Skocz do zawartości


Zdjęcie

okulary przeciwsłoneczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

okulary przeciwsłoneczne
Okulary przeciwsłoneczne, to ważny element wyposażenia. Właśnie dziś było bardzo ostre słoneczko, śnieg aż skrzył się, słowem - raziło w oczy aż (nie)miło. Dlatego właśnie dziś wypróbowałem moje nowe okularki, które dotarły do mnie 2 dni temu. Jak na razie jestem zadowolony. Zobaczymy jeszcze ciepłą porą roku. A jakich wy używacie?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dołączona grafika
  • 0

budo_thorneb
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Już Warszawa :)

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne
Ja przymierzam się do jakiegoś modelu ze stajni Oakley`a. Tylko o ile nóż nawet najdroższy można kupić w ciemno, to już okulary wypadałoby przymierzyć i tu jest pies pogrzebany :? Teraz mam jakieś włoskie okulary od Safilo. Nazywają się Blue bay czy jakoś tak. Cena ok 250 zł. Lekkie i bardzo fajne ale m-frame nie daje mi spać :) Mam pytanko: czy ktoś na tym forum miał styczność z okularami Oakley`a? Czy są naprawdę warte swojej ceny?
  • 0

budo_jehutr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne
Moim zdaniem nie są. Oczywiście są lepsze, zapewne 3x bardziej wytrzymałe, mniej męczą oczy, ciut może nawet wygodniejsze. Tyle że przelicznik kasy do spełnianej funkcji jest raczej dramatyczny. Proponowałbym raczej jakies markowe okulary z markowym filtrem kupione u optyka (żadnych bazarówek), albo czekanie aż Piter załatwi sobie dealerkę następnych zabawek :) może wtedy ceny będą ciut bardziej realne.

Żeby mi nikt nie pisał że nie wiem o co biega tylko strzępie język to dopisze jeszcze że jestem szczęśliwym posiadaczem straight jacket z czarną ramką i złotymi szkłami.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne
Wilku te twoje uwexy to jakies takie srednio przyciemniane szkla maja... Widac w nich twoje oczeta jak je masz na sobie? Bo jesli tak to caly myk idzie w pirot, spisz w tramwaju i nikt nie wie, ze nie czuwasz itd... to jedna z glownych zalet takich okularow... A nie ukrywam, ze od dlugiego czasu juz szukam dobrych okularow przeciwslonecznych...
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne
Ja uzywam Blue Bay. Dlugo szukalem podobnego designu bo ja lubie klasyczne okragle szkla. Wogole klasyke lubie! :D

Mam jednak zastrzezenia do jakosci szkiel - moglyby byc ciut lepiej wykonane i przepuszczac lepiej swiatlo. Ale wyglada sie w nich cool.

Dołączona grafika
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne
Fajny ten Leo ;)
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne
Od lat używam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Do dostania w turystycznych sklepach. Prawdziwe filtry, świetny design i w ogóle 8) Kolejne modele służa mi od lat. Uzywam ich i w mieście i w górach i na rowerze. Przedział cen mają przyzwoity, juz poniżej stówki za najprostsze modele w górę. Łatwo można dobrać siłę filtrów, od dosć jasnych do prowadzenia samochodu, po super ciemne na śnieg i lodowce.
Polecam.

A tak bytheway, to zawsze maja świetnie zrobione strony. Za każdym razem przy zmianie kolekcji, nowa stronka najwyższej jakości. Można tam zajrzeć choćby po to :wink: .
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne

Mam jednak zastrzezenia do jakosci szkiel - moglyby byc ciut lepiej wykonane i przepuszczac lepiej swiatlo. Ale wyglada sie w nich cool.

Podejdź sobie do byle optyka i wymień szkła na utwardzone polaroidy. Trudno porysować, właściwości optyczne bdb. Oprawki klasa.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne
Cynik, a pamietasz te moje okulary co je po pijaku dalem pawlowi?
eh, to byl bajer.
zajebiste okularki, niestety mam ylko dwie fotki i to chujowe:

Dołączona grafika
Dołączona grafika



teraz natomiast przymierzam sie do tych ESSow:
Dołączona grafika
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

co wy na to?
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne
Tylko Oakley ,jak dla mnie nie do pobicia i warte kazdej ceny , mam 4 pary i mysle o nastepnej.
Modele ktore urzywam maja frame z tytanu i praktycznie nie "czuje" sie ich na nosie.Jako ciekawostka, Oakley wykonuje szkla do helmow dla NASA , wypuscil okulary Xmetal walsnie z tymi szklami(plutonite pokryte 24 karatowym zlotem),troszke kosztowaly ale nie zaluje ani dolara.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne
jak dla mnie, wlasnie firma ESS sie sprawdzila.
Ale moze szarpne sie na Oakleye...


Ty Seiken masz wszystko z Oakleya :) :) :)
  • 0

budo_thorneb
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Już Warszawa :)

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne
Dzięki Seiken. Już zbieram kase na m-frame`y :)
A może zrobiłbyś parę fotek i napisał troszkę o twoim ulubionym modelu? W końcu dobre okulary to też tactical gear 8)
  • 0

budo_robaq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 640 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne
A nie wiecie przypadkiem chłopaki (i dziewczyny ;-) ) po ile chodzą jakieś w miare fajne okularki z przyciemnianymi i rozjaśnianymi szkłami ? Wiecie, wchodzę do pomieszczenia jakiegoś to one sie rozjaśniają - wychodzę na zewnątrz przyciemniają... ile taka przyjemność mniej więcej ?
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne

Wilku te twoje uwexy to jakies takie srednio przyciemniane szkla maja... Widac w nich twoje oczeta jak je masz na sobie? Bo jesli tak to caly myk idzie w pirot, spisz w tramwaju i nikt nie wie, ze nie czuwasz itd... to jedna z glownych zalet takich okularow... A nie ukrywam, ze od dlugiego czasu juz szukam dobrych okularow przeciwslonecznych...


Cynik. Jak się dobrze zbliżysz do twarzy, to widać oczęta, ;) ale bez przesady. Tylko pod odpowiednim kątem i światło musi być z tyłu, co jest raczej rzadko osiągalne, gdyż przylegają one dosyć ściśle do twarzy. Owszem, nie są super ciemne, ale spawalniczych nie szukałem :-) Wcześniej miałem Uvex Steel - doskonałe, niestety, już ich nie produkują.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne
hmm ja preferuje rowniez julbo mialem juz 4 rodzaje i uwielbiam je.
lubie tez dunlopy, sensowna cena i dobra jakosc.

kiedys mialem raybany, dwie pary. no coz moze i fajne. mnie wkurwialy i poza snobizmem nie widzialem w nich nic:) ani przez nie:)
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne
Dosc duze RayBany - tylko to pasuje do mojej twarzy ;)
Niestety nie mam zdjecia.
  • 0

budo_cahir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne
Narazie mam 2 raybanki jednak poza jak dla mnie idealnym komfortem noszenia sa dosyc malo pancerne (pierwsze rozwalilem po 1,5 roku). W tej zblizam sie do zakupu Wiley X Navy Seal albo innego mdoelu tego producenta.
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne
No to jak już jesteśmy przy temacie 8) to jak się kształtują ceny oakley'ów u nas i gdzie je można dostać w dużym wyborze w wawie coby obejrzeć wi przymierzyć się?
Pytam tak na wszelki wypadek, bo lato idzie i a nóż* zechcę zamienić moje julbo na superextrametrotakticale oakley'ów :wink:




*ale znając życie zostanę przy nożu :wink:
  • 0

budo_zygi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne
Tak się składa panowie że w tym temacie mogę wam wiele pomóc (robię i sprzedaję okulary). Napiszcie po co wam te okulary, ile mają kosztować, jaki maja mieć design to może coś doradzę.
Są dwie ogólne kat. podziału: 1 okulary miejskie czyli przede wszystkim desidn 2 okulary z określonym przeznaczeniem (sport, turystyka, wyprawy, sporty wodne itp.)
Są również kategorie ochronne jest ich 4 określające stopień ochrony jaki zapewniaja nam okulary.
Nie dajcie się zwieść napisom i tekstom 100% uv to chandlowa dyrdymała dla laików (to tak jak stal nierdzewna, mi to nie mówi nic ja kupuję vg10, 154cm, aus8 itp ale laik myśli zajebista). 100% uv to mają już soczewki kontaktowe a spróbujcie w nich na słońce bez słonecznych wyjść.

No więc sądze że interesują was dobrze chroniące okulary posiadające wszystkie niezbędne filtry i powłoki powinny one mieć:

1 kat. ochrony 3 (1i2 to okulary miejskie słabo przyciemniane, 4 to takie jakie ma Marek Kamiński i Jaś Mela nie da sie w nich prowadzić samochodu ale na biegun ok )
2 antyrefleks czyli powłokę antyodblaskową (w okularach słonecznych najczęsciej wewnątrz soczewki)
3 polaryzację najlepsza rzecz jaka może być w okularach przeciwsłonecznych (trudno wyjaśnic jej działanie poszukajcie w necie)
4 kształt zapewniający komfort i w miarę dobrze zakrywający oczy
5 dobrze gdy mają szoczewki z polikarbonu (można z wiatrówki strzelać albo młotkiem walić i.... nic)
6 No i najważ niejsze ZAJEBISTY WYGLĄD :)

Wszystkie te cechy posiadają okulary następujących marek:
Okley
CEBE
TAG heuer
Nikon

Ja mam 2 pary CEBE w polsce ok 600zł polecam

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024