Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nietypowy rozwój mięśni klatki piersiowej.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Bakoos
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nietypowy rozwój mięśni klatki piersiowej.
Witam wszystkich. Jestem tu nowym użytkownikiem i trochę mało obeznanym... więc proszę bardzo o powstrzymanie złośliwych komentarzy (jeśli takowe będą :D) i proszę o wyrozumiałość :D
Tak więc szukałem tematu w którym mógłbym znaleźć odpowiedź na pytanie które mnie coraz bardziej nurtuje.
Otóż mam 16 lat, wzrost 184 cm i ważę ok. 64 kg ćwiczę od jakiegoś roku (niestety miałem trochę przerwy, więc mnie ma jeszcze takich efektów jak powinny być, ale to już inna historia), a więc do sedna... zauważyłem jakiś już czas temu że mięsień klatki piersiowej, prawy (nie wiem jak się fachowo nazywa :D) nie jest tak samo podkreślony, uwydatniony (po prostu jest jakby mniejszy) niż lewy, który się bardzo ładnie rzeźbi i rosie. Nie wiem może z czasem to minie, ale chciałbym znać jednak odpowiedź, jeśli z wiekiem/ nabraniem masy to nie minie, wówczas co mam robić?
Od razu zaznaczam, że nie chce żadnych białek, wspomagaczy i innych sterydów... jadę cały czas naturalnie.
Proszę o odpowiedź

p.s.
jak coś to mogę zrobić kilka fotek :D


Pozdrawiam.
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowy rozwój mięśni klatki piersiowej.
Fotki daj jak najbardziej. A żeby wyrównać to rób na mniejszą stronę 1-2 powtórzenia więcej. I nie słuchaj kumpli mówiących że samo minie, samo może zlecieć G.... z nieba.
  • 0
Dołączona grafika

Bakoos
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowy rozwój mięśni klatki piersiowej.
Dzięki za jakikolwiek odzew, fotki zapodam jutro bo dzisiaj to już... światła nie ma :D
Tylko jednego nie rozumiem, na jedną stronę robić więcej powtórzeń... o ile to da się przy sztangielkach to jak z gryfem nie za bardzo, no chyba że dołożyć te 5 kg la prawą stronę.. :D
  • 0

hotdog1990
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowy rozwój mięśni klatki piersiowej.
Dokładania na jedna strone gryfu dodatkowego obciazenia to stanowczo nie polecam. Mozesz korygowac to hantelka ale musisz liczyc sie ze to troche potrwa i nie rob za duzo cwiczen na ta jedna strone zeby nie stala sie silniejsza od drugiej.
  • 0

B-Real
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowy rozwój mięśni klatki piersiowej.
Też tak lewy płat klaty mam goszy niż prawy ... nikt zbytnio tego nie widzi ale ja widze ... tak jak bym miał pęknięte coś tam w środku kiedyś i jak by sie krzywo zrosło ... w sumie mogło i tak być jak byłem mały ...
  • 0

Mefisto2008
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jasło

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowy rozwój mięśni klatki piersiowej.
Witaj Bakoos

Może się mylę ale niesymetryczność mięśni klatki piersiowej jest spowodowane złym sprzętem czyli po prostu sądzę że ćwiczysz w domu na sprzęcie wykonanym przez siebie, nie piszę że każdy sprzęt zrobiony własnoręcznie jest zły ale znam przypadek znajomego. Zrobił sobie gryf łamany "zbyt złamany" i po kilku miesiącach nie mógł nadgarstkami ruszyć bo tak były obciążone przy ćwiczeniach złym gryfem. Także przed wykonaniem jakiegokolwiek sprzętu domowego radzę dokładne przyglądnięcie się mu w sklepie sportowym. Co do skorygowania mięśni to to samo radze co wyżej pisali użytkownicy czyli trochę bardziej popracowac nad mniej ukształtowaną częścią ciała lecz nie za dużo bo wtedy przerośnie inne i znów problem z symetralnością ...

pozdrawiam
  • 0

Bakoos
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowy rozwój mięśni klatki piersiowej.
Co do sprzętu to mam wszystko kupione właśnie w sklepie sportowym, ławeczkę, gryf i obciążenie, na prawdę dobrej jakości więc to chyba nie od tego... no będę ćwiczył wg. Waszych porad, już wczoraj robiłem jedną serie więcej na prawą rękę.
Miałem wstawić jeszcze fotki, wstawię na bank tylko muszę sobie do aparatu baterię kupić :D
  • 0

sufmati
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowy rozwój mięśni klatki piersiowej.
U mnie występuje coś podobnego tylko, że na opak. Może dlatego, że jestem po części leworęczny (i w całości lewonożny xD) i mam trochę silniejszą lewą i ta strona może lepiej się rozwija. U mnie na szczęście widuję to czasami, jak siedzę np. na krześle, ale po jakimś czasie wszystko wraca do normy.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024