Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Aikido to jest kompletny system walki?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
165 odpowiedzi w tym temacie

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?
okiej ludziska kończymy temacik 8)
goniah co u ciebie? czego na maila nie odpowiedziałaś?
  • 0

GośćGuest_budo_Dakhr_*

Guest_budo_Dakhr_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?

Mam szacunek do bjj bo jak mi Fiodor (2 dan aikido od shihana Wysockiego, a nie 1.5 roku w chujowej sekcji) mówi, że jest w porzu, to kładę uszy po sobie.


Dżizas, jak sensej mówi to, jak sensej mówi tamto, czy wy sami nie myślicie? Czy tylko zdajecie się na opinie innych.
Widocznie na treningu też się u Was nie sprawdza czy jakaś technika działa,a jedynie zadawalasz się stwierdzeniami
senseja jak coś Ci nie wychodzi, mam rozumieć.

Niemniej jednak wielu ludzi z aikido, których ogromnie szanuję udowodniło, że aikido jest skuteczne w walce


Można to zobaczyć gdzieś na filmie video?, a może chociaz jakieś nazwiska i miejsca zdarzeń z prasy ?

Argument, że aikido trzeba ćwiczyć 50 lat żeby dało radę, jest nieprawdziwy - bo z moich obserwacji (nie doświadczeń)
wynika, że tylko może jakieś 10, jak Bozia dała talent.


A co jak Bozia nie dała talentu, 10,20 następnych lat treningu?

Bez odpowiedniej metodyki treningowej, pod kątem walki, efekt w postaci umiejętności skutecznej samoobrony,
nigdy nie będzie miał miejsca, powodzenie BJJ polega ne rewelacyjnej metodyce treningowej.
Podstawowe zalety to :
1.Logika.
2.Techniki, przetestowane w turniejach wolnej walki , ciągle ewoloujące.
3.Łatwość przyswajania wiedzy technicznej, wyrażająca sie w odpowiednio szybkim przyswajaniu tej wiedzy z aplikacją do rzeczywistych zastosowań.

Ale trudno to zrozumieć komuś kto, bazuje na centralizacji, dostosowaniu sie do przepływu siły przeciwnika i innych tego rodzaju
rewelacjach ludzi wschodu.
Ja dziękuje, zostanę jednak przy sprawdzonych pragmatycznych, zachodnich systemach.
Nie martw się goniah jakoś przeżyje bez Aikido :wink:

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?
Już dobrze zgadzamy się z Tobą... Bjj jest najlepsze, aikido jest do dupy , czy jak tam uważasz ...
Mam tylko jedną prośbę przestań więcej pisać na ten temat, bo nóż w kieszeni sam się otwiera :twisted:
  • 0

GośćGuest_budo_Dakhr_*

Guest_budo_Dakhr_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?

Już dobrze zgadzamy się z Tobą... Bjj jest najlepsze, aikido jest do dupy , czy jak tam uważasz ...


Ja twierdzę tylko, że Aikido nie nadaje się do walki, i nie moge zgodzić się z wciskaniem ludzidziom że jest inaczej, a zwłaszcza z tym, że jest to kompletny system walki.
Są inne dobre systemy do walki, Zapasy, Judo,Sambo, Shidokan.

Mam tylko jedną prośbę przestań więcej pisać na ten temat, bo nóż w kieszeni sam się otwiera


Nie przestanę pisać do momentu, kiedy będą się pojawiać teksty w tym tonie, albo temat zostanie zamkniety przez Moda lub Admina.
Z resztą już o to prosiłem bo wiedziałem że się to tak potoczy.

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?
Do Dakhr

Ja twierdzę tylko, że Aikido nie nadaje się do walki, i nie moge zgodzić się z wciskaniem ludzidziom że jest inaczej

Musisz być bardzo nieszczęśliwy. Taki buntownik bez powodu.
A może powód jakiś był? np. nikt cię nie lubił z tego środowiska kiedy trenowałeś Aiki albo nic ci nie wychodziło na treningu i próbujesz jakoś odreagować na forum?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?
Widze ze wszystkim pokonczyly sie argumenty konkretne i zaczynaja sie wycieczki osobiste. 11 stron to moze wystarczy?
Zamykam topic.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024