Skocz do zawartości


Zdjęcie

O`sensei


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

O`sensei
Morihei Ueshiba to najciekawsza osoba o której słyszałem.
Historie z jego życia są niezamowite.
Tylko że niektóre nie mieszczą się w mojej małej głowie np. Znikanie. Czy to był fakt, sztuczka, czy wymysły innych? (choć ponoć jest to uwiecznione na video).
Historie typu pokonanie wielu uzbrojonych przeciwników lub pokazy niesamowitej siły są jeszcze do przyjęcia.
Ale zdarzenie w jego Dojo kiedy kazał się zaatakować swoim uczniom i w ostatniej chwili zniknął lub motyw na strzelnicy gdy kilku ludzi do niego strzelało a on nagle zniknął i zjawił się za ich plecami ciężko jest wyjaśnić.
Kim on był?
Nadczłowiekiem, Copperfieldem? Słyszałem nawet stwierdzenie że kosmitą :D

Jeśli znacie jakieś ciekawe historie to opiszcie je i powiedzcie co o nich sądzicie?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: O`sensei
Coraz trudniej o sensowne i prawdziwe przekazy. Ci którzy mogli powiedziec (Kobayahi, Tochei) nie zyja. Legenda rośnie. Choć to było nie tak dawno.

Aiki
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: O`sensei
Ja mam książkę, w której jest napisane, że umiał zmieniać swoją wagę ...
i np. mógł chodzić po filiżankach, nie tłukąc ich ....
I tym podobne bzdury ....
W większości wypadków są to po prostu bajki... wymyślone przez Japońców - oni podobno się w tym lubują ...
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: O`sensei

W większości wypadków są to po prostu bajki... wymyślone przez Japońców - oni podobno się w tym lubują ...


Japońce to se lubią pokolorować, ale dlaczego przyczepili sie do Ueshiby?
Przecież Miyamoto Mushashi też był niezłym lujem a takich historii o nim nie opowiadają.
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: O`sensei
Podobno istnieje jakies video, na ktorym O'sensei okrzykiem kiai przerwal lot ptaka.
Ale to raczej legendy krazace po sieci...
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: O`sensei

Coraz trudniej o sensowne i prawdziwe przekazy. Ci którzy mogli powiedziec (Kobayahi, Tochei) nie zyja. Legenda rośnie. Choć to było nie tak dawno.

Aiki


Koichi Tohei zyje! skoczek
Nawet tlumaczylem jego ostatnio udzielony wywiad w ktorym konsekwentnie zaprzecza jakoby Morihei Ueshiba "czynil cuda". Tohei podkresla, ze M.Ueshiba byl zwyklym czlowiekiem, jak kazdy z nas. To, co go jednak wyroznialo sposrod innych, to jego nadzwyczajna umiejetnosc relaksu ciala.
Aiki, to Saito Sensei umarl miesiac temu :angel:
Silvio
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: O`sensei

Coraz trudniej o sensowne i prawdziwe przekazy. Ci którzy mogli powiedziec (Kobayahi, Tochei) nie zyja. Legenda rośnie. Choć to było nie tak dawno.

Aiki


a od kiedy to K.Tohei sensei nie zyje? :lol: ty Aiki jak czasem cos powiesz....to nie wiadomo, smiac sie czy plakac....

Juz nie mowie o tym ze zyje jeszcze sporo bezposrednich uczniow Dziadka, tylko trzeba jezdzic do nich na staze zeby ich znac :wink: Oni czesto opowiadaja prawdziwe historie, nie jakies banaly powtarzane za niewiadomo kim. Ale zeby je poznac to trzeba pojechac.
A propos...najblizszy staz w Lesneven, w Bretanii, pn. Francja, z Tamura sensei. Majka tam bedzie!
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: O`sensei
Szczepan .. i kto to mowi o lekcewazeniu? Khem? Ton tej wypowiedzi jest wybitnie olewajacy. Pomylki sie zdarzaja każdemu. No i co ? nic.

to poniżej znalazlem szperając w necie

National Ki Conference, "Celebrate New Spirit" - June 26-30
Holiday Inn Hotel and Conference Center
Everett, Washington
The 2002 National Ki Conference will be led by Shinichi Tohei Sensei. Shinichi Tohei Sensei is the Director of Ki Society International and son Koichi Tohei Sensei. This will be Shinichi Tohei Sensei's first conference conducted on mainland USA.

Tamura nie widzial Dziadka od czasu kiedy sie wyniosł do Europy. I pytanie za dyche: Co mniemoze obchodzic Majka? Mam jednoznaczny stosunek do kobiet.

Aiki
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: O`sensei

National Ki Conference, "Celebrate New Spirit" - June 26-30
Holiday Inn Hotel and Conference Center
Everett, Washington
The 2002 National Ki Conference will be led by Shinichi Tohei Sensei. Shinichi Tohei Sensei is the Director of Ki Society International and son Koichi Tohei Sensei. This will be Shinichi Tohei Sensei's first conference conducted on mainland USA.

Aiki


I bardzo dobrze, ta informacja jest prawidlowa.
Koichi Tohei ma juz swoje latka, a jego syn jest pelen energii. Shinichi moze jezdzic na staze, prowadzic konferencje, bo dla starszych ludzi to jest jednak wyczerpujace. Mistrzowie Aikido to tez ludzie.

Przyszlo mi do glowy, Aiki, ze Koichi Tohei powinien teraz wysłać maila na Budo Forum:
"wiadomosci o mojej śmierci są mocno przesadzone" :-)
Silvio
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: O`sensei
no pomylilem sie.. i co ? Sensacja?
Aiki
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: O`sensei

Tamura nie widzial Dziadka od czasu kiedy sie wyniosł do Europy.



Sensei Tamura byl uchi deshi O'sensei przez wiele lat i co on mógł wiedzieć o tych różnych cudach-niewidach .Najlepszy sposób na wiedze to książki i opowieści ludzi którzy osensei nie widzieli .No bo po co ?Myślę że po wyjezdzie do Europy wszystko co nauczyl się od O'sensei -pozapominał .
Dodam jeszcze że na tym stażu będzie obecny jeszcze jeden zapominalski - sensei Yamada .
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: O`sensei

Tamura nie widzial Dziadka od czasu kiedy sie wyniosł do Europy. I pytanie za dyche: Co mniemoze obchodzic Majka? Mam jednoznaczny stosunek do kobiet.

Aiki


Taaaaaaa..... za to Savagnego sensei i J.Wysocki, to dlugoletni studenci Dziadka :lol:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: O`sensei
bo był oponiżej pasa..... hehehehe :)
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: O`sensei
Witam :-)
Zgadzam sie ze Szczepanem....
Faktycznie istnieje JESZCZE (bo nie wszyscy jeszcze zyją) możliwość pobierania nauk na stażach od bezpośrednich uczniów O'sensei i nalezy z nich jak najbardziej korzystać...- bo nie wiadomo jak jeszcze długo... (są juz w dosyć zaawansowanym wieku...).. Jest to najlepsze bo najbardziej bezpośrednie odbieranie tego co zostawił O'sensei... Dziwi mnie lekceważący stosunek niektórych osób do uchidechi O'sensei (w tym sensei Tamury).. Osoby te pobierały nauki najbliżej u "żródła".. należy im sie szacunek (nawet gdy ktoś ćwiczy Aikido różniące sie od Aikido jednego z nich) - moim zdaniem (i staram sie w miare własnych możliwości tak postepować) największa korzyścią jest uczestniczenie w stażach z Tymi nauczycielami... można na nich tylko skorzystać....
Od 1989 r. (wizyty sensei Tamura w Szczecinie) uczestniczyłem w wielu stazach z Tamura sensei... a nigdy nie słyszałem aby musiał od O'sensei "uciekać" albo sie "wynosić"...
Osobom które są zainteresowane "pobieraniem nauk bezpośrednio u żródła" polecam staż w Lesneven, na którym ponownie będę (po raz 5)... gdzie ma bys sensei Tamura i sensei Yamada....
pozdrawiam... :-)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: O`sensei
To Szczepan:
"Taaaaaaa..... za to Savagnego sensei i J.Wysocki, to dlugoletni studenci Dziadka"

hmm jezeli tak uwazasz... nie bede sie spieral. W koncu to Ty weszz wszystko.:))

Aiki
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024