Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tatami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Tatami
Chodzi o nr. kolejny czasopisma. Miałem to wczoraj w reeu. Pierwszy odruch -kupić. Potem refleksja - zajrzeć do środka. Na konieć rzut z obrzydzeniem z powrotem na półke.
Jedne z działów "Shomen-uchi ikkyo" przykro patrzeć. Jakieś zabytki z lat osiemdziesiątych. Potem fotoreportaz z jakiegoś dojo i zdjęcie chyba kote-gaeshi. Tori chyba patrzy uke w oczy podczas rzutu. Porażka.
Z tego co wyczytałem jest to organ Aikikai.. Ma mieszane uczucia..

Aiki
PS jeżeli cos przekręciłem to przepraszam
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tatami
Spis treści:

* Wywiad z mistrzem T. Krzyżanowskim (4 dan Aikikai), dyrektorem AAI Polska, "odpowiedzialnym" za niezwykle dynamiczny rozwój tej organizacji.
* Musashi i Doraku - Dosyć nietypowy, jednak niezwykle ciekawy tekst poświęcony filozofii Musashiego Miyamoto, jednego z najsłynniejszych szermierzy wszechczasów.
* Sensei, prolegomena do dalszych rozważań - Pisownia japońskich nazw i terminów nie jest ujednolicona i przysparza wielu problemów. "To, co uchodzi w mowie potocznej, nie zawsze wygląda dobrze na papierze..." - to zdanie mogłoby posłużyć za motto artykułu poświęconego "sensejowi", słowu które zrobiło w aikido niewątpliwą karierę.
* Metody treningowe w Tomiki aikido - Tomiki aikido jest niezwykle ciekawym stylem, mającym wiele do zaoferowania w kwestii metodyki treningu. Bardzo interesujące rozwiązania stosowane w tym systemie przedstawia sensei K. Matuszczak.
* Tanto dori - Ciekawe a mało znane, techniki rozbrajania napastnika uzbrojonego w nóż przedstawia sensei Piotr Kirmiel. W tym numerze wariant Tsuki Kotegaeshi.
* Shomen uchi ikkyo - Shomen uchi ikkyo jest techniką sprawiającą sporo problemów osobom początkującym. Swoje uwagi na temat wersji omote tej techniki przedstawia sensei T. Krzyżanowski.
* Sprawozdania ze staży i imprez
* Czy wiesz, że...
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tatami
Garry - tamata smieszna technik to kote-gaeshi czy ude-kime nage?

Aiki
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tatami
Ja tylko przytoczyłem spis treści ze strony SAA, nie mam tej gazety przed oczami teraz.

Mi bardzo podobał się w tej gazecie tekst Musashi Doraku oraz tekst o odmianie japonskich slow.

Na temat poziomu prezentowanych technik sie nie wypowiadam, w koncu kazdy ma prawo robic jak potrafi. A skoro akurat u nas robi sie deko inaczej mozemy traktowac ta gazetke jako pismo przekrojowo-satyryczne :)))

Mysle ze roznice w wykonywaniu technik docieraja w zasadzie tylko do co bardzo zaawansowanych osob, dla poczatkujacych jest ok. Oni nie musza sie zastanawiac nad szczegółami. Wiec gazetka jest jak najbardziej na miejscu.

Aiku ty juz zeby zjadles na aikido, watpie zebys trafil na jakas nasza rodzimą publikacje. Kt. moglaby ciebie zaskoczyc. Dlatego byc moze ten magazyn do ciebie nie trafia.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tatami
ano.. jestem nie ten target jak mawiają PR-owcy

Aiki
  • 0

budo_waldek__goszcz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tatami
Polecam nowy numer "Frondy"- sporo o filozofii aikido, ogolnie budo, napisane przez ludzi spoza ruchu, niemniej na poziomie, bo pismo jest brandowe.
Przemknelo mi pare zdan o W.Kirmielu i powodach porzucenia aikido, generalnie tekst domagalby sie rzeczowej polemiki, bo o co warto sie w koncu spierac, jak nie o principia.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tatami
a tak BTW.. czy jest na polskim ( choć niekoniecznie) rynku jakies pismo traktujace głęboko o sztukach walki? A nie 5-/50 reklam i txtów marketingowych typu "najlepsze obozy u T.Sowińskiego III dan" umpa , umpa...


Aiki
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Tatami

a tak BTW.. czy jest na polskim ( choć niekoniecznie) rynku jakies pismo traktujace głęboko o sztukach walki? A nie 5-/50 reklam i txtów marketingowych typu "najlepsze obozy u T.Sowińskiego III dan" umpa , umpa...






taa jest





[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]





8) :-) :twisted:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tatami
ta głębia przeraża :-))))

Aiki
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024