Skocz do zawartości


Zdjęcie

pchnięcie kulą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

geba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oswiecim
  • Zainteresowania:sport fitness kultuyrstyka

Napisano Ponad rok temu

pchnięcie kulą
jak w temacie :) czy istnieje jakis trening na poprawe rzutu kulą ? i jakie partie cwiczyc zeby sie przygotowac tylko do tej dyscypliny (chodzi mi o bardziej konkretne cwiczenia ) z góry dzieki
  • 0

voy-tec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:fiu fiu fiu duzo tego

Napisano Ponad rok temu

Re: pchnięcie kulą
ile masz lat....ile wzrostu i ile pchniesz ?? ja mam 15 lat 182 cm i rekord mam 10,33 srebro na zawodach w szczecnie w tym roku :D:D:D:D
  • 0

Orzechus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Wszystko poza szydełkowaniem

Napisano Ponad rok temu

Re: pchnięcie kulą
ale skromniś ;] należy dodać że przegrał o 3 cm z młodszym od siebie :P
  • 0
Byceps Tryceps Krata!

WBD

    ziomal

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pół­-światek
  • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: pchnięcie kulą
Geba - sam interesuje się tą dyscypliną - reprezentowałem moją szkołę dwa razy w tej konkurencji - bez większych rewelacji.
Ale powiem szczerze, że jedyne co słyszałem o treningu na pchnięcie kulą to:
"Nie da sie ulozyc plany do pchniecia kula bo to cwiczenie techniczne, tutaj trzeba zaprezentowac i cwiczyc technike pod okiem osoby ktora sie na tym zna.
Mozesz jednak wykonywac cwiczenia ktore stosuje sie przy treningu pchniecia kula. Jedno cwiczenie to rzut kula za siebie z przysiadu, oraz wypchniecie kuli przed siebie z przysiadu - oba oburacz.
Przelicznik jes mniej wiecej taki ze za siebie oburacz rzucisz kula tak daleko jak z poprawna technika normalnie jak na zawodach. Tak ocenia sie predyspozycje cwiczacego do tego boju." - Mawashi.

Pozostali osobnicy - proszę odpowiadać koledze, a nie "zaśmiecać" mu posta tym, kto ile pchnął itd.
Pozdrawiam!

  • 0

cebul
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pchnięcie kulą
elo
zeczywiscie trenowac PCHNIĘCIE kulą trzeba pod okiem osoby która sie na tym zna bo bez techniki nieda rady niczego osiagnac nawet jezeli bedziesz silny to nic nieda jezeli nie bedziesz równoczesnie ćwiczył techniki. zatem jezeli naprawde interesuje ci ta dyscyplina to proponowalbym ci zapisanie sie do klubu z sekcją lekkiej atletyki. a jezeli niema takiego klubu w twoim miescie to nap mi prw. to ci napisze podstawowy trening pod kątem tej dyscypliny.
  • 0

cepoka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zawiercie

Napisano Ponad rok temu

Re: pchnięcie kulą
kurde ja pcham kula na 10 metrow a bez zbednego wysilku na 9 :/
ja nie wiedzialem ze rekordy sa takie male!!
  • 0

adrian88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1038 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: pchnięcie kulą
jezeli chodzi o cwiczenia na silowni przygotowujace do pchniecia kula to jest to dosc trudne i istnieje malo cwiczen.natomiast jezeli chodzi o cwiczenia w terenie to sa to cwiczenia z kula.napisz o jakie cwiczenia tobie chodzi a wtedy tobie raczej pomoge.faktycznie najlepiej jest trenowac pod okiem trenera(to jest wymagane przy checi poprawy techniki)ale mozna poprawic znacznie swoje osiagi nawet przy pomocy kolegi orientujacego sie troszke w LA.ja sam na poczatku jak mialem 15 lat pchnalem 10,98m a juz po pol roq 12,31(trenowalem sam).damy rade :D bardzo wazne w pchnieciu kula sa nogi i glowy przednie miesni naramiennych oraz plecy.
  • 0

cebul
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pchnięcie kulą
adrian88
Chłopaku w pół roku poprawa o 2 metry i to bez nikogo obsewującego twoje "wyczyny" z kulą to nieżle tyle że albo masz talent i powinieneś zacząc to trenować "na poważnie" albo ściemniasz (nieobrazaj sie poprostu mam z tym sportem doczynienia od ładnych paru lat) ale widze że masz ogólne pojecie na ten temat (wiesz że b,ważne są nogi) wiec chyba jednak ktoś ci pomaga w treningu... (jesteś jeszcze młodzikiem? czy jun.mł.? byłeś na małym kusocińskim? czy na oom?)
  • 0

adrian88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1038 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: pchnięcie kulą
siema cebul no ja tez mam troszki doczynienia z tym sportem.pierwsze trzy treningi mialem ze starszym qmplem i niezle mi pomogl.na powaznie trenuje dopiero od czerwca tego roq.juz niestety jestem junior mlodszy.musialem niestety troche odposcic w zeszlym roq bo mialem problemy ze stawami.a wczesniej trenowalem 100m i niestety tu tez kontuzja i skonczylem na 2miejscu na wojewodzkich(3 miechy treningu ale fajniuski sport ale z kola przegrywa).cebul to pomagamy gebie stac sie kim w LA??aha geba tak na przyszlosc zdecydowanie poprawniejsza forma to pchniecie kula a nie rzut.
  • 0

gear3420
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pchnięcie kulą

Dzień dobry moim zdaniem ta dyscyplina nie polega na samej sile a równowarta z siłą jest moc a według mnie najważniejsza jest dynamika :) Pchnięcie kulą polega na wypchnięciu kuli z koła więc nie trzeba kombinować tylko ćwiczyć technikę bo ona tu odgrywa główną rolę. Ważne są też warunki fizyczne które pomagają w trenowaniu tej dyscyliny. Ulf Timmerman nie był największym miotaczem na świecie a potrafił wypchać kulę na odległość 23m co w dzisiejszych czasach może osiągnąć tylko David Storl. Jako ciekawostka jeden i drugi pochodził z Niemiec. A jeżeli chce ktoś zacząć ćwiczyć to musi zacząć od nóg,pleców,tricepsów i barków. Wszysko to można osiągnąć poprzez ćwiczenia z użyciem sztangi. Pozdrawiam sam jestem uczniem 3 gim. ale trzeba łączyć tą dyscypline z innymi by budować swoją muskulaturę.

 

R4


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024