Skocz do zawartości


Zdjęcie

okulary przeciwsłoneczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo_thorneb
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Już Warszawa :)

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne
NIe wiedziałem, że Tag Heuer robi okulary... sypnijcie zdjęciami panowie :D
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne
dodaj Hatcha, Blackhawk i ESS 8)
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne

Tak się składa panowie że w tym temacie mogę wam wiele pomóc (robię i sprzedaję okulary). Napiszcie po co wam te okulary, ile mają kosztować, jaki maja mieć design to może coś doradzę.


Oki, to pytam :wink: :
Czy jest sens kupować okulary z czerwonymi badź żółtymi soczewkami (podobno rozjaśniają widzenie w nocy), na słońce? Czy też używać tylko klasycznych czarnych?
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne

Ja mam 2 pary CEBE w polsce ok 600zł polecam

Mam proste pytanie, skąd ta cena 600 zł, za co to? czy dostajemy jakiś odtwarzacz mp3 przenośny do tego?
  • 0

budo_jehutr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne
To i tak luźna cena, oakley'e x-metal o których mówił Seiken to jakieś 400$ w usa, więc u nas w wolnym tłumaczeniu można liczyć 550$ czyli przynajmniej z 1600 złotych, stąd moje stwierdzenie że stosunek ceny do mozliwości jest po prostu tragiczny. Rozwiązanie jest jedno, znleźć sobie ładne oprawki odpowiadające kształtowu twarzy i preferencjom osobistym (użyteczność, styl) i wstawić do nich szkła polaroida.
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne

Rozwiązanie jest jedno, znleźć sobie ładne oprawki odpowiadające kształtowu twarzy i preferencjom osobistym (użyteczność, styl) i wstawić do nich szkła polaroida.


więc moja odpowiedź jest taka:
od urodzenia nosze patrzały na gębie i jak do tej pory tylko jedne fabrycznie wykonane - do nabycia w sklepie mi pasowały w 100% - HUGO BOSS za 800 PLN 5 lat temu ( cena samych opraw - do tego dorzućcie jakieś min. 400 za porządne szkła z korektą w moim przypadku)... jako iż byłem wtedy studentem nie było mnie stać.

Wg. mnie BARDZO trudno jest dobrać do twarzy extra oprawy które nie sa czysto sportowe z założenia.
- kształt ryja
- rozstaw źrenic + szerokość facjaty
- szerokosć nosa w miejscu oparcia oprawy ( moje CEBE są ciut zbyt szeroki, a mają tak twarde noski że przy próbie dogiecia ich do nosa prawie zdeformowałem całe okulary...)
- kształt łuków brwiowych
-ITD ITP

doszło do tego, że sam se wykonałem oprawy używajac "podzespołów" produkcyjnych opraw (zawiasy, profil metalowy trzymający szkło)

W obszarze designu taktycznego lub sportowego już jest nieco lepiej z wybraniem czegoś na swój fejs, ale jak ktoś musi nosić szkła z korektą - to też przesrane. Pozostaje wariant - szkła kontaktowe dla korekcji wady + okulary słoneczne dla komfortu w lecie i w zimie na śnieg etc.

ZAZDROSZCZĘ TYM CO NIE MAJA POTRZEBY NOSZENIA SZKIEŁ KOREKCYJNYCH - Ci mają jako taki wybór.
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne
HyHy nareszcie coś dla Misia! (zgadnijcie, kto mnie tak nazywa)

Ja od kilku lat biegam w Julbo. Jeszcze się nie zawiodłem.
Miałem dwa modele:
Drus- spectron x4, kat.3, skórzane osłony po bokach, lekko oldschoolowe
Colorado- alti spectron x6 kat.4, też ze skórkami, ale nowocześniejszy design. Bardzo wygodne.
Polecam wszystkim, zwłaszcza tym, co mają duże głowy ;-)
  • 0

budo_jehutr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne
Wadę wymagającą korekcji mam od końca podstawówki/początków liceum wiec już kilkanaście dobrych lat, nikt mnie nie był w stanie zmusić do noszenia okularów i od jakis 6 lat noszę soczewki. Lepszy nośnik filtra UV ciężko znaleźć, bo to jedyna rzecz której w przeciągu dnia się nie ściaga. A dobór okularów to kwestia gustu, ja mam taką kwadratową facjatę że 80% okularów mi pasuje, a że sam nie mam wyczucia to zwykle pozostawiam decyzje co do wyboru jakiejś miłej pani.
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne
... w moim przypadku - a Banderasem to ja nie jestem ani Kevinem Costnerem - dobrze dobrane oprawy moga pomóc "zachować twarz" :) :) :)
Zwłaszcza z ciemnymi szkłami.
Ja mam jeszcze coś takiego jak astygmatyzm - więc kontaktówki drogie jak człon są.
Wracając do typowych "słoneczniaków - to faktem jest że dużo większy wybór jest niż u optyków do korekcyjnych okularów
Miłym paniom bym nie wierzył - no chyba że jakiejś jednej osobistej miłej
:wink: - te w sklepach to różne są... a jak są dwie - to jedna radzi takie, a druga inne :wink:
  • 0

budo_jehutr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne

Miłym paniom bym nie wierzył - no chyba że jakiejś jednej osobistej miłej
:wink: - te w sklepach to różne są... a jak są dwie - to jedna radzi takie, a druga inne :wink:


Ja stosuje stopniowanie podobne do Jaskra od Sapkowskiego, miłe to te z którymi sypiam :)
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne
dobre... :)

ZYGI - TRZASNĄŁEM CI PRIVA - DAJ ODZEW JAK CO
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne
ja jako bidny studencina
nosze soczewki
a od słońca to z tańszych a tych które mi leżą
BRENDA
GOGLE
na droższe nei mam kasy
na te zresztą też
a sorry na rower UVEX torpedo
  • 0

budo_zygi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne
Chcieliście to macie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i niech wam ślinka ciekinie te modele ok 1800zł

A na pytanie za co tu płaciny - za to samo co zagarkach tej marki, za to samo co w sebenzie, ZA JAKOŚĆ WYKONANIA I MATERIAŁY
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne
Najlepsze jakie mialem - Alpina. Mocne, doskonale poprawiajace kontrast , wygodne, no i design bardzo mi odpowiadal... Dobre na rower, deske i do samochodu.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Niestety jakis skur*** rabnal mi je z samochodu, wraz z kilkoma innymi cennymi drobiazgami...

Teraz mam Uvexy, ale daleko im do Alpiny :(
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne
A ja z wlasnego doswiadczenia polecam okularki Rudy Project
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Troche tansze niz Oakleye (swietne zreszta) a tez naprawde wysokiej klasy i mocne. Juz pare razy uratowaly mi oczy podczas jazdy po lesie.
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne

A ja z wlasnego doswiadczenia polecam okularki Rudy Project

O tak - potwierdzam! Mialem przyjemnosc przyjrzec im sie dokladnie...
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne

A ja z wlasnego doswiadczenia polecam okularki Rudy Project
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


OOOO i mają wynalazki dla ludzi z wadami wzroku - to miło
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne
Czy ktos jeszcze gada o okularach? bo jesli tak to Oakley rządzi i mam na to argumenty..... a jesli chodzi o kase... to tak jak z nozami... wystarczy taki za 20 $ ale...
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne

Czy ktos jeszcze gada o okularach? bo jesli tak to Oakley rządzi i mam na to argumenty..... a jesli chodzi o kase... to tak jak z nozami... wystarczy taki za 20 $ ale...

no to żeś pan skoczył ... 8O
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary przeciwsłoneczne

no to żeś pan skoczył ...


nooo... odwazne słowa jak to powiedział Vince w Pulp Fiction kupujac dragi... ale serio, od kiedy kupiłem pierwsze Oakleye, zakochalem sie w tej firmie. mimo ze pierwsze wrazenie nie jest za dobre - jakies to lekkie, wyglada jakby zaraz mialo peknac i tyle kasy kosztuje to po pewnym czasie doceniasz zalety - lekkie wiec w ogole ich nie czujesz, jak masz na glowie , nie na oczach, to po chwili zapominasz ze tam sa. tworzywa sa naprawde wytrzymale... a wzornictwo - bajka, od dawna nie widziałem czegokolwiek tej marki co by mi się nie podobało, cool factor jeszcze powieksza fakt ze Michael Jordan jest w radzie nadzorczej. Tyle ze ja zawsz kupuje plastikowe, tańsze i lżejsze, mialem Eye Jacket, Five, Minute, a teraz Unknown (Platinum/Gold Iridium) i szczegolnie te ostatnie są zajebiste. No i w rankinku Private Pilot (całkiem poważne pismo dla pilotów, tu link [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) rok temu w teście porównawnczym Oakley we wszystkich kategoriach zajął pierwsze miejsce niszcząc konkurencję (różne dizajnerskie i sportowe marki). Szczególnie jeśli chodziło o jakość optyki - mimo, że soczewki są z tworzywa. Trzeba tylko uważać na jedno - "szkła" dość łatwo się rysują. No i chyba Armia USA od pewnego czasu używa kontraktowo Oakleyów, a widziałem i u Polaków w Iraku. A od niedawna robią różne militarne rzeczy, m.in. buty dla jednostek spec.

i obrazki:

Dołączona grafika
Oakley Unknown Platinum/Gold Iridium

Dołączona grafika
Oakley Elite Special Forces Standard-Issue Assault Boot
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024