Skocz do zawartości


Zdjęcie

brzuszek i uda :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

alganonim
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

brzuszek i uda :)

Witam forumowiczow :)

 

- Wiek - 27 wiosen 

- Wzrost 163

- Waga 80

- Waga planowana 65-70
- Staż treningowy brak treningu na 
siłowni

- Ile robisz treningów w ciągu tygodnia? jak wyżej

- Rodzaj Twoich treningów jak wyżej

- Intensywność Twoich treningów jak wyżej

- Czy zazwyczaj szybko chudniesz czy masz tendencję do tycia? ciężko wyczuć :) raczej jest tendencja do tycia

- Co uważasz za najtrudniejsze w stosowaniu dobrego odżywiania? najtrudniejsze dla mnie jest ułożenie dobrego programu odżywiania/diety - dalej jakoś pójdzie, lubię gotować, czas w kuchni nie uważam za zmarnowany wiec jeśli o to chodzi dam rade :)

- Czy stosujesz suplementy i jeśli tak to jakie oraz od jak dawna(czy systematycznie?) nie stosuje żadnych suplementów

- Kontuzje/Urazy brak kontuzji/urazów

 

A teraz parę slow o sobie:)

 

Mam 27 lat, obecnie od dwóch lat mieszkam za granica i w sumie od tego momentu przybrałem ok 10kg.

Przed wyjazdem b. dużo biegałem(piłka nożna) - tydzień bez powiedzmy 4-5h biegania/rozciągania/ćwiczeń był słabym tygodniem.

Wcześniej jadłem jak jadłem ale przez mój tryb życia powiedzmy ze wszystko się spalalo na bieżąco wiec nie było wałeczków itp.

Problem pojawił się po moim wyjeździe na imigracje;) powiedzmy ze jem tyle samo - może lekko więcej ale brak ruchu do którego przyzwyczajony bylem poprzednio spowodował odłożenie się tego gdzieś i ówdzie ;/

Moje pytanie/prośbę kierował bym do was odnośnie ułożenia planu na siłownię(nie uczęszczałem nigdy:))

Co do mojego raczej średniego wzrostu 80kg nie dobrze wygląda i złe czuje się z brzuszkiem.

Myślałem o zrzuceniu tego przez bieganie ale niestety odpada bo mam mocno rozbudowane uda(nie tłuszcz) i nie chciał bym ich powiększyć a wręcz przeciwnie super by było gdyby trochę z nich ubyto.

Na codzień powiedzmy ze dobrym tempem do pracy muszę dojść około 1,5km i w pracy tez dużo się nachodzę wiec z tego tez względu wolał bym ugryźć temat od strony siłowni a nie od strony biegania.

Moj tryb dnia od poniedziałku do piątku wygląda następująco:

Podbdka około 6 rano zjem serek danio czy coś podobnego i później środek komunikacji miejskiej i przed 8 rano mam gdzieś z 20 min mocnego marszu. O 8 rano regularnie jem owsiankę i mała kawę a raczej mleko z kawa. Przed 12 zjem jakieś owoce jabłko banan, około 13 jakieś kanapki rzadziej coś na ciepło i wieczorem około 19 jakiś obiad jednodaniowy - zero fastfodow. Po drodze uzbiera się jeszcze z 2 herbaty z mlekiem i jakaś szklanka wody.

Na siłownię mam 5 min od domu wiec liczę na jakieś konkretne i przychylne informacje/doradztwo od czego zacząć na siłowni(myślę ze się uda 1raz na tydzień na basen wyskoczyć). Moim celem jest zrzucenie z 10-12kg(mam 80 przy 163wzr) głownie brzuch - i jakby było możliwe nie wiem jakim sposobem to uda tez by mogły wyszczupleć(tu problem bo jak zrzucić mięśnie a nie tłuszcz) bo do swoich starych spodni chciałbym jeszcze wskoczyć :)

Jeśli są jakieś pytania proszę pisać śmiało, będę regularnie odwiedzał watek i w miarę możliwości pytań odpowiadał na nie.

 

Z góry dziękuje za przeczytanie moich wypocin :) i jeszcze raz proszę o jakaś fachowa pomoc

 

Pozdrawiam!


  • 0

Maravia
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 2603 postów
  • Pomógł: 3
98
Dobra
  • Płeć:Kobieta
  • Wzrost [cm]:168
  • Waga [kg]:53

Napisano Ponad rok temu

Re: brzuszek i uda :)

Poczytaj na początek o diecie w tematach podwieszonych. Bez niej ani rusz.

Brzuch " robi " sie w kuchni .Do tego aeroby + trening.


  • 0

alganonim
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: brzuszek i uda :)

Myślę ze nie mam jakiegoś niewiadomo jakiego złego jedzenia żebym mógł tylko na jedzenie zrzucać - wręcz przeciwnie odnoszę wrażenie ze w Polsce jadłem tłuściej więcej cukrów i raczej bardziej nie zdrowo i brzuszka itp nie było a tutaj, fastfoda może zjem raz na dwa miesiące słodycze odłożone, chleb tez pomału w odstawkę idzie a do tego jem dużo owoców i warzyw - mięsa częściej ale tez nie codziennie. Dieta tez jest ważna ale myślę bardziej się skupić na treningu - wieczory dłuuuugie a motywacja jest wiec myślę ze nad tym się w 80% skupić a na dietę dołożę dodatkowo do pełni sukcesu (nie chce nie jeść i czekać na efekt aż spadnie, powiedzmy ze biegałem przez 13 lat i ruchu tez mi brakuje - wiadome ze bieganie pomogło by zrzucić to na czym mi zależy i myślę ze nie było by z tym problemu(bieganiem) ale uda nie dają mi spokoju ;)


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: brzuszek i uda :)

Myslisz błędnie. Skup sie na diecie, trening to tylko ułamek sukcesu. WInien byc siłowy + aerobowy


Mateusz Pawlak ;)




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024