Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozczarowanie Policja - chyba off-topic (off-forum?)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Rozczarowanie Policja - chyba off-topic (off-forum?)
No i stalo sie - dzisiaj padla moja dobra opinia i szacunek dla Policji.
Probowalem dodzwonic sie na 997 i dwa numery zaufania przez pol godziny i nikt nie odebral.
Ciekawe gdzie zadzwonie jak ktos bedzie mi kradl samochod.
  • 0

budo_fuzzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozczarowanie Policja - chyba off-topic (off-forum?)
A z czym chciales dzwonic? Ja zazwyczaj krece 112...
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozczarowanie Policja - chyba off-topic (off-forum?)
Lada i BMWica bez numerow rejestracyjnych goniace sie z piskiem opon po osiedlu.

Mowisz, ze 112 odbieraja?
  • 0

budo_fuzzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozczarowanie Policja - chyba off-topic (off-forum?)
Ostatnio dzwonilem jak jechalem do krakowa przez papiezem, kolo 3 na A4 pzazucilo autem, jakis pret lezal na drodze - niedosc ze odebrali to nanastepnym zjezdzie widzialem jak policja jedzie w duga strone.
  • 0

budo_sysyphus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozczarowanie Policja - chyba off-topic (off-forum?)
112 to nie jest drogowka?
  • 0

budo_fuzzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozczarowanie Policja - chyba off-topic (off-forum?)
Z tego co wiem, to zintegrowany system alarmowy - ty mowisz co sie stalo oni decyduja czy wyslac policje, karetke, straz pozarna, czy wszystko.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozczarowanie Policja - chyba off-topic (off-forum?)
112 jest międzynarodowym telefonem ratunkowym. Teoretycznie łączy cię z najbliższym posterunkiem policji. Działa tylko z tel. komórkowych.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozczarowanie Policja - chyba off-topic (off-forum?)
Czy z komórki zadzwonisz na 112 czy 997, to i tak dodzwonisz się do tego samego miejsca - do jednostki Policji, najbliżej umiejscowionej w stosunku do przekaźnika, z którego aparat akurat korzysta. I tak jest, że w Sopocie dzwoniąc z placu przed Molo dodzwonisz się do Sopotu a jak wejdziesz na Molo, to możesz się dodzwonić do Gdańska...
  • 0

budo_offieczka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozczarowanie Policja - chyba off-topic (off-forum?)
policji w tym kraju nie ma.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozczarowanie Policja - chyba off-topic (off-forum?)
A numer 112 to sobie można powykręcać jak się komuś nudzi wieczorem w domu, i zamiast liczenia baranów przed snem chce posłuchać miarowego "biiiip... biiiip... biiiip..."

Przypomniałem sobie akcję, która mi się kiedyś zdarzyła, i znów się we mnie lekko zagotowało.

Byłem kiedyś świadkiem paskudnego wypadku. Kobieta wyskoczyła na ulicę tuż pod nadjeżdżający samochód. Na czerwonym świetle. Gość nie miał szans reagować... Pisk huk, kobita pada... i dostaje się pod samochód. Samochód jedzie dalej hamując, słuchać jak chrupią łamane kości. KasiaG z którą akurat byłem rzuca się w stronę stojącego już samochodu, ja za nią wyciągając z kieszeni komórkę, i wybierając 112.
I teraz kilka miłych szczegółów:
Sobota. Godzina druga w nocy. Centrum niemal Warszawy. 112 nie odbiera. Kobita skręcona wokół własnej osi, ze złamaniem otwartym ręki leży pod samochodem i krzyczy. Krew cieknie jej ze wszystkiego. Ja się nie mogę dodzwonić... Samochodu nie da się ruszyć.
Mijają DŁUGIE minuty. Dodzwaniam się do zaspanej panienki z numeru alarmowego, kiedy pokazuje się przypadkiem jakiś samochód z wojskowymi, którzy przez radio wzywają pomoc.

Tu kończy się narzekanie na telefony, a zaczyna na wszystkich skurwysynów, co akurat mieli dyżur na pogotowiu, policji i straży pożarnej...

Karetka (centrum wawy, środek nocy, najszersza chyba ulica w mieście, można jechać i 200km/h) jechała dobre 15 minut. Panowie z karetki powiedzieli, że nic nie mogą zrobić, bo nie dadzą rady jej wyciągnąć. Czekanie na straż pożarną... Kobieta ciągle krwawi, ale już nie kryczy...
Straż przyjeżdża... i zanim rozpakowała "niezbędny sprzęt" zebrało się dość chłopa żeby im powiedzieć że mogą spierdalać z powrotem do remizy... zanim ci artyści zabrali sie do roboty, samiśmy podnieśli ten skubany samochód. A Policja, co pojawiła się znikąd chyba jeszcze po straży - chodziła i marszczyła się na tych, co stali wokół i się wqrwiali na nieporadność działań służb ratowniczych....

Koniec końców: i wspaniały numer 112, i Pogotowie, i Straż Pożarna, i Policja moim zdaniem DAŁY DUPY NA CAŁEJ LINII.

Pozdrawiam,
AdamD

PS: kurna, to chrupanie kości mielonej kobiety to chyba będę pamiętał do końca życia...
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozczarowanie Policja - chyba off-topic (off-forum?)

A numer 112 to sobie można powykręcać jak się komuś nudzi wieczorem w domu, i zamiast liczenia baranów przed snem chce posłuchać miarowego "biiiip... biiiip... biiiip..."


Te same wrazenie, Podlasie, knajpa przy drodze, wpadlismy na kawke w podrózy. Zaczyna sie zadyma miejscowych, czysty folklor, ławy, brukowce. Nas nie ruszaja, ale pijane bysie leja tuz obok zaparakowanych przy stoliku, wózków z naszymi dzieciakami. Ewakuujemy się pośpiesznie, pospuli nam kawę, to my im zabawe. 112 mówie co i jak i słyszę, to niech pan dzwoni na policje do ... (tu nazwa pobliskiej miejscowosci). Mowie, ze miszkam 200 km i nie znam lokalnych numerów, a w ogóle to kto przyjął zgłoszenie. Nazwisko, stopień, numer służbowy ? (Mama w resorcie dużo lat przepracowała) Koleś odkłada słuchawke.
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozczarowanie Policja - chyba off-topic (off-forum?)

No i stalo sie - dzisiaj padla moja dobra opinia i szacunek dla Policji.


Dopiero teraz? :twisted:
  • 0

budo_carter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozczarowanie Policja - chyba off-topic (off-forum?)
Na początku tego roku miałem takie zajście:
Śpie sobie spokojnie a tu nagle ktoś zaczyna napieprzac w drzwi i drze się "co wy tam kur.. robicie?"
Zerwałem się podchodze do judasza a tu przed drzwiami stoi około 4 typków a że nie zaświecili światła na klatce nie wiedziałem ilu ich gdzies dalej stoi. Moja dziewczyna wystraszona pyta kto to sie po 2.00 w nocy do mnie dobija a ja że niemam kur.. pojęcia. A że nie mam w chcie telefonu stacjonarnego to dzwonie z komurki na 112 i mówie babce że jakies typki dobijają się do mnie i że zaraz wejdą z futryną!
No to laska spokojnym głosem że policja jest już w drodze i... rzeczywiście jakoś po 2-3 minutach wpada na klatke 4 policjantów a przed klatkę zajeżdża radiowóz 8O
Kur.. jaki byłem zdziwiony. Krutka szarpanina i po sprawie 8O
Potem tłumaczyli że po ciemku popierdo... piętra bo nademną była kiedys agencja towarzyska :) :) :) A wszyscy 4 byli zdrowio skuci :drinking:
A miąło to miejsce we Wrocławiu na Grabiszyńskiej, widać "nasi" lepiej działają niż w W-wie :lol:
Suma sumarów to chłopaki uwineli się szybciutk!
Ale i tak skur... nie nawidze :evil: :evil: :evil:
Kiedys spałowali mnie po nogach za darmo :evil: :evil: :evil:
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozczarowanie Policja - chyba off-topic (off-forum?)

Kiedys spałowali mnie po nogach za darmo :evil: :evil: :evil:


HWDP :!:
  • 0

budo_3mbri0n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyslask

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozczarowanie Policja - chyba off-topic (off-forum?)
za darmo? ee, cosik nie wierze. Rozwin jesli mozesz.
CHWdP (ech, gramatyka sobie, skroty myslowe sobie :) )
Pozdroofka
3mbri0n
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozczarowanie Policja - chyba off-topic (off-forum?)
To jak już to chyba CWDP...
Albo od biedy ChWDP...
Bo czemu CHWdP to dojść nie mogę ;)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_3mbri0n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyslask

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozczarowanie Policja - chyba off-topic (off-forum?)
przepraszam, shifcik mi odskoczyl :)
Pozdroofka
3mbri0n
  • 0

budo_canaris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozczarowanie Policja - chyba off-topic (off-forum?)

Ja zazwyczaj krece 112...

8O
  • 0

budo_canaris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozczarowanie Policja - chyba off-topic (off-forum?)

za darmo? ee, cosik nie wierze.
3mbri0n

niestety takie są fakty to nie jest nadzwyczajne dostać pałą za nic- przynajmniej z mojego doświadczenia
no choćby ostatni raz- 3 dni temu nad wisłą (pad parasolamy :D )
5min przed tym zwijali kilku zadymiarzy i z tłumu posypało sie kilka Chwdp i takie tam "jebać policje"- ot konstruktywna krytyka :) . W każdym razie ja z kumplami spokojnie dopijaliśmy piwko. No i za te 5 min podjeżdżają 2 transportery chłopaki sie wysypują i zaczynają pałować min. nas- taka ścieżka zdrowia.
takich przypadków można mnożyć- u nas to zwykłe działanie prewencji
  • 0

budo_3mbri0n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyslask

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozczarowanie Policja - chyba off-topic (off-forum?)

za darmo? ee, cosik nie wierze.
3mbri0n

niestety takie są fakty to nie jest nadzwyczajne dostać pałą za nic- przynajmniej z mojego doświadczenia
no choćby ostatni raz- 3 dni temu nad wisłą (pad parasolamy :D )
5min przed tym zwijali kilku zadymiarzy i z tłumu posypało sie kilka Chwdp i takie tam "jebać policje"- ot konstruktywna krytyka :) . W każdym razie ja z kumplami spokojnie dopijaliśmy piwko. No i za te 5 min podjeżdżają 2 transportery chłopaki sie wysypują i zaczynają pałować min. nas- taka ścieżka zdrowia.
takich przypadków można mnożyć- u nas to zwykłe działanie prewencji



wypadek przy pracy :) :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024