Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wymażony kulturysta czyli ektomorfik, duzo pytan :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

bart1418048745
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Wymażony kulturysta czyli ektomorfik, duzo pytan :)
Witam, mam 180 cm waze 72 kg i generalnie chowam sie za brzoza :)

Stwierdzilem ze cosz tym trzeba zrobić w wieku 21 lat i troche przytyć. Bardzo prosze o rade w zakresie odzywiania i treningów (generalnie jestem dosyc sprawny fizycznie)

Myśle ze najłatwiej bedzie to wypunktowac

1. najbardziej chce poprawic barki i klate (czyli jak 80% ludzi ;) )
2. Nie mam zamiaru byc wielki jak stodola, chce wygladac przyzwoicie i miec w miare ładną rzezbe
3.rzecz jasna chcialbym finalnie wazyc ~85 kg
4.Obecnie dysponuje laweczka, prosta i ukosna w gore, kompletem sztang i ciezarow, hantle no i spora dozą zapału
5. Dieta nie liczac suplementow nie ma praktycznie ograniczen finansowych, aczkolwiek wolałbym rzeczy łatwe do przygotowania
6. plan cwiczen poczatkowo to godzina co dwa dni
7. Na suplementy nie wiecej jak 120PLN./ miesiecznie

CHciałbym tez zeby mi ktos wytłumaczyl czy m sie roznia rodzaje suplementow, co jak wpływa na organizm itd i co polecacie w mojej sytuacji

Z checią tez poczytam jakies strony o przekrojowym podejsciu do tematu

Pozdrawiam

p.s. sorry jezeli zdublowalem posta lub tez wstrzelilem sie nie w ten dział, wydawał mi sie on odpowiedni
  • 0

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymażony kulturysta czyli ektomorfik, duzo pytan :)
jak bede mial czas odpisze...

moze kto inny na razie pomoze

rada: wykorzystaj ten czas studiujac forum - kopalnia wiedzy (mozesz uzyc funkcji szukaj)
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Adaś
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 581 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przemyśl
  • Zainteresowania:militaria,sport(piłka nożna ,survival,wędkarstwo...

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymażony kulturysta czyli ektomorfik, duzo pytan :)
Dietke musisz ułożyć bo to podstawa ,masz je podwieszone na forum lub możesz ułożyć na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] w dziale "odżywianie".Najlepsze dla Ciebie bedą odżywki ,gainery (mass xxl ,whey gainer...) ,ale je zaczni jeść dopiero po 2 miesiącach terningu.Musisz dużo jeść 5-7 posiłków (bezposrednio po treningu polecam brać glukoze około 50 gram = 5 łyżek-ją możesz kupić w supermarkecie) i pić dużo wody około 4-6 litrów zadbaj także o dostateczną ilość snu.Przykładow posiłki także są na forum.
Na początku trening przez 1-2 miesiące ogólno rozwojowy (podwieszone również na forum).Kiedy już skończysz trening ogólny ,aby przybrać na masie musisz robić odpowiedni trening.Przede wszystkim daną partie robisz raz w tygodniu osobiscie polecam plan :

PON : klatka + triceps
ŚRO: grzbiet + triceps
Pt : barki +nogi

lub

PON : klatka +biceps
ŚRO : grzbiet + triceps
PT : barki nogi
Jeżeli chodzi o stronki to kreatyna.pl , kulturystyka.pl kulturystyka.pl/atlas (tu masz ćwiczenia zaprezentowane i opisane bardzo obszernie i jasno włącznie z pokazniem ćwiczeń.Jakbyco to wal na forum bo są goscie co sie znaja :-)
Pozdrawiam
  • 0
Nie pozwól aby przypadek uformował Twoje ciało...
Pozdrowienia w podpisie za pomocą skryptów są nieszczere i prostackie

bart1418048745
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymażony kulturysta czyli ektomorfik, duzo pytan :)
Oka, więc bedę sie sugerował dietą zawartą tutaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] oczywiscie [ 1 ]

I teraz mam pytanko, czy dieta ta jest oparta na sposobie przyswajania, czasu itd czy tylko ze wzgledu na wartosci odzywcze.

Do czego dąże, otóz do tego czy n.p. mając tabele wartosci odzywczych wytyczne moge sobie ustalic diete inna niz wymieniona. Pytanie wynika z tego ze jak sobie pomysle ze n.p. przez miesiac mam wsuwac nonstop to samo to mi sie niedobrze robi ;)
  • 0

Adaś
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 581 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przemyśl
  • Zainteresowania:militaria,sport(piłka nożna ,survival,wędkarstwo...

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymażony kulturysta czyli ektomorfik, duzo pytan :)
Posiłki nie muszą być takie same.Chodzi o to aby utrzymywać kalorie w takiej wartosci w jakiej trzeba i nie popelniac tego typu błędów: "tuatj pisze że musze wszamać 700 kcal to wrąbie pół kostki masła + przegryze kromką i już" ważny jest udział procentowy wartosci około 20-25% białko 60-65% ww i 15-20% tłuszcze

Pamietaj zeby każdy posiłek zawierał białko ,żeby organizm mógł na bieżąco je
przyswajać.
Pozdrawiam
  • 0
Nie pozwól aby przypadek uformował Twoje ciało...
Pozdrowienia w podpisie za pomocą skryptów są nieszczere i prostackie

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymażony kulturysta czyli ektomorfik, duzo pytan :)

I teraz mam pytanko, czy dieta ta jest oparta na sposobie przyswajania, czasu itd czy tylko ze wzgledu na wartosci odzywcze.

nie tylko wartosci odzywcze, a takze czas przyswajania, indeks glikemiczny itp.

nie mniej mozesz starac siem cos sam ukladac korzystajac z tablic, jak cos skrobniesz - wrzuc na forum to siem sprawdzi
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

bart1418048745
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymażony kulturysta czyli ektomorfik, duzo pytan :)
hehe, juz sie czuje wiekszy od takiego prof podejscia, spróbuję coś ułożyc do poniedziałku.

Pozdrawiam i thx ;-)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024