Skocz do zawartości


Zdjęcie

HST


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

rafalikubb88
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 486 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Podkarpackie
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

HST
mam pytanie czy stosował ktoś ten trening w budowaniu masy?? czy jest zadowolony ze swoich wyników i jakie są wasze rady odnośnie HST?? :!:
troche czytałem na ten temat i zapowiada sie całkiem interesująco w porównaniu z tradycyjnym dzielonym treningiem :D
  • 0
----------------------------------------------
trening czyni mistrza!!!

rafalikubb88
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 486 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Podkarpackie
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: HST
widac nikt nie miał z tym stycznosci, więc to co przeczytałem to umieszcze może komuś się przydac :D



HST to skrót od Hypertrophy- Specific Training. HST to trening nastawiony na budowanie masy mięśniowej, jego ubocznym skutkiem jest wzrost siły.

Tradycyjny trening HST trwa 8 tygodni + SD Te 8 tygodni dzieli się na cztery mikro-(mini)-cykle. Każdy minicykl trwa 2 tygodnie. W każdym z nich (minicyklów) wykonujemy inny zakres, bądź rodzaj ruchów. I tak:
- Pierwsze dwa tygodnie: wykonujemy serie po 15 powtórzeń
- Kolejne dwa tygodnie (czyli 3 i 4 tydzień): wykonujemy serie po 10 powtórzeń
- Kolejne (5 i 6 tydzień): wykonujemy serie po 5 powtórzeń
- Ostatnie dwa tygodnie (7 i 8): wykonujemy, albo ruchy negatywne, albo 5 powtórzeń, ale z ciężarem maxymalnym.

Przed rozpoczęciem makrocyklu HST (czyli 8 tygodni) należy ułożyć trening i zmierzyć maxy dla kazdego zakresu powtórzeń i dla kazdego cwiczenia.

Po pomiarze maxów robimy SD, a potem przechodzimy do treningów. Trenujemy trzy razy w tygodniu- całe ciało, na każdym treningu- o ile to możliwe- zwiększamy ciężar dążąc w ten sposób do swojego maxa w danym mikrocyklu.
Po skończonym mini cyklu nie robimy zadnych przerw tylko w sposób ciągły przechodzimy do kolejnego minicyklu. Przerwa (SD) jest robiona dopiero po zakończeniu całego makrocyklu, czyli po 8 tygodniach.

To ogólny zarys, ale mam nadzieje, że pomoże zrozumieć HST.



art. napisany by kermit
  • 0
----------------------------------------------
trening czyni mistrza!!!



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024