Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kędy uciec !!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_carter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Kędy uciec !!!
Jakos pasuje mi ta "dyscyplina sportów ekstremalnych" do tego działu! :lol:
Może stworzymy nowy sytem bloków i uników który pomoże nam nie "zginąc" podczas starć na ulicy gdy wróg ma przewagę liczebną i nie tylko. :twisted: :twisted:
Opiszcie sytuacje z ulicy gdy nie mogliście nic zrobić bo napastników było więcej lub byli uzbrojeni, co proponujecie robić w takich sytuacjach. :(
Bo jak wiadomo"nawet superman dupa kiedy chłopa kupa!!!'("Wiejskie przyśpiewki" Tom II) :) :) :)

Pozdrawiam!!!
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kędy uciec !!!
Ooo... to ja się zapytam czy ktoś się jakoś może ustosunkować do mojego pomysłu na "wyjście", co to się urodził na sali treningowej czas jakiś temu, kiedy bawiliśmy się tak dość spokojnie w wielu na jednego.

Jak się tylko zdarzała przerwa między nogami dwóch przeciwników szersza niż pół metra, to nurkowałem tam przewrotem w przód / przez bark - a potem to już byłem poza kółkiem i było duuuużo wolnego miejsca żeby uciekać. A "napastnicy" byli zwykle deko zdezorientowani :)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Kędy uciec !!!

Bo jak wiadomo"nawet superman dupa kiedy chłopa kupa!!!'("Wiejskie przyśpiewki" Tom II) :) :) :)

Pozdrawiam!!!

W oryginale brzmialo to Nec Hercules contra plures.
A metoda AdamaD wydaje i sie niezla .. tylko trzebanieco potraenowad na twardym podlozu takie szczupaki z przewrotka.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kędy uciec !!!
Mi się ta metoda wydaje zbyt filmowa. Z reguły człowiek stojący porusza się szybciej od tego, który dopiero wstaje (po przewrocie). A w obecności kilku napastników dobrowolnie "obniżyć pułap", to troszkę forma wyrafinowanego samobójstwa. Już bezpieczniej jest nic nie robić, niż dać się posądzić o agresję, a tak wygląda rzut tygrysem pomiędzy ludzi. Zareagują instynktownie. Nie polecam. Jeżeli walki nie da się uniknąć, lepszym rozwiązaniem jest próba wyjścia z chwilowym choćby wyeliminowaniem jednego z napastników, czyli przewracając go, kopiąc w kolano, lub ordynarnie waląc w mordę lub splot.
  • 0

budo_carter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Kędy uciec !!!
Prof Miodek powiedzał żeby spolszczać wszystko co się da więc to robie a poza tym tak wersja brzmi bardziej swojsko i nie wszyscy znaja łacine(tą odmianę nie uliczną). :)

Wyjście kolegi Adam jest całkiem całkiem tylko jest jedno ale....za napastnikami musi być wolna przestrzeń a co jeżeli to wąski korytarz?
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kędy uciec !!!
Co jeśli wąski korytarz? Heh... a co jest doskonałe?
Idąc tropem korytarza... co jeśli z tyłu leży potłuczona butelka, jeśli jest ruchliwa ulica, jeśli jesteśmy w windzie/autobusie/pociągu, jeśli mamy na plecach dość duży plecak, jeśli 100 innych niesprzyjających okoliczności?

Jeśli chodzi o szybkość poruszania się, to po przewrocie zbieram się do sprintu prawie jak z bloków startowych :) A z racji wagi (cóś 67kg) przyspieszenie mam jak bolid F1 :) :) :)

Co do instynktownej reakcji przeciwników zaś - to testowałem zagadnienie parokrotnie na niespodziewających się takiej akcji kolegach z różnych grup - i podstawową instynktowną reakcją było rozdziawienie paszczy ;) Choć rzeczywiście, gdyby ktoś miał instynktowne reakcje nieco inne (rzucić się na ziemie i przydusić) to by mogło być cienko :(

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024