Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening dla bardzo początkującego.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

MarcinST
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening dla bardzo początkującego.

Witam!

Przeglądam forum w poszukiwaniu jakiegoś treningu. Z tego co wywnioskowałem to najlepszą formą dla mnie będzie to trenowanie w zakresie FBW.

Jednak tak naprawdę nie wiem, jak zacząć. Pracuję od niedawna, wcześniej prowadziłem bardzo zaspany i zastany tryb życia. Mało się ruszałem i nie dbałem szczególnie o to co jem, jak i w jakich ilościach. Teraz planuję to zmienić. Nie liczę na szybkie rezultaty. Jestem wytrwały i mogę czekać dłużej na jakiekolwiek efekty. Mam 186cm wzrostu i 90KG, chciałbym trochę zrzucić z brzucha, stać się bardziej wytrzymały i silny. Problem tkwi w tym, że na siłownię mogę do sierpnia poświęcić jedynie dwa dni w każdym tygodniu. W ogóle nie wiem, jak ułożyć plan treningowy by przyniósł jakikolwiek pozytywny rezultat dla mojego samopoczucia i organizmu. Jak już wspomniałem moimi celami są: zrzucenie trochę brzuszka i wzmocnienie organizmu. Jestem totalnym laikiem więc byłbym wdzięczny jeżeli ktoś mógłby mi zaproponować jakieś ćwiczenia, trening etc. Dodam jeszcze, że poza tym grywam w tenisa i lubię dość regularnie jeździć na rowerze.

Jeszcze raz wspomnę, że nie zależy mi żeby na siłę, jak najszybciej się wytrenować. Mam czas, wolę powoli i trochę lżej niż za dużo w zbyt krótkim czasie.

Z góry dziękuję Wam za rady w sprawie ułożenia sobie treningów.


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening dla bardzo początkującego.

Jeśli 2 dni w tygodniu to bym zaczął od fbw a potem przeszedł na push pull.  Mało dni do wykorzystania masz to w planie umieścić najlepiej tylko wielostawowe ćwiczenia bez zbędnych izolacji.

 

Przysiady tylne
Wiosłowanie
Wyciskanie sztangi leżąc
Military press
Wyciskanie wąsko
Uginanie stojąc z prostą sztangą

Zestaw B

Martwy ciąg klasyczny

Podciąganie na drążku
Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim
Wyciskanie sztangielek siedząc
Wyciskanie francuskie
Uginanie sztangi na modlitewniku


Użytkownik 23Viper23 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

TKWM




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024