Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
129 odpowiedzi w tym temacie

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie
Dzis rano wstalem i poszedlem sobie pobiegac razem z moja dziewczyna. Byla godzina 6:30 biegniemy sobie polna droga i zblizamy sie do domu ktory wlasnie jest w budowie. Zaluzje okienne pozaslaniane, ogolnie spokoj i cisza. Biegniemy sobie truchcikiem a tu nagle jakis łachudra podnosi lomem te okiennice nie swiadom tego ze my sobie biegniemy. Jak juz sie zorientowal ze biegniemy zaczol udawac ze puka do okna. Jak zapytalem sie co on tu robi to mi powiedzial zebym spier.. wiec ja mu na to ze wezwe policje. Wowczas ten goles powiedzial ze nam wpierd... :!: i z lomem zaczol biec w nasza strone. Szczescie ze mialem przy sobie push dagger w ktory uzbroil mnie nasz forumowy kolega Jarek oraz zniezliczona liczbe sporych kamieni ktore uzylismy aby tego pana ukamieniowac ale po tym jak dostal uciekl pozostawiajac narzedzie przestepstwa. Chcialem zglosic ten fakt na policje ale tu mi sie zapalila lampka. Jak zglaszam takie cos na policje to musze podac im wszystkie dane swoje i wszytsko opisac a wiem ze maja taki gluip zwyczaj ( nie wiedziec czemu ) ze chetnie informuja schwytanych o tym kto na nich doniosl! Wiec moje pytanie brzmi jak to zglosic zeby chlopcy sie tym zainteresowali a ja pozostane anonimowym?
Piotrek
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie
Coś mi się o uszy obiło, że można zastrzec swoje dane osobowe, ale trzeba to zrobić na piśmie. Ale nie jestem pewien...
Poza tym istnieją darmowe numery telefonów, pod którym można zgłosić fakt popełnienia przestępstwa.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie
Anonimowy telefon nic nie da, bo generalnie chodzi o to, żeby po złapaniu gościa świadek go rozpoznał na okazaniu. No chyba, że złapie własnoręcznie, wtedy okazanie jest zbędne.

Jako świadek możesz żądać zastrzeżenia swoich danych. jednak nie pamiętam, jakie przepisy to regulują, musze sprawdzić w KPK.
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie
Ehhh z tymi danymi swiadka / poszkodowanego jest niestety tak, ze skladasz wniosek o zastrzezenie danych osobowych zglaszajac przestepstwo. I teraz jak goscia zlapia to prokurator MOZE (ale nie musi) zgodzic sie na zastrzezenie. A w miedzybiegach ocvzywiscie policjanci MOGA (i zapewne to zrobia ci mniej inteligentni) podac gnojowi Twoje dane. Wiec czy tak czy tak masz przesrane jak trafisz na charakternika ... :( :(
  • 0

budo_toster_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie
W sumie to do przestepstwa nie doszlo.
Zawsze moze powiedziec ze tym lomem to pukal sobie w okno
zeby sprawdzic czy ktos jest w srodku 8O
A co gorsza jeszcze moze wytoczyc proces o uszkodzenie ciala kamieniem.
Mimo to moi zdaniem to powiadomic o zdarzeniu.
Prawdopodobnie sprobuje bowiem ponownie
przy bardziej sprzyjajacych warunkach
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie
Czemu wiec policja dziala na swoja niekorzysc i informuje przestepce o tym kto go widzial i poinformowal ich o tym? To jakby pomieszanie wartosci
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie
Piotrek i nie lepiej bylo pospac zamiast pobiegac 8) :?:
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie

Piotrek i nie lepiej bylo pospac zamiast pobiegac 8) :?:


No wiesz :wink: trzeba brzucha troche zrzucic, poruszac sie z rana zeby nie spac w pracy :) ale dzis sobie pospalem zamiast biegac :)
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie

W sumie to do przestepstwa nie doszlo.
Zawsze moze powiedziec ze tym lomem to pukal sobie w okno
zeby sprawdzic czy ktos jest w srodku 8O


Doszło. To usiłowanie kradzieży z włamaniem, art. 13 par. 1 KK w zw. z art. 279 par. 1 KK.

A z tym podawaniem danych to jakaś paranoja, nie słyszałem, żeby coś takiego sie kiedyś zdarzyło.

Ale, ale, w polskim prawie jest instytucja zapoznania podejrzanego z aktami postępowania przed jego zakończeniem. Oznacza to, iż wzywa się podejrzanego i daje mu sie materiały, żeby je przeglądnął. Wtedy może sobie spisać, co chce...
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie
Lordzie pytam sie poniewaz kiedys moj kolega zrobil cos podobnego a policjanci w sojej "dobroci" powiedzieli podejrzanemu o tym kto ich o tym poinformowal i chlopak mial potem problemy z tym gosciem skonczylo sie potwornym laniem ( ale nie mojego kolego bo to silacz straszliwy:-) )
Piotrek
  • 0

budo_carter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie
Ja kiedys w niedzielne popołudnie,kiedy porządni ludzie odpoczywają :) , dowiedziałem się od mamusi że nam suszarnie okradli!!!!
I to niedawno bo 10 minut wcześniej wieszał tam pranie!!! No to ja dyla przed blok i szukam gości z dużymi torbami ! A że na strych były tylko moje ciuszki ... ukochane dresiki z czterema paskam :) :) :) dupa :peace: to lekko sie wkur.... Spotkałem sąsiada który chyba wyczajił o co chodzi i mówi że widział 2 ziomków z big torbami którzy zasuwali na działki! Zaołaliśmy jego starszego który wzioł psa i cheja za nimi.....Suma sumarów złapaliśmy gości przy działkach i .... lekko :twisted: :twisted: mnie ponisło i z ojcem obiliśmy mordy gościom :oops: Przyjechali mędziarz i ... na dzień dobry złodzieje do Policjant że ich pobiliśmy !!!! Na szczęscie nie było świadków oprócz nas i wykaraskałem się jakoś a że wcześniej notowany byłe to miałem mase nieprzyjemności i dochodzenia prawdy!!!
A z danymiu osobowymi to na 100% jest tak że oskarżony ma wgląd w zeznania w których widniełyby twoje dane osobowe !!!
Sam raz przezto miałem kłopoty!!!
Tak że lepiej olej kolesia!!! :) A na nasz chory system prawny nic nie poradzisz!!!
Proponuje na drugi raz rzucać większymi głazami !!!!
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie
Powiem wam szczerze ze ostatnio mam strasznie duza ochote zaopatrzyc sie w czarny stroj ala ninja i wybrac sie w nocy ze sprzetem i spucic kilku gnojkom z osiedla lanie. Tak mam jakis syndrom superbohatera. Wydaje mi sie ze jak sa sobie nie zapewnie sprawiedliwosci to nikt mi jej nie da. I uwierzcie mi ze do takich wnioskow doszedlem na studiach prawniczych, profesor od prawa karnego byl przerazony. :)
Piotrek
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie

Powiem wam szczerze ze ostatnio mam strasznie duza ochote zaopatrzyc sie w czarny stroj ala ninja i wybrac sie w nocy ze sprzetem i spucic kilku gnojkom z osiedla lanie.


My to nazwaliśmy "plan B". Gdy "plan A" zawiedzie, to wpisz mnie na listę chętnych...
  • 0

budo_carter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie
Powiem ci że nie jesteś sam !!! :twisted: :twisted: Ja jak mieszkałem we Wrocku na Grabiszyńskiej (za wiaduktem) i wracałe na chate z rynku o późnej porze to kila razy wolałem nie widzięc tego co widziałem!!! 8O Bo miałem wtedy dwa wyjścia albo grupowy wpier... albo kędy uciec!!!! :?: A po powrocie na chate roznosiła mnie ta bezradnośc że niemoge,choć potafie, nic zrobic bo tak żle a tak niedorze skoczek (mam na mysli jak im wpieprz to moga mnie zamknąc jak bandziora :) jak zareaguje to znowu wierd... od grupy :) lub kosa :) itp.)! Kiedys po paru browcach stwierdziłem że dość (tzw. kamikaze) a koledzy z słki tez wpadli do Wrocka i ... :) Ale się potem fajnie czułem :lol: nawet pewien starszy pan powiedział że jakby cos to on zezna na Policji że broniliśmy się i ... jego auta!!!!! :) :)
Jak ustalisz date to daj znać nie mam za daleko do Wrocka wpadne na gościnne występy !!!

A jeszcze jedno, masz jakiegoś psa?
Ja mam Amstafa - suczke, która zdnaiem laików wygląda (zwłascza po zmroku) jak Pitbull !!!
Kiedyś starsi ją do mnie przywieźli w "gości" - niezły popłoch !!!! Lepsze niż "wezwe Policję"!!!

Nie stresuj się na wszystkich złodziej przyjdzie kiedyś czas !!!
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie

My to nazwaliśmy "plan B". Gdy "plan A" zawiedzie, to wpisz mnie na listę chętnych...


hi hi :) a potem Lord bedzie prowadzil dochodzenie przeciwko sobie samemu :)

a tak serio nasze prawo jest do dupa (dopuki przestepca bedzie mial wieksze prawa niz poszkodowany czy swiadek) wiec plan "B" to calkiem niezly pomysl. ja tez sie piesze do tej kompaniji :twisted:
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie
Hmm... super-fajterem ani zabijaka to ja nie jestem ale w razie czego to "Plan "B"" wyglada nie najgorzej....
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie
w moim przypadku policjant którego zaprowadziłem do sprawcy podczas legitymowania nas obu oddał gościowi mój dowód, stwierdziłem to dopiero jak wróciłem do mieszkania, gdz - wiecie nerwy,(wcześniej staliśmy na klatce - taka kłótnia sąsiedzka)
nie oddał mi po prostu dowodu a jak do nich poszedłem to powiedział że oddawał, natychmiast zgłosiłem zaginięcie
kilka dni potem gdy spotkałem tego sąsiada a już zmieniłem stancję wrzeszczał do mnie żebym sp... do Radomia - musiał mieć mój dowód

a co do tych czarnych strojów,itd to ja też nieraz snuje takie marzenia, że w masce rozpier.... dresiarzy w ciemnej bramie, albo wykańczam ich z karabinku snajperskiego z noktowizorem jak stoją przed klatką... ach rozmarzyłem się ( czasem te plany są cholernie szczególowe :) )

a i zawodowo jestem prawnikiem
  • 0

budo_pyton
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie
Mnie też proszę dopisać do tego planu B.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie
he he :) Piotrek to masz juz "7 wspanialych" jeszcze troche i uzbiera sie "parszywa 12" takiej inicjatywy nie mozna pozostawic :)
to co kiedy plan "B" rusza i gdzie :) :?:
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie
panowie to będzie grupa zbrojna o charakterze przestępczym :D :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024