Skocz do zawartości


Zdjęcie

mięśnie grzbietu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

tomek7388
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

mięśnie grzbietu
Cześć! Dziekuję za pomoc w ostatnim poście. Teraz mam pytanie o plecy :D. Chodzę na siłownie około 1,5 roku, w treningu pleców stosuję m.in. podciąganie sztangi wzdłuż tułowia, ale nie jestem w stanie wykonać 3x10 podciągnięć na drążku jak większość amatorów. Chodzi o to jakie ćwiczenia najlepiej wzmocnią grzbiet, coś zastępczego za drążek do czasu aż będe mógł wykonać to ćwiczenie. Wiem, że nad plecami trzeba solidnie pracować żeby mieć jakieś efekty.
  • 0

adi9adi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 251 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:SPORT

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie grzbietu

podciąganie sztangi wzdłuż tułowia

z tego co mi wiadomo to cwiczenie na barki i kaptury

jak chodzisz na silownie to moze tam jest taki przyrzad ulatwiajacy podciaganie tzn zakladasz troche obciazenia i jest latwiej wiecej zrobic, a jak takiego czegos nie ma to sciaganie drazka (szeroki uchwyt) do klatki na wyciagu gornym
  • 0

Z_A_P_E_R
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie grzbietu
Polecam odwiedzic strone:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tam są pięknie opisane ciczenia, co napewno ułatwi sprawe
  • 0

reynevan88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1834 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Sierpc
  • Zainteresowania:kobiety :D

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie grzbietu
co do podciagania sztangi wzdluz tulowia to faktycznie to cwiczenie jest na kaptury

jezeli nie dajesz rady samemu sie podciagac to mozesz poprosic kogos o podtrzymanie nog. wtedy bedziesz mogl czesc ciezaru przeniesc na odepchniecie sie nogami

a jezeli i wtedy bedzie Ci to sprawialo problemy zastepczo mozesz sciagac drazek na wyciagu (szeroki uchwyt najlepiej)

najlepiej popatrz w atlasie cwiczen :) link podal Ci Z_A_P_E_R
tam napewno znajdziesz odpowiednie cwiczenia, nie dosc ze bardzo przystepnie opisane to dodatku pokazany sposob wykonywania
  • 0

...::: LOVE EACH DAY :::...


adasko1418048738
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie grzbietu
tomek7388, jak nie dasz zrobic 3 serii po 10 powtorzen to zrob tak ze w kazdej serii robisz na maks nie patrz ile to bedzie ja tak robie i z kazdego treningu na trening idzie mi po jedneym powtorzeniu w kazdej serii wiecej:) przez pierwsze 2 miesiace z 4 serii po 5 robilem 9/8/8/7
no ale jezeli tak niechcesz to popros np. kolege jezeli z kims takim idziesz na silke zeby trymal cie za nogi i podciagal cie do gory:)
  • 0

tomek7388
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie grzbietu
Pomyłka, miałem na myśli podciąganie sztangi w opadzie nie wzdłuż tułowia i zapomniałem powiedzieć, że nie chodzę na profesjonalną siłownię, mam tylko hantle, sztangę i drążek także nie mogę używać wyciągów.
  • 0

adi9adi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 251 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:SPORT

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie grzbietu
no to podstaw sobie jakies cos (krzeslo albo cos w tym stylu) i jak bedziesz czul ze juz nie mozesz sie podciagnac to troche nogami sobie pomoz, to zamiast partnera
  • 0

reynevan88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1834 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Sierpc
  • Zainteresowania:kobiety :D

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie grzbietu
tak jak wyzej.
jesli cwiczysz sam to podstaw sobie cos zebys mogl odeprzec sie nogami
  • 0

...::: LOVE EACH DAY :::...




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024