Skocz do zawartości


Zdjęcie

sekcja tylko dla dzieci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

sekcja tylko dla dzieci
no właśnie co można pomytśleć widząc taki plakat|?
a) prowadzi ją wybitny specjalista, ktoś kto zna się na specyfice zajęć z dziećmi i jest w tym dobry
B) mamy do czynienia z kolejnym oszołomem który braki techniczne nadrabia siłą a w przypadku najmłodszych to jest dosyć łatwe, pozatym dzieciakom można każdy kit wcisnąć
c) kolejny przypadek pedofilii
ostatni przykład podaję nie z powodu medialności tego tematu ale w Krakowie mieliśmy już dwa takie przypadki
no więc co można pomyśleć widząc plakat na którym pisze sekcja tylko dla dzieci do lat 14tu?
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: sekcja tylko dla dzieci
E, odbiór plakatu reklamującego zajęcia jiu-jitsu dla dzieci widzę raczej bezstressowo :-D .

Dzieci są pewnie, tuż za młodzieżą (a może przed), największym targetem dla takich zajęć. Pomału też chyba rośnie u nas świadomość, jak istotną rzeczą jest wychowanie fizyczne, zdrowie, ruch. Młode małżeństwa, jakie znam, szukają dla swoich pociech kursów językowych i właśnie zajęć sportowych.

Taki plakat u zdrowo myślącego człowieka nie powinien budzić podejrzeń. Zawsze można jeszcze zorganizować jakieś spotkania organizacyjne z rodzicami, by rozwiać ich ewentualne wątpliwości.

Dla przykładu jeszcze: w Warszawie sekcję prowadzoną specjalnie dla dzieci prowadzi chyba, o ile się nie mylę, Urszula Zalewska-Dudek. A grupy naborowe judo są przeznaczone w ogromnej większości wyłącznie dla dzieciaków.

Pozdrowienia :-D
M.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sekcja tylko dla dzieci
Aniolowi zapewne bardziej chodzilo o sekcje gdzie instruktorzy nawet nigdy nie nauczali starszych a tylko dzieci. Do grup dzieciecych powinny byc osoby z najlepszymi kwalifikacjami bo dziecko przyjmie wszystko co jej mowimy za dobre i najlatwiej zrobic mu krzywde poprzez niewlasciwy trenig. Niestety czesto sie zdaza tak ze instruktorzy z gory zaznaczaja ze zajec ze starszymi nie prowadza a tylko z dziecmi.
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sekcja tylko dla dzieci
ja prowadze sekcje dziecięce (dla starszych też) i do pedofilji mi daleko!
ale wiecie że boje się pomagać dzieciakom przy poprawianiu pozycji czy ciosów no bo dotknąć trzeba za rękę wziąść i takie tam a rodzice terez to różni są
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sekcja tylko dla dzieci

ale wiecie że boje się pomagać dzieciakom przy poprawianiu pozycji czy ciosów no bo dotknąć trzeba za rękę wziąść i takie tam a rodzice terez to różni są


I prowadz zajecia w ciemnych okularach bo rodzice moga powiedziec ze obmacujesz je oblesnym wzrokiem 8) ;)
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sekcja tylko dla dzieci
Ja poza JJ trenuje jeszcze Judo i tam mamy duzo malych pociech (8-13 lat).
Mysle, ze z ta pedofilia to czasem sie przesadza, bo jak np. pokazac rzuty czy trzymania w parterze bez zadnego kontaktu (mowie o sytuacji, kiedy jest trener i same maluchy).

Pozatym sama zabawa z tymi dzieciakami, duzo smiechu zawsze jest. "Walczysz z nimi", a one obsiadaja Cie jak mrowki i probuja dusic/zakladac dzwignie :)

Niedlugo nie bedzie mozna wogule dotknac takiego malego szkraba bo odrazu Cie za pedofila wezma, przykre.
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sekcja tylko dla dzieci
no można sie pośmiać ale czasy są takie że każdy rodzic patrzy na ciebie jak na potencjalnego pedofila. Oczywiście są dzieci które ćwiczą już jakiś czas i rodzice mnie znają i nie ma problemu bardziej boje się tych nowych
a o tych okularach to ja musze pomyśleć :wink:
  • 0

budo_niebieski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawiecentrum

Napisano Ponad rok temu

Re: sekcja tylko dla dzieci
u nas jest też grupa dla maluchów, ale na szczęście nie ma problemu, żeby rodzice narzekali na to że się ich pociechy dotyka. Zresztą nie wyobrażam sobie bez tego jakiejkolwiek nauki.
Ale kto wie co przyniesie przyszłość. :D
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sekcja tylko dla dzieci
jeszcze raz podkreślam "sekcja tylko dla dzieci|", wzbudza moją nieufność, przykład pedofili uważam za skrajny (ale jak wspomniałem zetknąłem się z tym dwa razy|) natomiast najczęściej mamy moim zdaniem do czynienia z kimś kto po prostu nie potrafi prowadzić żadnych zajęć, w myśl zasady dziecku każdy kit sie wcisnie
zauważcie że przy każdym przyzwoitym klubie istnieje wydzielona grupa dziecięca, zazwyczaj zajęcia odbywają się wcześniej są krótsze itp
zgoda, w przypadku sportów walki należy wychwytywać przyszłych mistrzów jak najwczesniej |(i osobiście twierdzę że najlepiej przygotowani do prowadzenia zajęć z dziećmi są trenerzy judo i boksu\)
przyznaję że nawet w \Krakowie mamy świetny klubik judo dla dzieci który dorastający narybek podsyła na |Wisłe, ale nadal mam wątpliwości widząc napis do 14tu lat
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024