Skocz do zawartości


Zdjęcie

25 gosci + 5 lomow + 20 kijow = o kurwa co za swiat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

budo_3mbri0n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyslask

Napisano Ponad rok temu

Re: 25 gosci + 5 lomow + 20 kijow = o kurwa co za swiat
tu chodzi o fizyczne i psychiczne przygotowanie Cie do warunkow, stresu, presji, obowiazkowej dyscypliny i zewszad zwlajacych sie trudnosci jakie panuja na wojnie/obozach szkoleniowych/manewrach. Fali nie popieram, to dla mnie ludzie z odchylami, ale takie sa realia.
Strzelac to Ty sie mozesz na strzelnicy nauczyc..
Pozdrawiam
3mbri0n
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: 25 gosci + 5 lomow + 20 kijow = o kurwa co za swiat
co do gromu to z tego co wiem to tylko po pierwszym pulku specjalnym w lublincu mozna teraz isc do gromu kiedys bylo jeszcze z desantu z marynarki i najlepsi z at a teraz tylko mozna z jednej jednostki
a co do wojska to naprawde jest to strata czasu moj kumpel do domu na obiady przyjerzdzal po poranym apelu wyposzczali tych co blisko mieszkaja do domu ze by tam jedli i o 22 mieli sie stawic spowrotem doslownie codzinie go widzalem po za tym teraz w wojsku kasy nie ma w desanice nawet nie masz skokow na spadochronie kumpel wrocil tydzien temu mowil ze jak sobie zaplaciles z wlasnej kieszeni to mogles sobie skoczyc na spadochronie

___________
Marcin
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 25 gosci + 5 lomow + 20 kijow = o kurwa co za swiat
wracajac do dscypliny rozumiem ze musi byc ..ze trzeba u miec zapanowac nad zolnierzami .. oczywiscie takze rozumiem ze zolnierze powinni byc schludnie ubrani... itp ..ale jednego nie rozumiem co dzien lataja po blocie etc a nie maja jakiegos waznego wyjscia galowego nawet wyjsca poza teren jednoski i w takim ukladzienie rozumiem po co ciagle ale to ciagle pastowac budy .. raz na jakis czas to ja rozumiem .. co 3 4 dni....a po treningu blotnym poprostu wyczyscic od blota i przetrzec szmatka... rozumiem takze ze to jest wykrzysstywanie aspekty psychologicznego bo jak nie teraz zaczna pastowac buty to ich nigdy pastowac nie beda... a takze musze sie takze ,,koty'' utęperowac... to rozumiem .. a co powiecie o rozpier*** łóżek jak oglądałem w TV to mieli bardzo dobrze wszystko poukładane i mieli czysto w pokoju i nie rozumiem po cor starsi stopniem robili borute....moze tylko dla zabawy??

Jak dla zabawy to ja taka zabawę pier****nicze :P
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 25 gosci + 5 lomow + 20 kijow = o kurwa co za swiat
Buty trzeba pastowac bo sie ubrudzily .. rozumiesz.
To wyrabia dobre nawyki ... zaczynasz dbac automatycznie o wszystko zawsze a nie tylko czasami , jak jest potrzeba bo moze sie okazac , ze gdy sobie o czyms przypomnisz to moze byc za pozno.
To nie kwestia "utemperowania" kota ale o wzmocnienie twojej prawidlowej postawy ... i nie mowie to o WP bo to jest ponizej krytyki ( brak pieniedzy to niestety mankament wplywajacy na jakosc wojska zle uposazonego).
A co do fali to przeciez tu juz bylo powiedziane , ze fala to syf i koniec.
Przypomnienie , ze fala u nas to i tak rybka ... w Rosji czy w Stanach jest nieco brutalniejsza niz u nas.
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: 25 gosci + 5 lomow + 20 kijow = o kurwa co za swiat

Przypomnienie , ze fala u nas to i tak rybka ... w Rosji czy w Stanach jest nieco brutalniejsza niz u nas.


W Stanach? Tam przeciez jest armia zawodowa, jak ktos chce byc w armii to musi sie zglosic.
Co innego jest jak ktos korzystajac z jakiejs mozliwosci (jest kapralem, ma kij, ma kilkudziesieciu kolegow za soba) kaze mi zrobic 50 pompek
A co innego jak SAM DOBROWOLNIE ide na trening i na zadanie instruktora robie 50 pompek.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 25 gosci + 5 lomow + 20 kijow = o kurwa co za swiat
SzaszaK zanim cos powiesz albo odwrocisz czyjas wypowiedz troche sie zastanow ...
Mowilem o rodzajach fali w armii .. w stanach przybijali odznaki nowozdajacym kadetom wprost do skory uderzeniami z otwartej dloni ... a np w Rosji skakano w glanach po klatkach. Napisalem to jak widac by pokazac , ze nasza fala to pikus.
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 25 gosci + 5 lomow + 20 kijow = o kurwa co za swiat
coz.. niestety... to prawda ... ze to nie jest kwestia utemperowania ... zrozumialem ...ze buty trzeba pastowac itp ... zmienilem swoj poglad ale i tak uwazam ze armia jest w polsce d d*** . coz i to tyle przez historie gdyby zrobic tak jak nam mowi NATO zrobcie 20 tysieczy zolnierzy zamiast 100tys ... wyposarzcie ich jak najlepiej mozecie zrobcie z nich elitę ..zrobcie tak zeby kazdy chcial isc do wojska ... to oczywiscie wtedy warto.. wracajac do historii my sie poprostu boimy... wolimy miec 100 tys zolnierzy bo wiemy ze sie jakos obornimy ..ale czym..starymi samolatami albo naszymi pieknymi czolgami twardy .. jak bedzie nas ktos chcial zaatakowac to itak dostaniemy w d.. bo nie jestemy dobrze wyposazeni.. a teraz gdy jestemy w NATO spokojnie mozemy redukowac ilosc zolniezy i zostawic tylko najlepszych z najlepszych jak ranger albo navy seal .. itp ... wtedy wojsko to bedzie przyjemnosc i zaszczyt .. ale jak narazie pojscie do wojska to nie bedzie dla mnie zaszczyt... i byc moze wogole tam nie pojde... co prawda mam czas... ale wojsko i tak narazie sie nic nie zmienia .. !!
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: 25 gosci + 5 lomow + 20 kijow = o kurwa co za swiat

SzaszaK zanim cos powiesz albo odwrocisz czyjas wypowiedz troche sie zastanow ...
Mowilem o rodzajach fali w armii .. w stanach przybijali odznaki nowozdajacym kadetom wprost do skory uderzeniami z otwartej dloni ... a np w Rosji skakano w glanach po klatkach. Napisalem to jak widac by pokazac , ze nasza fala to pikus.


Sluchaj Szykki (ops, pomylilem sie w Twoim nicku), zaraz nam zamkna watek, bo ja odpowiem tobie ty mnie, ja tobie i zacznie sie pyskowka, ale co tam ;)

Mowiles, ze w Stanach JEST fala gorsza od naszej. Popatrz w swojego posta jak nie wierzysz.
No i ja napisalem ze tam wojsko jest zawodowe, czytaj ochotnicze. Nikt nie kaze amerykaninowi wstepowac do uczelni czy jednostki wojskowej.
U nas kaze - obowiazek bronienia panstwa. Taka roznica - u nich slyszales, ze jest fala, nie chcesz tego przezyc - nie idziesz.
U nas slyszales, ze jest fala, nie chcesz tego przezyc - idziesz, chyba ze masz papiery lekarskie.
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: 25 gosci + 5 lomow + 20 kijow = o kurwa co za swiat
No juz mi przeszlo i stwierdzam ze mnie ponioslo. Kajam sie za zaczepke w poczatku posta.
Ale reszta - mozemy chyba kulturalnie podyskutowac? :)
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: 25 gosci + 5 lomow + 20 kijow = o kurwa co za swiat

albo naszymi pieknymi czolgami twardy


PT91 Twardy to bardzo dorby czołg chłopie. A że armia jest do dupy tak ogólnie, to prawda. Jak chcesz odbyć dobrą służbę, ciekawą, to wal do Lublińca, do Kawalerii Powietrznej, do zwiadu, do 6BDSZ itp...
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 25 gosci + 5 lomow + 20 kijow = o kurwa co za swiat

No juz mi przeszlo i stwierdzam ze mnie ponioslo. Kajam sie za zaczepke w poczatku posta.
Ale reszta - mozemy chyba kulturalnie podyskutowac? :)

Ja sie nie kloce a z reszta mam takiego pecha , ze strasznie ciezko przychodzi mi gniew i troche mnie ciezko zdenerwowac.
Ja nie mowilem o jakosci wojska tylko o samym zjawisku fali. Nie mowilem o tym , czy ktos chce jej doswiadczyc czy nie.
Jako ze pepe powiedzial , ze nie lubi fali bo jest "zla" i jest to jeden z powodow dla ktorych nie pojdzie do woja, to mu napisalem , ze sa kraje gdzie ta fala jest o niebo brutalniejsza.
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: 25 gosci + 5 lomow + 20 kijow = o kurwa co za swiat
Banan pt-91 to dobry czołg?
w porównaniu do czego?
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 25 gosci + 5 lomow + 20 kijow = o kurwa co za swiat
przepraszam znowu sie pomylilem ale mi glupio ... rzeczywiscie nasz twardy jest piękny :) :oops:

Dołączona grafika
Dołączona grafika

ale czy on naprawde jest taki dobry??
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: 25 gosci + 5 lomow + 20 kijow = o kurwa co za swiat

Banan pt-91 to dobry czołg?
w porównaniu do czego?


No do malucha na pewno. :)
Nie no generalnie jest to bardzo dobra konwersja, rosyjskie się nie umywają...
Rozmawiałem z kolegą - czołgistą, swoje szanse w Twardym kontra M1A1 Abrams w polskich warunkach terenowych oceniał na 50 do 50.
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 25 gosci + 5 lomow + 20 kijow = o kurwa co za swiat
e to w sumie nie jest zle... jak na polski czolg to brawo chciaz napewno mozna by go jeszcze mocno zmodywfikowac... a tak ogolnie to slyszalem ze turcja zainteresowala sie naszymi czolgiami ..albo inny wschodi kraj ..nie pamietam dokladnie czy to byla turcja ;)
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 25 gosci + 5 lomow + 20 kijow = o kurwa co za swiat
Bliski wschod skupowal nasze czolgi przez dluzszy czas.
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 25 gosci + 5 lomow + 20 kijow = o kurwa co za swiat
I mam nadzieję ze nadal będzie :P bo wtedy my znamy slabe ..strony tych czolgow .. w razie jakiegos konfliktu :P hehe napewno to nam sie przyda a do tego .. nasi troche zarobia.. bo jestesmy konkurencyjni :)
  • 0

budo_carter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: 25 gosci + 5 lomow + 20 kijow = o kurwa co za swiat
Najlepsze w Twardym to pancerz aktywny Erwana(chyba się nie pomyliłem) który wybucha przy uderzeniu pocisku niwelując część siły uderzenia.
Ale skoro nasz Twardy taki cacy to dlaczego nasi chcą wziąść od niemców używane LEOPARDY 2 ?laczego zastanawiją się nad M1A1 Abrams od US Army?
-Nasz przemysł zbrojeniowy ma niezłe pomysły i projekty tylko za dużo kasy za ta chcą i rząd bierze od innych sprzęt bo takiej i dodatkowo umowe na offset podpisują?
Dlatego zbrojeniówka pada!
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: 25 gosci + 5 lomow + 20 kijow = o kurwa co za swiat
Mysle ze stosujac taktyke opisana w "Noteka 2015" mozna Twardymi spuscic lanie kazdej armii. W skrocie polegalo to na tym, ze polskie wojska pancerne nie koncentrowaly sie przed atakiem a dzialaly w malych grupach (pluton czolgow). NIe mozna wiec bylo zniszczyc ich jako masy w rejonie zgrupowania. Namierzaly sie na cele poprzez pelengatory szumu radiowego, ktory musi wytwarzac kolumna wojsk wroga. Przed atakiem z powietrza chroni piechota z Stingerami. Graficzny obraz na mapie wyglada nie jak strzalka a jak piorun. A nie mozna tego matematycznie zobrazowac bo to sa tzw. przeplywy burzliwe na ktore ie ma wzorca matem.
Dla zobrazowania metody. Ladunki elektryczne w chmurze sa rozproszone po calej jej powierzchni. A w pewnej chwili zbiegaja sie i tworza wyladowanie.
  • 0

budo_sysyphus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: 25 gosci + 5 lomow + 20 kijow = o kurwa co za swiat

Ladunki elektryczne w chmurze sa rozproszone po calej jej powierzchni. A w pewnej chwili zbiegaja sie i tworza wyladowanie.


tak... a zaopatrzenie stalo by sobie losowo, to tu, to tam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024