Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czego nauczy mnie Capoeira?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_elbutre
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Czego nauczy mnie Capoeira?
Poniewaz jestem nowy na forum, na poczatek chcialbym sie przywitac :) .
A teraz sedno mojego postu. O widowiskowosci i atrakcyjnosci Capoeiry nie trzeba nikogo przekonywac, faktem jest chyba takze to, ze dla osoby malo zaawansowanej nie jet ona zbyt pomocna w walce ulicznej. Ja chcialbym zapytac czy w szkole Capoeiry naucze sie jednak podstawowych technik samoobrony, np. tego jak prawidlowo i skutecznie wyprowadzic uderzenie reka, jak sie zaslonic, zrobic unik itp. Czy oprocz niewatpliwej satysfakcji i ogolnej sprawnosci trening Capoeiry przyniesie jeszcze jakies wymierne korzysci?
Z gory dzieki za odp.Pozdrawiam.
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nauczy mnie Capoeira?
Heh, bylo w forum, wiele razy, ale ze jakos sumiennie napisany post, to odpowiem [laskawca ze mnie :wink: ]

Idziesz z dobrym nastawieniem. Super zabawa, a przy okazji mozna cos podlapac. Owszem, osoby z wieloletnim stazem, instruktorzy - bez watpienia posiadaja umiejetnosci i doswiadczenie ktore bardzo pomoga w realnej sytuacji. Jednak taka sprawnosc naprawde nabywa sie na capoeira bardzo dlugo [bo do opanowania jest bardzo wiele technik, ktore do walki nie sluza], nie oczekuj wiec ze po roku, dwoch czy trzech bedziesz wymiataczem o tzw 'realnych' umiejetnosciach. Systemy uwazane za najlepsze do tego przygotowuja - poprzez inny wybor technik - duzo szybciej, jednak jesli skutecznosc nie jest dla Ciebie priorytetem, smialo wal na capoeire. Nie pozalujesz, a jesli wytrwasz i bedziesz sumiennie pracowal, na pewno conieco podlapiesz i bedziesz wiedzial, jak sie zachowac w sytuacji zagrozenia. Ze o swietnej kondycji i ogolnej sprawnosci nie wspomne.
  • 0

budo_jetisc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nauczy mnie Capoeira?
Jesli chodzi o GM w krk, tam nie uzywamy rak, wiec o rekach zapomnij reszta zalezy od ciebie no prawie.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nauczy mnie Capoeira?
przede wszystkim zalezne jest to od instruktora. ale faktycznie zgodze sie, ze wymaga to czasu. minimum rok (moim zdaniem) jest potrzebny aby opanowac podstawy i moc przejsc do bardziej konktatowych treningow. srednio ok. 2.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nauczy mnie Capoeira?
Elo.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Szacunek dla wszystkich cwiczacych.
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nauczy mnie Capoeira?
Deam, juz myslalem, ze zacznie sie moj ulubiony typ dyskusji :X
  • 0

budo_elbutre
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nauczy mnie Capoeira?

Jesli chodzi o GM w krk, tam nie uzywamy rak, wiec o rekach zapomnij reszta zalezy od ciebie no prawie.


Nie uczycie sie nawet podstawowych zasad walki rekami? Czytalem ze Capo korzysta z ciosow lokciami i dlonmi.
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nauczy mnie Capoeira?
Korzysta. Jakub pisal jednak, ze wiele zalezy od szkoly i instruktora.
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nauczy mnie Capoeira?
Adam Faba w GM uczy uzywania rak :roll:
  • 0

budo_elbutre
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nauczy mnie Capoeira?
No to jak, zapisujac sie do grupy poczatkujacej w Krakowie naucze sie czegos z rekami czy nie, bo juz mi sie pomieszalo.
  • 0

budo_sino
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nauczy mnie Capoeira?

U nas w grupie używamy rąk, więc jak chcesz to wpadnij na trening do ADG. Więcej info na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nauczy mnie Capoeira?
ja pierdziele... przeczytajcie 5 powyzszych postow... "u nas w klubie uzywamy rak"... wyjete z kontekstu brzmi conajmniej głupio, poza tym ogólnie w Capoeira walczy się całym ciałem, są zarówno techniki w których uderzamy rękoma jak i nogami. Nie zalezy to od klubu, czy techniki sa w capoeira czy ich nie ma. Natomiast od klubu zalezy jakich technik i w jaki sposob sie uczy... z reszta nie jest powiedziane, ze skoro teraz technik "bokserskich" nie ma, to nie bedzie ich za jakis czas. Nie mozna calej wiedzy uczyc od razu, wszystko powoli i stopniowo. ale: W CAPOEIRA SĄ TECHNIKI "BOKSERSKIE".
  • 0

budo_jetisc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nauczy mnie Capoeira?
Techniki reczne sa w capo ale w GM przynajmniej przez ostatnio rok ich sie nie cwiczylo, chodzi o grupe poczatkujaca i zawansowana. Po prostu wpadnij na treningi obu grup i zobacz co ci bardziej odpowiada
  • 0

budo_sino
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nauczy mnie Capoeira?

Uirapuru, chyba z całej rozmowy wynika, że pisząc o używaniu rąk chodzi o uderzenia rękoma, a nie o coś innego. Poprostu Elbutre chciał wiedzieć czy używa się rąk (czy istnieją udeżenia rękoma) czy nie, więc mu napisałem, że istnieją.

  • 0

budo_elbutre
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nauczy mnie Capoeira?
No i wielkie dzieki. Nie mialem zamiaru wprowadzac tu zadnej nerwowosci. Wiem, ze byc moze niektore z moich wypowiedzi sa banalne i irytujace, wszystko przez to ze dopiero probuje zorientowac sie w tym temacie. A ktoz pomoze mi lepiej niz Ci ktorzy maja z tym stycznosc?? :)
  • 0

budo_elbutre
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nauczy mnie Capoeira?


U nas w grupie używamy rąk, więc jak chcesz to wpadnij na trening do ADG. Więcej info na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


wybacz, co to ADG?
  • 0

budo_sino
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nauczy mnie Capoeira?

ADG=Grupa Capoeira Artes Das Gerais. 8)

  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nauczy mnie Capoeira?
Artes das Gerais, szkola istniejaca juz ponad 10 lat, najdluzej istniejaca i najwieksza grupa Capoeira w Polsce. Polska ekipa ma mistrzostwo Europy w Capoeira organizowane jesli dobrze pamietam w 2000 roku.... co jeszcze?

capoeira.super-net.pl
adg.gliwice.prv.pl
artesdasgerais.prv.pl
artesdasgerais.com.br
mestre-nem.de
artes-das-gerais.de
artesdasgerais.com
  • 0

budo_sino
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nauczy mnie Capoeira?

No nic ując, a dodać można by jeszcze bardzo duuużżżooo, ale to w zupełności wystarczy (zbrakło by miejsca na stronie :) ).

  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nauczy mnie Capoeira?
capoeira nauczy cie pokory. w stosunku do innych i co najwazniejsze w stosunku do samego siebie.

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024