Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mięśnie brzucha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

budo_czasami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie brzucha
Dziękuje bardzo za pomoc jestem bardzo wdzieczny
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie brzucha
Pora sie odezwac po dluzszej nieobecnosci. Robilem cwiczenia z tego filmiku i bodaj jeszcze jednego. Efekty sa naprawde zauwazalne. Mam nieco wiecej niz ci ktorzy wpisywali swoje wagi ale po 3 tyg juz bedzie cos widac u wiekszosci, nawet u tych bardziej ze sie tak wyraze okraglych. :P

Polecam
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie brzucha

Pora sie odezwac po dluzszej nieobecnosci. Robilem cwiczenia z tego filmiku i bodaj jeszcze jednego. Efekty sa naprawde zauwazalne. Mam nieco wiecej niz ci ktorzy wpisywali swoje wagi ale po 3 tyg juz bedzie cos widac u wiekszosci, nawet u tych bardziej ze sie tak wyraze okraglych. :P


no ja mam 182cm i 70 kg ,ale tak troche tłuszczu się na bokach i brzuchu ostało i taka opona się zrobiła :roll:

ps. za dużo pączków :|
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie brzucha
ja se zaczęłem od poziomu 2 i jede 2 dni a potem dzień przerwy. dzisiaj mam p[ierwszy dzień przerwy właśnie :) . mam jednak pewne obawy. mam drążek na futrynie i spokojnie moge sobie kolanka do klaty podrzucać ale nie wiem jak to będzie gdy będe musiał proste nogi podnosić... moze po prostu więcej razy podnosic kolanka zamias cale nogi... proponujecie jakis przelicznik (np. 1 podniesienie nóg = 3 podniesiena kolan) a moze jakaś technika, np nogi mam ugięte, ale podczas podnoszenie je podnosze... co proponujecie??
  • 0

budo_cooler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Iława

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie brzucha
a ja zoczołem od poziomu 1 i wydaje mi sie że zrobiłem dobrze
po co być kozakiem z nadwyrężonymi mięsniami brzucha :P
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie brzucha
joł, joł joł mój 100 post :] :) :) ale wracając do tematu. ja po prostu brzuszk jush ćwiczyłem i nie chciałem sobi marnować czasu jakimiśłatwimy ćwiczonkami :]. rozumisz.... a zreszto wydaje mi sie ze lepiej brać na siebie większy wisiłek to wg. mnie daje lepsze rezultaty. pozdroofka
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie brzucha
ja robie cwiczenia zapodane w Men's Health. Osobiscie uwazam ze sa niezle, ale przetestuje tez ABS ;]
  • 0

budo_hide
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie brzucha

a moze jakaś technika, np nogi mam ugięte, ale podczas podnoszenie je podnosze... co proponujecie??

A to bardzo ciekawe :)
Anyway, przylaczam sie do pytania o przeliczniki itd bo mam 190 wzrostu i jak zamontuje drazek to bede szural nawet kolanami po podlodze.. :)
Pozdrawiam
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie brzucha

a moze jakaś technika, np nogi mam ugięte, ale podczas podnoszenie je podnosze... co proponujecie??

A to bardzo ciekawe :)
Anyway, przylaczam sie do pytania o przeliczniki itd bo mam 190 wzrostu i jak zamontuje drazek to bede szural nawet kolanami po podlodze.. :)
Pozdrawiam


kurde... pomyliło mi sie. tam powinno być "je prostuje..." no... teraz dobrze :] :) :) :)

aha i czy to da taki sam efekt ja podnoszenie prostych nóg?? :>
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie brzucha
Qwert_il --- czasem wiekszy wysiłek moze miec gorsze skutki przetrenowanie jest złe wiec lepiej zaczac od poziomu 1 tak jak oni radza dla tych co juz ćwiczyli żeby wprawić miesnie do tego wysiłku

ja zawsze na kazdym poziomie jak miałem mało to dokładałem sobie troche ciwczen np. na poz.2 źle zapmietałem ilośc powtorzen i łupałem po 10 wiecej : PPPP potem sie dziwiłem co tak cieżko ; P

wiec zawsze sobei troche dokłądajcie te 5 powtorzen do np. podnoszen nóg w lezeniu do tej jakby swiecy

i warto też troche robić brzuszków skosnych tzn. prawy łokiec do lewego kolana i analogicznie na odwrót

ps. ja jestem na poziomie 4 zmodyfikowanym
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie brzucha
hehe. dzieki za troskę, ale ja brzuszek mam wyćwiczony (ale niestety tego nie widać ;/) np. na treningu mamy takie ćwiczenie: w leżeniu nogi lekko do góry i rysujemy cały alfabecik. ja w czasie jak inni się męczą alby to zrobić, ja robie cały alfabecik 2x i ze wzzystkimi polskimi znakami :) :):) ale uwarzam ze 2 to dobry poziom dla mnie.
aha i tam nie jest napisane ze trzeba zaczynać od A albo 1 poziomu... mozna zaczynać nawet od 7 poziomu ale trzeba był masterem ;p
  • 0

budo_cooler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Iława

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie brzucha
Qwert kurde znam cie już prawie rok :P
i chce cie jeszcze troche znać :P więc sie nie przetrenuj
lepiej małymi kroczkami do celu niż wielkimi - łatwiej coś przeczoć i sie potknąć
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie brzucha

Qwert kurde znam cie już prawie rok :P


Kurde nie tak głośnio... ludzie patrzą!! kurde jaki wstyd!!! Moderator!! prosze o usunięcie tej wiadomości ;) :) :):):) hehe zartuje . ale skupmy sie na moim pytanu... jak rozwiązać ten problem z zadługimi nogami?? :)
  • 0

budo_czasami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie brzucha
Skrucić je przy kolanach :) najlepszy sposób albo powiększyć futryna :P
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie brzucha
myślałem nad tym... ale gdy obetne nogi to wtedy bedą lżejsze i brzuszek nie bedzie tak ćwiczony jak powinien. a jeśli powiększyłbym futryne ro stary gdzie ja takie wysokie drzwi dostane??
  • 0

budo_czasami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie brzucha
Drzwi hmm może sam sobie je zrobisz albo najlepiej bez dżwi po co ci dżwi w pokoju :P co ty w nim ukrywasz ze ci są drzwi potrzebne :P
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie brzucha
bym napisał chętnie, ale te forum mogą oglądać dzieci ;) ;);). a tak naprawde to podwyższenie futryny nie wchodzi w gre... rodzice by sie burzyli :) :):) a moze po prostu bede ćwicył w piwnicy. na jakiejś rurce sie powiesze i looz :P . gorzej jak rurka nie wytrzyma :?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie brzucha
A nie lepiej zgiac nogi w kolanach? Tez dziala.
K_P
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie brzucha
no spoko ale jak pisałem wcześniej podnoszenie kolan jest łatwiejsze niz podnoszenie nóg.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie brzucha
Nie chodzi co jest latwiejsze! Chodzi jak grupe miesniowa angazujesz!

Podnoszac proste, lub prawe proste cale nogi, sadzisz, ze cwiczysz glownie miesnie brzucha, a tak naprawde dolaczasz do tego okolice ledzwiowa, biodra, dwuglowe i trojglowe nog, a miesnie brzucha zamiast byc napietymi raz po raz rozluzniaja sie. W dluzszej perspektywmie grozi takie cwiczenie nieuchronnie kontuzjami dolnej czesci plecow. Dlatego zrezygnowano z takiego wykonywania, takze w pozycji lezacej.

Trzeba zastanowic sie jak pracuja miesnie brzucha? Sa lacznikiem miedzy klatka i biodrami. Kazdy ruch klatki w kierunku bioder i bioder w kierunku klatki powoduje (spiecie) prace miesni brzucha.

Zatem najlepszym i najzdrowszym cwiczeniem, ktore glownie bedzie angazowac miesnie brzucha (jesli gadamy o cwiczeniu na drazku), to jest wiszac - po podciagnieciu zgietych kolan do klatki - ruch miednicy (silowy, dymnamiczny jest lawtiejszy! )w gore (wtedy dopiero wlasciwie pracuja miesnie brzucha!).

Do takiego cwiczenia wystarczy drazek umocowany w standardowej futrynie.
Pozdrawiam K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024