Skocz do zawartości


Zdjęcie

kulanie sie na macie w kyokushin...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_]aszczur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

kulanie sie na macie w kyokushin...
W środę sensei po rozgrzewce zrobił nam ,,kumite'' tyle, że bez ciosów. Tylko chwyty, rzuty, obalenia, parter. Należało sprowadzić przeciwnika do parteru i przycisnąć na pół minuty jego obie łopatki do maty. Nie powiem, uczy to pokory.

Miałem 2 walki w których dostałem dwóch niezłych przeciwników. Grube, umięśnione uda, szerokie bary, mojego wzrostu. Co prawda warunki mam podobne, ale szybko się zorientowałem, że technicznie coś kumali czaczę jeśli chodzi o chwytanie. ;-)

W pierwszej walce z impetem natarliśmy na siebie, przeciwnik chciał mnie obalić chwytem za nogi. Moja taktyka była podobna. Z tym, że przeszedłem do obrony i zaatakowałem od góry przez co obaliłem go swoim ciężarem. Niestety chwilę później byłem w trudnej sytuacji, leżąc na brzuszku. Odczułem, że przeciwnik jest o wiele szybszy. Dlatego, po uwolnieniu się z leżenia na brzuchu, zastosowałem coś w rodzaju duszenia przodem do twarzy przeciwnika i szybciutko zrobiłem dosiad. Jednocześnie blokowałem jego nogi stopami, klatką piersiową przyciskałem jego głowę do maty, rękami blokowałem jego ofensywne zapędy. Okazało się to skuteczne i sensei przerwał walkę. Miałem niezłą radochę, bo później ten przeciwnik, którego zwyciężyłem, pokonał faceta cięższego odemnie o 30 kg, wyższego o 20 cm, który był naprawdę dobry w rzutach i obaleniach.

W następnej walce również szybko przeszedłem do parteru. Próbowałem zrobić dzwignię na łokieć. Niestety przeciwnik zastosował na mnie duszenie od tyłu. Z tym, że robił to nie zgiętą ręką, ale przedramieniem uciskał krtań. Szybko więc straciłem ochotę na walkę. Mimo tego zrobiłem dzwignię na kolano i próbwałem coś zdziałać. Niestety sensei przerwał walkę i nie rozpoczął jej od stójki. Czyli przegrałem.

Później sensei pokazywał przykłady rzutów, troszkę w parterze. Zapytałem czy nauczy nas obrony przed wejściem w nogi, na co dostałem odpowiedź standardową - hiza geri, lub zejście i rzut. Sensei stwierdził, że nie zna walki zapaśniczej na tyle, aby tego uczyć. Parter był też taki raczej nieżyciowy.

W naszych walkach widać było, że bez techniki walka przypomina raczej zapasy dzieci. Po uregulowaniu paru spraw będę chyba dryfował w kierunku BJJ i boksu (mam na osiedlu klub ponoć na wysokim poziomie).

Pozostaje duży niedosyt. Pierwszy raz miałem szansę powalczyć w parterze z przeciwnikami, którzy coś kumali. Cholernie mi się to spodobało :-)

Pozdrawiam.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kulanie sie na macie w kyokushin...
i tak sie rozwija bjj :)
cala masa frajdy
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: kulanie sie na macie w kyokushin...
A ja mam to szczescie ze mam parter, bo kumpel co sekcje prowadzi liznal nieco i przekazuje.
Zupelnie inaczej sie walczy w parterze wogole bez jego trenowania i po nawet kilku treningach.
  • 0

budo_kazama san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kulanie sie na macie w kyokushin...
hmmmm
  • 0

budo_r0bak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kędzierzyn/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kulanie sie na macie w kyokushin...
Kazama San, twoja wypowiedź wniosła wiele do tego tematu i pozwala mi wnioskować, że nie lubisz parteru bo go nie ćwiczyłeś?????

U nas przed treningami parteru jest długa rozgrzewka szczególnie szyji i karku. Bardziej początkujący zawodnicy ćwiczą parter bez obalenia, odrazu startują na klęczkach. A ci doświadczeni przechodzą do parteru ze stójki. Znam tylko jeden rodzaj obalenia - wejście w nogi na kilka sposobów :roll: .
]aszczur, wam chociaż sensei pokazywał podstawowe dźwignie i duszenia w parterze? albo chociaż obronę (gardę) ??
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kulanie sie na macie w kyokushin...
Siema Jaszczur! ;)
Kto prowadził ten trening? I gdzie (bo te maty mnie zastanawiaja..)? Nadal w Lublinie trenujesz?
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: kulanie sie na macie w kyokushin...
my na kyok mamy podobne rzeczy - przynajmniej raz w miesiacu mamy opisane przez ciebie "kumite" - niezla frajda, poza tym mozna przynajmniej przekonac sie na czym to mniej wiecej polega
  • 0

budo_ady_4
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jestem z miasta
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kulanie sie na macie w kyokushin...
U mnie tez na treningach mozna tak powalczyć od czasu do czasu, dość męczący system walki szczególnie jak dostaje sie przeciwnika o 10 kg cięższego, a ostatnio nawet wprowadzono nam połączenie parteru z K1( to chyba VALE TUDO sie nazywało) też ciekawe walki
pozdro 8)
  • 0

budo_andy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola

Napisano Ponad rok temu

Re: kulanie sie na macie w kyokushin...
Brak parteru to powazna wada kyokushin karate.U nas kiedys mielismy wspolny trening z judokami. Efekt -wszyscy zostalismy sponiewierani w parterze.Takie treningi daja wiele do myslenia.Niestety wielu ortodoksow kyokushin nie widzi potrzeby wprowadzania parteru czy uderzen na glowe.Bezmyslnie twierdza ze kyokushin jest najlepsze bo niby Oyama wygrywal z przedstawicielami innych stylow.Efekt? wielu dobrych zawodnikow kyokushin przegrywa z kickboxerami w K1, o zawodach UFC nie wspomne.Styl,ktory sie nie rozwija moze szybko zatracic swoja skutecznosc
  • 0

budo_bodhidarma
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kulanie sie na macie w kyokushin...
Jak styl jest rozwiniety to jest tez skuteczny. Jesli jakis styl nie jest rozwiniety, to jaką niby skutecznosc mialby utracic? Moze tą, w ktora każe wierzyc trener?

A tak na serio... rozwiniety styl zawiera takze walke w parterze. Przeciez to jest jeden z elementow karate. Bo chyba o karate tu mowicie?
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kulanie sie na macie w kyokushin...
Parter fajna sprawa pod warunkiem ze ma sie mate. Jak przyjezdzaja koledzy z Polski to nawet padow i rzutow nie znaja. Nie maja gdzie cwiczyc bo nie maja maty. Na parkiecie to chyba zadna frajda.
  • 0

budo_andy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola

Napisano Ponad rok temu

Re: kulanie sie na macie w kyokushin...
Jezeli kyokushin zawiera techniki walki w parterze to nie sa one cwiczone.Mam dosc dlugi staz treningowy a nigdy nikt nie uczyl nas technik walki w parterze.Rozmawialem z kolegami z innych klubow-u nich to samo.A przeciez Oyama sam trenowal judo.Obecnie trening jest nastawiony na walke sportowa a w realu wychodza braki-nieszczelna garda czy nieznajomosc parteru
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kulanie sie na macie w kyokushin...
Oj to prawda. Wielu twierdzi ze jak chce uczyc sie rzutow i parteru to na Ju-jutsu a nie na kyoka. Dlatego parter w KK to sporadyczna sprawa - sensei musi umiec, chciec i musi byc mata a z tym wiadomo jest cienko.
  • 0

budo_andy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola

Napisano Ponad rok temu

Re: kulanie sie na macie w kyokushin...
My akurat mamy mozliwosc treningu na macie.Na sasiedniej salce trenuja judocy,maja nawet treningi w tym samym czasie.Gdybysmy od czasu do czasu mieli wspolny trening,moglibysmy sie od siebie wiele nauczyc.Ale jakos nikt nie jest tym zainteresowany.Nie twierdze zeby robic cos w rodzaju MMA,ale pewne podstawowe umiejetnosci na pewno by sie przydaly
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: kulanie sie na macie w kyokushin...

Brak parteru to powazna wada kyokushin karate

Blad. Jest parter w Kyokushin, na wyzsze stopnie sa wymagane i pady i techniki w parterze.

.Efekt? wielu dobrych zawodnikow kyokushin przegrywa z kickboxerami w K1, o zawodach UFC nie wspomne.

Jakiego masz nicka? Andy? A o Andy Hug`u slyszales?
Na UFC dominuje inny styl.

Parter fajna sprawa pod warunkiem ze ma sie mate. Jak przyjezdzaja koledzy z Polski to nawet padow i rzutow nie znaja. Nie maja gdzie cwiczyc bo nie maja maty. Na parkiecie to chyba zadna frajda.

Hmm, z braku maty trenuje parter na elastycznej podlodze z wylanego tworzywa i nie jest zle. Na innej sali jest mata wiec sa i pady.

Jezeli kyokushin zawiera techniki walki w parterze to nie sa one cwiczone.Mam dosc dlugi staz treningowy a nigdy nikt nie uczyl nas technik walki w parterze.Rozmawialem z kolegami z innych klubow-u nich to samo.A przeciez Oyama sam trenowal judo.Obecnie trening jest nastawiony na walke sportowa a w realu wychodza braki-nieszczelna garda czy nieznajomosc parteru

To zle swiadczy o tych klubach w ktorych trenowales Ty i Twoi znajomi.
Mnie zawsze wpajano garde bokserska i tyle. O niej chyba nie powiesz ze jest nieszczelna, jezeli jest dobrze trzymana.
  • 0

budo_bodhidarma
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kulanie sie na macie w kyokushin...

Jezeli kyokushin zawiera techniki walki w parterze to nie sa one cwiczone.Mam dosc dlugi staz treningowy a nigdy nikt nie uczyl nas technik walki w parterze.Rozmawialem z kolegami z innych klubow-u nich to samo.A przeciez Oyama sam trenowal judo.Obecnie trening jest nastawiony na walke sportowa a w realu wychodza braki-nieszczelna garda czy nieznajomosc parteru

To zle swiadczy o tych klubach w ktorych trenowales Ty i Twoi znajomi.
Mnie zawsze wpajano garde bokserska i tyle. O niej chyba nie powiesz ze jest nieszczelna, jezeli jest dobrze trzymana.

Czegos nie rozumiem. Jak w klubach tego samego stylu moga byc nauczane zupelnie rozne rzeczy, np. ta garda? To kazdy instruktor ma wolna reke w ustalaniu jak powinno byc? Nawet jesli tak to przeciez garda to sa same podstawy. A podstawy stylu chyba musza byc jasno okreslone i niezmienne a nie tak jak kto woli. Jak to czytam to jestem w kropce :?
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: kulanie sie na macie w kyokushin...

Czegos nie rozumiem. Jak w klubach tego samego stylu moga byc nauczane zupelnie rozne rzeczy, np. ta garda? To kazdy instruktor ma wolna reke w ustalaniu jak powinno byc? Nawet jesli tak to przeciez garda to sa same podstawy. A podstawy stylu chyba musza byc jasno okreslone i niezmienne a nie tak jak kto woli. Jak to czytam to jestem w kropce :?

Ano, bo jak trenujesz pod zawody to masz inny trening a jak trenujesz do samoobrony to tez masz inny.
  • 0

budo_]aszczur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kulanie sie na macie w kyokushin...

Siema Jaszczur! ;)
Kto prowadził ten trening? I gdzie (bo te maty mnie zastanawiaja..)? Nadal w Lublinie trenujesz?

Jezierski. Na Głowackiego zrobili maty.

Mają jeden minus - nie wiem dlaczego, ale ktoś nie zrobił maty do samej ściany. Między ścianą, a matą jest 10 cm nie osłoniętej niczym podłogi. Jako, że zastosowałem się do przepisów z "Budokanu" ;-) i przyparłem przeciwnika do ściany a następnie obaliłem, to na taką nieosłoniętą podłogę trafiło moje kolano. Mała kontuzja gotowa. Niby zaleczyłem przez święta, ale zobaczymy się ono będzie sprawowało na treningu.
  • 0

budo_]aszczur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kulanie sie na macie w kyokushin...

]aszczur, wam chociaż sensei pokazywał podstawowe dźwignie i duszenia w parterze? albo chociaż obronę (gardę) ??

Były pokazane 3 rodz. rzutów, dzwignia na łokieć, jedno ćwiczenie w parterze i parę takich IMHO nieżyciowych technik...w sumie nic szczególnego.
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kulanie sie na macie w kyokushin...

Były pokazane 3 rodz. rzutów

Niech zgadne: o soto gari, rzut przez biodro i... no w sumie nie wiem co tu jeszcze mogl wymyslec. Ale jesli te 2 pierwsze byly to znaczy ze to jego standardowa kombinacja :)

dzwignia na łokieć

W parterze czy w stojce?

parę takich IMHO nieżyciowych technik

No a to juz jest totalny standard niestety :?

Tak BTW to ostatnio bylem na moim pierwszym treningu bjj (zreszta prowadził Saku z bratem). Chce wiecej (szkoda ze sie rozchorowalem :evil: ) :!: :!:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024