Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potrzebuje porady odnośnie wyboru broni do samoobrony.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_sadzio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje porady odnośnie wyboru broni do samoobrony.
Nunchaku na psa? :lol: fajnie ale czy wiesz jak uderzyć ? bo takiego zwykłego uderzenia pies nie poczuje :)
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje porady odnośnie wyboru broni do samoobrony.
Też mam ten problem że mam psa który nie bardzo toleruje inne psy jedynym wyjątkiem są Owczarki niemieckie i szczeniaki.A gdy widzi jakiegoś staffa pita lub coś podobnego to odrazu szykuje sie z zębami.Teraz na szczęście przewiduje po zachowaniu psa czy będzie szczepa czy zwyczajnie sie obwąchają i pójdą swoją drogą.Gdy widze że coś jest nie tak przechodze na drugą strone.Troche gorzej gdy cudzy pies jest bez smyczy ale wtedy zaslaniam swego ciałem a tamtego odstraszam.Raz sie tylko zdarzyło że musiałem brać mojego agresora na ręce i spierdalać ile sił w nogach przed pitem a po drodze spotkałem dresika właściciela tego psa który wszystko zkwitował jednym tekstem "co Ty popierdoliło cie, mój pies nie gryzie" zabrał pita i poszedł :)
Ps.A co myślicie gdy już dojdzie do jakiejś sytuacji między psami aby przywalić kijem w nos?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje porady odnośnie wyboru broni do samoobrony.

I nie chodzi tylko o to żebym mogła obronić się przed spem..ale przed facetem również.


na allegro jest cos takiego, ale tylko na psa..bo na faceta to raczej nie zadziała...:wink:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje porady odnośnie wyboru broni do samoobrony.
Moj kumpel... Taki troszke w dresikach chodzi ale spokojny chlopak dostal amstafa...
Malz piesek bawilismy sie z nim itp... Podrosl. Nie duzo. Mial moze ze dwa lata... Nie znam sie...
Raz jeden opowiada nam jaka mial nieciekawa przygode.
Puscil go bez smyczy pod blokiem. Stal, gadal pilnowal pieska...
Z klatki miedzy blokami tak ze 100 metrow od niego wyszla baba ze swoim pieskiem...
Tez dosc maly a rasa tez jakas pitbulowata lub boxer... nie pamietam. A ze sie nie lubily, to amstaf heja na tamtego. Moj kumpel za nim co sil...
Baba widzac to, schylila sie po swojego pieseczka... A szalony amstaf jej na glowe kic...
Z deka ja podrapal... Ale na pogotowie nie trzeba bylo... Sama sie w domu opatrzyla, kumpel zaplacil jej kare, zeby nie zglaszala policji, dogadali sie a amstafik poszedl na handel.
Tenkju.
gdyby byl wiekszy to ojej.

Czasem mowimy o dresach, ale widze ze u nas tz sie troszke towarzystwo zdresza...
Teksty typu e ty kufa nunchaku na psa? kufa ocipiales kufa? co ty jestes bruce lee?
do kufa nedzy kufa wez sie pierdyknij w leb kufa uwazam ze nie wnosza zbyt wiele do dyskusji. Ja spytalem tylko o wasze zdanie, ktore sobie cenie. Prosze mnie nie traktowac jak kretyna. za dyskusje merytoryczna dziekuje.
Tenkju.
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje porady odnośnie wyboru broni do samoobrony.

no prosze was.. nunchaku na psa? jak nie trafisz pierwszego strzalu wraz z zejsciem z linii ataku to nie bedziesz mial przy psie szansy na drugie uderzenie..


Ps Dzey
Ty chyba bywasz na polach mokoto? Na treningach z Krissem? Jak kiedys bede to zloze atrapke nuna do walki i sprawdze w realiach bojowych nuna. Powiem Ci tak, ze piesek jak zobaczy latajace palecki to sie moze z deka wystraszyc. A ja akurat machal powiedzmy bojowo a nie super ladnie wykonane techniki i wydaje mi sie ze to dosc szybko lataja moje paleczki...
No kwestia sprawdzenia i omowienia techniki w sparningu.
Ale na oko... Zaczac rob ic przed soba osemki nunem... z prawej reki gora w dol do lewej strony, do gory, na prawa strone i kolko gora itd... Prosta technika a nie podejdzie chzba zadna psina.
Pozdro
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje porady odnośnie wyboru broni do samoobrony.
ale ty mowisz o psie ktory do ciebie podchodzi - a nie o jego zdecydowanym ataku
jak pies zaatakuje i chce cie ugryzc to nie przestraszy sie tego ze machasz mu nunem - wskoczy ci na glowe i tyle, mimo ze moze go z raz trafisz zanim skroci dystans - a wtedy juz z nuna maly pozytek.. :wink:
  • 0

budo_sadzio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje porady odnośnie wyboru broni do samoobrony.
Nun ma to do siebie, że można nim wykonać nawet 3 uderzenia na sekunde i to naprawdę z potężną siłą (ale do tego trzeba wiele lat dobrego treningu), tak, że pies może nie tyle nie będzie miał ochoty atakować po pierwszym strzale co nie będzie miał możliwości a jak nie trafisz to możesz odrazu wykonać następne uderzenie.
Wiem, że w ogóle obrona przed atakującym psem jest ciężka, ale z nunchaku w ręce możliwa ale jeszcze raz powtarzam i będę to powtarzał do usranej ... TRZEBA WIEDZIEć JAK.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje porady odnośnie wyboru broni do samoobrony.
podczas testow uderzen (minuta jak najszybszego walenia w packi) wychodzilo ze ludzie mieli tez po kilka uderzen piesciami na sekunde - i co ciekawe palkami rowniez podobnie wychodzilo.. wiec nun to zaden przelom - i jakbym mial wybierac to wolalbym sztywny kij (baton?) ktorym mozna calkiem sporo zrobic
  • 0

budo_sadzio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje porady odnośnie wyboru broni do samoobrony.
Masz rację. pałka jest o wiele łatwiejsza do opanowania, ale oprucz szybkości liczy się siła. Ręką psa proponował bym nie uderzać bo jak złapie to będzie boleć ale co do pałki to jestem przekonany, ze względu na jej prostote użycia, do nunchaku, ze wględu na jego ogromną silę.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje porady odnośnie wyboru broni do samoobrony.
oj jakos slabo widze to wcelowanie nunem w psa, pies ma srednio 20% lepszy reflex od czlowieka a na sto metrow dobre przyspieszenie. Moze bedac gotowym, wiedzac o ataku i trzymajac nuna w reku... pies nie jest glupi wyczeka, zrobi unik i wtedy skoczy. Czy uderzenie nunem powali psa, nie wiem, uderzenie lopata w glowe mojego rotta nie powalalo (ale bil nia moj ojciec zeby ratowac naszego drugiego psa, wiec napewno nie z calej sily) widzialem filmik na ktorym pies trzymal za rekaw pororanta, pozorant rozkrecal sie z nim i walil psem o drewniana sciane pies nie puszczal, kiedys byly w necie tez filmy z rottami szkolonymi w osji do ochrony osobistej, psy byly uczone ataku na twaz (pierwszy raz cos takiego widzialem) i byly puszczane na goscia ktory mial klamke (ze slepakami pewnie) za kazdym razem pies zdazyl skoczyc nim pistolet byl w niego skierowany - ale moze byla to poprostu pokazowka ala FMA, a jak super psy gonily uciekajacych :D pozoranci mieli maski/helmy z takim czyms wystajacym z tylu, pies dolatywal, skakal, lapal za to i jek klijetem obeton. Byly tam tez takie klimaty ze gosc siedzial z panna na lawce, nagle jakby chcial ja obiac za szyje ii nim jego reka spoczela na jej ramieniu pies chwytal za jajka :) Psy na IPO czesto tezsa przyzwyczajone ze jak zlapia moga odostawac palka u nas na szkoleniu pozorant mial taka witke i jak pies zlapal za rekaw to okladal nia psa po zebrach. Wynik walki ozywiscie nigdy nie jest przesadzony, duzo zalerzy od tego kto atakuje a i pies moze sie wydygac i uciec, albo wydygac i zaatakowac ;)

tak czy siak na psa bym wolal miec cos czym bym mogl trzymac dystans, pies i tak ma naturalna przewage nad nami (szybkosc, refleks i zeby) w zwarciu pies ma jeszcze wieksza przewage a jak nas powali to juz nie ma szansy zeby walczyc. Najlepsza taktyka to chyba cos w jednym reku czym skupiamy uwage i cos w drugim czym bijemy no i ja bym wolal by to cos bylo sztywne, a poza tym to jak donosza wszelakie artykuly dogomani lali psy lopatami (albo mi sie takie trafialy opowiesci) moze dlatego bo byly pod reka a moze nie.... przy czym nie slyszalem zeby pies od uderzenia padl, raczej uspokajal sie....

o chodzby tu:
"Bully'ego - już jako dorosłego psa - kupił Bobby Hall zakładając, że po dobrym treningu będzie on doskonałym fighterem i reproduktorem. Gdy był u Bobby'ego zaatakował go. Bobby mial w rękach łopatę, którą uderzył Bully'ego w tył, od góry. Nastepnie trzymając łopatę w ręce powiedział : "Chodź tu synu". "Bully son chodź do mnie", a wtedy Bully podszedł do stóp Bobby'ego machając ogonem i liżąc go po ręce. Bobby odszedł nadal trzymając łopate w ręce ...
Od tego czasu Bobby zmienił imię psa z Bully na Bullyson. "

przy czy obawiac sie nalezy tylko psow szkolonych i z zylka, przecietnego psa odstraszy zdecydowana postawa i tupniecie bo przeciez pies przewaznie nie atakuje bo tak
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje porady odnośnie wyboru broni do samoobrony.

Ręką psa proponował bym nie uderzać bo jak złapie to będzie boleć ale co do pałki to jestem przekonany, ze względu na jej prostote użycia, do nunchaku, ze wględu na jego ogromną silę.


Buehehehehe, chyba kpisz :lol: :lol:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje porady odnośnie wyboru broni do samoobrony.
Pomijajac cala absurdalnosc uderzania psa czymkolwiek to.... - uderzenie mala palka jest wlasnie silniejsze od uderzenia nunczaku. Jest to naukowo udokumentowane, a film na temat "uderzen" byl wielokrotnie pokazywany zdaje sie na Planet i nie tylko.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_sadzio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje porady odnośnie wyboru broni do samoobrony.

Buehehehehe, chyba kpisz :lol: :lol:


Uargumentuj swoją wypowiedź jak masz coś do powiedzenia bo masz pewnie pięćsetnego offtopa :lol: :lol: :lol:

Jeszcze raz powtarzam, że jak bym miał nuna w ręce to nie uderzał bym pięścią bo siła o wiele mniejsza. Jak bym miał do wyboru kij krótki a nuna to szczerze powiem nie wiem co bym wybrał. Pewnie to co by było pod ręką a nie to co ma większą siłę. ale w moich rękach częściej jest nun :P
Coś co trzyma psa na dystans? Chodzi ci o stół albo jakieś wielkie krzesło? bo długim kijem nie utrzymasz psa na dystans.
Wymachiwanie kijkiem nic nie da- pies nie przestraszy się raczej takiej rzeczy jak ma zaatakować- niczego się nie wystraszy tylko będzie atakował.
  • 0

budo_sadzio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje porady odnośnie wyboru broni do samoobrony.

uderzenie mala palka jest wlasnie silniejsze od uderzenia nunczaku. Jest to naukowo udokumentowane, a film na temat "uderzen" byl wielokrotnie pokazywany zdaje sie na Planet i nie tylko.
Pozdrawiam
K_P


Przepraszam za 2 post
jest gdzieś na necie kawałek z tym testem bo jestem po prostu ciekaw jak tam uderzali :)
Bardzo proszę o link.
Pozdrawiam
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje porady odnośnie wyboru broni do samoobrony.


Wymachiwanie kijkiem nic nie da- pies nie przestraszy


Oprócz wymachiwania kijem można nim jeszcze pchnąć. Jak włócznią. Takie punktowe uderzenia zrobią większe wrażenie na psu, są szybsze i utrzymają zwierze na dystans. O ile umiesz się tym kijem posługiwać w taki sposób.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje porady odnośnie wyboru broni do samoobrony.

Pomijajac cala absurdalnosc uderzania psa czymkolwiek to.... - uderzenie mala palka jest wlasnie silniejsze od uderzenia nunczaku. Jest to naukowo udokumentowane, a film na temat "uderzen" byl wielokrotnie pokazywany zdaje sie na Planet i nie tylko.
Pozdrawiam
K_P

ja myśle ze to zalezy od techniki uderzenia, pałką jest napewno prościej i każdy sobie poradzi


podczas testow uderzen (minuta jak najszybszego walenia w packi) wychodzilo ze ludzie mieli tez po kilka uderzen piesciami na sekunde - i co ciekawe palkami rowniez podobnie wychodzilo..

myslisz szybkosc z częstotliwością, taki test nie mierzy siły a to siła jest podstawą skutecznego uderzenia, szybkośc to szybkośc reakcji a nie tempo walenia w packi
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje porady odnośnie wyboru broni do samoobrony.
Wtrącę swoje 3 grosze, może nie zbyt odkrywcze, ale zawsze....

Z DOŚWIADCZENIA wiem, że na psa, którym zastanawia się nad atakiem, ale w pełni rozwścieczony jeszcze nie jest - jakiś przedmiot w ręku działa na niego wyraźnie odstraszająco. Im większy, tym lepszy. Kiedyś, będąc w lesie, podbiegł do nas rottweiler. Jak podniosłe z ziemi wielką gałąź, to trzymał się na dystans. Podobnie było, jak spacerowałem z moim psem na smyczy i ruszył za nami owczarek niemiecki. Jak wyciągnąłem batona i wymownie rozłożyłem - nie podszedł.

Gorzej jednak, jak pies już zaatakował. Raz chwycił mnie mieszaniec owczarka niem. Chwycił nie zębami, bo był w kagańcu, tylko przednimi łapami.
Ścisnął mnie wpół, przyparł do ściany i próbował gryźć po rękach. Wtedy po raz pierwszy przekonałem się, ile taki pies ma siły i jakie ma "umiejętności" (on tak robił - chwytał "ofiarę" przednimi łapami, żeby nie uciekała i gryzł. Ważył jakieś 5O kg i na "stojąco" miał jakić 1,80 m). Jak mnie "zaczął", osoba druga zaczęła go z tyłu okładać łańcuchem. Nie zrobiło to nanim ŻADNEGO wrażenia!

Także jak już się wgryzie - nie liczyłbym na to, że czymkolwiek go zbijecie tak, że z bólu puści. Na psa to dobry gaz, taser, pałka i jej podobne -wg mnie - na ostatnim miejscu.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje porady odnośnie wyboru broni do samoobrony.
to ja jeszcze dodam, ze jak mamy cos w reku to lepiej sie tym nie zamachiwac bo znaczna wiekszosc psow ktore spotkalem na raptowne podniesienie reki w gore reaguje skokiem na nia
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje porady odnośnie wyboru broni do samoobrony.

Uargumentuj swoją wypowiedź jak masz coś do powiedzenia bo masz pewnie pięćsetnego offtopa


Jeśli nie widzisz absurdalności w dyskusji o walce z psem przy pomocy nunchaku, to i tak nie ma już dla Ciebie żadnej nadziei :D
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje porady odnośnie wyboru broni do samoobrony.
Ja nie mowilem o walce...
Ja zalozylem, ze pies nie podejdzie jak sie zacznie machac.

Z wyszkolonym psem to kurde... nie podejmuje dyskusji bo sie nie znam.

Ale zaryzykuje stwierdzenie, ze najlepiej to jesli juz obrona konieczna przed rozwscieczonym bydlakiem to palka w jednej rece w drugiej noz.
Albo noz i gaz.
O palnej nie wspomne.
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024