Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Aikido to jest kompletny system walki?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
165 odpowiedzi w tym temacie

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?
Ufff. duzo ale sie rozpisaliscie :)))

"Tak wiec wojownicze lub pacyfistyczne aikido, sztuką walki się nazywa aby ukryć to czym jest naprawde - Sztuką po prostu", te slowa z przytaczanego trakatatu sensei Andre Cognarda, zbily mnie z tropu.

Ciekawe co nam kolega Mahakala powie na ten temat. :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?
ale nie sztuka dla sztuki :-))))

Aiki
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?

Po czyms takim odsyłam do ABC aikido.
:-))))))

Aiki

Hie, hie może ja odpowiem jak się zachowa aikidoka np. w parterze:
niestety dostanie lanie, nie ma repertuaru technik które mogłyby konkurować z systemami parterowymi.
Taka powinna być odpowiedź aiki


Zadaniem aikidoki jest niedopuscic do parteru.
Pozatym jeden z waszych sloganow reklamowych mowi ze bjj to aikido w parterze. Chmmm. ciekawe. Nie widze problemu potraktowac to jako dodatkowy komponent, który mozna pocwiczyc aby uzupelnic swoje aikido takze o te zastosowanie.
Tak namarginesie do przytaczanego oslawionego wejscia pod nogi. To dosc kluczowy moment zawsze sie zastanawialem nad tym ze dosc jest to newralgiczne. bo mona oberwac z kolana tudziez z lokcia.
I jak na zlosc gdy pierwszy raz cwiczylem te wejscie oberwalem z kolana w dynke. Mialem spuchnietą kife przez caly tydzien. Wiem ze to byl moj blad. Ale cholernie mnie to uprzedzilo do tej techniki. :/

To powiedział 2 dan aikido (nadany przez Wysocki/Savegango) czyli ja :)


To oni teraz egzaminuja w aikido combat? ;).
Mysłałem za jako założyciel tej szkoły masz przynamniej 10-tego.
  • 0

GośćGuest_budo_Dakhr_*

Guest_budo_Dakhr_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?
Aiki:
[quote]
Jedyne co można stwierdzić ,ze dobrze,że się znalażlo to co się lubi i tu sie czlowiek spełnia.
[/quote]

Wreszcie jakieś sensowne zdanie.

[quote]
...cytowanie B. Lee uwtrierdza mnie w przekonaniu,że wiedze o sztukach walki czerpiesz z kaset video nienajwyższego lotu.
[/quote]

B. Lee uwazam za reformatora, realistę, który próbował przetransformować starodawne, skostniałe sytemy walki, wykorzystując nowożytną wiedzę o metodach treningowych. Te słowa wyrażaja moja filozofię poszukiwań w sztukach walki, na Aikido nie ma w niej miejsca, uznałem, że dla mnie nie jest ono użyteczne.

P.S. Hmm, tak rzeczywiście B. Lee robił kiepskie filmy.


[quote]
Tak .. idziemy ku hroyzontowi i mamy to zajebiste szczęście,że mamy ten horyzont. Jest ku czemu dążyc. Nazywa sie to samodoskonalenie. wstajesz rano, idziesz na trening i budujesz lepszy świat w sobie. Może być lepiej ?
[/quote]

Czy chodzenie na ciężki i wyczerpujący trening, nie jest juz same w sobie doskonaleniem się ?

[quote]
Aikido dla wielu z nas jest stylem na życie, stylem bycia a nie salą trenigowan nauki dawania w ryj
[/quote]

Nie ćwiczcę po to żeby wyjść na ulicę i bić ludzi, ćwiczę po to by skutecznie bronić się przed agresja tych co się o bicie proszą.

[quote]
Kilkanaście lat temu ś.p. sensej Kobayashi przeżywał kryzys finansowy....itd.
[/quote]

Fajnie czyta się takie legendy z życia mistrzów.
Najlepsze są o Ueshibie.

Mahakala:


[quote]
Dahkr. Jeśli trenujesz aby doskonalić umiejętności walki wręcz to z pewnością aikido jest nie dla Ciebie.
[/quote]

Nie musisz mi o tym przypominać. :)

[quote]
Przyszedłem na aikido nie po to żeby się nauczyć trzaskać z każdym i zaleczać tym jakieś swoje kompleksy jak to robi wielu. Człowiek inteligentny w każdej sztuce będzie szukał czegoś więcej niż tylko fizyczności i skutecznego wykorzystania jej.
[/quote]

Nie próbuj mnie obrażać. Jeśli to jest twój rozwój duchowy to cieszę się że zrezygnowałem z Aikido.

[quote]
Również nie uogólniaj że aikidocy to tacy i tacy ludzie, nie znasz ich, nawet powątpiewam czy miałeś z samym aikido do czynienia dłużej niż rok czynnie, więc Twoje opinie też są dość niepoprawne.
[/quote]

Z tymi, z którymi się zetknąłem to tacy, a tacy. Tak więc pozostaje mi tylko przeprosić tych co w tej grupie nie byli.

Sądzę że dyskusja zrobiła się jałowa, dla tego z mojej strony uważam ją za skończoną.[/quote]

budo_fajter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?
No nie wiem o co wam wszystkim chodzi, pytanie było czy aikido jest kompletne, dowiedliśmy że nie i to wszystko.
Nie widzę sensu roztrząsania dlaczego ktoś ćwiczy i co daje, to raczej na nowy temat dysputa.
  • 0

GośćGuest_budo_Dakhr_*

Guest_budo_Dakhr_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?
Fajter
Ja tylko chciałem zwrócić uwagę, że Aikido to nie jest systemem walki, jak dla mnie . Więc co tu w ogóle roztrząsać o kompletności. A tak przy okazji wyszła sprawa motywów treningu. Dlatego ja już skończyłem ze swojej strony.

budo_mahakala
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?
Więc Dahkr
Skoro nosisz w swoim poście tak piekny cytat Twojego mistrza Bruce Lee to proponuję abyś to zrozumiał i przyjąl do wiadomości że każdy ma prawo wyboru i każdy znajduje coś dla siebie w danej sztuce walki. Nie podważaj wobec tego sztuki walki z której zrezygniwałeś tylko dlatego że ona nie przypadła Ci do gustu. Innym widocznie aikido daje to co oczekują począwszy od walki skończywszy na sztuce. Jesli Twoje aikido nie było skuteczne, nie znaczy że innych jest dokładnie takie samo. Jesli sądzisz że Cę obrażam to zupełnie nie zrozumiałeś tego co napisałem, proponuję się wczytać dokładnie i nie odnosić wszystkiego do siebie, to była wypowiedź ogólna a nie adresowana do Ciebie. Nie wiem czy jesteś inteligentny lub nie więc nie mogę się o tym wyrażać mówiąc o Tobie. Jest takie powiedzenie - "Udeż w stół..."
  • 0

GośćGuest_budo_Dakhr_*

Guest_budo_Dakhr_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?
Wszystko w porządku, sprostowanie etc... tylko co to ulicha ma być:
" Uderz w stół....", posuwasz się za daleko. :evil:

Do Szczepana Moderatora tego działu, porszę zablokować ten temat nie wniesie on nic nowego, a może tylko zaszkodzić.

budo_mahakala
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?
Sorry
Taki mały akcent
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?
To Dakhar:

No nie.. rozpętujesz dyskusje i teraz rakiem do tyłu się wycofujesz?
My (ja i Makhala) jedynie odpowiadamy na zarzuty
Nie rozumiem prośby o zamknięcie topica

Aiki
  • 0

budo_mahakala
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?
Rozmowa stała się niewygodna :)
  • 0

budo_mahakala
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?
A swoją drogą Aiki, myślę że należą się wyrazy uznania dla Dakhra że tak uporczywie stara się udowodnić niższość aikido, tylko z argumentami słabo :)
  • 0

GośćGuest_budo_Dakhr_*

Guest_budo_Dakhr_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?
Do niektórych to nic nie dociera.

Zamaist pisać bzdury, przeszli byście sie do najbliższego klubu bjj, judo, zapasów lub boxu, i sprawdzili skutecznośc swojego Aikido. W tedy poczujesz argumenty na własnej skórze.

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?
huhhuhuhuh.., Makhala.. masz racje.. sila argumnetów mu sie skończyła, zaczęły się argumenty siły :-))0

To Dakhar : a skąd robaczku wiesz czy nikt z nas nie uczęszczał na jakieś inne sztuki i sporty walki ?
a może ty przyjdz do nas - to ci udowodnimy na twojeje skórze co ??;-))))))))))))

Aiki
  • 0

GośćGuest_budo_Dakhr_*

Guest_budo_Dakhr_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?
Zdaje sie, że mówiliśmy o Aikido :( , co nie wystarcza ?.

budo_mahakala
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?
Dakhr. Tak się składa że już to robiłem w przypadku bjj, nie odczułem Dakhr większego problemu z tego powodu, ja mogłem się czegoś od nich nauczyć , a oni ode mnie. Szacunek z wzajemnością, każdy mógł coś na tatami wnieść i poazać od siebie, nawet w parterze. Z tym że trafiłem na bardzej tolerancyjnych i owartych ludzi którzy przekonani są że to co trenują (bjj) jest najlepsze ale innych sztuk walk nie lekceważą włącznie z aikido. Ty masz z tym mały problem.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?

[Otóż nie zawsze jest to prawdą. Kiedyś siedziałem sobie u mnie w mieście (nie ma klubu BJJ, ani zapasów, jest tylko judo i to nieduży) na murku nad rzeką i popijałem [cenzura]. Niedaleko 2 gości zaczęło się kłócić i w pewnym momencie jeden z nich zrobił unik i pociągnął drugiego za nogę. Ten drugi się wywrócił i było po sprawie, bo dostał potem po pysku.

Poza tym nie chodzi o jakieś wchodzenie w nogi, wystarczy się przewrócić lub np. zostać podciętym. Wtedy też trzeba wiedzieć, jak się zachować - nawet jeśli przeciwnik nie jest "parterowcem", a po prostu udało mu się nas przewrócić.


Alez my rozmawiamy o dwoch roznych sprawach. Ktokolwiek kto nie cwiczyl technik w parterze nie zamknie cie w pozycji bocznej nie? Fiodorowi chodzilo nie o zwykla bijatyke czy tarzanie sie po ziemi mniej czy wiecej skladne, tylko obrone przed technicznie wyszkolonym przeciwnikiem...
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?
tak .. spodziewałem sie takiej odpowiedzi :-))))

Aiki
  • 0

budo_fajter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?

huhhuhuhuh.., Makhala.. masz racje.. sila argumnetów mu sie skończyła, zaczęły się argumenty siły :-) )0
To Dakhar : a skąd robaczku wiesz czy nikt z nas nie uczęszczał na jakieś inne sztuki i sporty walki ?

No i mamy argument przeciwko aikido, hehe samo aikido nie wystarczy żeby umieć się bronić przed np bjj...
  • 0

GośćGuest_budo_Dakhr_*

Guest_budo_Dakhr_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?
Nie mam problemu z tolerancją, ty jak widzę masz, bo nie dopuszczasz do tego że ktoś ma inne zdanie od ciebie :cry: .


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024