Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

budo_dawid
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
Za co lubicie karate a zaco nielubicie Taekwondo
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
A dlaczego Czesław Czap został nowym- byłym mistrzem skoków z wysokości na beton :?:

Nie masz co robić w święta? :wink: Jak powszechnie wiadomo, takie tematy do niczego dobrego nie prowadzą... :roll:
  • 0

budo_pqar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
ogólnie teakwondo jest spox tylko po co te ochraniacze ? ciekawe jak się w czyś takim walczy
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
Trochę dziwnie ale dla młodzieży w kyokushin też jest tyle ochoraniaczy ,Napewno walczy się bezpiecznie :) - chociaz zawsze się może coś stac(rozwalony nos itp)
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
Za co nie lubimt taekwondo? Bo kolesie z takimi głupimi pomysłami je trenują?
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
Pytanie totalnie kretyńskie. Mi się zupełnie nie podoba np. wtf ale ostatnio spodobały mi się u niech zawody dla dzieci. Taka zabawa jak kopanie na czas, kopanie z wyskoku jak najwyżej. Fajna zabawa dla dzieciaków.
  • 0

budo_lord_l
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
Dawid wes sie zdecyduj tytul "dlaczego karate lepshe od tkd" a w poscie "dlaczego nie lubicie tkd"
no wiec odp na pyt 1: bo takie jest prawo dzungli
odp na pyt 2: bo mamy dobry gust :P

a tak na serio to takie pytania sa po prostu bez sensu
zreszta kto powiedzial ze nie lubimy tkd, nie kazdy trenujacy jadna SW musi nienawidziec wszystkie inne SW

a kyokushin i tak rzadzi :)
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
Dawid generalnie cie popieram (wole kyoka), ale mam taka małą sugestie - zrub identyczny post w dziale tkd. Ciekawe jak ludzie tam zareaguja ?
Jak po nas wszystkich pojada to bedzie wyzszosc kyoka nad tkd (oczywiscie wyzszosc umysłowa), a co do "skutecznosci" to o tym decyduje zawsze walka.

A nielubie tkd za:
- macanie sie nogami, recami ( liczy sie tylko to zeby trafic choćby to bylo z 0 silo i zadawało 0 damage :)
- brak loków
- pretendowanie do bycia the best style (ale to zalezy od ludzi i wyst. chyba w kazdym stylu)
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
Drugi się znalazł... :roll: ehh... szkoda sensu w tej dyskusji. Ja na miejscu moderatora bym to wywalił. Dajcie sobie siana :!:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
pytanie jest tyle samo glupie co nie precyzyjne. ]pit[ slyszalem ze w kyokushinie wygrywa sie walke miedzy innymi gdy kopnie sie prezciwnika w glowe- bez wzgledu na efekt techniki czy to prawda?
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
Prawda.
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
moro z tym to bywa róznie (zalezy od sedziów)
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
Apropo kyokushinu wejdziecie sobie na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - jest tam kilka filmów z rozgrywanych niedawno mistrzostw europy we Wrocławiu
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?

ogólnie teakwondo jest spox tylko po co te ochraniacze ? ciekawe jak się w czyś takim walczy


Taekwondo taekwondowi nierówne. W jednym są ochraniacze na korpus, a w innych tylko takie jak w kickboxingu - rękawice, kask, nagolenniki, suspensor i ochraniacze stóp.

Pytanie w temacie dla mnie jest bez zbytniego sensu, a poza tym nieprecyzyne - bo jest wiele odmian karate różniących się od siebie gruntownie, jak i co najmniej kilka głównych odmian taekwondo - też dość zróżnicowanych...

No ale cóż - ja tam nie mam takiego problemu. Lubię zarówno taekwondo, jak i karate, choć w żaden ze stylów tych sztuk walki nie jestem ślepo zapatrzony.

Pozdrówka - Gizmo
Freestyle Taekwondo ;)
  • 0

budo_=kanku=
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?

Apropo kyokushinu wejdziecie sobie na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - jest tam kilka filmów z rozgrywanych niedawno mistrzostw europy we Wrocławiu


Theh , ale muzyczka ^_^. Dynamiczna stronka, calkiem calkiem.
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
moro w kyokushinie nie wygrywa sie walki przez kopniecie na głowe ,ktore nie doszło celu-kopniecie musi dojsc do celu aby uzyskac przewage w walce (wazari badz ippon), i to tez nie moze byc tylkoo dotkniecie ,ale pozdadne kopniecie!
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
Nie jestem adeptem Takewondo, jednak zdolalem przekonac sie na wlasnej skorze, ze to nie tylko macanie :wink: .

Wyprowadzajac techniki zawodnik, nie tylko dba o estetyke, ale przede wszystkim o sile i skutecznosc. Wszystko zalezy od klubu oraz trenera. W jednym moze byc mniejszy kontakt niz w innym, ale pomimo tego ogolnie chyba TKD to cos wiecej niz "macanie" z zerowa sila.
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?

moro w kyokushinie nie wygrywa sie walki przez kopniecie na głowe ,ktore nie doszło celu-kopniecie musi dojsc do celu aby uzyskac przewage w walce (wazari badz ippon), i to tez nie moze byc tylkoo dotkniecie ,ale pozdadne kopniecie!

:) Zdaje mi się, że Jarek coś dokładnie w drugą stronę pisał...

Jeszcze raz chciałbym skrytykować ten temat oraz jego autora :)
  • 0

budo_lord_l
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
dzis na tv regionalnej byly pokazane mistrzostwa tkd europy czy swiata i szczerze mowiac nie widzialem tam tej waszej sily a i z estetyka nie bylo najlepiej :? chocby ta pozycja, brak ochrony glowy i ciagle odslanianie sie przeciwnikowi (z ktorych zadko ktory potrafil skorzystac) nie wspominajac o bezmyslnym waleniu rekami niemal na oslep
co prawda wypatrzylem kilka sprytniejshych "zagran" ale ogolne moje wrazenia raczej nie sa pozytywne

moze to tylko moje subietywne odczucia ale jesli wszedzie jest tak jak na tych zawodach (a to przecierz reprezentacje byly 8O ) to ja dziekuje ale nie skorzystam :roll:
  • 0

budo_=kanku=
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?

dzis na tv regionalnej byly pokazane mistrzostwa tkd europy czy swiata i szczerze mowiac nie widzialem tam tej waszej sily a i z estetyka nie bylo najlepiej


No tak, ale nie zapominajmy ze to byly mistrzostwa i jako taki prestiz byl wiec mozna domniemywac ze czesto zawodnik kalkulowal a nie dzialal. Pod katem wygranej , jednak nie tej realnej, a w mysl zasad panujacych akurat na macie. Czyli mowiac krotko robil to co mu sie oplacalo, a nie to co mozliwe byloby skuteczniejsze np na ulicy. Tez mialem przyjemnosc ogladac to widowisko i jedno co moge powiedziec to to ze fajnie skakali ( szczegolnie te techniki reczne z doskoku ;) . Od razu widac ze nie szli w sile bo i skad by ta sila sie miala wziasc jak nogi w powietrzu, tylko w punkty. Podobnie to wygladalo jak ten murzyn McDonald walczyl w K1 z tym wielkim dryblasem Holendrem na eliminacjach :) Wczoraj powtarzali na Eurosporcie.
No ale TKD nie mozna odmowic widowiskowosci :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024