Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krzysiu - step by step


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
271 odpowiedzi w tym temacie

Krzysiu1418048788
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krzysiu - step by step

takie sa skutki braku rozgrzewki odpowiedniej


Miałem się rozgrzać przed schyleniem po brzdąca? :] Nie wiążę tego z ćwiczeniami, bo miałem tydzień regeneracji i właśnie go skończyłem. Nigdy czegoś takiego nie miałem. Na razie bez zmian, poruszam się z trudem i bólem. Czytałem, że w większości przypadków ból mija po tygodniu :przestraszony: i jeśli nie minie trzeba się zgłosić do lekarza. Ja mimo wszystko pojadę, żeby zobaczył czy z kręgosłupem wszystko ok. Czuję się jak niepełnosprawny. Idę się położyć. Trzymajcie się chłopy.
  • 0
Moja duma - mały Krzysiu ;-)

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: Krzysiu - step by step
Heh ramzi chyba cierpi ostatnio na syndrom rowera... :hyhy:

no i takie podejście mi sie podoba
boli to idę do lekarza a nie czekam ze samo przejdzie
  • 0

datulus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3363 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piwniczanka FC

Napisano Ponad rok temu

Re: Krzysiu - step by step
kurwa a skad wywnioskowales ze on sie porzadnie nie rozgrzal? wogole skad znasz przyczyne tego bolu? jaka jest twoja pewnosc ze to wogole przez silke?!
  • 0
wakacyjne, bez spinki :)

GośćGuest_kosior_*

Guest_kosior_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Krzysiu - step by step

A i przypomniało mi sie ze pomaga przynajmniej doraźnie powiszenie sobie na drążku tak żeby nogi swobodnie zwisały wtedy kręgosłup sie rozciaga
i ból powinien minać ale jak mówie doraźnie. A tak to lekarz.



mi to samo babka powiedziala w poradni wad postawy , zebym sobie wisial tak na drązku luźno , zawsze tak robie przed MC

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krzysiu - step by step

kurwa a skad wywnioskowales ze on sie porzadnie nie rozgrzal? wogole skad znasz przyczyne tego bolu? jaka jest twoja pewnosc ze to wogole przez silke?!

wszystkie naciagniecia, bole sa zwiazane z niedobrym rozgrzaniem organizmu i brakiem rozciagania, jesli mowa o ludziach cwiczacych

Miałem się rozgrzać przed schyleniem po brzdąca?

nie przed treningami
  • 0

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: Krzysiu - step by step
Milcz i łap sasquatch'a :rotfl:
  • 0

Krzysiu1418048788
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krzysiu - step by step
Nie Ramzes, to nie to. Zawsze się rozgrzewam przed i rozciągam po treningu. Zresztą teraz miałem tydzień przerwy więc wątpię czy to efekt ćwiczeń. Znalazłem coś takiego: "Wystarczy jeden nagły ruch: dźwignięcie, pochylenie się, potknięcie czy zerwanie z łóżka i nagle czujesz w plecach ostry ból. Jeśli jest tak silny, że nie możesz się ruszyć, pewnie złapała cię rwa kulszowa. "
I tak było ze mną. Przy nagłym pochyleniu się czekał mnie nokaut. Analizując sytuację przypominam sobie, że cały dzień podnosiłem małego (tak z kilkadziesiąt razy) Mały ma zapalenie krtani i jest płaczliwy i drażliwy. Lubi jak go noszę i się uspokaja... Nieszczęścia chodzą parami. Pewnie to moje podnoszenie było niezbyt czyste technicznie :rotfl: a on już trochę waży. Wniosek - nie róbcie dzieci, bo Was wykończą :looka: A tak na poważnie to trochę lipa, bo nawet jak przejdzie szybko to i tak pewnie będę bardziej podatny na tego typu urazy. Nie mówię już o treningu. Wczoraj sobie zrobiłem rozpiskę na najbliższe 4 tygodnie :zalamany: A dziś w nocy czułem jak klatka się odbudowuje... No nic, nie ma co smucić. Czuję, że to długo nie potrwa i jutro będę już "na chodzie". Na pewno przedłużę przerwę co najmniej o kolejny tydzień i zawieszam na razie dziennik do odwołania. Dzięki za wsparcie i do kolejnego wpisu! Tymczasem!
  • 0
Moja duma - mały Krzysiu ;-)

BARKY
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krzysiu - step by step
pare dni i pewnie przejdzie ;) smaruj sie mascia i oszczedzaj przez kilka dni i powinno byc gites :]
  • 0

Krzysiu1418048788
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krzysiu - step by step
Witajcie w ten wyjątkowy dzień. Co robicie w Sylwestra? Nogi i barki? Hehehe :] U mnie trochę lepiej. Lekarz nie zrobi mi prześwietlenia, bo musi najpierw minąć ból całkowicie. Na razie prześwietlenie wykluczyłoby jedynie złamanie i coś tam jeszcze... I to raczej nie jest rwa kulszowa, tylko po prostu pech. Powinno szybko przejść... Leczenie wygląda tak: łykać środki przeciwbólowe i przeciwzapalne, masaż bolącego miejsca i wcieranie maści. Dziś byłem na basenie w Sopocie z rana.
Dołączona grafika
Popływałem trochę, skorzystałem z masaży wodnych i jakuzzi. Wiszę też na drążku dość często. No i czuję się o wiele lepiej niż np. wczoraj i przedwczoraj. Mogę już chodzić, schylać się (powoli), klękać itp. Kurde, docenia się nawet to, że potrafisz zawiązać sznurowadła... Trochę mi ta kontuzja otworzyła oczy. Czuję się na tyle dobrze, że odstawiam tabletki przeciwbólowe na wieczór i będę się leczył w inny sposób.
Dołączona grafika
Myślę o zakupie piłki, by wzmocnić korpus. Czytałem, że jest świetna, a jej koszt to ok. 50 zł. Jak już się wykuruję, to zacznę od kilku tygodni ćwiczeń na mięśnie leżące przy kręgosłupie. Wszystkie ćwiczenia na piłce+mostki na łokciach itp. ćwiczenia. Znalazłem już w swojej prasie wiele ćwiczeń na piłce...
Dołączona grafika
Podobno przy moich celach sprawdza się wspaniale, a przy okazji może żonę wkręcę w ćwiczenia fitness... Niech trochę poćwiczy (nie musi chudnąć, ale tak dla zdrowia).
No a na ten pijany wieczór życzę Wam wszystkim szampańskiej zabawy do białego rana i niedużych spadków przez ten wieczór. Zalejcie pałę chłopaki :ok: :?:
  • 0
Moja duma - mały Krzysiu ;-)

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krzysiu - step by step
hehe kurwa no wypas te twoje wpisy sa, szczegolnie te fotki :hyhy: pilka dobra sprawa uzywana w fitness dosc czesto :P glownie miesnie brzucha sie na nich cwiczy, wyborowa :padam:
  • 0

GuZu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2691 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Piła
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krzysiu - step by step
Ale tu dawno nie zagladalem!

Krzysiu, musze ci pogratulowac, bo mimo pracy i zajmowania sie bobasem masz czas na cwiczenia i prowadzenie dziennika. W dodatku prowadzisz go wrecz zajebiscie. Nic nie jest monotonne, ciekawe fotki.
Dalszej wytrwalosci w dazeniu do celu [prawie jak zyczenie noworoczne :D ]

Jeszcze raz gratuluje!
  • 0
Everybody wants to be a bodybuilder but nobody wants to lift so heavy ass weights

Krzysiu1418048788
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krzysiu - step by step
Dzięki chłopaki. We wtorek ruszam z treningiem i już nie mogę się doczekać. Ból pleców już mi nie dokucza... Tylko rankiem, jak jeszcze nie jestem "rozruszany" :P troszkę boli, ale to pikuś. Kupiłem już tę piłkę, o której pisałem i kosztowała mnie tylko 15 zł (w Tesco) :rotfl: Mam już trening na mięśnie korpusu i od niego zacznę. Myślę, że pierwsze 4 tygodnie po kontuzji zajmę się tylko mięśniami korpusu. Później już normalny trening, trzeba troszkę nadrobić. No i zostawię sobie kilka ćwiczeń na korpus i wplotę sobie do treningu masowego. Muszę kończyć. Nara byki! :ok:
  • 0
Moja duma - mały Krzysiu ;-)

BARKY
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krzysiu - step by step
uwazaj po kontuzji ! nie przecholuj,bo bedzie sie ciagnelo za toba miesiacami a moze i nawet latami !!! :]
  • 0

Krzysiu1418048788
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krzysiu - step by step
Wtorek, 06.01.2009r. Dzień 1 po przerwie ;-)

Postanowiłem numerować dni od nowa, ponieważ zagubiłbym się w tym wszystkim. Będę numerował tylko dni treningowe, aby zobaczyć za jakiś czas ile dni w roku poświęciłem na trening. Dziś mój wielki powrót! Rozpoczynam od treningu korpusu i będę go wykonywał przez kolejne cztery tygodnie. Boję się o swój kręgosłup, wiec ten pierwszy trening był bardzo ostrożny, uważałem, żeby nie przesadzić. Powtórzenia przy każdym ćwiczeniu wahały się między 15-16. Na następnym będzie więcej. Zaczynamy:

Ćwiczenie 1:


Dołączona grafika

Ćwiczenie 2:


Dołączona grafika

Ćwiczenie 3:

Dołączona grafika

Ćwiczenie 4:

Dołączona grafika

Ćwiczenie 5:


Dołączona grafika

Ćwiczeń chyba nie muszę opisywać :] Wszystkie ćwiczenia wykonuje się w 2 seriach. Przerwa między kolejnymi seriami wynosi 30 sek. Po każdym tygodniu następują zmiany ćwiczeń na inne, myślę, ze po 4 tygodniach mięśnie korpusu będą gotowe na ćwiczenia z ciężarami. Piłka sprawdziła się znakomicie, trening wbrew pozorom dość ciężki. Trzeba opanować równowagę na piłce :D
No i najlepsze. Jeszcze tydzień temu nie dałbym rady wykonać ławki rzymskiej (nawet jednego powtórzenia). Dziś bez bólu i problemu dałem radę całkiem nieźle. Oby zdrowie dopisało. Wam i mi... Pozdrawiam!!!
  • 0
Moja duma - mały Krzysiu ;-)

Krzysiu1418048788
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krzysiu - step by step
08.01.09r. Czwartek. Dzień 2.

Zwiększyłem liczbę powtórzeń do 20 w każdym ćwiczeniu. Przy niektórych ćwiczeniach bez problemu, przy niektórych z wielkim trudem. Mam już pomysł na trening do czerwca. Oczywiście jeśli jakaś choroba się nie przyplącze i nie trzeba będzie później odrabiać.
Przez styczeń ćwiczenia na piłce, luty zrobię sobie ACT od nowa + piłka, no i od marca masa + piłka. Ogólnie piłka to niezłe urozmaicenie do domowych siłowni. Na każdą partię można dołożyć kilka ćwiczeń. Takie urozmaicenie to pewnie bodziec do wzrostu.
A to fotka z "testowania" piłeczki :D

Dołączona grafika

Muszę jeszcze bardziej zadbać o posiłki, a właściwie o pory posiłków, bo czasem z 5 godzin nic nie jem... :mur: Dziś np. do szkoły wziąłem tylko owoce. No ale ogólnie nie jest źle, oby zawsze takie zmartwienia były...
Tak poza tematem to Trójmiasto zasypane... Wczoraj w korku stałem z godzinkę. Ale i tak najlepsza była obwodnica... TIR nie mógł ruszyć i zablokował pas. Drugi TIR chciał go wyprzedzić i cała obwodnica stoi... :idiota:
  • 0
Moja duma - mały Krzysiu ;-)

Krzysiu1418048788
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krzysiu - step by step
10.01.09r. Sobota. Dzień 3.

Dziś trening dopiero o 19:00. Wszystko zrobione po 20 powtórzeń. Zgodnie z rozpiską treningową w następnym tygodniu będę wykonywał zupełnie inne ćwiczenia. Takie urozmaicenie zapewne ma sens. Cieszę się, że po bólu pleców zostało już tylko wspomnienie. Wybiegłem już też znacznie w przód z planami treningowymi. Przed wakacjami wrzucę aeroby, w końcu kaloryfer trzeba odsłonić :] Czytałem, że bieganie obciąża dolną część pleców, więc w moim przypadku wolę sobie wybrać inny rodzaj treningu aerobowego. Myślę o takim:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Może być?
See Youuuu!!!
  • 0
Moja duma - mały Krzysiu ;-)

Lithuanian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Krzysiu - step by step
łądne rolki :hyhy:
  • 0

darOOO110
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kulturystyka,motoryzacja,imprezki

Napisano Ponad rok temu

Re: Krzysiu - step by step
pojezdzil by na niej yyyyy na nich :rotfl:
  • 0

Krzysiu1418048788
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krzysiu - step by step
13.01.09r. Wtorek. Dzień treningowy 4.
Zgodnie z rozpiską treningową zrobiłem dziś zmianę ćwiczeń. Brzuch palił, więc wszystko poszło grejt. Nie mam siły i czasu dziś opisywać poszczególnych ćwiczeń... Zrobię to na 100% ale nie wiem kiedy (jutro, może pojutrze w najgorszym razie).
Cieszy mnie dziś to, że kupiłem sobie fajne butki ponad 50% taniej. Magia wyprzedaży. Zamiast 250 tylko 120. Znalazłem też fajne przepisy na tuńczyka (muszę go bardziej wyeksponować w moim menu). Szczególnie cieszę się z pasty na kanapki, bo lubię takie rzeczy. Jutro jak czas pozwoli to zrobię fotorelację z kuchni, ale nic nie obiecuję. Ostatnio cierpię na chroniczny brak czasu. Ale treningu nie odpuszczam (wcześniej niestety tak robiłem i prowadziło to do całkowitego zaniechania). No dobra, nie ględzę już tylko idę w kimę. See Youuu!!!
  • 0
Moja duma - mały Krzysiu ;-)

Krzysiu1418048788
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krzysiu - step by step
15.01.09r. Czwartek. Dzień treningowy 5.

Dziś oprócz treningu zrobiłem sobie dzień kulinarny.
Na pierwszy ogień koktajl! Robi się to w najprostszy w świecie sposób, a smakuje wyśmienicie (przynajmniej mi). Pewnie większość z Was zna te przepisy, ale może się komuś przyda.
Bierzemy to co mamy na zdjęciu:

Dołączona grafika

Dajemy pół jogurtu naturalnego, pół kostki twarogu, łyżkę miodu, banana i na oko mleka... Wszystko miksujemy i gotowe. Można pić po treningu, no i na rano też coś zostanie.

Dołączona grafika

Zrobiłem też sobie sałatkę z tuńczykiem.
Tu przepisów jest ogrom. Ja zrobiłem sobie z ryżem, kukurydzą, groszkiem, ogórkami kwaszonymi, jajkiem, jogurtem naturalnym na pół z majonezem. Wystarczyło wymieszać i wstawić na jakiś czas do lodówki. Super smakuje też jako pasta na kanapki.

Dołączona grafika
Dołączona grafika

No i na koniec to akurat nie ja a moja żona piecze mi z mąki żytniej takie oto bułeczki z nadzieniem (może być ser, może być dżem, w zależności od gustu) Nie podam przepisu, bo nie znam, ale zajebiste są, więc wklejam. Może ktoś pozazdrości :rotfl:
Dołączona grafika

See Youuu!!!
  • 0
Moja duma - mały Krzysiu ;-)



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024