Skocz do zawartości


Zdjęcie

Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
To jest moje zdanie.
Czym je warunkuje ?
Poniewaz nie ma jednego dobrego stylu ... na ulicy nie ma sedziego , maty , nie wybije gong ... nie ma walk fair ... trzeba byc elastycznym.
Probowalem sprawdzic czy jeden styl da taka mozliwosc ... otoz nie ... ale kradziez z kazdego stylu poszczegolnych technik i wtedy cos daje sie zrobic.
Ja wiem , ze tu juz byl temat o walczeniu na ulicy i stylu walki na niej ale ja rzucam teze i jestem ciekaw co wy myslicie.
Na wszelki wypadek podam co ja polaczylem : gosoku-ryu karate , muay-thai , boks i kadene de mano ( z takich glownych).
To samo z noszeniem gadgetow na ulice ... wg mnie max to jeden albo dwa noze np :balisong4: albo push-dagger :?:
  • 0

budo_3mbri0n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyslask

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
Komfortu 100%wego bezpieczenstwa nie da Ci poprostu nic. Jesli jednak starac sie byc w miare dobrym w walce ulicznej to thai+bjj+krav+kosa. Jesli inaczej to sprint wyczynowo :)
Pozdrawiam
3mbri0n
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
papieros sprinterka to wyjscie gdy widze , ze kolesi jest jak much nad gownem ...wtedy sie uruchamiam noznie ... hehehe...

Ale popieram , ze umiesciles w wyliczance bjj i krav. Pierwszy cenie bo widzialem jak wyglada w uzyciu a drugi bo jest o niebo lepszy od Combat 56 i BAS'a .
  • 0

budo_3mbri0n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyslask

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
ano lepszy nie lepszy-kwestia subiektywna. Ja uwazam ze najskuteczniejszy i wprawdzie mozna wstawic zmienne kb/karate+judo/zapasy styl wolny+56/bas+palka/tulipanek ( :) ), jednak to raczej dolepianie na sile nie zas szukanie spojnej skutecznosci.
thai+bjj+krav+kosa i ciesze sie ze uwazasz podobnie.
Pozdrawiam
3mbri0n
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
Uwazam podobnie bo ja wybralem podobnie :)
Boks ... boks mam bo chodzi o prace nog ... balans cialem i wyprowadzanie ciosow reka.
  • 0

budo_3mbri0n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyslask

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
przepraszam za double posta, dodam tylko ze ostatnio najmodniejsza bronia na ulicy staje sie komorka i kiai/mantra idaca mniej wiecej tak- "joooozek ***** jakis ***** mi tu sapie- **********.Wez **** gienia, zdzisia, frania, mozga i ********** **** *********!! ****"
...
...
...
-_-"
Nie ma to jak zagranie psychologiczne :wink: ... czyzby menelstwo ewoluowalo...neee, mission imposible.
Dobrej nocy zycze
3mbri0n
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
Ekhmmm .. jak by wam to powiedziec .. do wniosku ze na ulice to tylko
MMA (mixed Martial Atrs) to my tu doszli tak jakos dosc dawno ... :) :)

Polecam poczytac archiwum
  • 0

budo_maverick
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
Osobiście trenuję BJJ i kick boxing od roku i generalnie rzecz biorąc nie brakuje mi niczego podczas walki - dsytansu nauczyłem się na kb, z tego stylu czerpię też uderzenia pięściami i kopnięcia (szczególnie, że dla mnie w sytuacji 1 vs. 1 obaj bez broni nie ma skuteczniejszej niż odskok i yoko/ ushiro na wchodzącego, bo silne uderzenie jednym z tych kopnięć na brzuch przy napastniku prącym do przodu skręci mu bebechy i pozbawi powietrza ( nauczyłem się z autopsji, ukłony dla trenera). BJJ przydaje się zawsze, choćby kiedy jesteśmy zaskoczeni, ktoś wiesza sie na szyji, chwyta za rękę, nogę, tułów. Wtedy szybki odruch głową, łokciem, piętą w krocze a potem zwiększenie dystansu i walka tradycyjna kb z użyciem przechwytów i wtedy wejść łokciem czy zakładaniem dźwigni. Co wy na taką kombinacje?
  • 0

budo_carter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
KB napewno dobrze sprawdza się w walce 1 vs 1 choć ja staje po stronie Mauy Thai ze względu na większa game ciosów np. kolanem. Poza tym BJJ jest naprawde niezawodne. Kiedys jak jeszcze trenowałem napisał bym Aikido ale nie napisze bo (nie obrażając trenujących) nie sprawdza się na ulicy tak dobrze jak inne MA (raz wyskoczyłem z bokserem i pojechał mnie jak małe dziecko, bo liczyłem tylko na dźwignie itp. zamiast go nawalać piąchą i bucikami :( )
Poza tym niezłe jest KK i oczywiście Kalaki (nie wiem czy dobrze napisałem) jak ktroś lubi z sobą kijki nosić :)
No i jeszcze lepiej mieć na wszelki wypadek coś w rękawie (kose,pałke,klamke) :)
  • 0

budo_maverick
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
Zapomniałem dodać, że BJJ przydaje się nie tylko w walce. Ostatnio miałem PRZYJEMNOŚĆ demonstrować swoje wersje akcji podczas kursu na młodszego ratownika, kiedy instruktor powiedział: "dziś będziemy sie uczyć uwalniania od chwytów", a ja prawie podskoczyłem :o . A poza tym zawsze ma się pojęcie co zrobić, kiedy kumpel się zdenerwuje i złapie za rękę pod wpływem impulsu. A dodam jeszcze, że kiedyś kumpel był podchmielony i miał dziką ochotę odpowiedzieć na zaczepki trzech cieci w bramie, na co musiałem zareagować założeniem delikatnej dźwigni transportowej na nadgarstek, blokując jednocześnie łokieć, po czym odprowadzić kumpla z miejsca zdarzenia.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.

Osobiście trenuję BJJ i kick boxing od roku (...) Co wy na taką kombinacje?


My na to jak na lato ;)
Ciekawa kombinacja ze wzgledu na wszechstronnosc - masz trzy dystanse dzieki temu opanowane spokojnie. Ja staram sie jesli juz ktos mnie przytrzymuje wykorzystac klincz do uderzen kolanem.
Co do atakow z tylu to chyba najlepiej jest uderzyc w jaja od spodu ( albo uchwycic i pokrecic - chyba , ze gosc ma jeansy wtedy jest trudniej).

Maverick a co zrobisz jak ktos stanie bokiem za toba z tylu , zalozy ci duszenie tak, ze gdy glowa odchylisz do tylu to trafisz na jego barka a lokiec wyladuje przy zebrach :?:
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.

Kiedys jak jeszcze trenowałem napisał bym Aikido ale nie napisze bo (nie obrażając trenujących) nie sprawdza się na ulicy tak dobrze jak inne MA (raz wyskoczyłem z bokserem i pojechał mnie jak małe dziecko, bo liczyłem tylko na dźwignie itp. zamiast go nawalać piąchą i bucikami :( )


Alez carter nie ma sie co wstydzic .. kazdy popelnia w zyciu jakies bledy i robi cos zboczonego jak trening aikido. Na ulicy przydaje sie tylko jesli chcemy spowolnic dostawanie przez nas lomotu. Zbyt pasywny a za malo agresywny. Ja nie mowie , ze moje gosoku-ryu jest takie cacy na walke uliczna ale na pewno mam mozliwosc spunktowania goscia zamiast zamiatania nim jezdni. limo
  • 0

budo_carter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
Ten błąd kosztował mnie pół zęba :(
Dentysta wzioł chyba 350 zł za sztuczną połowe 8O
To był najdroższy błąd jeżeli chodzi o MA.
Ale tydzień później bawiłem się jużw inne MA a Aikido zostawiłem...Segalowi i filmom :)
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
Biednys :(
Mi raz zab pekl a drugi raz plomba wypadla :) od strzalu ale wszystkie zeby na miejscu .. jeszcze.

Ale popelniasz standartowa pomylke ... Segal nie trenuje juz aikido .. jego wersja tej MA jest zmodyfikowana i nastawiona na kilka dodatkowych sztuczek... FILMOWYCH oczywiscie.
  • 0

budo_carter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
Wybacz poklon

moją niewiedze ale nie rajcują mnie filmy z przytłustym kolesiem miotającym 40-50 kilowymi ziomkami :)
Lepsze filmiki są na Sherdog-u i Fighttraining 8O
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
Ja tam najbardzizej lubie filmiki z Jetem Li :) sa taaakie realistyczne ostatnio ....

A co byscie dolaczyli do listy stylow , ktore nie nadaja sie niestety na ulice hmm :?: Aikido .. a co z capoeira bo przyznaje , ze kilka rzeczy z tamtad warto jest wychwycic ale czy na ulice :?:
  • 0

budo_carter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
Capoeira, wyobraź sobie ziobka zimą, co w rękawiczkach?,na lodzie?
chociaż pare technik tak jak piszesz jest dość ciekawych.
A co powiesz o Kung Fu?
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
Wiesz z capoeiry to korzystam chetnie np. z esquivy ( nie wiem czy to dobrze pisze ;) ale to taki wypad w jedna strone) - szczegolnie jak mam noz w lapie.

Co do kung-fu to tak .. oczywiscie pozbawione elementow gimnastycznych i tego typu ozdobnikow - czylu suche bloki a moje ulubione to przechwytywanie dloni , ataki w stylu szponow orla itp

Chyba bardziej jestem za karate i taekwon-do (czyli jap albo korea).
Szczegolnie cenie szkole z Okinawy.
  • 0

budo_carter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
A Kalaki (też nie wiem czy dobrze napisałe)co myślisz o tym.
Byłem ostatnio na treningu pooglądac jak chłopaki machają i byłem w lekkim szoku 8O
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Styl-laczony -> jedyna alternatywa ulicy.
Ladne .. ladne .. jakby troche tak polaczyc eskrime z powiedzmy BAS'em heheh... nie odpowiada mi ... kijkami jest niezle machac itp ale to nie jednak nie to.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024