Skocz do zawartości


czy mozna bez diety????


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
32 odpowiedzi w tym temacie

GośćGuest_dillemas_*

Guest_dillemas_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

czy mozna bez diety????
mam 17 lat i mam problem z dieta bo nie wiem ja sie nazywaja np szynki ktore mama kupi i w oglole to niegdy ine wiem co mam w dany dzien do jedzenia wiec czy da sie trenowac choc z 85% efektem tego co osiagnąlbym przy diecie a moze to bez roznicy? albo moze jakies odzywki dobre ja biore taurynke i carbo prosze o rade

idol pudziana

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z policji:P

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna bez diety????
dieta zapewnia conajmniej 50% sukcesu
masz kalkulator [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i tam się dowiesz ile substancji odżywczych dają poszczególne produkty
większość dań kulturystycznych jest banalna w przyżądzeniu i sam mozesz je robić ( i mama się ucieszy :D )
nie podałeś wagi, wzrost, sażu itp.
więc trudno cos doradzać, ale w każdym wypadku lepiej zastąpić carbo gainerem lub do carbo dokupić białko
to chyba na tyle
pozdrawiam
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
6302037

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna bez diety????
idol po co dajesz takie cyfry, bez diety wogoole ni nie bedzie,

zawsze pytaj mamy co kupuje, bedziesz wiedzial, moze ją popros zeby cos kupila co jest Ci potrzebne?
  • 0
Pozdrawiam Strong

idol pudziana

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z policji:P

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna bez diety????

idol po co dajesz takie cyfry, bez diety wogoole ni nie bedzie

jak nie będzie jak będzie :D
mam dobre porównanie kolegów którzy zaczęli ćwiczyć razem i tylko jeden jechał na diecie, a dwóch pozostałych bez i tamci co jadą bez mają również przyrosty, ale mniejsze od tego co jechał z dietą
bez diety tez można się wyrobić ale to kosztuje więcej pracy, czasu i wogóle nie ma sensu
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
6302037

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna bez diety????
nie prawda, chyba ze ktos jest obeznany w temacie i wie co mniej wiecej trzeba jesc, ale i tak dieta w tym wypadku nie da maxymalnego przyrostu.

przecietny czlowiek ktoory nie ma poecia o diecie i je 3 posilki dziennie, nic nie zrobi
  • 0
Pozdrawiam Strong

idol pudziana

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z policji:P

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna bez diety????

przecietny czlowiek ktoory nie ma poecia o diecie i je 3 posilki dziennie, nic nie zrobi

a właśnie że zrobi :lol: mniej ale zrobi
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
6302037

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna bez diety????
ehh, a czym nadbuduje ubytki w masie miesniowej powstale przez intesywny trening?
  • 0
Pozdrawiam Strong

idol pudziana

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z policji:P

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna bez diety????
sam mówiłeś że zmniejszasz ilość białka do 100g(a to jest bardzo mało)
z posiłków które je normalny człowiek też musisz dostarczyć gdzieś tyle białka
jak organizm nie otrzymuje białka odczuwa głód i w ten sposób zmusza nasz organizm do dostarczania białka
Jak ćwiczysz to potrzebujesz więcej białka i robisz się szybciej głodny, przez co automatycznie więcej jesz itp. itd.
Wiem coś o tym bo sam kiedyś ćwiczyłem bez diety
pozdro
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
6302037

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna bez diety????
najwazniejsze są węglowodany a nie bialko dla przeciętnego chcącego przybrac na masie pakera, bialko traktuje sie niemal jako dodatek
  • 0
Pozdrawiam Strong

idol pudziana

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z policji:P

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna bez diety????
niby dlaczego? węglowodany dają energię i tłuszcz jak są niewykorzystane
a białko jest budulcem mięśni
BIAŁKO JEST BARDZO WAŻNE!!!
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
6302037

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna bez diety????
węglowodany są wazniejsze, są kulturyści co jedzą po 50g bialka dziennie a są ogromni.

bialko wcale nie jest najwazniejsze zrozum.
  • 0
Pozdrawiam Strong

idol pudziana

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z policji:P

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna bez diety????
Specjalnie sięgnąłem opini specjalisty
Witam serdecznie

> mam pytanko:
> czy to jest prawda??"najwazniejsze są węglowodany a nie bialko dla
> przeciętnego chcącego przybrac na masie pakera, bialko traktuje sie
> niemal jako dodatek"

nie, nie jest to prawda
weglowodany dostarczaja energii podobnie jak tluszcze
bialko stanowi matarial budulcowy
wszystko w duzym uogolnieniu

jesli celem jest przyrost masy tluszczowej wtedy wieksza ilosc kalorii
glownie z weglowodanow lub tluszczow bedzie dobrym wyjsciem
jesli chcemy budowac miesnie kalorie sa rowniez wazne ale ilosc bilka jest
nie mniej wazna
nalezy spozywac odpowiednia ilosc bialka, kalorii i tluszczow w diecie (ew
wzbogaconej w razie potrzeby o dodatkowe bialko np Whey protein
concentrate 80% lub weglowodany np Carbo Max)

--
pozdrawiam
Zbyszko Tarczewski TREC NUTRITION


i co ty na to??

p.s. każdy całe życie się uczy
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
6302037

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna bez diety????
idol zaczynasz mnie rozśmieszac, wiesz co to jest reklama, ten gosc przeciez na samym koncu wyraznie pokazal ze chce Ci wcisnąc odzywke, zebys kupil.

anabolizm zalezy od wielu czynnikoow, i jak myslisz ze im wiecej bialka tym lepiej - mylisz sie nie mozna traktowac tak ze bialko jest lepsze od węglowodanoow czy odwrotnie, bez jednego ani drugiego nie bedzie anabolizmu, roowniie dobrze moge powiedziec ze najwazniejsze są tlooszce bo regoolooją hormony.

Uwierz mi ze bialko w przypadku wychudzonego chłopaka nalezy traktowac jako dodatek, najwazniejszy jest spory udzial kalorii(ww, tlooszcz), aminokwasy egzogenne owszem trzeba dostarczyc bo katabolizm moze zzerac miesnie, ale w przypadku ekto najwazniejsza jest duza ilosc kalorii(oczywiscie bez przesady)



jezeli tak trzymasz sie swojej teorii to powiedz mi jak rosną kulturysci co jedzą dziennie 50g bialka, a waza ponad 100kg ???
sa łatwe odpowiedzi i wywnioskuj je z mojego powyzszego textu
  • 0
Pozdrawiam Strong

idol pudziana

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z policji:P

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna bez diety????
heh po pierwsze jego zadaniem jest polecić mi odżywki, ale zauważ że polecił mi również CARBO A TO WĘGLOWODANY, odpowiedział bardzo trafnie i pozatym jest specjalistą. Musi odpowiadać sumiennie i prawidłowo, bo jakby tego nie robił tylko pisał pierdoly to by wyszedł na debila i ludzie nic z tej firmy by nie kupili.
po drugie schodzisz z tematu, zobacz wogóle jakie było pytanie i dałem dobrą odpowiedz, a ty mi mówisz że ćwiczenie bez diety nic nie da, to ty nie masz racji i jak jesteś taki mądry to powiedz w jaki sposób ludze którzy nie dbają o dietę mają spore przyrosty?? i nie zadawaj głupich pytań o zawodowych kulturystach bo to już inna beczka, to są zawodowcy i mają całkiem inne wymogi, a ten chłopak dopiero zaczyna ćwiczyć.
Po trzecie nie powiedziałem że coś jest najważniejsze, a coś mniej ważne. Wszystko jest ważne w diecie zarówno białko, ww jaki i tłuszcz, witaminy, woda i jeszcze mnustwo innych związków. To ty stwierdziłeś ze " najwazniejsze są węglowodany" co jest nie prawdą, co potwierdził zresztą Zbyszko Tarczewski, dietetyk specjalista.

I nie mów że ww jest najważniejsze, a białko to dodatek bo jeszcze chłopak to weźmie na serio i żadnych mięśnie nie zbuduje tylko się otłuści. :lol:

Zgadzam się że w przypadku endo ważna jest spora ilość ww ale w diecie nie ma rzeczy najważniejszych i mniej ważnych. A białko jako budulec mięśni zasługuje na szczególne uwzględnienie i nie wolno go zaniedbywać.
to chyba na tyle
pozdrawiam
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
6302037

gg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna bez diety????
Dość fajny kalkulatorek znalazlem moze sie komus przydać



[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


buba1418048738
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa
  • Zainteresowania:pilka nozna, silka, duzo by wymieniac

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna bez diety????
nie zgadzam sie po trochu i z idolem i strongiem. co do tego ze bez diety nic nie wyjdzie z treningu, to powiem ci ze chodzilem jakis czas na kick-boxing i chlopaki nie byli jacys strasznie wielcy, ALE byli 3 razy w tyg na treningu i sie nie obijali. a co do ich diety to moge sie zalozyc ze jedynym produktem ktory spozywali codziennie to byl browek, a o diecie to wiedza tyle tylko ze modelki ja stosuja. a powtazam calkiem ladnie sie wyrzezbili. co do opinii idola ze to bialko tak zabija glod to bzdura. zjedz sobie kawalek czekolady jak jestes glodny i przejdzie na pewien czas, sprobuj tego samego z jajkiem.... jak jestes glodny to nie oznacza ze zaraz musisz wszamac kuraka, zajesc jajem i popic odrzywka. nie zgadzam sie tez z tymi cyferkami ze dieta to 50%, nie wiem jak to obliczyles, nie znam wzoru, no ale moze to prawda :/ pzdr
  • 0

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna bez diety????
idol tak mnie rozśmieszyles ze z krzesla spadlem %-)
taki wielki z tego goscia specjalista a ja o nim nic nie słyszalem, moim guru w dietetyce jest Jan Hasik,ma ogromną wiedze.
tamten gosc tylko reklamuje produkty, carbo poleca i wpc, śmieszne bardzo pasujące produkty %-)

czemu Twooj kolega rosnie, bardzo latwo odpowiedziec na to pytanie, jak zaczyna ćwiczyc to organizm odrazu łapie o co chodzi i buduje miesnie, tak jest u kazdego, ale tylko na początku, a ja moowie o latach treningu

z tym zdaniem ze ww są najwazniejsze sie zapędzilem, wiadomo wszystko jest niezbędne, ale ww odgrywają najwiekszą role w budowaniu masy, a nie bialko, bialko to na rzeźbe, widac ze malo wiesz jeszcze o dietetyce, radze troszku poczytac, a nie pytac przedstawicieli firm ktoorzy zrobią wszystko zeby sprzedac produkty.


to napisales Ty
"I nie mów że ww jest najważniejsze, a białko to dodatek bo jeszcze chłopak to weźmie na serio i żadnych mięśnie nie zbuduje tylko się otłuści. "

buhahahaha %-)
śmieszne, naprawde malo jeszcze wiesz.
węglowodany otlooszczą kazde dobrze wiedziec nominuje Cie do nobla %-)

moowimy caly czas o ekto, bez węglowoadnoow taki ekto zniknie i co wtedy %-) hrhrhrh
niektoore Twoje stwierdzenia są smieszne,bialko zabija glood, a wiesz co robi blonnik?, troche przesadzasz.
zaczyna to sie robic smieszne.
  • 0
Pozdrawiam Strong

idol pudziana

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z policji:P

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna bez diety????
heh aż nawet nie chce mi się odpowiadać na ten post
naprawdę wyczerpująca odpowiedz

jak zaczyna ćwiczyc to organizm odrazu łapie o co chodzi i buduje miesnie

widzę że się nie zgadzamy, co do ww i białka w diecie :lol: no cóż to straszne :lol:
co do buba to 50%( połowa sukcesu, bardzo duży udział, czy jak tam to sobie nazwiesz) to tylko orientacyjnie powiedziałem chłopakowi (myślałem że wiadomo o co chodzi)
i nie powiedziałem "białko zabija głód"
po treningu jesteś bardziej głodny i więcej jesz i automatycznie dostarczasz zarówno ww, białko, tłuszcz itp. itd. co zaspokaja w niewielkim stopniu zapotrzebowanie organizmu na te składniki, w dalszej kolejności budują się mięśnie

wracając jeszcze do stronga
"ja moowie o latach treningu "
z tym się zgadzam, później dieta jest niezbędna, ale półki co "dieta mamy" wystarcza aby zrobić przyrosty (małe ale przyrosty)

co do Zbyszka Tarczewskiego to chciałem ci pokazać że nie tylko ja uważam że nie masz racji i powołać się na większy autorytet, ale skoro uważasz że jesteś mądrzejszy :lol: no coż

co do reszty nie chcę cię obrażać więc pozostawię bez komentarza
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
6302037

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna bez diety????
hrhrhr %-) zabraklo argumentoow %-), obrazac, ja Ci dam obrazac, poprostu zabraklo Ci argumentow, nie kazdy wie wszystko(ja tez)
ten mooj cytat musialem Ci jakos w uproszczeniu bo nie lapiesz o co chodzi, wiec staram sie tloomaczyc jak najprosciej.

temu gosciowi dales tylko fragment rozmowy, i dając mu pytanie czy ww są najwazniejsze w diecie, ja tez bym odpowiedzial ze nie są, my rozmawiamy o ekto, jesli znasz jakiegos ektomorfika, pakuj w niego duuuuuzo bialka, malo ww i co i zniknie,

a skad Ty wnioskujesz ze ja uwazam sie za najmądrzejsszego? wcale tak nie jest,
  • 0
Pozdrawiam Strong

idol pudziana

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z policji:P

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna bez diety????
Człowieku wogóle schodzisz z sensu moich wypowiedzi
nigdy nie powiedziałem że uważam że ekto należy pakowac "duuuuuzo bialka, malo ww", a wręcz przeciwnie uwazam że powinien jeść ok 2 g białka/kg mc i ok 7-8ww/kg mc (a jak będzie się otłuszczał to ograniczyć)

Węglowodany nie dadzą ci masy mięśniowej( nie bezpośrednio) do tego jest bialko, a głównym zadaniem ww jest regulować precesy energetyczne aby nie dopóścić do spalania białka. To tak w skrucie. I pamiętaj że mówimy o początkujących, a nie o zawodowych kulturystach.

I popatrz jaki był sens tego postu=> pierwsze pytanie, a ty powołujesz się na kulturystów jedzących po 50g białka. Jak chcesz to jedz sobie i 10g tylko później powiedz jakie miałeś efekty. :lol:
pozdro

p.s. najprawdopodobnie odpowiem dopiero w piątek bo narazie nie mam czasu
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
6302037



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024