Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oyama Karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama Karate
dokladnie kirin tak jak mowisz nie wszedzie jest full contact - nie we wszystkich klubach oyama karate ale jesli jzu jest robi sie to na powaznie czyli osobny pion szkolenia ( a nie raz na jakis czas rekawice wg widzimisiow trenera)...w JCOK na powaznie robi sie full contact o czym moze np. swiadczyc 1 miejsce sensei M.JAnickiego na 1 pucharze polski full contact karate i 2 miejsce sensei M.Ligizynskiego ( dzis trenuje shidokan z dobrym skutkiem :D )...wlasnie tak jak napisalem duzo zalezy nie od organizacji ale od konkretnych osob ktore sie tym stylem zajmuja...np. coo z tego ze kk jest bardzo silny w naszym kraju skoro klub w JG jest delikatnie mowiac slaby ?? do wyboru jest jeden z najlepszych klubow oyama w kraju JCOK i swietny klub shidokan karate wiec po jaka cholere pchac sie do klubu kk gdzie nikt znaczacy juz nie trenuje? gdzie nie ma porzadnych instruktorow ani zawodnikow?
  • 0

budo_akira
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKÓW

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama Karate
karateka 1 sensei o kórym pisałem nie odszedł bo mu nie , nie szło tylko odszedł za swoim nauczycielem ja też trenując u shihana Drewniaka odchodzę do Oyamy ale nie do stylu TYLKO nauczyciela , co do full-contaktu , to sensei którego poznałem w swojej szkole robi go razem z krav-magą a uczy się niej u izraelczyków z którymi pracuje w ochronie
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama Karate

co do full-contaktu , to sensei którego poznałem w swojej szkole robi go razem z krav-magą a uczy się niej u izraelczyków z którymi pracuje w ochronie

He, he.. .czyżby była mowa o sensei Pawle Sempku? :)
W Oyama "technikami combatowymi" zajmuje się też sensei Józef Pietras, ale to juz Combat 56 a nie Krav Maga.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama Karate
Oj Pertas był kiedys dobtm karateka kyokushin ale z obecną nadwaga mozna o tym pomażyć.
Co do zawodów full contak w Oyama to czemu nie piszecie ,sory juz ktos pisał ja jedynie potwierdze,że nie ma chętnych do ich rozgrywania i często zdaża się tak,że jest tylko dwóch w danej wadze.
Jeżeli full contak jest tak bardzo popularny to czemu kicboxing przechodzi kryzys z zawodnikami i trenującymi ?
O MP nic nie słychac ,gdyz nawet trójki w wagach trudno za kombinować.
Ludzie sa juz troche mądrzejśi i niecha wyglądać jak Frankensztajny ( z pokancerowanymi ryjami chodzic na laski i po ulicy).Tak więc pisanie o full contakcie jak czyms co rozwija sekcje karate to utopia lub brak wiedzy.
Wiem zaraz będzie ostar riposta , a zwłaszcza ludzi nie mających pojęcia w tym temacie ale cóż na necie każdy może stukać w klawisze bo to nie boli , a One nie oddadzą :) :(
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama Karate

Oj Pertas był kiedys dobtm karateka kyokushin ale z obecną nadwaga mozna o tym pomażyć.


To samo można by powiedzieć o shihan Andrzeju Drewniaku :)
Jeśli zaś chodzi o full contact - póki co krakowska sekcja full contact Oyama ma sie całkiem nieźle. Tłoku na sali co prawda nie ma, ale na brak chętnych też nie można się uskarżać.

"Tak więc pisanie o full contakcie jak czyms co rozwija sekcje karate to utopia lub brak wiedzy. " Cóż - nie wiem jak to widzi szanowny kolega, ale moim zdaniem różnorodność jest cechą pozytywną. To chyba dobrze gdy ludzie moga się uczyć jak bronić głowę przed ciosem pięścią, prawda?
Wydaje mi się, że różnorodność oferowanych metod szkolenia jest czymś pozytywnym.
No ale może właśnie wykazuję się brakiem wiedzy ... :wink:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama Karate
hm Kraków nie jest pępkiem świata wystarczy juz dwóch takich co zrobili z karate binzes :)
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama Karate
Ja wcale nie mówie,żę Kraków jest pępkiem świaa, wyrażam tylko zdziwienie, że dorosły człowiek, który twierdzi że orientuje się w zagadnieniach związanych ze sztukami walki twierdzi, że dawanie zawodnikom mozliwości wyboru profilu szkolenia (full czy knockdown, a może oba na raz?) jest zjawiskiem negatywnym. To tak jakbys stwierdził, że jest do chrzanu, gdy salon samochodowy ma w asortymencie wszystkie modele danej marki, ale salon który oferuje tylko dwa modele jest OK.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama Karate
Moja opinia jest taka,że lepiej sie uczyć czegos jednego ale bardzo dobrze , a nie jechac po łebkach i tylko opowiadać,ze robi sie to i owo.
  • 0

budo_slam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama Karate
karateka1 to postępuje według zasady którą wypowiezdiał jakiś nie bardzo zrównoważony gość na jednym z naukowych programów na TV

"Można powiedzieć to, można powiezdieć tamto ale co by się nie powiedziało to można powiedziec cokolwiek"

Już piszesz takie farmazony że się w tym gubisz.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama Karate
Oj Krakusy jak mnie to kręci kiedy sie gubicie i jedziecie na mnie hehhe :)
  • 0

budo_slam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama Karate
jak by nie podpisy pod Twoimi dawnymi wypowiedziami to chyba sam siebie byś zjechał ;-)
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama Karate

Oj Pertas był kiedys dobtm karateka kyokushin ale z obecną nadwaga mozna o tym pomażyć.
Co do zawodów full contak w Oyama to czemu nie piszecie ,sory juz ktos pisał ja jedynie potwierdze,że nie ma chętnych do ich rozgrywania i często zdaża się tak,że jest tylko dwóch w danej wadze.
Jeżeli full contak jest tak bardzo popularny to czemu kicboxing przechodzi kryzys z zawodnikami i trenującymi ?
O MP nic nie słychac ,gdyz nawet trójki w wagach trudno za kombinować.
Ludzie sa juz troche mądrzejśi i niecha wyglądać jak Frankensztajny ( z pokancerowanymi ryjami chodzic na laski i po ulicy).Tak więc pisanie o full contakcie jak czyms co rozwija sekcje karate to utopia lub brak wiedzy.
Wiem zaraz będzie ostar riposta , a zwłaszcza ludzi nie mających pojęcia w tym temacie ale cóż na necie każdy może stukać w klawisze bo to nie boli , a One nie oddadzą :) :(

kiedy dokladnie i na jakich zawodach byla tylko dwojka i wjakiej wadze? pozatym twoje wypowiedzi typu lepiej robic jedno porzadnie niz knockdown i full contact troszke ukazuja twoja niewiedze w tym jak dzis trenuja ludzie na swiecie...nie wiem czy slyszles o wielki znawco o czyms takim jak trening przekrojowy i o jego skutecznosci? nie wiem czy slyszles o czyms takim jak shidokan gdzie sa az 3 formuly???knockdown jak juz wiele razy pisalem jest dosc ubogi ...walka bez rak na glowe fajna ale do czasu ...czemu ludzie z niezlymi osiagnieciami w kk nie odnosza sukcesow np. w k1???? jest ich tam kilku tylko biedaki nie bardzo wiedza jak trzymac garde i po jednym strzale maja lapki w rozsypce...drogi kolego swiat sie zmienia i niestety nie kazdy nadarza za tymi zmianami a ty to juz napewno nie...cos co bylo dobre jeszcze pare lat temu nie musi byc dobre i dzis...skoro mieszanie knockdownu i fullcontactu jest zle to po co ludzie trenujacy u drewniaka maja dodatkowo treningi bokserskie? przeciez to nie jest im potrzebne nijak w knockdownie :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama Karate
[quote name="budo_karateka1"][quote name="budo_.][quote name="budo_karateka1"]Oj Pertas był kiedys dobtm karateka kyokushin ale z obecną nadwaga mozna o tym pomażyć.
Co do zawodów full contak w Oyama to czemu nie piszecie ,sory juz ktos pisał ja jedynie potwierdze,że nie ma chętnych do ich rozgrywania i często zdaża się tak,że jest tylko dwóch w danej wadze.
Jeżeli full contak jest tak bardzo popularny to czemu kicboxing przechodzi kryzys z zawodnikami i trenującymi ?
O MP nic nie słychac ,gdyz nawet trójki w wagach trudno za kombinować.
Ludzie sa juz troche mądrzejśi i niecha wyglądać jak Frankensztajny ( z pokancerowanymi ryjami chodzic na laski i po ulicy).Tak więc pisanie o full contakcie jak czyms co rozwija sekcje karate to utopia lub brak wiedzy.
Wiem zaraz będzie ostar riposta , a zwłaszcza ludzi nie mających pojęcia w tym temacie ale cóż na necie każdy może stukać w klawisze bo to nie boli , a One nie oddadzą :) :( [/quote]
kiedy dokladnie i na jakich zawodach byla tylko dwojka i wjakiej wadze? pozatym twoje wypowiedzi typu lepiej robic jedno porzadnie niz knockdown i full contact troszke ukazuja twoja niewiedze w tym jak dzis trenuja ludzie na swiecie...nie wiem czy slyszles o wielki znawco o czyms takim jak trening przekrojowy i o jego skutecznosci? nie wiem czy slyszles o czyms takim jak shidokan gdzie sa az 3 formuly???knockdown jak juz wiele razy pisalem jest dosc ubogi ...walka bez rak na glowe fajna ale do czasu ...czemu ludzie z niezlymi osiagnieciami w kk nie odnosza sukcesow np. w k1????

jest ich tam kilku tylko biedaki nie bardzo wiedza jak trzymac garde i po jednym strzale maja lapki w rozsypce...drogi kolego swiat sie zmienia i niestety nie kazdy nadarza za tymi zmianami a ty to juz napewno nie...cos co bylo dobre jeszcze pare lat temu nie musi byc dobre i dzis...skoro mieszanie knockdownu i fullcontactu jest zle to po co ludzie trenujacy u drewniaka maja dodatkowo treningi bokserskie? przeciez to nie jest im potrzebne nijak w knockdownie :) [/quote][/quote]


Biedakiem jest brak wiedzy ,której u Ciebie brakuje,gdyż drogi kolego najpierw trzeba się znac aby potem publicznie pisać.
W finale K1 nie raz startowali zawodnicy kyokushin i to jeszcze w ubiegłym roku , a byli to Filo mistrz świata kyokushin, Petas-finalista MŚ, Feitosa-finalista MŚ. Filo nawet był Wicemistrzem Swiata w K1 przegrywając z Markiem Huntem i nawet pokonał Hosta-a wiesz kto to !
Jakoś nie znam innych przedstawicieli karate , a tym bardziej Oyama karate ,które nie ma nawet ME.
Nie nalezy mylić sportu karate od sztuki karate ,gdyz najlepsza jest spluwa np.kałasznikow.Jezęli te twoje treningi przekrojowe są super to czemu coraz mniej ludzi trenuje kontakt , a powiększaja się sekcje aikido co ?
Odpowiedz juz nie raz padła na tym forum !!!
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama Karate
no ten Feitosha to rzeczywiscie dobry jest:

*RECORDS*
10 Fights 2 Wins 7 Losses 1 Draw 2 KOs

p.s. pozatym pisze sie Filho i Pettas ale to szczegol tylko juz sie przezwyczailem ze lubisz przekrecac nazwy nazwiska itp :) pozatym jedna jaskolka wiosny nie czyni :) to ze jeden zawodnik czy dwoch cos osiagnelo nic nie znaczy pozatym myslisz ze oni trenowali tylko knockdown? nie badz smieszny!!!!wiem to ze zawodnikow na swiatowym poziomie kk ma o niebo lepszych niz oyama karate i nigdy inaczej nie twierdzilem ale zeby cos osiagac w k1 musieli trenowac fullcontact (inaczej sie nie da)...apropos po co startowali w k1? zeby wygladac jak ty to mowisz jak Frankensteiny?nie badz smieszny...tacy goscie ( zawodowcy) szukaja czegos wiecej niz tylko kolejnych mistrzostw swiata w swoim stylu walcza w k1 w pride probuja wszystkiego i nie powiesz mi ze trenuja tylko czysty knockdown bo nie mieli by wtedy szans zadnych!!!
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama Karate

Moja opinia jest taka,że lepiej sie uczyć czegos jednego ale bardzo dobrze , a nie jechac po łebkach i tylko opowiadać,ze robi sie to i owo.

Więc twierdzisz, że my nie uczymy sie dobrze karate? Ciekawa opinia, jak na kogoś, kto ponoć nigdy niebył na treningu Oyama... :wink:
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama Karate
kirin nie czepiaj sie karateki...kolega z oswiecimai mu pewnie opowiadal o treningach to wie :) pozatym nie odpowiedzial na pytanie na jakich zawodach i gdzie nie bylo trojek w wadze...pozatym drogi karateko zobacz sobie zdjecia z pucharu polski full contact na stronce [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i powiedz gdzie ty tam widzisz frankensteinow z porozwalanymi lbami?? bo moze ja zle patrze :)
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama Karate
Że full contac jest bardziej szkodliwy dla zdrowia - to wszyscy wiemy, że na jakiejś imprezie nie można było skompletować trójek - w to tez jestem w stanie uwierzyc. Dziwi mnie jednak to, żektoś przyczepia się do klubu mojącego bogatsza ofertę szkoleniową. Po raz pierwszy znalazłem coś na potwierdzenie niegdyś zasłyszanego zarzutu, że "ci z Kyokushinu mają się za najlepszych, na wszsytkich innych patrzą z góry i uważają za badziew wszsytko co nie jest KK" - dawniej uważałem takie opinie za MOCNO przesadzoną propagandę, teraz mam juz podstawy w nie wierzyć. :(
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama Karate
mysle ze nie warto przypisywac wszystkim ludziom trenujacym kk wypowiedzi i opinie karateki...to jego osobiste wypociny i nie mozna obarczac tym wszystkich tylko dlatego ze trenuja to samo co on
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama Karate

mysle ze nie warto przypisywac wszystkim ludziom trenujacym kk wypowiedzi i opinie karateki...to jego osobiste wypociny i nie mozna obarczac tym wszystkich tylko dlatego ze trenuja to samo co on

Racja - przepraszam, że tak generalizuję, ale czasem mnie ponosi... :oops:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama Karate
pitman:.
Co jest najpierw piszesz ,że niekt nie startował z KK w K 1 , ateraz masz problem z liczniem do trzech .Ludzie Ci strtowali za kase i jest to oczywiste,że jako zawodowcy muszą z czegoś żyć.Ale kariere już zakończyli.A kiedy doczekamy się zawodników Oyama w K1 , a może jakieś ME w dziurze hehehhe.
Swoja drogą za zmiane tematu i brak poczucia przegranej macie umnie 2 dan honorowy i chyba wsytapie do waszego góru :) tylko ciekawe ile za to skasuje. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024