Skocz do zawartości


Zdjęcie

trening a schorzenia kręgosłupa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

adam80
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

trening a schorzenia kręgosłupa
witam mam takie pytanie
chciałbym zacząć trening z ciężarami niestety nie wiem jak to zrobić gdyz 6 lat temu uległem wypadkowi
na skutek którego doznałem urazu kręgosłupa odcinek lędźwiowy i szyjny (najgorzej ucierpiał)często dokuczają mi bóle w tych odcinkach
chciałbym zacząć trening celem ogólnie spalenia nadmiaru tłuszczu :)( który sie uzbierał od czasu wypadku,wzmocnić mięśnie przykręgosłupowe i brzucha )dopiero później popracować nad kształtowaniem mięsni(rzeźba)
czy warto ćwiczyć małymi ciężarami?
jak ułożyć plan treningu?

p.s mam 28lat,wzrostu176cm,ok.86kg:(((

pomóżcie !!jest to dla mnie ważne gdyż od tego może zależeć to jak długo jeszcze bede chodzil
o własnych nogach
  • 0

VanDamme

    Doradca

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1982 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd. Wlkp.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:V
  • Wzrost [cm]:A
  • Biceps [cm] :N
  • Klatka piersiowa [cm]:---
  • Pas [cm]:D
  • Udo [cm]:A
  • Przysiad [kg]:M
  • Wyciskanie [kg]:M
  • Martwy ciąg [kg]:E

Napisano Ponad rok temu

Re: trening a schorzenia kręgosłupa
wiesz to jest poważna sprawa

odcinek ledzwiowy jest najbardziej obciazony podczas cwiczen, wiec nie wiem czy było by wskazane podnoszenie sporych ciezarow skoro odczuwasz niekiedy bóle w tym miejscu kregoslupa

lecz jesli zalezy Ci na spaleniu tkanki tluszczowej, rob cwiczenia z malymi obciazniami, zeby organizm mógł sie wypocic podczas cwiczen- okolo 35-55% - maskymalnych osiagow

nie rob martwego ciagu ! jest strasznie niekorzystny dla kregoslupa, wyciskanie sztangi zza glowy, rowniez odradzam, wiekszosc cwiczen rob siedzac lub lezac

zrob prowizoryczny trening a my postaramy sie go ocenic
  • 0

WTF ?

Dołączona grafika


Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening a schorzenia kręgosłupa
to moja rada brzmi tak: wykonuj "dzieńdobry", mc itp. z niewielkimi obciążeniami po treningu który obciąża plecy wykonuj unoszenie nóg w zwisie na drabinkach/drążku co rozciągnie twoje prostowniki (mięśnie otaczające kręgosłup). A jeszcze zadam takie pytanie, czy twój kręgosłup jest "cały"? Czy miałeś jakieś problemy z "dyskami"/ złamany kręgosłup/ uszkodzone kręgi?
  • 0
Dołączona grafika

adam80
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening a schorzenia kręgosłupa
[quote name='chudy135' date='31.08.2008 - 15:35 ' post='26460']
to moja rada brzmi tak: wykonuj "dzieńdobry", mc itp. z niewielkimi obciążeniami po treningu który obciąża plecy wykonuj unoszenie nóg w zwisie na drabinkach/drążku co rozciągnie twoje prostowniki (mięśnie otaczające kręgosłup). A jeszcze zadam takie pytanie, czy twój kręgosłup jest "cały"? Czy miałeś jakieś problemy z "dyskami"/ złamany kręgosłup/ uszkodzone kręgi?
[/quote
było małe pęknięcie:))).a po za tym skoro chcesz szczegółów to masz:))

zaostrzenie tylnych krawędzi trzonów przylegających do krążka międzykręgowego C-6/C-7 i dyskopatia
na tym poziomie w postaci zwężenia krążka międzykręgowego.dyskopatia L5/S1.
zmniejszona lordoza kręgosłupa szyjnego.
zmniejszenie rezerwy płynowej na przedniej powierzchni rdzenia kręgowego w odcinku C3-C6.
Zwężenie tarczy międzykręgowejC6-C7,ma charakter niepełnego bloku trzonów kręgowych C6-C7
na poziomie Th5/Th6 tylno -lewoboczna pjm. z modelowaniem worka oponowego
ze zniesieniem rezerwy płynowej na przednio
lewobocznej powierzchni rdzenia kręgowego
przewlekły zespól bólowy poprzeciążeniowy kręgosłupa.
asymetria średnicy tętnic kręgowych,podwyższony RI po stronie prawej
itd
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening a schorzenia kręgosłupa
Wiesz co, te schorzenia raczej nic mi nie mówią :) Zapytaj może lekarza czy w twoim przypadku cwiczenia siłowe są dobrym rozwiązaniem.
  • 0
Dołączona grafika

MaC406

MaC406

    B-52 Stratofortress

  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3269 postów
  • Pomógł: 2
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening a schorzenia kręgosłupa
Chodziłem na rehabiltacje plecow. Głownie cwiczenia silowe i rozciagajace. Najlepszym cwiczeniem ktore zawiera wszystkie te elementy jest przywiozanie szerokiej gumki okolo 5-8cm takiej jak wstazka np do klamki od drzwi i siedzenia na piłce. Odległośc siedzenia na pilce a drzwiami musi byc mniej wiecej na długosc twojego ramienia. Wykonujesz ruch przyciagajacy taki jak wykonuje sie robiąc najszerszy grzbietu ( jedna reką ) przyciagajc gumke do swojej klatki ( utrzymujac łokiec blisko tułowia ). Wykonujesz 30 powtorzeń i zmiana reki w czasie zmienia sie taką gumke na mniej elastyczną. Siedząc na piłce caly czas musisz korygowac swoje ułozenia ciala bo w przeciwnym wypadku poprostu deski.

MaC406

MaC406

    B-52 Stratofortress

  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3269 postów
  • Pomógł: 2
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening a schorzenia kręgosłupa
Ma to wygladac tak jak ponizej przedstawia fotka tylko uzywamy jednej reki.
Dlaczego jednej reki? Poniewaz mozesz miec jedna strone bardziej rozwinieta i bedziesz sobie dociagal ta silniejsza strona !
W taki sposob ocenisz swoja siłe i bedziesz wiedział czy jestes narazony na jakis boł. Lepiej powoli do przodu niz raz na maksa i koniec kariery.




To byłem kiedys Ja ale wyblakłem *shit*

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpg   8,42 KB   2 Ilość pobrań


adam80
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening a schorzenia kręgosłupa
dzięki za wskazówki napewno się przyda
tez chodziłem na rehabilitacje niestety z kasy chorych więc to było minimum jakieś ćwiczenia ogólnorozwojowe
jakieś uginanie ramion na wyciągach /sprawdzanie zakresu ruchów ramion /i zaobserwowania w którym momencie ruchu wystepuje ból.m.in:zauważyłem,że nie moge wykonywać zbyt raptownych skrętów tłowia,
  • 0

GośćGuest_STORM_*

Guest_STORM_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: trening a schorzenia kręgosłupa

Ma to wygladac tak jak ponizej przedstawia fotka tylko uzywamy jednej reki.
Dlaczego jednej reki? Poniewaz mozesz miec jedna strone bardziej rozwinieta i bedziesz sobie dociagal ta silniejsza strona !
W taki sposob ocenisz swoja siłe i bedziesz wiedział czy jestes narazony na jakis boł. Lepiej powoli do przodu niz raz na maksa i koniec kariery.




To byłem kiedys Ja ale wyblakłem *shit*

no szkoda ze tak wyblakłeś :) :D :D

MaC406

MaC406

    B-52 Stratofortress

  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3269 postów
  • Pomógł: 2
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening a schorzenia kręgosłupa
Jak masz jakies pytania to smiało wal przeszedlem profesjonalna 12 tyg rehabilitacje. Startowalem w martwym ciagu od 20 kg ( w pierwszy dzień ) a skonczyłem na 180kg ( w ostatnich tygodniach )



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024