Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początkujący potrzebuje pomocy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

slicethecake
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Początkujący potrzebuje pomocy.

Witam,
Chciałbym zacząć od tego ze kompletnie nie znam ehm... nazw właściwych czy też potocznych w temacie ćwiczeń więc będę  starał się pisać najprościej jak sprawa wygląda z mojej perspektywy. Mam 19 lat, niedługo 20 i chciałbym coś zrobić z moimi mięśniami (albo ich brakiem) a mianowicie prosić o pomoc czy też wskazówki. Bycie szczupłym czy tez chudzielcem jakoś mi nigdy specjalnie nie przeszkadzało ani też nie zaniżało samooceny ale mimo wszystko chcę poprawić to co można. Przy wzroście 185/187cm mam 75kg i ta waga tak na przestrzeni dni się zmienia, raz mniej raz więcej o ten kilogram czy dwa. Z tego co mi powiedział kiedyś znajomy, z którym pracowałem, zajmował się czymś z fitnesem więc wierzyłem w jego słowa odnośnie tematu, zrobiłem "test" wytrzymałościowy i jego zdaniem wyszło że mam słabe ramiona (patyki serio), brzuch "ok" i mocne nogi. Napisał mi tak jak oczekiwałem najprościej żebym zrozumiał i się nie zniechęcił, plan ćwiczeń. Tutaj moja pierwsza prośba - czy ten plan mi pomoże zyskać no nazwijmy to standardowy wygląd i mięśnie? Nie planuję być napakowany bo to nie moja bajka ale no tak jak napisałem wcześniej. Jeśli jest zły czy wymaga popraw to proszę o wskazówki czy komentarz. Druga prośba to właściwie po analizie tego co napisałem, porady odnośnie ćwiczeń, diety i wszystkiego co potrzebne. Nie mam żadnych sprzętów, chciałbym ćwiczyć na miarę możliwości nie wychodzenia z domu. Poniżej umieszczam ten plan ćwiczeń. Odpowiem też na każde sensowne pytanie. Mam nadzieję że nie funkcjonuje tutaj śmieszkowanie z chudych :) bo raczej żartów czy docinków z internetu nie biorę na serio. Z góry dziękuję za pomoc.

"3 dni ćwiczeń, 1 dzień przerwy i znowu 3 dni ćwiczeń
1 WERSJA

I) 3 serie pompki
2x5 pompek (30 sek przerwy - minuty max)  x3

II) 3 serie brzuch
3x25 brzuszków (30 sek przerwy - min) x3

III) 3 serie nogi
3x37 przysiady -II-  x3

Przerwa między seriami 5 min lub krócej.

2 WERSJA

3 serie, ćwiczenia rób jedno po drugim bez odpoczynku, przerwa między seriami ćwiczeń 1 minuta.

5xpompki
25xbrzuszków         - wszystko to 2-3 razy
37xprzysiadków    

Przez pierwszy tydzień tylko 1 wersja ćwiczeń, od drugiego tygodnia wprowadz 2 wersję, wtedy wykonuj wersje na zmianę (jeden dzień pierwsza wersja, drugi dzien druga wersja)"

Dodam jeszcze że kiedyś je wykonywalem przez miesiąc i poczułem różnicę w formie czy w samopoczuciu ale potem ktoś mi powiedział że to nic nie da bo za mało ważę no a wtedy mialem jakies 68kg. Pozdrawiam


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący potrzebuje pomocy.

zobacz sobie ćwiczenia z treningu domatora

takie ćwiczenia to tylko są na chwile bo mięśni tym nie zbudujesz, początkowo coś ruszy mięśnie ale na dłuższą mete nic nie da


  • 1

TKWM


sm0kie17
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Never Back Down ;)
  • Staż [miesiące]:od 15.08.2014
  • Wzrost [cm]:185
  • Biceps [cm] :34,5
  • Klatka piersiowa [cm]:106
  • Pas [cm]:86
  • Udo [cm]:54
  • Przysiad [kg]:80x5
  • Wyciskanie [kg]:75x1
  • Martwy ciąg [kg]:100x5
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący potrzebuje pomocy.

moim zdaniem na sam początek z przygodą "bycia kulturystą :weight_lift: " wydaje się być całkiem spoko :)

lecz to jest tylko i wyłącznie moje zdanie na ten temat
Pozdrawiam :)


  • 1

slicethecake
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący potrzebuje pomocy.

cos mi swita ze wlasnie dodal na koniec ze pozniej gdy nabierze sie "wprawy" to warto to jakos rozbudowac itp ale dziekuje panowie za weryfikacje :)


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024