Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kofeina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Gusti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z siłowni

Napisano Ponad rok temu

Kofeina
Po przeczytaniu artykułu w MH na temat działania kofeiny postanowiłem dowiedzieć się jakie są wasze opinie na ten temat.
Skupmy się na działaniu kofeiny pod kierunkiem treningu. W artykukle ze wspomnianej wcześniej gazety autor pisze że kofeina pobudza system nerwowy, przyśpiesza oddech i zwiększa ciśnienie krwi ( co nie wątpliwie jest prawdą). Wspomina też że według najnowszych badań pod jej wpływem zwiększa się wydzielanie wapnia ,który to ma mieć wpływ na siłę napięcia mięśni podczas treningu.
Zaleca jednak kawe przed treningiem zastąpić colą lub tabletkami, ponieważ w kawie są inne skadniki osłabiające efekty podane wyżej:P
W podsumowaniu ujęto że dostarczenie organizmowi przed treningiem dawki kofeiny odpowiadającej tej zawartej w 1 filiżance kawy ( nie podano jakiej kawy :P ) zwiększa o 30% skuteczność treningu.
Co o tym myślicie ?
Jeśli o mnie chodzi to przez jakiś czas podczas treningu piłem tigera, i nawet jestem w stanie przychylić się do opini z MH (lecz nie jestem tego do końca pewny jej działania)
Kolejna sprawa na temat której chciałbym się czegoś dowiedzieć to łaczenie kofeiny z kreatyną ponieważ czytałem rózne opinie na ten temat.
Co wg. was jest lepsze przed treningiem: napój energetyczny czy tabletki kofeinowe?
PS. Sorry za jakiś taki podniosły ton posta ale rozgrzewam się przed wypracowasniem z polaka , które musze jeszcze dzisiaj napisać :mur:
  • 0

Blackzone
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1952 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:siłownia
  • Zainteresowania:[][][]-----[][][]

Napisano Ponad rok temu

Re: Kofeina

jak dla mnie niezabardzo jest o czym dyskutować. :P
Kawa i Cola przed treningiem jak dla mnie odpada.
Tabsy np. Life Energy TRECA jest OK
Tiger też jest OK. Ale na dłuższą metę drogo wychodzi.
Stacki z kreatyną i kofeiną też są OK.
Jedyna ważna rzecz to to aby nie brać tych rzeczy ciągle bo organizm się przyzwyczaja a poza tym jest to niezdrowe. Cyklicznie jak najbardziej polecam.

 

Chodzi o ten produkt: http://www.fabrykasi...0-tabl-2,p.html


  • 0

ooleg
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kofeina
sama kofeina ( najlepeij bezwodna stosowana w wielu stakach ) przed treningiem jak najbardziej wskazana co do ilości w porcji to już trzeba podejść indywidualnie ,

co do kredki i kofeine nie ma przeciwskazań , ale nie myl kofeiny z kawa tu moze wystapic delikatne opózniej wchanialności kretyny ze wzg na związki zawarte w kawie
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024