o jednej osobie).
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy, paski, paseczki...
MANIAK, słusznie. Za życia to Drewniak i inni jemu podobni mówili pewnie do Oyamy "tak, mistrzu masz rację, karate to sztuka walki i nie znajdzie się na olimpiadzie". Ledwo poczciwy Kancho zamknął oczy i proszę...
Cieszę się, że ćwiczę KK w solidnej sekcji. Dba się u nas nie tylko o kumite, ale i kata. Gdy widzę klienta z 4kyu, który na polecenie senseia "kihon kata sono ich" mówi "my tylko ćwiczyliśmy w sekcji kumite" to się pytam skąd 4kyu :evil: Krew mnie momentami zalewa, że tacy ludzie noszą karategi KK i zielone paski
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy, paski, paseczki...
karateka1- straciłeś resztki mojego szacunku. :(
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy, paski, paseczki...
Maniaku moja legitymacja jest z początku lat 90-tych i taką samo otrzymał teraz mój młodszy brat , więc nie wiem kto tu ściemnia i dlaczego wylatujesz z legitymacjami IKO 2 czy tam IKO 3 przecieez sam pierwszy zacząłes pisać o legitymacjach przy opłatach egzaminacyjnych , a ja Ci tylko to wyjaśniłem ale widze,że nie masz ochoty tego zrozumieć.
Pierwszy raz słysze aby w KK na dan były jakies egzaminy teoretyczne aby cos tam wiedzieć co sugerujesz.Mam prosbe zobacz na naszykę stylową która masz na kimonie i upewnij się czy trenujesz KK.

Ps.Jarek pokazuje swoje obicze po przelecaniu wszystkich styli z korzyściami-hi hi hi :P
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy, paski, paseczki...
Karateka sprawe z legitymacjami poruszyłem w kontekscie komercji w KK- to po pierwsze.
Po drugie to nie sciemniam - takie informacje były u mnie w klubie odnosnie tych legitymacji- teraz widze ,ze jest inaczej.
Po trzecie to nie twierdze ,ze na dany sa wymagania teoretyczne(przynajmniej nie w KK) , tylko sie zapytałem czy ta wiedza tajemna odnosnie legitymacji(jej wygladu ...itd) jest wymagana na jakies stopnie- twierdziłes ,ze kazdy powinien wiedziec ze legitymacje sa odowiazkowe wiec sie zapytałem jaki widzisz zwiazek miedzy posiadanym stopniem a wiedza na temat legitymacji .
Po czwarte to specjalnie dla Ciebie spojrzałem na kimono i musze Ci powiedziec ,ze od 10 lat jest tam KYOKUSHIN i jeszcze na długo pozostanie .
Po piate Jarek ma racje - niechcesz pewnych rzeczy zrozumiec i przyjac do wiadomosci;jest to poprostu niewygodne ,ze nagle po tylu latach ktos zaczoł mowic zle o PZK-ludzi nie uciszysz; PZK to nie jest wyjete "spod prawa" ,ze nie mozna nic powiedziec- to przeciez ONI powinni słuchac głosow z dołu , osob ,ktore trenuja , tworzacych sekcje i kluby,bo to dzieki nim ONI istnieja.


Jarku wystarczy tylko spojrzec na to wszystko z dystansu , pewne fakty połaczyc logicznie w całosc i obraz sam wyjdzie .A tych przypadkow to jest znaaaacznie wiecej - i to zarowno na naszym podworku jaki na swiecie- coz takie zycie , niektorym odpowiada taka sytuacja , a innym wrecz przeciwnie i dlatego nastepuja zmiany w KK w naszym kraju.
Jarku macie w planach jakies imprezy (Matsushima) w najblizszym czasie?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024