Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oyama a Shidokan... ;)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_samir
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Oyama a Shidokan... ;)
Jakoś tak ostatnio zajrzałem na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i spojrzałem na prowadzących. Jakoś dziwnie znajome mi się wydało nazwisko Jończy (2 miejsce ostatnio na prestiżowych zawodach na Litwie) oraz Widera... może innych nie skojarzyłem ale Ci byli w Oyama jeszcze niedawno. To śmieszne - z kyokushin`u niektórzy ludzie przechodzą do Oyama (bo tak było) a z Oyama niektórzy do Shidokan:) To tylko moje spostrzeżenie - prosze o nie wyciąganie rządnych pochopnych wniosków.
P.S Dawno już się nie odzywałem :nie_powiem:
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama a Shidokan... ;)
A z tym przechodzeniem to róznie bywa. Np. w poniedziałek wracałem z treningu razem z chłopakiem który kiedys trenował shotokan, potem przerzucił sie na Oyama, a obecnie trenuje razem z nami Kyoka. Z takimi przejsciami to róznie bywa i chyba raczej kwestja indywidualnych odczuc trenujacych.
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama a Shidokan... ;)
Samir, tak - kilku naszych instruktorow przeszlo do nas wlasnie z Oyama karate. W sumie nic w tym dziwnego.

Ciekawa rzecz znalazlem za to na stronie, do ktorej masz link w podpisie. Oto cytat ze strony:

"Niedawno na Litwie w Visaginas rozgrały się międzynarodowe mistrzostwa karate w formule full-kontakt. Nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony.
Na Litwę zjechało w sumie ponad 100 zawodników. W większo¶ci byli to utytułowani karatecy z różnych krajów europejskich: Francji, Estonii, Rosji, Łotwy, Białorusi, Ukrainy oraz Polski i Litwy. Podlasie reprezentowali zawodnicy z Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Oyama Karate: Krzysztof Brzostowski (w kategorii do 85 kg) oraz Antoni NiedĽwiedĽ (w kategorii do 65 kg), który jest aktualnym mistrzem Polski juniorów.

Formuła full-kontakt dopuszczała podczas walk uderzenia pię¶ci± w głowę oraz stosowanie rzutów bez konieczno¶ci używania ochraniaczy na goleń i stopę. Obaj nasi zawodnicy spisali się w turnieju bardzo dobrze. Brzostowski zaj±ł 3 miejsce w swej kategorii wagowej. Jeszcze lepiej wypadł NiedĽwiedĽ, który bez problemu dotarł do finału. W walce o złoty medal w efektowny sposób przez nokaut pokonał karatekę z Rosji."


Chodzi tu oczywiscie o ostatni turniej Shidokan na Litwie. Jako lider organizacji Shidokan w Polsce, ktory byl osobiscie na tych zawodach pokusze sie o sprostowanie tego cytatu.

Na turniej Shidokan w Visaginas przyjechal nijaki Artur Wiezowski - instruktor i czlonek Zarzadu Polskiej Organizacji Oyama Karate ze swoim zawodnikiem (wlasciwie nie swoim, bo Krzysztof Brzostowski cwiczy i mieszka w Bialymstoku).
Swoja pierwsza walke Krzysztof Brzostowski z Bialegostoku zakonczyl w niecale pol minuty - Jordanas Poskaitis znokautowal go hiza geri jodan. I tak odpadl z turnieju. Nijaki "Antoni NiedĽwiedĽ" w ogole nie walczyl, bo takiej osoby na zawodach po prostu nie bylo.
Pierwsze miejsce w kategorii -65kg zwyciezyl Gediminas Zabotkus, a drugie miejsce wywalczyl Ramunas Sorius (oboje z Litwy).

Pomine tu nietaktowne zachowanie sie wobec mnie i naszej reprezentacji, nie skomentuje takze tego co ukazalo sie na Waszej stronie - pozostawiam to opinii czytelnikow tego posta.
Chcialem tylko zwrocic uwage na klamstwo, ktorego dopuszcza sie jawnie na publicznej stronie w internecie.



Mariusz Radlinski.
  • 0

budo_samir
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama a Shidokan... ;)
Mnie nie było na tym turnieju - za cienki jestem. Wiem tylko, ze na pewno klamstwa tam nie ma - nawet Wyborcza o tym pisala.
Co do Krzyśka Brzostowskiego, to taki tekst, ze w pierwszej walce... bez jaj. Na Litwie w wakacje sparingował z vicemistrzem świata - widziałem ten sparing i dam sobie rękę uciąć, że na pewno tak nie odpadł i jeżeli chodzi o szczegóły, których zapewne nie znasz, bo nie jesteś w tym klubie... Krzysiek jest w Mazowiecko-Podlaskim Klubie Oyama Karate - prowadzi w jego imieniu zajęcia w niektórych miastach.
I bez oszczerstw i obrażania prosze... bo to nie wypada.
I druga sprawa - topic jest o przejściach ze styli a nie o ostatnim turnieju na Litwie. Z tego co mi wiadomo, to nasze style sa tego samego korzenia i co masz napisane na stronie Shidokanu? Szacunek wobec innych styli itp. itd. A z tego co widzialem i wiem nasz klub jest na stopie super przyjacielskiej z Shidokanem (przynajmniej z Litwy). Też nie ukrywam, że Was szanuje (bo czemu miało by być inaczej). Tak też możemy sobie zakończyć już gadke o Visaginas. Mam modem i chyba bym zbankrutowal odpisujac na te posty codziennie.
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama a Shidokan... ;)
Szczerze zycze wszystkim zawodnikom Oyama karate samych sukcesow na arenach miedzynarodowych. Mam szacunek do wielu dobrych zawodnikow, ktorzy sa w tej organizacji. Jak widac nie kazdy jednak na takie traktowanie zasluguje. Trudno bowiem oczekiwac ode mnie aprobaty i szacunku dla kogos kto chwali sie sukcesami, jakich nie osiagnal.
Nie mam nic osobiscie do Krzysztofa Brzostowskiego - w koncu wyszedl do walki, walczyl i nalezy mu sie szacunek - jak kazdemu walczacemu zawodnikowi. To z pewnoscia nie on podal takie informacje o swoim wystepie. Pogarda nalezy sie osobie, ktora podaje nieprawdziwie informacje - piszac o zwyciestwie, ktorego nie bylo. To po prostu zenada.
I bezczelnosc w dodatku, poniewaz wiadomym jest, ze ja mam dostep do oficjalnych wynikow zawodow, a wkrotce bede mial kasete wideo ze wszystkimi walkami turnieju. Wystarczy zreszta to co mam zarejestrowane na swojej kamerze.
Takze oczywiste jest, ze jak juz zabieram glos w tym temacie to moje slowa mozna traktowac jak pewnik (no moze poza czasem walki Krzysztofa - nie mierzylem wiec nie wiem dokladnie, na pewno byla krotka).

Zostawiam juz w spokoju ten temat - cieszcie sie swoimi "sukcesami" we wlasnym gronie.


Zniesmaczony MR.
  • 0

budo_yayami_omate
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama a Shidokan... ;)
Wszystko spoko, szacunek i tak dalej, ale takich ściem się nie puszcza na stronie klubowej - nie wiem - liczą, że nikt nie przeczyta spoza klubu , czy jak? Śmiechu warte. Nieuczciwe jest też, że nie została podana nazwa Shidokan, pod którego patronatem odbywała się impreza.
W Białymstoku chyba jeszcze nie ma Shidokanu, to nie ma się co bać konkurencji. Zresztą macie największe plakaty w całym mieście.
  • 0

budo_samir
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama a Shidokan... ;)
Tu nie chodzi o banie się konkurencji... każdy wybierze to, co uważa. A ja całą informację wziąłem z prasy, bo teraz nie ćwicze - wklejam tylko coś na stronę.
Do czasu aż sprawa się nie wyjaśni usuwam tę informację ze strony.
  • 0

budo_samir
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama a Shidokan... ;)
A takie zdjęcie było w prasie... w tle widać ring i na narożniku "SHIDOKAN"... to Ci ludzie chyba się tam przypadkiem nie wzieli...
Dołączona grafika
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama a Shidokan... ;)
Kol.Mariuszu to nic nowego ,że supermieni z Oyama czy jak kto woli z Olama oszukują opinie publiczna o swoich sukcesach i wielkości organizacji.Niedługo będą wystepować w zawodach przedszkolaków .Maj jeszcze lepsze jaja.Ostatnio w Magazynie samuraj przeczytałem ,że w listopadzie odbyły sie w Nowym Jorku Mistrzostwa Swiata Oyama jak to ładnie napisano,że był to turniej ostatecznego wyzwania dodam od siebie ,że chyba końca głupoty.Ale wracając do tematu.Jezeli dobrze się wczytamy to w tyhc niby MŚ wystartowało około 20 zawodników.Po wnikliwej analizie wyników tego turnieju wynika,że w kategorii ciężkiej czyli open kobiet i meżczyzn startowało tylko po 2 zawodników i nie wiedzono co zrobić z pucharem za trzecie miejsca.Najśmieśniejsze jest to ,że dwaj polscy zawodnicy ,którzy nie posiadają sukcesów krajowych odnieśli tam super zwycięstwo zdobywająć w tej samej kategorii dwa puchary.A dodam jeszcze ,że to zawodnicy z tego samego klubu(słynny konin) w kraju ,którzy stanowili reprezentacje polski.
Wszystko to pozostawiam bez komentarza i właśnej oceny.
Ps.Kolego z Oyama ,jężlei świadek naoczyny ,który był na tych zawodach w postaci sensei Mariusza twierdzi,że olama odpadł to jest prawda.Człowiek ten nie używa pseudonimu tylko podaje swoje pełne dane osobowe więc nie jest kłamcą i tak odemnie sensei Marius zotrzymuje Ippon osu tzrmaj sie i nie daj sie .Dodam jedeynie,że w kręgach Oyama mówi sie,że Ci co prześli do shidokanu z Oyama to zostali wyzruceni lub są odpadami i cieniasami.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama a Shidokan... ;)
A na tym zdjęciu powyżej ten mały po prawej stronie w garniturko to trener tyhc niby mistrzów co zdobyli medale i zostali znokałtowani.Z teko co pamiętam to ten ich sensei pochodzi z Konina chyba i miał buzliwe zycie.Chciał być Bruce Lee i udał się do zakonu mając 5 kyu kyokushin , ale szybko z tamtąd uciekł i to z zakonnica ,która jest teraz jego kobieta.Maj juz 3 dana w Oyama .
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama a Shidokan... ;)
O, prosze - pojawila sie publikacja dowodow tego klamstwa na zamieszczonym zdjeciu. Zatem oto fakty:

Drugi z prawej to Anton Niedwied - zawodnik Shidokan z Litwy z klubu Kovotojas (Visaginas). Widac zreszta fragment naszywki Shidokan na jego gi. Walczyl w juniorach reprezentujac na zawodach litewski klub Shidokan z Visaginas.

Informacje o tym zawodniku mozna znalezc na stronie internetowej klubu Kovotojas - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].

Nic juz nie trzeba wiecej dodawac i juz naprawde koncze temat.

MR.
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama a Shidokan... ;)

Dodam jedeynie,że w kręgach Oyama mówi sie,że Ci co prześli do shidokanu z Oyama to zostali wyzruceni lub są odpadami i cieniasami.


W kregach Oyama mowi sie duzo rzeczy zeby ratowac organizacje przed odchodzeniem najlepszych zawodnikow i instruktorow.
Nie ma powodu zeby na to reagowac, bo o poziomie tych konkretnych osob, ktore pojawily sie u nas po odejsciu z Oyama swiadcza ich osiagniecia w tamtym stylu i obecne sukcesy na ringach Shidokanu.

Nikt tez nie zostal wyrzucony - kazda z tych osob zlozyla pisemna rezygnacje z czlonkostwa w organizacji Oyama karate i ma tego potwierdzenie.


Pozdrawiam,
MR.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama a Shidokan... ;)
Powiem tak od kilku lat obserwuje paranoje jaka jest dla mnie organizacja Oyama i po raz kolejny w tym wypadku sensei Mariusz ujawani kulisy dziłalności tej paranoji.
Ps.Znam więcej tych niby sensei z Oyama ,co tak oszukują i nasuwa sie stwierdzenie ,że chyba sa w tej dziedzinie centralnie szkoleni.Jeżeli kłamliwe informacje zostały podane gazecie Wyborczej przez tego senseika Więzłowskiego to powinien tym się zając prokurator i raz z tym skończyc.
  • 0

budo_samir
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama a Shidokan... ;)
karateka1: tak prujesz na Oyame... ktos Ci od nich wpierdol spuscil czy jak? O co Ci chodzi. Czlowieku... w Oyamie jest tyle osob, co... a z reszta... sam reprezentujesz niski poziom.
Jak na moj gust, to ten zawodnik z prawej ma logo Oyama.
I do jasnej cholery... mialo byc o przejsciu ze styli a nie o piepszonym turnieju.
  • 0

budo_samir
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama a Shidokan... ;)
I ja nic nie slyszalem o tym, zeby w Oyama ktos mowil tak jak pisze karateka1 - wrecz przeciwnie - wszyscy szanujemy Shidokan, bo maja naprawde dobrych zawodnikow.
  • 0

budo_samir
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama a Shidokan... ;)

A na tym zdjęciu powyżej ten mały po prawej stronie w garniturko to trener tyhc niby mistrzów co zdobyli medale i zostali znokałtowani.Z teko co pamiętam to ten ich sensei pochodzi z Konina chyba i miał buzliwe zycie.Chciał być Bruce Lee i udał się do zakonu mając 5 kyu kyokushin , ale szybko z tamtąd uciekł i to z zakonnica ,która jest teraz jego kobieta.Maj juz 3 dana w Oyama .

A takie gadki, to naprawde o Twoim niskim poziomie swiadcza. Rownie dobrze moge ja napisac, ze jestes nie wiadomo z kad i nie wiadomo jak sie na ten swiat dostales...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama a Shidokan... ;)
Ty mistrzu a ten karakan w ganiturku to twój mistrz z zakonu?
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama a Shidokan... ;)
SAMIR - obrazajac sensei karateke1 lamiesz nie tylko zasady etykiety Dojo (ktora patrzac po twoich odzywkach rowniez do mnie, jest ci najwyrazniej obca - a w koncu cwiczysz karate, prawda?) ale i regulamin forum Vortalu Budo. Jak chcesz byc czlonkiem tego forum to opanuj sie i zmien forme swoich wypowiedzi.

I jeszcze do twojej wiadomosci: karateka1 jest sensei, posiadaczem stopnia 2 dan w karate kyokushin, osoba starsza wiekiem i wielokrotnie doswiadczeniem w sztukach walki od ciebie. Faktycznie jego poglady nie nadaja sie do dyskusji z osobami takimi jak ty, wiec po prostu zakoncz dyskusje na ten temat.
Tym bardziej, ze w sprawie, ktora zostala poruszona zacierasz za soba slady: usunales link do waszej strony internetowej oraz link do zdjecia.


Moderator dzialu karate,
MR.

PS
Zdjecie zostalo wczesniej skopiowane takze wkleilem je z powrotem do postu i bedzie dalej widoczne.
  • 0

budo_samir
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama a Shidokan... ;)
karateka1: Ja juz nie odpowiadam na to, co ty piszesz, bo nie ma w tobie ani kszty zasad karate - CHAM i nic wiecej - zwyczajny prostak. Czy moj czy nie moj sensei - co za roznica - chodzi o pewne zasady. Badz co badz Mariusz Radlinski wypowiadal sie w 100% kulturalnie - widac, ze reprezentuje soba taki poziom jak trzeba- tobie tego brak. Skad ty wogle jestes i od czego?
  • 0

budo_samir
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama a Shidokan... ;)
Mariusz: To karateka1 wypowiada się obraźliwie - ja tylko reaguje - to jego trzeba by usunąć nie mnie. Nic nie zacieram.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024