Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta dla nowicjusza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

Grzybonzo
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta dla nowicjusza

Cześć. Na wstępie powiem, że jestem nowicjuszem, chciałbym nabrać masy i wyrzeźbić mięśnie. Wiele osób polecało mi zrobienie tutaj konta, tak więc zrobiłem i postanowiłem się poradzić. Mam 175 cm wzrostu, 16 lat i ważę 60 kg. Obecnie robię a6w i pompki, już niedługo kupię hantle, ale chciałbym też dobrze się odżywiać. Może mi ktoś doradzić jakąś dobrą dietę dla mnie? Byłbym naprawdę bardzo wdzięczny, szukałem trochę na necie, no ale mam o tym niewielkie pojęcie i raczej nie potrafię wybrać odpowiedniej.


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla nowicjusza

Tematy podwieszone w tym dziale - zapraszam do lektóry bo dla ciebie nie mamy żadnej diety możemy ci ja jedynie skorygować poprawić bo ułożyć musisz sam ;)


Mateusz Pawlak ;)


Grzybonzo
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla nowicjusza

No tak, tylko że niezbyt wiem, co powinienem jeść, a czego nie. Czytałem gdzieś, że dobrze jest pić mleko, ale zaraz znalazłem inny temat, w którym pisali, że właśnie stanowczo odradzają mleko. No nie wiem, chodzę do szkoły, a więc jeśli chodzi o śniadanie to musiałoby to być coś na szybko. Hmmm, jakieś płatki z mlekiem to dobry pomysł ? ; D 


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla nowicjusza

Tam wszystko pisze czarno na białym w sposób taki ze nawet kot by zrozumiał, problem w tym że nikomu sie tych tematów nie chce czytać i wolą gotowca dostać, a my gotowców nie układamy niestety bo to nie interes. Poczytaj wysil sie to i potem zaprocentuje.


Mateusz Pawlak ;)


Grzybonzo
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla nowicjusza

No cóż, tak czytam te tematy i niewiele mi to daje ;) Chyba jednak dam sobie z tym spokój albo poszukam pomocy gdzieś indziej ;d Temat do zamknięcia, cześć.


  • 0

Kuba96
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1729 postów
  • Pomógł: 24
124
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:Mazowieckie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :44
  • Udo [cm]:71
  • Przysiad [kg]:200x5
  • Wyciskanie [kg]:160
  • Martwy ciąg [kg]:200
  • Waga [kg]:105

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla nowicjusza

Ale leń, ja pier****


  • 0
Zapraszam do śledzenia mojego dziennika treningowego :)
http://forum-kultury...dt-kuby/page-25

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla nowicjusza

hahahahah elo


Mateusz Pawlak ;)


Grzybonzo
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla nowicjusza

Leń ? Serio ? Przeczytałem prawie wszystkie te podpięte tematy i co z tego ? Nie skumałem nawet 1/5 z tego co przeczytałem, więc nie wiem czy jest sens w czytaniu reszty ^^ Cwaniak jesteś, bo pewnie zajmujesz się tym już od dłuższego czasu i wiesz co i jak, ja właśnie chciałem zacząć. Już kiedyś ćwiczyłem przez jakieś 3 miesiące, ale niestety zachorowałem i nie miałem siły kontynuować treningu, później się nie chciało i cała praca poszła na marne.


  • 0

Kuba96
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1729 postów
  • Pomógł: 24
124
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:Mazowieckie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :44
  • Udo [cm]:71
  • Przysiad [kg]:200x5
  • Wyciskanie [kg]:160
  • Martwy ciąg [kg]:200
  • Waga [kg]:105

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla nowicjusza

Nie trzeba być cwaniakiem, żeby umieć czytać :)  http://forum-kultury...-diety-na-masę/  Chyba ten temat przegapiłeś.


  • 0
Zapraszam do śledzenia mojego dziennika treningowego :)
http://forum-kultury...dt-kuby/page-25

Grzybonzo
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla nowicjusza

Wątpię, żeby była odpowiednia dla mnie dieta. Nie jestem w stanie codziennie jeść jakichś ryb, kurczaka itd, dlatego chciałem dać sobie z tym spokój. Liczyłem akurat na jakieś porady czego jadać więcej, z czego zrezygnować całkiem, a co ograniczyć. Prowadzę niezbyt zdrowy tryb życia i chciałem to zmienić. Pijam wyłącznie napoje gazowane (najczęściej cola, jak jest jakiś tymark to chyba raz w miesiącu). Wypijam jakieś 1.5l coli dziennie, jem sporo chipsów, czekolady i innych słodyczy. Nie ukrywam, że sporo czasu spędzam przed komupterem, zazwyczaj kilka godzin. Nie uprawiam sportów, ponieważ nie mam do tego warunków. Bieganie odpada, moja kondycja jest na zerowym poziomie, 200m i siadam na tyłku. Jeśli chodzi o sporty drużynowe to grywam trochę w piłkę nożną, kiedyś robiłem to bardzo często, ale teraz to tylko na lekcjach wf. Nie jadam śniadań, w szkole zjadam z 3 kanapki (z serem najczęściej), na obiad zazwyczaj mam ziemniaki i jakieś mięso. Moim zdaniem wpier*alam za dużo mięsa. Chciałem coś z tym zrobić, no ale cóż. Nie bardzo wiem jak się do tego zabrać, dlatego spasuje. I daruj sobie tego lenia, bo naprawdę przeczytałem większość tych tematów (ten który podesłałeś też) i na niewiele mi się to zdało.


  • 0

Kuba96
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1729 postów
  • Pomógł: 24
124
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:Mazowieckie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :44
  • Udo [cm]:71
  • Przysiad [kg]:200x5
  • Wyciskanie [kg]:160
  • Martwy ciąg [kg]:200
  • Waga [kg]:105

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla nowicjusza

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Powodzenia.


  • 0
Zapraszam do śledzenia mojego dziennika treningowego :)
http://forum-kultury...dt-kuby/page-25

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla nowicjusza

Wszystko masz napisane co jesc  oraz przykladowe diety... cola i inne tego typy napoje odpadaja to sa kiepskie cukry po ktorych w brzuch Ci bedzie tyllo szlo. Chodzac na silownie powinienes jesc wlasnie duzo miesa ale najlepiej chudego. Bo duzo osob narzeka ze je miesa w chuj ale jak sie potem okazuje jest to bardzo tluste mieso i potem zarzekaja ze brzuch im rosnie. Dobra dieta to podstawa. Rozpisz tu dolladnie co jesz.


Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


Noxes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, gotowanie, tworzenie stron www
  • Staż [miesiące]:13
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:77kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla nowicjusza

Nie wiem czy nie masz pieniedzy na diete czy jak, ale jak tak, to zrób sobie diete na wątróbce, najtańsza jest ;)

Nie rozumiem też do końca czego oczekujesz, bo piszesz że chcesz diete, a potem jak podali Ci przykładowe, to mówisz że nie bedziesz jadł żadnych kurczaków itp.. na tym to właśnie polega mój drogi, a i tak jesteś chyba bardzo chudy,  to narazie jak zapoznajesz się dopiero z tym sportem, to zacznij cwiczyc, i wpierdalaj dużo poprostu.. a na ogarnięcie diety, i innych spraw przyjdzie czas.

 

Dodam że jak chcesz uprawiać ten sport, to nie wiem czy hantle ci wystarczą, zaopatrz się w jakąś ławeczkę itp. a najlepiej idź na profesjonalną siłownie, tam masz wszystko.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024